Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

A ty kalibrujesz monitor na w prost czy pod kątem ?

No proszę cie azgan nie wierze że ktoś z taką wiedzą powtarza te bzdury, matryce VA mają, jak każdy monitor LCD odchylenia od gammy wraz ze zmianą kąta.

Wiec teraz powiedz mi jak się ustawia obraz ? Do krawędzi ? Pod katem czy może w centralnym punkcie ?

Jak ktoś kalibruje monitor żeby mu po bokach lub pod kątem dobrze obraz wyświetlał zamiast na środku to się nie dziwie ze później takie głupoty opowiada.

 

Mam monitor na matrycy AMVA i nie ma żadnego black crush, mam OLED'a i tez nie ma żadnego black crush.

 

Tu nie chodzi o zmiany pod kątem patrzenia tylko o to że black crush ucina Ci detale w obrazie przy ciemnych partiach i nawet siedząc na wprost zrobi się ciemna plama wszystko się zleje. Na tym filmiku facet nie po to rusza kamerą i odchyla się żeby była widoczna degradacja obrazu na VA przy zmianie kąta tylko pokazuje że patrząc na wprost tam gdzie pada cień cała ściana znika i robi się czarna, dopiero pod kątem widać że powinny być widoczne w tym miejscu detale. To właśnie masz w BFV bo tam jest masa ciemnych miejsc z dużą ilością cieni i nawet jak przeciwnik zasadzi się to nie będziesz w stanie go dostrzec bo cały obraz w tym obszarze to będzie ciemna plama. Przeczytaj co napisał ODIN - przecież to zwykły farmazon po wł. HDR miejsca w których jest ciemno lub pada na nie jakiś cień zaczynają być lepiej widoczne, pojawia się więcej detali problemy z widocznością mogą być w SDR zwłaszcza jak ktoś ma black crush.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po to właśnie robisz ta kalibracje żeby zniwelować ten efekt, no chyba ze chcesz mi wmówić że nie jestem w stanie ustawić monitora tak żeby mi w centralnym punkcie pokazał detale punktu czerni referencyjnej.

Nie załamuj mnie.

Powtarzam jeśli widzisz pod kątem detale na matrycy Va a w linii prostej nie to oznacza ze masz źle ustawione parametry obrazu monitora. Obraz kalibruje się do linii prostej względem monitora a nie pod kątem, na Boga.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie wykalibrujesz tego dalej będzie Ci ucinać detale możesz rozjaśnić obraz, podbić kontrast to miejsce zrobi się bardziej ciemno szare a czerń nie będzie już tak głęboka ale detale nadal będą się wytracać no chyba że będziesz odchylać głowę pod kątem żeby było widać więcej szczegółów. Do tego na VA w ruchu potrafią znikać inne detale np. kratki w oknach to też da się skalibrować ;) ?

 

gdzie się chowają kraty w oknach ? :E

 

Battlefield V to bardzo ciemna gra i mało czytelna a przy braku znaczników na niektórych ekranach może być niezły klops żeby zobaczyć przynajmniej na niektórych mapach.

 

PS> Właśnie HDR w BFV przestaje być bajerem graficznym a zaczyna wpływać na rozgrywkę bo widząc więcej jesteś w stanie zareagować szybciej na takiego kampera siedzącego w ciemnym koncie. Oczywiście na otwartych mapach tam gdzie jest słońce może przeszkadzać bo będzie oślepiać ale na jasnych mapach można go wł. W opcjach gry jednym kliknięciem bez uruchamiania gry ponownie czy wychodzenia do pulpitu. Znaczniki takie jak były w BF1 ułatwiły by sprawę :).

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie Ci próbuję wyjaśnić ze można to ustawić i robi się to poprzez gammę, i odpowiednie ustawienie jasności. I gwarantuje ci ze tak poprawnie ustawiony monitor czy TV nie ma prawa mieć "black crush".

Tylko TV czy monitor z najniższej polki mogą chorować na ta przypadłość gdzie producent montuje tak beznadziejną matryce że elektroniką "wymusza" black crush aby się wydawało ze obraz ma jako taki kontrast.

I w takim sprzęcie faktycznie nie da się tego ustawić.

