Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Khold

Upgrade PC - 1400 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Elo

Zabieram się do tego już od kilku miesięcy i mam kilka dylematów. Posiadam aktualnie coś takiego:

 

MOBO: MSI H110M PRO-VD

CPU: Intel Pentium G4400

RAM: Crucial 8GB 2133MHz DDR4

GPU: MSI GeForce GTX 1050 Ti 4G OC 4GB GDDR5

ZASILACZ: Chieftec 450W (GPA-450S8)

HDD: Seagate 1TB 3,5" SATAIII, 7200RPM

OBUDOWA: SilentiumPC Brutus M10

 

Mam do dyspozycji około 1400 zł nie więcej, więc myślałem nad zmianą CPU/MOBO/RAMU. Komputer przeznaczony głównie do gier nastawiony na te 2-3 lata bez wymiany żadnych części(ewentualnie za rok samo GPU). Tutaj mam dwie opcje:

 

AMD Ryzen 5 1600 - 699 zł

Patriot viper 4 DDR4 2x4gb 3000mhz CL 16 - 389 zł

ASRock AB350M PRO4 - 299 zł

 

Razem: 1387 zł - morele

 

Intel i5 8400 - 739 zł

GoodRam IRDM DDR4 2x4gb 2400mhz CL 15 - 354 zł

MSI B360M PRO - VDH - 325 zł

 

1419 zł - morele

 

Niby przy tych zestawach nie ma wielu dylematów, aczkolwiek myślałem nad tym żeby nie bawić się w całkowitą zmianę platformy, a na przykład zostać z tym co mam i tylko wymienić procka na używkę i7-6700 w granicach 650 zł, do tego jakieś chłodzenie typu Spartan 3 PRO i ewentualnie kupić drugą kostkę ramu bądź jakiś dysk ssd. Wyszłoby zdecydowanie taniej i bardziej wydajnie bądź bardzo podobnie niż sama zmiana platformy. Jak myślicie ? :D Pomocy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 opcja najbardziej zasadna finansowo. miedzy 6 a 8 gen nie ma przecież istotnego przeskoku w wydajności a platforma która masz jest stosunkowo świeża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo tak, tylko że używka i7 jest 150 zł droższa obecnie od i5 8400. W obliczu tanich H310 dla kawy, stawia to taki upgrade pod znakiem zapytania.

Zwłaszcza że zasadniczo RAM już mamy, i to chyba jedna kość, którą można by rozbudować o drugą na H310 kiedyś tam.

 

Ja bym poszedł z innej strony. Skoro to do gier, to postawiłbym trochę mocniej akcent na GPU.

i5 6400/6402p/7400, a do tego sprzedać 1050 Ti, i zmienić grafikę. Wtedy coś poważniej się poczuje upgrade ponad przesiadkę z ledwie szybkiego dwurdzeniowca.

Byle tego budżetu starczyło wtedy na chociaż 1060 6GB, albo używka na sensownej gwarancji. Bo jeśli przesiadka na 1060 3GB to bym wolał dozbierać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram masz w dualu czy jedna kość? Może nowy zestaw na kawie + Ram jaki masz tylko drugą kość będzie 16 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram masz w dualu czy jedna kość? Może nowy zestaw na kawie + Ram jaki masz tylko drugą kość będzie 16 ;)

 

Ram w jednej kości, ponieważ ta płyta ma tylko dwa banki na ramy, więc taka decyzja. Poza tym nawet jakbym chciał zmienić platformę na kawę to czy te moje ramy 2133mhz nie byłyby za słabe do nowej płyty ? Powoli skłaniam się ku temu by platformę zostawić i dorwać gdzieś fajną używkę i7-6700 i do tego kupić drugą kość ram lub ssd. Chociaż boję się zaryzykować kupna używanego procka, mimo iż na takim olx są całkiem atrakcyjne oferty, to jednak mam wrażenie że 90% z nich to fejki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym platformy nie zmieniał, bo to strata pieniędzy tylko. Zysk praktycznie żaden. Jak do gier to procka bym wziął i5 bo do 60FPS w zupełności we wszystkim wystarczy zwłaszcza przy karcie jaką masz. To co zaoszczędzisz zainwestuj w grafikę tak jak ci pisali. A co do pamięci to się nie przejmuj nimi, bo choćbyś se kupił nie wiadomo jak szybkie to różnicy nie zauważysz. Zostałbym przy tych co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W miejscach procesorowych wyraźnie szybsze pamięci w części tytułów na pewno się wykażą.

Tylko że RAM drogi.

Fajnie jest mieć jednak opcję OC pamięci na troszkę droższych chipsetach. Wtedy przy obecnych cenach zostanie na starych pamięciach jest bardziej zasadne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"W miejscach procesorowych wyraźnie szybsze pamięci w części tytułów na pewno się wykażą"

 

Zakładając że będzie miał 1080ti to w "miejscach procesorowych" będziemy mieli powiedzmy zamiast 80fps dzięki lepszym pamięciom 85fps. Dobrze rozumiem. Tyle tylko, że raczej nie będzie kolega miał 1080ti i przy i5 wąskie gardło zawsze będzie stanowić GPU. Więc śmiem twierdzić że żadnej różnicy w FPS nie zobaczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... ostatnio Minciu narzekał że w Fortnite na kościach 2133 miał nawet na i7 8700K takie masywne spadki że głowa mała.

Co tytuł to inna historia.

Skoro fajnie mieć i7 do 1060, to i idąc tym tokiem, lepsze pamiątki się nie zmarnują.

Ale posiadając 1050 Ti, to jak najbardziej trzeba najpierw grafikę pogonić (oczywiście zaraz po CPU).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem... ostatnio Minciu narzekał że w Fortnite na kościach 2133 miał nawet na i7 8700K takie masywne spadki że głowa mała.

Co tytuł to inna historia.

 

No ale że się tak dopytam. Potem zmienił pamięć i spadków nie było?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Opowiadał jak musiał kości zmienić.

Temat o ES Skylake.

 

Generalnie w multi na większą ilość osób czuć takie rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ulepszyć obecną platformę. Kupiłem i7-6700 z chłodzeniem be quiet! Pure Rock Slim za 680 zł, zobaczymy co z tego będzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i7 do 1050 Ti.... no zawsze pod rozbudowę na zapas.

Z dwóch rdzeni to na cokolwiek już się poczuje różnicę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, za rok wymienię sobie GPU jak wyjdą nowe i spokój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...