Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

Zrobiłem testy w 4k dlss. Pod względem artefaktów jest zdecydowanie lepiej niż w 1080p. W DLSS 4k aby dojrzeć bardzo drobniutkie artefakty trzeba się przyjrzeć statycznemu obrazowi na 55" tak z ~40cm, przy normalnej odległości w jakiej się siedzi przy takim ekranie czyli 1-1.5m praktycznie nie do zauważenia.

 

No, ale jeśli chodzi o rozmydlenie obrazu to jest tragedia z dlss.

 

 

W natywnym 4k miałem ~39 fps,

4k dlss ~55fps

80% z 4k ~55fps

 

Obniżenie skalowania rodzielczości do ~80% daje niemal identyczny fps jak dlss 4k przy jednocześnie znacznie bardziej wyraźnym obrazie

 

Tu jeszcze pełne screeny

dlls 4k

https://i.imgur.com/aiXodYS.jpg

 

4k (80% skalowania)

https://i.imgur.com/ATPaczo.jpg

 

Najlepiej oglądać na monitorze 4k, z dlss mydło jak cholera :lol2:, natywnego screena w 4k nie wrzucam bo się mi nie zapisał i nie chce mi się jeszcze raz odpalać TV i gry, ale oczywiście jest jeszcze lepiej niż 4k z 80% skalowaniem.

Na podstawie zalinkowanych screenów oceniam, że faktycznie przykład tego screena "80% z 4K" wygląda zdecydowanie lepiej, a wydajność jak pokazałeś podobna :P. Tak więc oba aspekty, czyli wydajność jak i jakość obrazu wyglądają słabo. W metro obraz co prawda również wygląda na podobnie rozmydlony, ale za to tam chociaż wydajność w 4K z DLSS jest już chociaż zauważalnie lepsza (wedle informacji z sąsiedniego portalu skoczyła z 37 na 54 fps) i tu już 1800p mogłoby już nie dać podobnego rezultatu (czyli 54fps).

 

https://cdn3.dualshockers.com/wp-content/uploads/2016/11/CallOfDuty-4.png

Patrząc na rezultat checkerboard renderingu w grach na PS4P to mogę nawet ocenić, że rezultat tego skalowania szachownicowego jest zdecydowanie ostrzejszy niż nawet te DLSS, a przy tym nie wymaga rdzeni tensor.

 

 

Isharoth@ Chce ci się marnować swój czas na odkopywanie postów z przed 5 miesięcy w ponad 500 stronicowym temacie i oczekujesz, że inni też będą mieli na to ochotę do tamtych postów powracać (a tym bardziej, że to inny wątek)?

 

https://images2.imgbox.com/1c/9c/6J5OxQ9q_o.png

To jest screen który wówczas wstawiłeś i wcale nie widać na nim tego co pisałeś, aby DLSS wyglądało gorzej względem 4K TAA, a wygląda nawet lepiej, gdyż usunęło artefakty z włosów. Ten screen nie był więc żadnym potwierdzeniem tego co pisałeś i jeśli już, to potwierdzał opinie użytkowników z którymi się nie zgadzałeś.

 

http://screenshotcomparison.com/comparison/120751

Tu już natomiast porównanie ze screenów wykonanych przez redakcję PClaba. Z tego co pamiętam, to ten przykład wówczas oceniałem w tym temacie i poza owym screenem innych nie linkowano. Tu tym bardziej nie widać tego, o czym wówczas pisałeś, a jest wręcz na odwrót, bo znowu można dostrzec rzeczy, które wyglądają lepiej po stronie DLSS, a nie TAA. Opinia wyrobiona na podstawie tego screenu współgrała z opiniami wielu redakcji i nawet opinia niektórych użytkowników tutaj również była pozytywna (AlekDE chwalili w odróżnieniu od ciebie efekt DLSS, choć wcześniej był bardzo sceptycznie nastawiony do tego całego DLSS, więc tym bardziej jego opinia wydawała mi się wiarygodną, a tym bardziej, ze współgrała z tym co widać na screenach). Ty jednak teraz wytykasz mi 5 miesięcy później, że przecież skrzywdziłem cię nie wierząc akurat twojej opinii :D. Powinieneś jednak dostrzegać, że ja nie miałem wcale powodu wierzyć twojej odmiennej opinii na podstawie materiałów z ówczesnego benchmarka, które zostały wówczas zalinkowane.

