Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

♫ musique ♫

Problem z partycją recovery. Jak dołączyć jedną partycję do drugiej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pewien problem.

 

32912999_237601920154067_7698540178691850240_n.png?_nc_cat=0&oh=35a2a9ea7aacf8d36959ad18a63e22d6&oe=5B7C5A57

Otóż jak widać. Stworzyła mi się partycja Recovery na dysku E - którą usunąłem. I teraz chce dołączyć tą partycję E , do mojego dysku C (dysk C i E to pamięć z SSD).

 

Da się tak? Czy nie? Na opartego mogę ponownie zrobić tą partycję Recovery na E jeśli ktoś mi powie jak.... Ale chciałbym raczej 500mb dołaczyć do dysku C, bez utarty danych!!!

 

Proszę o pomoc!

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom "zarządzanie dyskami". Usuń partycję E (usuń wolumin) i wtedy powinieneś mieć możliwość zmiany rozmiaru partycji C (rozszerzenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to recovery to było fabryczne na laptopie czy zrobiłeś jakimś programem, a może standardowa partycja odzyskiwania Windows 10. Jeśli to ostatnie, to nic z tym chyba nie zrobisz. Musi się wypowiedzieć ktoś bardziej z tego działu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kilka dni temu samo na Windowsie mi się zrobiło :E

 

A mam już system z pół roku i wcześniej tego nie miałem na 200%

 

Może jakimś programem i "merge partitions" zadziała ? Boję się tylko żeby danych nie stracić...

 

@EDIT

Dodam, że partycji z "zarządzania komputerem" usunąć nie mogłem. Pomógł tylko delete wybranej partycji z CMD.

Może jakiś zewnętrzny program pozwoli mi na "merge partitions" ?

32912999_237601920154067_7698540178691850240_n.png?_nc_cat=0&oh=35a2a9ea7aacf8d36959ad18a63e22d6&oe=5B7C5A57

Wcześniej była Recovery, teraz jak widać prawie cała wolna bo utworzyłem z wolnego miejsca partycje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz, bo widać, że ta partycja nie przylega do c - z jakichś względów została utworzona jako 1 - z reguły 1 jest ta 100

 

na upartego dałoby się zrobić, ale poniewaz musiałbys dołączyć tę partycję do c od początku c, a tam jest tablica plików systemu, zbyt ryzykowne - ryzyko duże, a korzyści prawie żadnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie możesz, bo widać, że ta partycja nie przylega do c - z jakichś względów została utworzona jako 1 - z reguły 1 jest ta 100

 

na upartego dałoby się zrobić, ale poniewaz musiałbys dołączyć tę partycję do c od początku c, a tam jest tablica plików systemu, zbyt ryzykowne - ryzyko duże, a korzyści prawie żadnej

 

To jeżeli nie da się zrobić w ten spoosób, to mogę odzyskać jakoś tamto poprzednie rozwiązanie :E ?

 

Jak stworzyć na tym dysku partycje Recovery w takim razie? :)

 

Chcę po prostu uzyskać jakiś profit z tej partycji ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reinstaluj system ;)

 

a poważnie może się da, ale skomplikowane

 

trzeba utworzyć partycję, niekoniecznie 500, chyba może być mniejsza, ulokować na niej pliki odzyskiwania, i zarejestrować partycję jako odzyskiwania - robi się to programikiem reagentc

 

jak przekopiować na nią pliki odzyskiwania - trzeba utworzyć tzw płytkę\pena ratunkowego, i pliki przekopiować na partycję - czy bedzie działać nie jestem pewien, ale powinno

 

najważniejsze - zarejestrować partycję, i klawisz jej uruchamiania, programem reagentc; da się zrobić, są do tego nawet strony po polsku, tyle że dosyć stare, do 7, ale może teraz są i nowsze

 

tyle, że jak zrobisz np pena ratunkowego ta partycja niepotrzebna - pen robi się programikiem recdisc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwię się, że samo mi ją utworzyło. Po prostu wywalę tą partycję i będzie jako niezagospodarowany obszar, od tyle ;)

 

Dzięki za pomoc, temat do zamknięcia.

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • FuryGPU - pojedynczy użytkownik opracował od podstaw własną kartę graficzną. Zaskakująco dobrze radzi sobie z grą Quake Ja mam wielki szacunek dla takich napaleńców, co ja umiem sam zrobić, ratuję stare komputery/laptopy/tablety/smartfony ze śmietnika i przywracam je do życia. Te które się nadają oczywiście  
    • Obie konstrukcje mają swoje zady i walety. Najlepiej przeanalizuj jakie masz potrzeby, popatrz testy i wybierz konstrukcje Ci odpowiadającą. Tutaj istotny jest indywidualizm. Podpowiem, że karta zielonych będzie lepsza do tytułów z RT.
    • Akurat panowie gram głównie na słuchawkach albo na głośnych głośnikach więc i tak nie słyszę chłodzenia więc raczej i tak jesli chodzi o chłodzenia to zostanę przy czymś za 200-300 zł max
    • U nas było powszechne oburzenie kiedy notorycznego oszusta z OLX skazano na 20 lat więzienia... takie kary powinny być za oszustwa/przestępstwa finansowe(w zależności od skali od kilku lat do nawet do dożywocia, jak w USA w przypadku piramid finansowych). Można się tylko domyślać ile tragedii życiowych spowodował taki bandzior(w białych rękawiczkach). Taki Marcin P. i jego małżonka nigdy nie powinni opuścić zakładu karnego.
    • No i to jest smutne, bo rozłożenie na lata pozwala myśleć, że pewnie pojawi się jakaś technologia, tanie magazyny ttd, Bo przy obecnych ja tego "net zero" nie bardzo widzę. Te jebnie, a jedyna dobra rzecz w tym, że pewnie nie dożyję najgorszego. Np. peerelowskie budownictwo (choć to z lat 90 nie lepsze). Wiadomo, można dokładać styropianu na ściany i lepsze okna, ale z wentylacją grawitacyjną czy układem pewnych rzeczy nie przeskoczysz bez wyburzenia i zbudowania na nowo. A tak mieszkają miliony ludzi. I nawet jak im pomontujesz pompy ciepła i sieć elektryczna tu uciągnie, to one będą ciągnąć gigawaty i z czegoś trzeba te gigawaty wygenerować, najwięcej w chłodnie i długie zimowe noce.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...