Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

M4n1ak

Komputer do pracy za 3-3.5 tysiąca

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim!

 

Pozwoliłem sobie otworzyć wątek na forum, aby poradzić się czy zestaw, który zamierzam kupić będzie dobry czy może coś warto zmienić lub poczekać.

Po wstępnych przymiarkach zdecydowałem się wejść w platformę AM4 z Ryzenem na czele jako platforma do pracy, bardzo sporadycznie do gier.

 

Procesor: Ryzen 5 2600

Płyta: MSI B350 PC MATE

Grafika: MSI GTX 1050 Ti OC 4GB / używka allegro (gram bardzo sporadycznie)

RAM: Patriot 2x8GB 3200MHz (kompatybilne z płytą wg. producenta, potrzebne koniecznie 16GB)

Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W (lekko ponad, ale wole mieć zapas, szczególnie, że cenowo nie ma dużej różnicy z niższą mocą)

HDD: Toshiba P300 1 TB

SSD: Goodram Iridium Pro Gen2 240GB MLC

Obudowa: SilentumPC Regnum RG2 Pure Black (nie interesują mnie okna, szukałem obudowy mATX, ale słabo z wyborem samej obudowy jak i mobo do niej)

 

W tym momencie budżet wykorzystany, a nawet lekko przekroczony (zależnie od sklepu).

Potraficie coś doradzić, dopowiedzieć? Czy może wstrzymać się z kupnem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zestaw, mozesz brac ryzka 2600 tylko wtedy bios musi byc najnowszy na b350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w zależności od gier w jakie grasz moznaby pójść w intgre vega 2400g/2600g

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajny zestaw, mozesz brac ryzka 2600 tylko wtedy bios musi byc najnowszy na b350

 

Właśnie zastanawiam się czy opłaca się dorzucić te 80 zł, jedni piszą że maksymalnie 5% wydajniejszy, inni że prawie 20%.

Aktualizacja BIOS'u w pewnym sklepie jest w gratisie, więc to akurat nie problem.

 

 

w zależności od gier w jakie grasz moznaby pójść w intgre vega 2400g/2600g

 

Gry to może 5% czasu, w którym wykorzystywałbym ten komputer, więc ciężko mi poświęcić te 2 rdzenie dla grafiki.

Chociaż może w tym szaleństwie jest metoda - zaoszczędzona kasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest ok, ale polecałby rozważyć inny zasilacz niż ten, ponieważ ten model potrafi być głośny (piszczą cewki), zamiast tego np. bequiet, seasonic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw jest ok, ale polecałby rozważyć inny zasilacz niż ten, ponieważ ten model potrafi być głośny (piszczą cewki), zamiast tego np. bequiet, seasonic.

 

Coś konkretnego może polecisz?

Z tego co wiem to cewki piszczą pod mocniejszym obciążeniem, a ten zasilacz będzie miał w stresie co najmniej ze 150W zapasu podejrzewam, jeśli nie dorzuce 150 metrów ledów haha :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z tych serii zasilaczy:

www.morele.net/zasilacz-seasonic-520w-m12ii-520-317909/

www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-10-400w-cm-bn276-1120431/

www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-10-500w-bn277-1120434/

Sam używam bequieta i nie słychać go kompletnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zestaw prosi się o mocniejsze GPU gtx1060 3GB za 960-1000zl lub używka z gwarancja za 800zl. Będzie w grach ok. 50% bardziej wydajna. Zasilacz wystarczy jak weźmiesz Chieftec iArena 500w S8 za 139zl lub silentiumpc vero l2 500w za 179zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Któryś z tych serii zasilaczy:

www.morele.net/zasilacz-seasonic-520w-m12ii-520-317909/

www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-10-400w-cm-bn276-1120431/

www.morele.net/zasilacz-be-quiet-pure-power-10-500w-bn277-1120434/

Sam używam bequieta i nie słychać go kompletnie.

Okej, zastanowie się jeszcze, bo trzeba by było lekko nagiąć budżet ;)

 

Ten zestaw prosi się o mocniejsze GPU gtx1060 3GB za 960-1000zl lub używka z gwarancja za 800zl. Będzie w grach ok. 50% bardziej wydajna. Zasilacz wystarczy jak weźmiesz Chieftec iArena 500w S8 za 139zl lub silentiumpc vero l2 500w za 179zl.