 

Przyszło co do czego i gdy wypuszczono DLSS do pełnej gry, to wtedy rzeczywiście DLSS wyglądało już gorzej względem natywu, było to już bardzo widoczne na screenach i gdybyś tą całą dyskusję oparł o przykład z pełnej gry, to bym się zgodził, ale na przykładzie tego tech demka/benchmarka techniki DLSS to trudno było znaleźć jakieś wady w tym DLSS.

 

O ile Nv nigdy nie mówiła, że obraz DLSS może zrównać się ostrością z natywem bez AA (wtedy obraz jest ostrzejszy z oczywistych względów), o tyle mówiono, że DLSS zrówna się, lub przewyższy nawet TAA (i rzeczywiście coś takiego widać w tym benchmarku 3dmark). W tym battlefiedzie 5 czy metro to już jednak mamy sytuację, gdzie to jednak TAA wygląda zdecydowanie bardziej szczegółowo, ta różnica aż uderza w pierwszej sekundzie jak spojrzysz na screen. DLSS w battlefieldzie wygląda wprost FATALNIE i nawet widzę już, że portale które wcześniej chwaliły efekt w DLSS przy poprzednich okazjach, tak teraz to krytykują opisując jako jedno brzydkie mydło.

 

Tak więc w benchmarkach użytych do promocji kart te całe DLSS wygląda bardzo fajnie, a w samych grach niestety znacznie gorzej i w tym cały problem. Ty jednak chciałbyś chyba tutaj ludziom przedstawić (a przynajmniej na to mi wygląda), że DLSS zawsze wyglądało i zawsze będzie wyglądać fatalnie, a to już niestety nie opinia z którą mógłbym się zgodzić.

 

Nie będę przedstawiał żadnych dowodów z 3DMarka, bo ja pisałem właśnie o tym, że tam DLSS wygląda dobrze z tego powodu że tekstury w tym benchmarku to w większości plastik i metal, nie ma tam za dużo szczegółów, które mogłaby zgubić ta technika rekonstrukcji.

Nie będziesz przedstawiał screenów, bo by nie potwierdziły tego co piszesz. Oceniając samą ostrość kontur, to widzę przepaść względem implementacji DLSS w battlefield 5, a jeśli ostrość kontur została oddana w tym benchmarku tak dobrze to nie mam powodu sądzić, że akurat z teksturami stało się coś złego tak jak przekonujesz. Bardziej jestem skłonny uznać, że wpadłeś na ten pomysł z teksturami, byle tylko nie przyznać, że w pewnych przypadkach (takich jak benchmarki) DLSS jest w stanie działać rzeczywiście lepiej jak natyw z TAA.

 

http://images.nvidia.com/geforce-com/international/comparisons/3dmark-port-royal-nvidia-dlss/3dmark-port-royal-nvidia-dlss-feature-test-003-dlss-on-vs-dlss-off.html

Te wzorki na teksturze płytek są zdecydowanie ostrzejsze, również tekstura z tymi chińskimi napisami jest wyraźniejsza. Tak więc nawet tekstury wyglądają tu lepiej po stronie DLSS, a nie po stronie TAA.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na podstawie zalinkowanych screenów oceniam, że faktycznie przykład tego screena "80% z 4K" wygląda zdecydowanie lepiej, a wydajność jak pokazałeś podobna :P. Tak więc oba aspekty, czyli wydajność jak i jakość obrazu wyglądają słabo. W metro obraz co prawda również wygląda na podobnie rozmydlony, ale za to tam chociaż wydajność w 4K z DLSS jest już chociaż zauważalnie lepsza (wedle informacji z sąsiedniego portalu skoczyła z 37 na 54 fps) i tu już 1800p mogłoby już nie dać podobnego rezultatu (czyli 54fps).

 

Różnice wydajności metro dlss a BF V podejrzewam, że będą podobne.

 

 

W BF V wahają się w zależności od miejscówki i nieraz bywa, że takie 80% skalowania daję jeszcze kilka fps więcej niż dlss 4k.