 

A to że technologia LCD jest upośledzona to ty mi nie musisz tłumaczyć i nie ważne czy to będzie VA, TN czy IPS.

Ja może nie mam monitora pierwszej daty, nie jest to najwyższa półka ale uwierz mi nie mam problemów z BF V i nie występuje u mnie black crush.

A jak zobaczyłem BF 1 i V na swoim Oledzie w HDR to z "płaczem" wróciłem do monitora LCD... kwasny.gif

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadajo Ty wiesz swoje ja wiem swoje poczytaj co ludzie piszą np. na naszym forum w dziale monitorów to nie są tanie badziewia a na filmiku gdzie na VA znikają okna w ruchu też masz monitor dla graczy i nie najtańszy paździerz.

 

@Up zgadza się do black crush nie mogłem się przyzwyczaić dość długo na VA :E

 

Właśnie ten efekt mnie niesamowicie denerwował w Alien Isolation, kręciłem głową jak głupi :E . Występuje we wszystkich VA?

 

Na VA jeszcze black crush :E Da się do tego przyzwyczaić, ale ta czerń to taka oszukana trochę.

Aczkolwiek do domowego uniwersalnego użytku gry, net, filmy itd. to chyba najlepszy kompromis.

 

Na temat TN to nic nie będę pisał, dla fana CS'a może być i tyle.

 

A co do odcieni czerni i black crush to może być spora wada, bo miejscami w ciemnych grach tracimy przejścia tonalne pomiędzy odcieniami czerni i albo jest czarno, albo nie czarno, za mało pośredniej ciemności :E Tu też zależy kapkę od matrycy i monitora, ale każde VA ma mniejszy lub większy problem z tym.

 

Tak jak piałem Battlefield V sam w siebie w SDR jest ciemny i mało czytelny a jak dojdzie do tego jeszcze black crush to g... widać. HDR w tej grze dobrze uwypukla detale w ciemnych zakamarkach brak znaczników na postaciach powoduje że w wielu sytuacjach przeciwnik jest niewidoczny.

 

Battlefield 1 jest bardziej czytelny i przejrzysty zmiany w BFV nie każdemu przypadną do gustu. Znaczniki postaci powinny być opcjonalnie dodane z możliwością gry na wybranych serwerach.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz ty czytasz to co ludzie piszą a ja testuje sprzęt.

Rozumiesz różnicę ? I żeby nie było jakbym ustawił swój monitor tak jak to sugeruje Benq czy niektórzy znawcy to faktycznie nie widział bym detali w centralnej części matrycy.

Ale zapewniam cię że tak nie jest.

Natomiast smużenie to norma dla VA (to cena jaką się płaci za wyższy kontrast) co prawda można to niwelować poprzez takie wynalazki jak Advanced Motion Accelerator którego mam w swoim LCD ale to tylko pośrednie rozwiązanie.

Ostatnio nawet tą funkcje ustawiłem na najwyższy poziom i byłem w szoku jak bardzo smużenie zniknęło, ale ilość artefaktów w obrazie była niesamowita.

Jak potem wróciłem do ustawienia średniego to dopiero było widać jak monitor smuży a jak wyłączyłem ta funkcje całkowicie to można by ją nazwać "Hardware Motion Blure" for gaming and stuff - bam trademark szczerbaty.gif

 

Technologia LCD jest upośledzona na maksa i im szybciej zniknie z rynku tym lepiej. Już wole mieć monitor OLED i ryzykować wypalenie niż się męczyć z LCD, cala nadzieja w microLED ale na to przyjdzie nam pewnie czekać 15 lat.

 

 

azgan jaki masz TV ?