Jasne, że tak, zgadzam się. Z tym, że nie teraz. Wole zainwestować w lepsze podzespoły "bazowe", że tak to nazwę, a za jakiś czas ewentualnie dokupić kartę, jeśli najdzie mnie większa ochota na gry.

 

Pytanie które jeszcze mnie nurtuje. Czy na tej płycie B350 dam rade w miarę sensownie podkręcić procesor po zmianie chłodzenia na Ferę lub coś podobnego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, zastanowie się jeszcze, bo trzeba by było lekko nagiąć budżet ;)

 

 

Jasne, że tak, zgadzam się. Z tym, że nie teraz. Wole zainwestować w lepsze podzespoły "bazowe", że tak to nazwę, a za jakiś czas ewentualnie dokupić kartę, jeśli najdzie mnie większa ochota na gry.

 

Pytanie które jeszcze mnie nurtuje. Czy na tej płycie B350 dam rade w miarę sensownie podkręcić procesor po zmianie chłodzenia na Ferę lub coś podobnego?

Jak najbardziej, tej płycie nic nie brakuje, sam używam z powodzeniem do OC jak w sygnaturce poniżej, nawet na boxie dasz radę trochę podkręcić, do 3,8/3,9ghz.

Poza tym odnośnie OC, możesz też wziąć spokojnie pamięci 2400mhz np. ballistix i też je podkręcisz do 3000/3200mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HDD: Toshiba P300 1 TB

SSD: Goodram Iridium Pro Gen2 240GB MLC

Obudowa: SilentumPC Regnum RG2 Pure Black (nie interesują mnie okna, szukałem obudowy mATX, ale słabo z wyborem samej obudowy jak i mobo do niej)

Rozważ rezygnację z talerzowego hałaśnika, na korzyść dla większego SSD (480GB-525GB) - no chyba, że Twoja praca to ogromne zasoby danych i bez 1TB w kompie się nie obejdzie.

 

Ten zestaw prosi się o mocniejsze GPU gtx1060 3GB za 960-1000zl

3GB to pomyłka w takiej karcie. Już dzisiaj widuję użycie VRAM ponad 3GB choćby w takim F1 2015. Jak już dokładać do czegoś lepszego niż GTX 1050Ti 4GB to czegoś z minimum 6GB pamięci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ rezygnację z talerzowego hałaśnika, na korzyść dla większego SSD (480GB-525GB) - no chyba, że Twoja praca to ogromne zasoby danych i bez 1TB w kompie się nie obejdzie.

 

3GB to pomyłka w takiej karcie. Już dzisiaj widuję użycie VRAM ponad 3GB choćby w takim F1 2015. Jak już dokładać do czegoś lepszego niż GTX 1050Ti 4GB to czegoś z minimum 6GB pamięci.

Widuje się, niesamowite spostrzeżenie. Ja na swoich 8gb widuje zużycie powyżej 7gb wiec jaki wniosek z tego? Karty poniżej 8gb nie opłaca się kupować.... masz gtx1060 3GB? Ja ma i spokojnie mogę polecić do grania na wysokich w praktycznie każdej grze, wszystko pięknie chodzi. Dzisiaj przyszła do mnie kolejna 3GB do trzeciego kompa. Najlepiej jak ludzie którzy nie mieli sprzętu w kompie wypowiadają się ze coś nie działa.

 

Okej, zastanowie się jeszcze, bo trzeba by było lekko nagiąć budżet ;)

 

 

Jasne, że tak, zgadzam się. Z tym, że nie teraz. Wole zainwestować w lepsze podzespoły "bazowe", że tak to nazwę, a za jakiś czas ewentualnie dokupić kartę, jeśli najdzie mnie większa ochota na gry.

 

Pytanie które jeszcze mnie nurtuje. Czy na tej płycie B350 dam rade w miarę sensownie podkręcić procesor po zmianie chłodzenia na Ferę lub coś podobnego?

