Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

elmerzak

Problem z drugim routerem przy Neostradzie

Rekomendowane odpowiedzi

(...)

powinno być OK, także czekaj cierpliwie. Wymiana na nowy router, z portami 1Gbps daje się odczuć. 

co do komunikatu, pierwotnie sądziłem że to kwestia braku przekierowania portów, ale ktoś sugeruje że to błędna deklaracja MTU w konfiguracji sieci na PS. W PS dawaj wszystko na auto, a jak to nie pomoże to dopiero ręcznie ustawiaj parametry.

 

 

rozłączanie połączenie - może być coś jednak ze sprzętem, może sffashować go?

 

Na niektórych routerach jest taki parametr, określający kiedy połączenie ma być rozłączone (np. jak siła sygnału jest -70dB lub słabszy, to odrzucać połączenie), może to sobie włączyłeś lub coś pokrewnego?

a może u ISP jest problem ...

sprawdź sobie jeszcze WinMTR, odpalasz jako administrator i wpisujesz sobie jakiś adres np. onet.pl i sobie sprawdzasz czy nie masz utraty pakietów (masz tam taką sekcję, która to definiuje). 

 

Update: ewidentnie problem z wifi na pentagramie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być OK, także czekaj cierpliwie. Wymiana na nowy router, z portami 1Gbps daje się odczuć. 

co do komunikatu, pierwotnie sądziłem że to kwestia braku przekierowania portów, ale ktoś sugeruje że to błędna deklaracja MTU w konfiguracji sieci na PS. W PS dawaj wszystko na auto, a jak to nie pomoże to dopiero ręcznie ustawiaj parametry.

 

Na PS wszystko mam na auto. Nic nie zmieniałem. Gram w tą grę od ponad roku i nigdy mi nie wyskoczył taki komunikat. A teraz po każdym meczu. Ręcznie nie wiem czy ogarnę te sieci, podsieci, maski i inne..

 

rozłączanie połączenie - może być coś jednak ze sprzętem, może sffashować go?

 

Czy Ty mi czasem nie ubliżasz? :)

 

Na niektórych routerach jest taki parametr, określający kiedy połączenie ma być rozłączone (np. jak siła sygnału jest -70dB lub słabszy, to odrzucać połączenie), może to sobie włączyłeś lub coś pokrewnego?

a może u ISP jest problem ...

sprawdź sobie jeszcze WinMTR, odpalasz jako administrator i wpisujesz sobie jakiś adres np. onet.pl i sobie sprawdzasz czy nie masz utraty pakietów (masz tam taką sekcję, która to definiuje).

 

Wątpię żebym coś takiego włączył przez przypdek. U dostawcy nie ma problemu bo na głównym routerze w drugim domu (Liveboxie) wszystko hula jak należy...

O co chodzi z tą utratą pakietów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5. Sprawdziłęm konfigurację Pentagrama i tam do wyboru 802.11b, 802.11g i 802.11 b+g - tak mam ustawione (b+g)

Spróbuj przestawić, żeby tylko g działało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
U dostawcy nie ma problemu bo na głównym routerze w drugim domu (Liveboxie) wszystko hula jak należy... O co chodzi z tą utratą pakietów?
ja nie przesądzam, że tak musi być. Chodzi o to, że zapewne masz w tym livebox powiedzmy modem - czyli WAN doprowadzony jest kablem (od razu mówię, że nie znam konfiguracji). I tu powinno być OK. Niemniej chodzi o to, że możesz sobie zdiagnozować działanie sieci komputerowej np. mtr-em. Po prostu uruchomiasz apkę, wpisujesz adres docelowy , np. adres livebox / adresu publicznego / etc etc i sprawdzasz ile pakietów zostało dostarczonych a ile nie. Puszczasz taki test na kilka minut i eksportujesz sobie raport/y. To takie narzędzie a la ping czy tracert / traceroute, tylko że zlicza operacje powodzenia i niepowodzenia. Ja by z tego domku z pentagramem np. sprawdził połączenie z bramą, czyli tutaj jak przypuszczam z livebox'em. Jak widzisz utraty pakietów, to sprawdź np. czy nie występują w regularnych odstępach czasu, a może nieregularnych. Może to kwestia QoS lub czegoś pokrewnego, bp np. pod obciążeniem łącza możesz gubić pakiety (przysłowiowo zapychać łącze) a np. bez obciążenia nie będzie utraty pakietów. Jest wiele ale. Mnie to wygląda, albo na ograniczenie traksmisji z powodu odległości, albo układu nadawczego, albo sprzętowego (kierunek: pentagram) 

 

BTW może być jeszcze kwestia mocno naciągana, np. zawieszenie modemu / liveboxa - że część działa ok, a część portów niekoniecznie. Robiłeś restart ustawień / resecik serwisowy z BOA?