 

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie taka wiedza a nie umie wyregulować black crush... panie... :E

W sumie to ja mogę mieć dwa monitory, LCD do neta a OLED'a do gier. Perfekt :)

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już bez przesady z tym, że na VA nie da się grać w BF'a. Gram na monitorze VA za 800zł (AOC Q3279VWF) i nie miałem problemów z zauważeniem przeciwnika jeżeli na niego patrzyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Źle to ująłem - jak był w centrum ekranu tam gdzie skupiałem wzrok to go widziałem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W becie był z tym faktycznie problem ale już to poprawili. Nikt z prawidłowo ustawionym ekranem nie powinien mieć problemów. thumbup.gif

Czy ktoś może kupował klucz do BF'a przez gamivo.com ? Ciekawy jestem kiedy będą przesyłać klucze.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kadajo nie będę robić OT w temacie bo nie tego dotyczy dyskusja ale jeśli musisz już tak bardzo wiedzieć i coś to zmieni to mam obecnie dwa monitory na VA z Quantum Dots jeden z VESA HDR600 (taki sam jak ma Blind) drugi VESA HDR1000 Premium oraz 2 TV jeden z FALD a drugi to OLED.

 

No i właśnie taka wiedza a nie umie wyregulować black crush... panie... :E

W sumie to ja mogę mieć dwa monitory, LCD do neta a OLED'a do gier. Perfekt :)

 

Bo nie wyregulujesz tego możesz tylko zredukować. Zamieściłem Ci nawet posty innych ale widzę że tego też nie przyswajasz. Na HDTVPolska pisząc o black crush też się nie znają trzeba ich wysłać na korepetycje do Ciebie :E. Przemilczałęś też nikanie kraty w oknach na VA - jakiej rady o kalibracji na to udzielisz :lol2: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra już koniec OT.

I nie przemilczałem znikania krat, to wina wolnej reakcji pikseli czyli smużenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I nie przemilczałem znikania krat, to wina wolnej reakcji pikseli czyli smużenie.

 

Co wynika z faktu że VA jest najwolniejsza i smuży nawet na ekranach 144Hz znacznie bardziej od TN czy IPS w efekcie czego występuje znikanie, migotanie obiektów na ciemnym tle. Z mojej strony koniec OT. Wracam do dyskusji o Battlefield V.

 

W becie był z tym faktycznie problem ale już to poprawili. Nikt z prawidłowo ustawionym ekranem nie powinien mieć problemów. thumbup.gif

 

Nie poprawili czego przykłady można oglądać w ostatnich postach od tego rozpoczęła się dyskusja.

 

To jest największy problem, który łączy się z duuuuuużo gorszą widocznością niż w BF1.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kazdy znajdzie sobie jakis pretekst ze mu w grze nie idzie :E

ja mam va, 144hz i wchodzi jak w maslo :D

w becie byl ten problem, jest i tutaj, ikonka od wachan pingu jest ustawiona za bardzo agresywnie i mimo ze mam 30-35 to niemal przez 80% czasu jest widoczna.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, to najwolniejsze panele LCD.

Nikt nie kupował w gamivo.com ? sad.gif

 

Miałem nadzieje ze jak cdkeys i inni zaczynają już wysyłać klucze to może też dziś w nocy zagram.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jednak kupiłeś?

 

O co pytasz czy kupiłem Battlefield V?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie poprawili czego przykłady można oglądać w ostatnich postach od tego rozpoczęła się dyskusja.

 

 

 

Miałem 10 godzinnego triala na którym tego problemu nie zaobserwowałem ale w becie był.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem 10 godzinnego triala na którym tego problemu nie zaobserwowałem ale w becie był.

 

Przekikałem kilka stron i pojawia się cały czas w nich temat słabej widoczności, czytelności spowodowany różnymi czynnikami. Gdyby problemu nie było to cała dyskusja nie miała by miejsca. Blind słusznie zwrócił uwagę na ten problem. Battlefield 1 jest znacznie bardziej przejrzysty może to poprawią ale obecnie jest bardzo chaotycznie. W czym przeszkadzały te znaczniki z BF1 i po co to zmienili?

 

Spróbuj zmienić gamme nie jasność.

Swoją drogą jak mają niektórzy te ekrany poustawiane że aż tak nie widać tych przeciwników. scratchhead.gif

 

Blind to nie jest osoba z pierwszej łapanki serio udzielasz mu takiej rady przecież to ogarnięta osoba i na 100% była to pierwsza rzecz jaką zrobił. Mało tego w tym modelu monitora może nawet regulować poziom czerni zmniejszając jej zakres bez tykania kontrastu czy jasności (Black eQualizer). To nie jest kwestia samego ekranu gra ma ewidentne problemy z czytelnością.