 

Zamiast nowego gtx1050ti za 760-800zl kup kilkumiesięczna używana na Allegro z gwarancja producenta lub sklepu za 800zl. Na 1050ti już teraz jest walka o każdego fpsa, bo są już za słabe karty do wyżej niż średnie ustawienia. Na przeczekanie kup lepiej gtx1050 2gb za 550zl, do średnich tez wystarczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer do pracy a polecają zewnętrzne GPU, po co? Zintegrowana będzie aż nadto.

 

Żadne używki, lepiej dorzuć do porządnego monitora - oczy najważniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej, tej płycie nic nie brakuje, sam używam z powodzeniem do OC jak w sygnaturce poniżej, nawet na boxie dasz radę trochę podkręcić, do 3,8/3,9ghz.

Poza tym odnośnie OC, możesz też wziąć spokojnie pamięci 2400mhz np. ballistix i też je podkręcisz do 3000/3200mhz.

A czy HyperX 2400MHz CL16 również by się nadały, oszczędność 80 zł, ale czy jest pewność, że na pewno odpalą?

Polecisz jakiś konkretny model tych Ballistix?

 

Rozważ rezygnację z talerzowego hałaśnika, na korzyść dla większego SSD (480GB-525GB) - no chyba, że Twoja praca to ogromne zasoby danych i bez 1TB w kompie się nie obejdzie.

Mam dużo "śmieci", które muszę gdzieś trzymać. Budżet już trochę przekraczam, więc ciężko będzie się zmieścić z SSD 512GB. Jeśli HDD będzie mocno hałasował to ubiorę go w jakąś kieszeń na dysk i pójdzie do szafy ;)

 

Zamiast nowego gtx1050ti za 760-800zl kup kilkumiesięczna używana na Allegro z gwarancja producenta lub sklepu za 800zl. Na 1050ti już teraz jest walka o każdego fpsa, bo są już za słabe karty do wyżej niż średnie ustawienia. Na przeczekanie kup lepiej gtx1050 2gb za 550zl, do średnich tez wystarczy.

Kilkumiesięczna używana z gwarancją jak najbardziej mi pasuje, z tym, że boje się, że kupie jakąś zarżniętą z koparki.

Gdy widzę aukcje na których sprzedają po 2-5 sztuk takich samych kart to od razu nasuwa mi się jedno.

 

Komputer do pracy a polecają zewnętrzne GPU, po co? Zintegrowana będzie aż nadto.

 

Żadne używki, lepiej dorzuć do porządnego monitora - oczy najważniejsze.

Ryzen'y 1600/2600 nie posiadają iGPU niestety. Gdyby było to w ogóle nie sugerowałbym się kupnem karty póki co :D

Monitora nie wliczam w budżet, zależy mi głównie na porządnej jednostce centralnej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie do 3200mhz 2x8gb będą działać z samego XMP bez problemów, niezależnie, czy są, czy nie na listach QVL płyty. Hypex będą śmiagać, i dadzą się spokojnie podkręcić, przynajmniej na 3000mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy HyperX 2400MHz CL16 również by się nadały, oszczędność 80 zł, ale czy jest pewność, że na pewno odpalą?

Polecisz jakiś konkretny model tych Ballistix?

 

 

Mam dużo "śmieci", które muszę gdzieś trzymać. Budżet już trochę przekraczam, więc ciężko będzie się zmieścić z SSD 512GB. Jeśli HDD będzie mocno hałasował to ubiorę go w jakąś kieszeń na dysk i pójdzie do szafy ;)

 

 

Kilkumiesięczna używana z gwarancją jak najbardziej mi pasuje, z tym, że boje się, że kupie jakąś zarżniętą z koparki.

Gdy widzę aukcje na których sprzedają po 2-5 sztuk takich samych kart to od razu nasuwa mi się jedno.

 

 

Ryzen'y 1600/2600 nie posiadają iGPU niestety. Gdyby było to w ogóle nie sugerowałbym się kupnem karty póki co :D

Monitora nie wliczam w budżet, zależy mi głównie na porządnej jednostce centralnej.