 

Ogólnie na screenach co widziałem z Metro to tam jeszcze gorzej wygląda DLSS niż w BFV. W metro jest sporo drobnych elementów, gałązki bez liści, masa zniszczonych stalowych konstrukcji z wieloma drobnymi elementami. DLSS niszczy tam po prostu detale.

 

W BF V dla mnie lepiej wygląda nawet 1440p odpalone na Tv 4k od 4k dlss :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BF V dla mnie lepiej wygląda nawet 1440p odpalone na Tv 4k od 4k dlss :E

Po tych screenach wierzę na słowo. Ilość rozmazania jest tak duża, że nawet na telefonie S8 z ekranem 1440p widzę te rozmazanie :P, a co dopiero na monitorze 4K. Coś tu jest nie tak, bo skoro DLSS skaluje z 1440p wyżej, to powinno wyglądać przynajmniej tak dobrze jak 1440p. Z tego co czytałem i jeśli dobrze pamiętam, to battlefield 5 używa chyba TAA do odszumienia raytracingu zamiast dedykowanych rdzeni tensor. Tak więc być może te DLSS gdy działa nie jest w stanie wyłączyć TAA (użytego również do odszumiania raytracingu) i po prostu nakłada na te TAA dodatkowo swoje filtry rozmazując już obraz w sposób bardzo widoczny. Jak to jednak jest faktycznie to pozostaje mi tylko zgadywać. Tak czy inaczej sam efekt DLSS wygląda fatalnie i chyba nie ma nikogo, kto by chciał oglądać aż tak rozmazany obraz dla tej troszkę lepszej wydajności. Wielka szkoda, bo technologia DLSS rysowała się w jasnych barwach. Miało być lepiej jak checkerboard rendering, a wyszło gorzej :P.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, nie znasz się nie pisz. W BFV śmiga odszumiacz + filtry. Jeszcze długo nie będzie odszumiania na AI, prędzej lepiej ogarną odszumiacze działające na SP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A taki miał być ładny, amrykanski! :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiesz, nie znasz się nie pisz. W BFV śmiga odszumiacz + filtry. Jeszcze długo nie będzie odszumiania na AI, prędzej lepiej ogarną odszumiacze działające na SP.

Jeśli nie jestem czegoś pewien, to zaznaczam ten stan rzeczy wyraźnie tak jak to zrobiłem, ale ponieważ nie jesteś tu moderatorem, to nie możesz mi nakazywać co mogę pisać, a co nie :). Jeśli już natomiast chcesz tak ludziom coś wypominać to i równie dobrze i ja tobie mogę wypomnieć, a chociażby kłamstwo które napisałeś kiedyś o wolfensteinie 2, że ten veriable rate shading działa tam bez potrzeby żadnej implementacji ze strony developera. W odróżnieniu do mnie ty nie napisałeś wtedy, że nie jesteś pewien tego co piszesz, a wręcz na odwrót zarzekałeś się, że jest właśnie tak jak napisałeś. Później, gdy dopiero wyszedł patch dodający veriable rate shading i powstały filmiki o dodaniu ficzeru to już wiadomo jednak, że nie miałeś racji, więc wiadomo, że kłamałeś, a teraz chcesz tu ludziom mówić, że nie mają prawa czegoś pisać, gdy się nie znają?

 

W filmiku z analizy efektów RTX w battlefieldzie jest wyraźna wzmianka (9m42s), że używają swojej implementacji TAA do odszumienia raytracingu. Czy później faktycznie powoduje to jakieś rozmazanie obrazu? Nie wiem, ale mogę sobie zakładać różne rzeczy i dzielić się przemyśleniami, bo od tego jest to forum.

Edytowane przez pawel86ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, ale jak dla mnie Ray Tracing w BFV jest wepchany na chama, w ogóle nie zoptymalizowany, implementują to na siłę chyba. Mi najbardziej odpowiada granie na DX11 bez nowych bajerów.

Zostawię tutaj jak mi to chodzi na MSI RTX 2080 Gaming Trio X w 1440p.

 

- Rotterdam

- Narvik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RT sie nadaje ale do singli a nie do dynamicznej sieciowki gdzie podobno wiekszosc i tak gra na niskich zeby miec "wincyj fpsow". jak ktos ma zapas na karcie to juz lepiej sobie podbic skalowanie rozdzielczosci co bardziej realnie wplynie na grafike wyostrzy obraz poprawi widocznosc itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Zostawię tutaj jak mi to chodzi na MSI RTX 2080 Gaming Trio X w 1440p.

