Forum PCLab.pl: Nie pasujący toner róznica w budowie ? - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Nie pasujący toner róznica w budowie ?

#1 Użytkownik jest niedostępny   KUBATRIX 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 15 Maj 2018 - 10:51

Mam drukarkę model x363dn. Kupiłem do niej zamiennik na tej aukcji.

W tytule jest wyraźne napisany mój model drukarki. Podobno są dwie wersje tonerów (tak napisał sprzedawca jak zgłosiłem że toner nie pasuje). Jeden na 3,500 tys kopii, a drugi na 9 tys kopii. Paczka doszła rozpakowałem wkładam do drukarki w prowadnice normalnie wszedł i zonk nie mogę domknąć klapki od drukarki. Coś blokuje klapkę na jakieś 2 cm. Czy ktoś się spotkał z podobnym problemem ? Trzeba coś przestawiać w drukarce jeżeli się korzystało z tonera na 9 tys kopii, a teraz chcę włożyć toner (3,5 tys kopii) ?? :cool:

A teraz różnice mój oryginalny Lexmarka vs zamiennik:

Dodaj obrazek

Dodaj obrazek

#2 Użytkownik jest niedostępny   1minuser 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 16 Maj 2018 - 13:11

Ta drukarka faktycznie ma dwa rodzaje tonerów, zwykły i o powiększonej pojemności. (technicznie cztery, bo każdy jest w wersji zwrotnej i bezzwrotnej, ty masz zwrotną).

Kaseta z tonerem X264A21G X264A11G
Kaseta z tonerem o wysokiej wydajności X264H21G X264H11G

Nie widzę w instrukcji nic o przestawianiu czegokolwiek w przypadku zmiany wielkości tonera. Zdjęcia sugerują mi, że nie jest to ten sam toner, i jeśli to nie ta kolorowa rączka jest tym co blokuje toner, i jeśli zdjąłeś wszystkie plomby na nowym tonerze, to może być tak, że zębatki nie są kompatybilne i ryzykujesz, że je zniszczysz.
Ostatnio zakończyliśmy pracę z serwisantem drukarek, który wmusił niekompatybilny toner do drukarki, i poszły zębatki. W tonerze to pół biedy, ale jak zniszczy te w drukarce, albo odłamki dostaną się głębiej (bo je wkręci) to może być po drukarce.
Jeśli jesteś ryzykant, to możesz wyjąć moduł z bębnem i w nim zamontować toner, zobaczysz, czy pasuje czy nie, ja stawiam na to, że to jest toner do innego modelu. Nawet zdjęcia na aukcji wyglądają inaczej niż ten co dostałeś.

#3 Użytkownik jest niedostępny   PanPM 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:56

zobacz toner w wersji zwortnej w tym sklepie tonery lexmark zamiennikija brałem i działa.

Strona 1 z 1