 

Może @mały_szcz by zernkął i coś doradził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='16 Maj 2018 - 12:48' timestamp='1526471315' post='15097353']

Spróbuj przestawić, żeby tylko g działało.

 

Przełączyłem już wczoraj, ale dalej ten sam shit... :/

 

ja nie przesądzam, że tak musi być. Chodzi o to, że zapewne masz w tym livebox powiedzmy modem - czyli WAN doprowadzony jest kablem (od razu mówię, że nie znam konfiguracji). I tu powinno być OK. Niemniej chodzi o to, że możesz sobie zdiagnozować działanie sieci komputerowej np. mtr-em. Po prostu uruchomiasz apkę, wpisujesz adres docelowy , np. adres livebox / adresu publicznego / etc etc i sprawdzasz ile pakietów zostało dostarczonych a ile nie. Puszczasz taki test na kilka minut i eksportujesz sobie raport/y. To takie narzędzie a la ping czy tracert / traceroute, tylko że zlicza operacje powodzenia i niepowodzenia. Ja by z tego domku z pentagramem np. sprawdził połączenie z bramą, czyli tutaj jak przypuszczam z livebox'em. Jak widzisz utraty pakietów, to sprawdź np. czy nie występują w regularnych odstępach czasu, a może nieregularnych. Może to kwestia QoS lub czegoś pokrewnego, bp np. pod obciążeniem łącza możesz gubić pakiety (przysłowiowo zapychać łącze) a np. bez obciążenia nie będzie utraty pakietów. Jest wiele ale. Mnie to wygląda, albo na ograniczenie traksmisji z powodu odległości, albo układu nadawczego, albo sprzętowego (kierunek: pentagram) 

 

BTW może być jeszcze kwestia mocno naciągana, np. zawieszenie modemu / liveboxa - że część działa ok, a część portów niekoniecznie. Robiłeś restart ustawień / resecik serwisowy z BOA?

 

Może @mały_szcz by zernkął i coś doradził.

 

LiveBox podłączony jest bezpośrednio kablem telefonicznym do gniazdka telefonicznego (z telefonu stacjonarnego już zrezygnowałem, więc bez filtra). Z LiveBoxa wychodzi kabel ethernetowy (podobno jakiś lepszy, czarny, żelowy, dość twardy) i idzie w powietrzudo drugiego domu do Pentagrama. W Penta wyłączone DHCP i do niego kablami podłączone PS3, TV i dekoder nc+. No i WiFi które słabo działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie.

a jakbyś podłączył po kablu pc do livebox i odpalił przez przeglądarkę http://www.speedtest.net/pl , to jakie masz wyniki i przede wszystkim jakie powinieneś mieć? 20 Mbps (download) na ile uploadu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki za wyjaśnienie.

a jakbyś podłączył po kablu pc do livebox i odpalił przez przeglądarkę http://www.speedtest.net/pl , to jakie masz wyniki i przede wszystkim jakie powinieneś mieć? 20 Mbps (download) na ile uploadu?

 

Wiesz co, podłączyłem lapka do kabla który idzie bezpośrednio z LiveBoxa (ten co idzie do Pentagrama) i prędkość pokazuje (w zależności od testu) raz 9Mb/s raz 12Mb/s. Ogólnie w umoie jest tak, że mam pedkość do 20Mb/s ale z minimalną gwarantowaną 10 Mb/s. 20 nie było nigdy. Przeważnie jest 12-15. Czasami koło 16, ale to w nocy raczej.

 

Zmierzyłem też od razu po na WiFi (tym z Pentagrama), tym samym laptopem i wyszło między 2-3Mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można do ISP uderzyć by poprawił parametry, może byłoby nieco szybciej.

a póki co daj znać, jak będziesz miał ten drugi router :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można do ISP uderzyć by poprawił parametry, może byłoby nieco szybciej.

a póki co daj znać, jak będziesz miał ten drugi router :)

 

Ty tak na serio ? Uderzyć do Orange żeby mu wymieniło miedź we wiosce :E ? gl hf :cool:

 

Daj znać jak dojdzie nowy router czy jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak na serio ? Uderzyć do Orange żeby mu wymieniło miedź we wiosce  :E ? gl hf  :cool:

zbytnio upraszczasz... nie wymienili kabel a poprawili siłę sygnał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

można do ISP uderzyć by poprawił parametry, może byłoby nieco szybciej.

a póki co daj znać, jak będziesz miał ten drugi router :)

 

 

Ty tak na serio ? Uderzyć do Orange żeby mu wymieniło miedź we wiosce :E ? gl hf :cool:

 

Daj znać jak dojdzie nowy router czy jest ok.