Możesz kupić 2400g z integra na poziomie gt1030. CPU ma 4 rdzenie i 8 wątków i radzi sobie dobrze nawet w grach. Jak nie potrzebujesz karty poziomu gtx1060 to takie rozwiazańie będzie idealne.

To nie kupuj jak maja kilka kart ale najwazńiejsza jest gwarancja któregoś z dużych sklepowe-kom, morele, komputronik itp. wtedy niewiele ryzykujesz. Najlepiej jak widzisz ze ktoś sprzedaje 1 kartę kilkumiesięczna z gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... masz gtx1060 3GB?

Nie. ... akurat mam Radeon RX 460 4GB, który czasem jest szybszy od GTX 1060 3GB z powodu wielkości pamięci:

1080p_vhigh.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc z innej perspektywy, jak wyglądał by zestaw na Intelu bez karty graficznej do 3.5k?

 

#Edit

 

Ubrałem Intela w coś takiego, co myślicie?

 

Procesor: Intel i7-8700K 3.70GHz 12MB

Płyta: ASRock Z370 Pro4

RAM: G.SKILL Ripjaws V Red 16GB 3000MHz CL15

Zasilacz: SilentiumPC Vero M2 Bronze 600W

HDD: Toshiba P300 1 TB

SSD: Goodram Iridium Pro Gen2 240GB MLC

Obudowa: SilentumPC Regnum RG2 Pure Black

 

Bardzo problematyczny jest ten intelowski glut? Trzeba od razu skalpować?

Wydajność z pewnością lepsza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bardzo problematyczny jest ten intelowski glut? Trzeba od razu skalpować?

Wszystko zależy od tego jaka ci się sztuka trafi.

 

Co do samego zestawu,to jeśli myślisz o oc:

-płytę zmień na AsRock'a z370 Extreme 4

-zasilacz zmieniłbym na Corsair cx450m/BQ Pure power 10 500w

-Pamiętaj,że będzie ci potrzebne chłodzenie i jest to kolejny wydatek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego jaka ci się sztuka trafi.

 

Co do samego zestawu,to jeśli myślisz o oc:

-płytę zmień na AsRock'a z370 Extreme 4

-zasilacz zmieniłbym na Corsair cx450m/BQ Pure power 10 500w

-Pamiętaj,że będzie ci potrzebne chłodzenie i jest to kolejny wydatek

 

Właśnie sobie to uświadomiłem, że będzie potrzebny cooler.

W takim razie nie było pytania, nie będę się wygłupiał z takim budżetem, bo i tak skok wydajnościowy w porównaniu do tego co posiadam obecnie (i5-5200U) będzie ogromny :D

Na dniach zamówie ryż i będę testował, dzięki wszystkim za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego dokładnie ten komputer w sensie do jakiej pracy pracy w jakich programach. Jakie gry i jaki monitor. Filmy inne multimedia. Bez tych informacji ciężko coś pod Twoje potrzeby ogarnąć. Kombinujesz z kosztownym 8700K i dobierasz do tego płytę która nie jest rewelacyjna pod OC. Dopiero płyty Asrocka od Z370 Extreme 4 cenowo w zwyż mają porządną 12-sto fazową sekcję zasilania. Tańsze 10 fazową i nie są najlepszym wyborem pod procesor z odblokowanym mnożnikiem i OC. Bez karty graficznej w wymagające gry raczej nie pograsz płynnie. Potrzebna jest dedykowana karta graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czego dokładnie ten komputer w sensie do jakiej pracy pracy w jakich programach. Jakie gry i jaki monitor. Filmy inne multimedia. Bez tych informacji ciężko coś pod Twoje potrzeby ogarnąć. Kombinujesz z kosztownym 8700K i dobierasz do tego płytę która nie jest rewelacyjna pod OC. Dopiero płyty Asrocka od Z370 Extreme 4 cenowo w zwyż mają porządną 12-sto fazową sekcję zasilania. Tańsze 10 fazową i nie są najlepszym wyborem pod procesor z odblokowanym mnożnikiem i OC. Bez karty graficznej w wymagające gry raczej nie pograsz płynnie. Potrzebna jest dedykowana karta graficzna.

