Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

Mi od tego ostatniego patcha zdarzaja sie ostre sciny co jakis czas.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to ile fps wyciągacie na DXR wysokie i wszystko na ultra DX12 i 1440p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to ile fps wyciągacie na DXR wysokie i wszystko na ultra DX12 i 1440p

W tej grze DXR do tej pory nie działa dobrze na żadnej karcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu textury na wysoka wydajnosc i zobaczysz jakiego kopala fpsy dostaja :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj mu textury na wysoka wydajnosc i zobaczysz jakiego kopala fpsy dostaja :lol2:

tzn masz na myśli że dostaja kopa przy DXR czy ogólnie? jeżeli w panelu ustawie wysoka wydajność to w grze filtrowanie tekstur ma być na niskie czy zostać na ultra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tej grze DXR do tej pory nie działa dobrze na żadnej karcie...

Nie wiem dlaczego twierdzisz ze na zadnej karcie nie dziala to dobrze jak komfortowo mozna pograc juz na RTX 2060, nie mowiac o modelach wyzej. jasne ze nie bedzie to 120fps ale te 60fsp to chyba nie mozna nazwac ze "nie dziala dobrze" ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=8MHNiEN5OBM

 

2080ti w 1440p Ultra + DXR Ultra lata pow 60fps w Roterdamie gdzie najwiecej odbic.

 

5:18min

 

https://www.youtube.com/watch?v=w-hRMidDWrA

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I np tu jest myk w dodaniu obslugi RT dla Pascali. Wtedy RTX 2060 jest zauwazalnie lepszy od GTX 1080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I np tu jest myk w dodaniu obslugi RT dla Pascali. Wtedy RTX 2060 jest zauwazalnie lepszy od GTX 1080

To nie jest zaden myk, jesli karta jest robiona pod jakas technologie to wiadomo ze bedzie na takiej karcie wydajniejsze. Nie powiem bo odbicia wygladaja cudnie w DXR ale ilosc fps skresla granie w tym trybie nawet na 2080ti. W dodatku pod DXR sa chamskie dropy przykladowo z 80fps na 40fps i tak co chwile. Nie ogarneli tego od premiery.

 

FSt0GJT.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Mialem bardziej na mysli taki myk w styly "Zobaczcie jaka jest roznica miedzy Pascalem a Turingiem z DXR. Chcecie RT kupcie RTX"

Chodzilo o to by zrobic smaka posiadaczom pascala i dac im polizac RT a tym samym przekonac do zakupu RTX obnazajac slabosci GTX w Ray Tracingu odowoadniajac ze na GTX 1080 nie z abardzo da sie grac a na RTX 2060 juz tak

 

 

Co nie zmienia faktu ze obecna generacja RTX moze nie tyle ze sie do tego slabo nadaje co implementacja DXR w grach jest lekko mowiac daleka od normalnosci. Dopoki programisci tego nie ogarna w implementacji do swoich silnikow to bez wzgledu na posiadana karte uzywanie tego bedzie obarczone scinkami i kolosalna utrata wydajnosci

Nawet gdybym mial RTX 2080 Ti to wolalbym grac w 140 fps na ultra w fhd niz w 70 fps z aktywnym z RT

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Taki myk mialby sens w przypadku gdyby zalew gier z DXR byl taki ze warto by wymienic, nikt normalny nie wymieni gtx 1080/1080ti na RTXa tylko po to by miec DXR. GTXy to nadal bardzo dobre karty a po tym calym czarnym starcie RTXow raczej taka stratego tutaj nie zadziala.

 

RTX 2060 to bardzo dobrze wycaniona karta, zblizona wydajnosc do 1080 za 1600zl, tej karty nie trzeba promowac jakimis ficzerami.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja tez uwazam ze RTX 2060 ma rewelacyjny stosunek ceny do wydajnosci ale...niektorzy twierdza ze to lipa bo karta z serii XX60 kosztuje juz 1600 zl a przy Pascalach bylo 1300 zl (GTX 1060)

 

I jakos nie biora pod uwage tego ze RTX 2060 to inny segemnt/polka

 

Porownywac do GTX 1060 nalezy GTX 1660 ktory jest szybszy 15% i tanszy o 200 zl ale i tak narzekaja ze slaby postep

 

Tak poza tym jesli ktos gra tylko np w BF V to ja bym polecil RX 590 + monitor z Freesync i masz na ultra w fhd 80-100 fps elegancko mozna grac. BF lepiej i stabilniej dziala na radeonach

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego twierdzisz ze na zadnej karcie nie dziala to dobrze jak komfortowo mozna pograc juz na RTX 2060, nie mowiac o modelach wyzej. jasne ze nie bedzie to 120fps ale te 60fsp to chyba nie mozna nazwac ze "nie dziala dobrze" ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=8MHNiEN5OBM

 

2080ti w 1440p Ultra + DXR Ultra lata pow 60fps w Roterdamie gdzie najwiecej odbic.