 

 

Właśnie odebrałem router, robię jeszcze testy prędkości na obecnym sprzęcie i zaraz podpinam nowy. Zmierzę, siłę sygnału, prędkości, zagram mecz w PES (żeby zobaczyć czy w dalszym ciągu pojawia się ten komunikat) i dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety. Na samym początku (nie wiem jak to możliwe, bo nie wpisywałem żadnych danych od ISP) działał internet przez 5 minut. Potem jak wyłączyłem DHCP wszytko padło i nic ne pomaga... Pomoże mi ktoś? Jest jakaś forma czatu na żywo czy coś w tym stylu (bo chyba nie mogę podawać telefonu itp?), bo tak pisząc może być ciężko. No ale jak trzebabędzie to ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W x-kom jest od ręki, nie wiem o czym mówisz ;)

 

No właśnie w x-kom również nie ma go od ręki (no chyba że w innej lokalizacji niż Warszawa). Nie sugeruj się tym co jest napisane na stronie. Zamówiłem i czekałem 4 dni (i to na odbiór osobisty).

No ale cenę mają bardzo dobrą, więc nie narzekam :)

 

Pomoże ktoś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że podłączasz nowy router zamiast Pentagrama ? Jeśli tak to tam zadnych danych od ISP nie podajesz !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawiłem :) Zresetowałem router, wyłączyłem DHCP ale trzeba też było zmienić bramę domyślną i przydzielanie adresów IP w innym zakresie niż mam w LiveBoxie i działa. Mam jednak parę pytań odnośnie ustawień.

 

1. Mam tutaj 2 sieci 2.4GHz i 5GHz. Chcę zmienić nazwy i hasła z fabrycznych. Czy mogę ustawić taką samą nazwę dla obydwu i hasło czy będą się zakłócały?

2. Jeżeli ustawię inną nazwę np. kowalski1 i kowalski2, to rozumiem że sam będę się musiał przełączać między nimi. Gdzieś czytałem że router sam przełącza w razie potrzeby, ale nie wiem czy czegoś nie pomyliłem?

3. Nie wykorzystuję portu WAN czyli router działa jak switch AP?

4. Co wybrać: nie klonuj adresu MAC czy klonuj adresu MAC?

5. Czy mam coś zmieniać w IPTV, IGMP (mam włączone i ustawione na v2 a mogę jeszcze na V3).

6. Rozumiem że routing zaawansowany i dynamiczny dns mnie nie dotyczą jak nie korzystam z WAN?

7. Tryb WiFi mam na mieszany b/g/n zmienić na tylko n?

 

Z góry dziękuję.

 

Rozumiem, że podłączasz nowy router zamiast Pentagrama ? Jeśli tak to tam zadnych danych od ISP nie podajesz !

 

Już do tego doszedłem (i to bez googlowania :)) Wyłączyłem DHCP, zmieniłem bramę domyślną z 192.168.0.1 na 192.168.1.2 i zakres przydzielanych IP tak żeby nie "gryzły" się z Livebxem

Spojrzysz na moje pytania? :)

 

Aha, no i czym się różni pasmo 2.4 od 5? Do którego mam sie podłączyć żeby było lepiej? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba naprawiłem :) Zresetowałem router, wyłączyłem DHCP ale trzeba też było zmienić bramę domyślną i przydzielanie adresów IP w innym zakresie niż mam w LiveBoxie i działa. Mam jednak parę pytań odnośnie ustawień.

 

1. Mam tutaj 2 sieci 2.4GHz i 5GHz. Chcę zmienić nazwy i hasła z fabrycznych. Czy mogę ustawić taką samą nazwę dla obydwu i hasło czy będą się zakłócały?

2. Jeżeli ustawię inną nazwę np. kowalski1 i kowalski2, to rozumiem że sam będę się musiał przełączać między nimi. Gdzieś czytałem że router sam przełącza w razie potrzeby, ale nie wiem czy czegoś nie pomyliłem?