Do jakich programów i jakiej pracy to nie jest akurat istotne. Potrzebuję w tym budżecie maksymalnej wydajności procesora (wielowątkowość).

Oczywiście, zgodzę się, że w gry na integrze nie pogram, ale jak pisałem wcześniej nie jest to kompletnie istotne dla mnie w tym momencie. Co innego Ryży, nie ma integry, więc grafikę muszę kupić od razu. Nie chcę bawić się kupowanie słabszej karty na przeczekanie czy brać Ryżego 2400G w ramach kompromisu.

Jeśli chodzi o Intela to większość (wszystkie oprócz HEDT?) posiadają iGPU, więc nie widzę problemu w wykorzystaniu maksymalnie budżetu bez karty, a potem z czasem ją dokupić.

Z 8700K troszkę się zagalopowałem, nie w tych pieniążkach.

 

Czy masz jeszcze jakąś Intelową alternatywę do tego zestawu z Ryzenem?

Rozważam wszystkie możliwości i zachęcam do dyskusji tych, którzy chcieliby się w temacie wypowiedzieć i coś fajnego powiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy programy z których korzystasz bardziej obciążają GPU, czy CPU. Wielowątkowość to pojęcie względne, bo rdzenie Intela są bardzo wydajne. Intel w grach w testach wypada nieznacznie lepiej. Do pracy Ryzen jak najbardziej.

 

Moja propozycja - KLIK LINK

 

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black 149zł (nowszy model i lepiej wentylowany od RG2)

 

Płyta MSI H310M PRO-VDH 269zł

 

CPU Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX 749zł

 

GPU MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP 4GB GDDR5 749zł

 

RAM GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 (2x8GB) White 669zł

 

SSD GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 319zł z kodem memory za 275zł

 

HDD WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE 174zł

 

PSU be quiet! 500W Pure Power 10 CM 285zł

 

 

 

Opcjonalnie chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 za 59zł, ale to już będzie ponad budżet. Ram dałem 3000Mhz, bo 2666Mhz kosztuje podobnie a płyta H310 przyblokuje taktowanie do 2666Mhz. Nie oszczędzałem na zasilaczu wybierając Pure Power-a 500w CM (pół modularny). Vero 600 M2 też jest bardzo dobrym zasilaczem, tylko moim prywatnym zdaniem zasilacz 600w do zestawu który przy obciążeniu nie pobierze więcej jak 200w to przerost formy nad treścią a znowu Vero 500w jest tylko w wersji L2 która nie jest modularna (nie ma odpinanych kabli).

 

Jak Byś zdecydował się na zakup, to napisz w komentarzu do zamówienia, że prosisz o gratisowe złożenie komputera i gratisową wysyłkę. Pamiętaj też aby kupować przez moje linki, bo wtedy mam od sklepu prowizję. Po prawej stronie koszyka Masz miejsce na wpisanie kodu memory. Czy kod zadziałał zobaczysz po przekreślonej starej cenie jak na zrzucie ekranu koszyka który zamieściłem. https://inspiracje.x-kom.pl/memory

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. ... akurat mam Radeon RX 460 4GB, który czasem jest szybszy od GTX 1060 3GB z powodu wielkości pamięci:

1080p_vhigh.png

Ze śmiechu zaplułam ekran :) teraz muszę wytrzeć...

Rx460 szybszy od GTX 1060 3GB ha ha ha ha :D on czasami dostaje po tylku nawet od GTX 1050 2gb, wiec daj spokój. GTX 1060 jest na poziomie rx580. Miałem obydwie karty to coś o tym wiem.

Wklejasz najgorzej zooptymalizowana grę pod względem zużycia vram od Batman arkham night i wnioski na tej podstawie wyciągasz... daj już spokój.

 

Kwestia czy programy z których korzystasz bardziej obciążają GPU, czy CPU. Wielowątkowość to pojęcie względne, bo rdzenie Intela są bardzo wydajne. Intel w grach w testach wypada nieznacznie lepiej. Do pracy Ryzen jak najbardziej.