 

- Rotterdam

- Narvik

:E miałbym grać w takich klatkach z takimi ścinami w multi , to chyba wyje...bym kompa przez okno :E

Edytowane przez kochan4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:E miałbym grać w takich klatkach z takimi ścinami w multi , to chyba wyje...bym kompa przez okno :E

 

No dokładnie :P to co się dzieje po włączeniu wszystkich bajerów to jest patologia, a tych ścinek było sporo, bo z dwie godziny grałem z włączonym ray tracingiem i dlss. Wracam do DX11 i w nosie mam niedopracowane dziadostwa nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray Tracing w grach w chwili obecnej to dopiero powiew przyszłości , w grach multi potrzebne znacznie wincej fps , powiem że więcej niż odświeżanie monitora

a to wszystko żeby obniżyć opóźnienia w renderowaniu sceny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ray Tracing w grach w chwili obecnej to dopiero powiew przyszłości , w grach multi potrzebne znacznie wincej fps , powiem że więcej niż odświeżanie monitora

a to wszystko żeby obniżyć opóźnienia w renderowaniu sceny .

Historia lubi się powtarzać, z RT jest to samo co było z teselacją kilka lat temu - pierwsza generacja kart była na nią za słaba. RT jest fajny ale po prostu jest za wcześnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest ze wszytskim. jak wchodzilo np HBAO to tez dawalo popalic kartom i fpsy spadaly dzis ta opcja nie robi wiekszego wrazenia na dobrych kartach, teselacja tez kiedys pozerala kosmiczne zasoby dzisiaj no zabiera troche...z 10 fps np w Exodus czyli tragedii nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2020 Nvidia wypuści RTX 2180 albo od razu z grubej rury RTX 3080 do tego czasu programiści masochiści nauczą się to oprogramować jak należy i wszyscy będziemy mieli w końcu RayTracing w grach na przyzwoitym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę nam to zwłaszcza w multi ? :E A te całe odbicia (RT) już nawet w FH3 są i nie potrzeba kart za 6 000 PLN :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2020 Nvidia wypuści RTX 2180 albo od razu z grubej rury RTX 3080 do tego czasu programiści masochiści nauczą się to oprogramować jak należy i wszyscy będziemy mieli w końcu RayTracing w grach na przyzwoitym poziomie.

dopóki w konsolach tego nie będzie (a nie zanosi sie , żeby w nex gen (ps5/xtwo?) ) ten ficzer był obsługiwany, bo będą na podzespołach amd, to programiści będą to olewać szerokim łukiem, i będziesz miał to tylko w niszowych tytułach na PC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co maja konsole do RT? To jest wlasnie bajer ktory ma uwypuklic wyzszosc PC i konsole nie maja tu nic do rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co maja konsole do RT? To jest wlasnie bajer ktory ma uwypuklic wyzszosc PC i konsole nie maja tu nic do rzeczy

jak to co maja konsole? większość gier masz multiplatformowych, myslisz , że specjalnie będą się wysilać, żeby dodatkowo implementować ten bajer w wersjach na PC? widać to doskonale po Shadow of the TR, ile juz czasu wydają łatkę do RT dla tej gry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kochan4 dobrze prawi , większość developerów będzie olewać sprawę RT na PC ,tego się właśnie obawiam :/

Tyle tylko że gdy karty RTX drugiej generacji będą znacząco szybsze to przynajmniej w BF5 po kilku paczach zagramy płynnie z RT On

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Metro Exodus i BF5 DLSS to lipa po całości to już chyba wszyscy wiedzą . Może to kwestia dopracowania kodu a może po prostu zrobili posiadaczom kart z RTX kuku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czemu jak daje sam podbój i np mapę pogięta stal to servery maja tylko 4 mapy wczesniej było że miały wszystkie o co chodzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie temp CPU ? bo zauważyłem (w zasadzie usłyszałem wentyle) że podczas jakiś zakichanych video scenek i dogrywaniu ,temperatura potrafi wzrosnać do 80 stopni(piki),podczas gry ok 60-65.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na tdm dobija 100% wszystkie watki, wiec dobija mi do ok 70C.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...