 

5:18min

 

https://www.youtube.com/watch?v=w-hRMidDWrA

Ostatnio sam pisałeś że RT w bfie do tej pory jest skopane bo gra się dziwnie zachowuje o to mi chodziło :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pisalem wyzej co jest skopane ale Ty to ujales tak jakby wgl nie dzialalo ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pisalem wyzej co jest skopane ale Ty to ujales tak jakby wgl nie dzialalo ;)

faktycznie, wlasnie o te dropy i zacinki mi chodziło bo pamiętam jak o tym pisałeś kiedyś :cool:

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i u mnie w DX 12 sa scinki w DX 11 nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Po krtórejś aktualizacji windowsa (jakiś miesiąc temu) BF zaczą chodzi dużo gorzej u mnie było jakieś 70 klatek. Wysatarczyło zmienić coś w rejestrach Windowsa i przybyło 30 klatek. Także teraz jest ponad 100 w tych samych lokacjach. Jak komuś słabo chodzi to poszperajcie w necie bo obija się to o zmianę tylko jednej wartości w regedit.

Edytowane przez Andrew2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany ustawienie w panelu danej gry filtrowanie tekstur na wysoka wydajność zmienia coś w wyglądzie tekstur? bo w sumie to nie wiem sam czy widzę różnice albo to tylko ta świadomość w głowie że tam jest zamiast jakość wysoka wydajność :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak ogólnie w multi na jakich poszczególnych ustawieniach gracie ? Co warto zmniejszyć dla płynności, stałego fps i lepszej widoczności przeciwników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

A tak ogólnie w multi na jakich poszczególnych ustawieniach gracie ? Co warto zmniejszyć dla płynności, stałego fps i lepszej widoczności przeciwników ?

Dla widoczności ja wyłączyłem wkurzające filmowe ziarno, dla fps przy wybuchach na pewno zjedz z ultra przynajmniej na wysokie lub na średnie opcja "jakość efektów" to jest opcja typowo procesorowa, na niskich już nie ma efektów a średnie czy wysokie praktycznie niczym nie różnią się od ultra nawet musiałem włączyć porównanie na youtube bo sam nie widzę tego podczas rozgrywki a przy wybuchach chodzi to znacznie lepiej. Jeśli nie zależy ci na jakości oświetlenia i terenu to daj tylko jakość tekstur na ultra i siatki na ultra reszte na niskie, mi zależy i gram na mieszanych ustawieniach. W profilu w panelu nvidii mam dla bf na sztywno renerenowane klatki na 1 i preferuj maksymalną wydajność, w grze renderenowanie przyszłych klatek na off i DX12

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla widoczności ja wyłączyłem wkurzające filmowe ziarno, dla fps przy wybuchach na pewno zjedz z ultra przynajmniej na wysokie lub na średnie opcja "jakość efektów" to jest opcja typowo procesorowa, na niskich już nie ma efektów a średnie czy wysokie praktycznie niczym nie różnią się od ultra nawet musiałem włączyć porównanie na youtube bo sam nie widzę tego podczas rozgrywki a przy wybuchach chodzi to znacznie lepiej. Jeśli nie zależy ci na jakości oświetlenia i terenu to daj tylko jakość tekstur na ultra i siatki na ultra reszte na niskie, mi zależy i gram na mieszanych ustawieniach. W profilu w panelu nvidii mam dla bf na sztywno renerenowane klatki na 1 i preferuj maksymalną wydajność, w grze renderenowanie przyszłych klatek na off i DX12

 

 

Dzięki za odp.

 

Tez w paneli nv mam jak Ty z tym, Że jak wyłącze renderowanie przyszłych to gra działa o jakieś 40 klatek mniej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Multi zdecydowanie niskie/średnie i tekstury na wysokie/ultra :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Tesxtury/Siatka/Filtrowanie na Ultra, reszta na srednie. Low nie daje bo gpu lapie botelnecka i wiecej fps nie daje. Nawet na 2060 przy niskich lapalo botelnecka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzięki za odp.

 

Tez w paneli nv mam jak Ty z tym, Że jak wyłącze renderowanie przyszłych to gra działa o jakieś 40 klatek mniej :D

mnie ogranicza procesor czy mam FFR OFF CZY ON i tak mam przedział 80-60fps nie robi żadnej różnicy, ta opcja daje boosta karcie graficznej

Z drugiej strony ąz 40fps różnicy przy DX12? tyle to boosta w 11 dawało to z tego co wiem a w 12 była mała różnica

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tzn masz na myśli że dostaja kopa przy DXR czy ogólnie? jeżeli w panelu ustawie wysoka wydajność to w grze filtrowanie tekstur ma być na niskie czy zostać na ultra?

przy dxr wysokie jest lepszy fps, zmiana tylko w panelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andrzej już sprawdzam Twój wynalazek tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...