 

PS> Ja w BETA nie grałem, w EA Access też nie to się nie wypowiem czy było gorzej a teraz czy jest lepiej.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak.

 

Nie, nie kupiłem ale grę mam (dostałem w prezencie a darowanemu nie zagląda się w zęby). Pograłem chwilę i nie ciągnie mnie jakoś do dalszej zabawy myślę że gdybym odpalił Trial to nawet bym go nie wykorzystał w całości. Fakt grafika jest ładna może nawet ładniejsza od tej z BF1 ale też wszystko bardziej się świeci tych filtrów jest nawalone do przesady chyba pierwsza gra w której trzeba redukować detale nie z powodu że sprzęt słaby tylko jest mniej czytelnie. Sama rozgrywka jest szybka jak dla mnie nawet za szybka. Pierwsze wrażenia bez szału.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu się odwaliło w tym temacie. Ustawienia monitora mam z testu Rtings, zresztą profil od nich też mam. Bawi mnie twierdzenie, że ustawienia są złe, bo jakby nie patrzeć, w ŻADNEJ innej grze niż BFV opisany przeze mnie problem nie występuje, a gram w masę strzelanek. Ale możliwe, że ja się nie znam i ludzie z Rtings też się nie znają, nie wiem, nie wnikam.

A już teksty z tym, że ja sobie muszę tłumaczyć to, że mi nie idzie (choć w prawie każdej rundzie jestem w Top3) bawią mnie jeszcze bardziej. Głupie jak trollowanie Odina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy wiecie coś na temat czy TTK wydłużą? bo troche za szybko się ginie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zaraz, my mówimy o problemie w ciemnych strefach a to że przeciwnicy są mniej widoczni i spotting działa inaczej to były to zamierzone kroki DICE w celu utrudnienia lub jak kto woli urozmaicenia rozgrywki.

Moim zdaniem na plus.

W rzeczywistości żołnierze nie bez powodu byli ubrani jak byli, już tu pisałem o tym w temacie, jak ktoś chce aby mu się przeciwnik odróżniał z otoczenia jak żarówka to niech zmieni grę.

Edytowane przez kadajo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no zaraz, my mówimy o problemie w ciemnych strefach a to że przeciwnicy są mniej widoczni i spotting działa inaczej to były to zamierzone kroki DICE w celu utrudnienia lub jak kto woli urozmaicenia rozgrywki.

Moim zdaniem na plus.

W rzeczywistości żołnierze nie bez powodu byli ubrani jak byli, już tu pisałem o tym w temacie, jak ktoś chce aby mu się przeciwnik odróżniał z otoczenia jak żarówka to niech zmieni grę.

Nie wiem o jakim problemie mówicie, bo po którymś poście się zgubiłem. To że coś było zamierzone nie oznacza, że to jest w 100% dobre. O to chodzi. Wam może pasować, mi nie pasuje.

Czyli we wszystkich poprzednich BF-ach przeciwnicy odróżniali się od otoczenia jak żarówka, że wtedy mi pasowało, czy o co chodzi? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować Minciu z działu o monitorach z naszego forum który siedzi w temacie na okrągło

 

BF1 czy BF5, Fortnite, CS, Quake, etc.. bez znaczenia nie gram na ultra :D Na Ultra nie widać wrogów nawet na TNce. Trzeba wywalać światła i cienie tak żeby nikt nie mógł umknąć uwadze.

 

Nie wiem nad czym tam debatujecie, ale na VA jak piszesz jeszcze ciężej wypatrzeć czarną postać na czarnym tle. Ja zawsze podbijam gammę w grze powyżej poziomu "zalecanego/idealnego".

 

Jak ktoś pyka w multi na ultra to ma pecha ;]

 

Dla tego bawi tez mnie RT w BFV.. chyba ostatnia gra gdzie chciałbym to odpalać jeszcze kosztem dziesiątek FPSów :)

 

Nie wiem czy taka opinia będzie tam dla ludzi pomocna.

 

ps. rozdzielczość używam zawsze natywną, tego nie kaleczę :D

 

Tak to wygląda z jego perspektywy.

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...