 

Moja propozycja - KLIK LINK

 

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black 149zł (nowszy model i lepiej wentylowany od RG2)

 

Płyta MSI H310M PRO-VDH 269zł

 

CPU Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX 749zł

 

GPU MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP 4GB GDDR5 749zł

 

RAM GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 (2x8GB) White 669zł

 

SSD GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 319zł z kodem memory za 275zł

 

HDD WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE 174zł

 

PSU be quiet! 500W Pure Power 10 CM 285zł

 

 

 

Opcjonalnie chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 za 59zł, ale to już będzie ponad budżet. Ram dałem 3000Mhz, bo 2666Mhz kosztuje podobnie a płyta H310 przyblokuje taktowanie do 2666Mhz. Nie oszczędzałem na zasilaczu wybierając Pure Power-a 500w CM (pół modularny). Vero 600 M2 też jest bardzo dobrym zasilaczem, tylko moim prywatnym zdaniem zasilacz 600w do zestawu który przy obciążeniu nie pobierze więcej jak 200w to przerost formy nad treścią a znowu Vero 500w jest tylko w wersji L2 która nie jest modularna (nie ma odpinanych kabli).

 

Jak Byś zdecydował się na zakup, to napisz w komentarzu do zamówienia, że prosisz o gratisowe złożenie komputera i gratisową wysyłkę. Pamiętaj też aby kupować przez moje linki, bo wtedy mam od sklepu prowizję. Po prawej stronie koszyka Masz miejsce na wpisanie kodu memory. Czy kod zadziałał zobaczysz po przekreślonej starej cenie jak na zrzucie ekranu koszyka który zamieściłem. https://inspiracje.x-kom.pl/memory

 

Pozdrawiam.

Po co mu zasilacz za 300zl do gtx1050ti???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestia czy programy z których korzystasz bardziej obciążają GPU, czy CPU. Wielowątkowość to pojęcie względne, bo rdzenie Intela są bardzo wydajne. Intel w grach w testach wypada nieznacznie lepiej. Do pracy Ryzen jak najbardziej.

 

Moja propozycja - KLIK LINK

 

Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black 149zł (nowszy model i lepiej wentylowany od RG2)

 

Płyta MSI H310M PRO-VDH 269zł

 

CPU Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX 749zł

 

GPU MSI GeForce GTX 1050 Ti 4GT LP 4GB GDDR5 749zł

 

RAM GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 (2x8GB) White 669zł

 

SSD GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 319zł z kodem memory za 275zł

 

HDD WD 1TB 7200obr. 64MB BLUE 174zł

 

PSU be quiet! 500W Pure Power 10 CM 285zł

 

 

 

Opcjonalnie chłodzenie CPU SilentiumPC Spartan 3 LT HE1012 za 59zł, ale to już będzie ponad budżet. Ram dałem 3000Mhz, bo 2666Mhz kosztuje podobnie a płyta H310 przyblokuje taktowanie do 2666Mhz. Nie oszczędzałem na zasilaczu wybierając Pure Power-a 500w CM (pół modularny). Vero 600 M2 też jest bardzo dobrym zasilaczem, tylko moim prywatnym zdaniem zasilacz 600w do zestawu który przy obciążeniu nie pobierze więcej jak 200w to przerost formy nad treścią a znowu Vero 500w jest tylko w wersji L2 która nie jest modularna (nie ma odpinanych kabli).

 

Jak Byś zdecydował się na zakup, to napisz w komentarzu do zamówienia, że prosisz o gratisowe złożenie komputera i gratisową wysyłkę. Pamiętaj też aby kupować przez moje linki, bo wtedy mam od sklepu prowizję. Po prawej stronie koszyka Masz miejsce na wpisanie kodu memory. Czy kod zadziałał zobaczysz po przekreślonej starej cenie jak na zrzucie ekranu koszyka który zamieściłem. https://inspiracje.x-kom.pl/memory

 

Pozdrawiam.

 

Dzięki bardzo za wysiłek i w ogóle za przeczytanie tych moich wypocin, ale jeśli mam brać i5-8400 to wolę zostać przy Ryzenie powiem szczerze ;)

Zawsze to bardziej przyszłościowa podstawka i możliwość ewentualnego OC (nóż widelec jakiś selekt się trafi haha).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...