3. Nie wykorzystuję portu WAN czyli router działa jak switch AP?

4. Co wybrać: nie klonuj adresu MAC czy klonuj adresu MAC?

5. Czy mam coś zmieniać w IPTV, IGMP (mam włączone i ustawione na v2 a mogę jeszcze na V3).

6. Rozumiem że routing zaawansowany i dynamiczny dns mnie nie dotyczą jak nie korzystam z WAN?

7. Tryb WiFi mam na mieszany b/g/n zmienić na tylko n?

 

Aha, no i czym się różni pasmo 2.4 od 5? Do którego mam sie podłączyć żeby było lepiej? :)

 

1. Możesz, nie będą się zakłócały bo jak sama nazwa wskazuje pracują na innych częstotliwościach.

2. To są zupełnie osobne sieci także tak czy inaczej jeśli chcesz to będziesz musiał się przełączać ręcznie.

3. Tak, ale nie zależy to od tego że nie wykorzystujesz WAN tylko od tego jak skonfigurowałeś ;) (DHCP off)

4. nie klonuj, to ma być osobne urządzenie w sieci.

5.

6. nie musisz nic tam robić.

7. nie, bo wtedy nie połączysz się urządzeniami w technologii b/g

 

Pasmo 5GHZ jest w dużym skrócie lepsze ( bo nowsze) ale ma mniejszy zasięg niż 2.4. Jeśli możesz to korzystaj z 5 , jak nie ma zasięgu to 2.4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy np. wszystkie urządzenia podłączyć do sieci 2.4 a kamerkę dziecka (w najdalszym punkcie w domu od routera) podłączyć do tej 5GHz (albo odwrotnie)?

 

Pasmo 5GHZ jest w dużym skrócie lepsze ( bo nowsze) ale ma mniejszy zasięg niż 2.4. Jeśli możesz to korzystaj z 5 , jak nie ma zasięgu to 2.4

 

Czyli na kolejne pytanie już też odpowiedziałeś :) Wszystkie urządzenia do 5GHz a kamerkę dziecka do 2.4GHz.

 

Byłem przy kamerce z lapkiem i telefonem... Zasięg bez rewelacji, ale prędkość 15-16 Mb/s :)

Myślisz że powinienem odkręcić jedną antenę z 3 i podłączyć do niej tą z Pentagrama, która jest podciągnięta blisko kamerki na próbę, czy nie ma sensu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy np. wszystkie urządzenia podłączyć do sieci 2.4 a kamerkę dziecka (w najdalszym punkcie w domu od routera) podłączyć do tej 5GHz (albo odwrotnie)?

jeśli nie zamieszam za bardzo - jak jest możliwość to podłącz kamerkę (jak się da, to w podsieci), najlepiej po kablu. Tak poza tym, to dałeś radę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za zwłokę, ale mam gwiezdne wojny w pracy...

 

Na wstępie powiem, że po zainstalowaniu nowego routera (TP Link Archer C2 V3)wszystkie problemy zniknęły.

 

Zasięg WiFi w całym domu bardzo dobry (nawet w dalszej części przy kamerce). Jedyne co musiałem zrobić to postawić router trochę wyżej (na kolumnie od kina domowego). Pomijając fakt zasięgu, który na poprzednim routerze też był ok, to prędkość jest o wiele wyższa. Na starym pentagramie miałem maksymalnie 3-4 Mb/s a teraz nawet 17 Mb/s miałem, ale tak średnio między 14-16 Mb/s. I to po WiFi!

Nie dość że kamerka położona w dalszej części domu łapie dobry, stabilny sygnał, to jeszcze na ogrodzie (jakieś 10m od routera) łapię zasięg. Nawet jeżeli zasięc jest tam 1 kreska z 4, t i tak prędkość jest grubo powyżej 10Mb/s.

 

Cały problem z kamerką, (przy starej konfiguracj) polegał na tym że miała za słaby sygnał WiFi i zbyt niską prędkość. Teraz działa prawie w czasie rzeczywistym (może z sekundę opóźnienie ma) i bez zarzutu.

 

Jednym słowem na tym nowym routerze mam wyższą prędkość niż na głównym LiveBoxie.

 

Baaaaardzo dziękuję za pomoc i wszystkie rady. A najbardziej za polecenie tego routera. Pozbyłem się dodatkowej anteny, router pracuje stabilnie i wszystko gra.

 

Dziękuję wszystkim, bez Was bym tego nie ogarnął!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to vdsl, to polecam TENDA V300, na Broadcom, za 100 dostajemy spoko router pod vdsl, fakt tylko N" 300, ale do domu spoko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...