Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem tak. Pobrałem tą grę żeby przetestować. W porównaniu do COD to jedna wielka rozpierducha. Jestem w szoku że niektórzy potrafią kręcic staty na poziomie np 60/10, nie wiem jak oni to robią że nie giną.

 

Wydaje mi się że mają coś pokombinowane z grafiką roślinnością, i mają ją mniejszą niż umozliwia to sama gra, czasem mam takie wrażenie bo siedzę w krzakach i widze gościa który nawet nie jest obrócony w moją stronę i jest dosyć daleko nagle ni z tego ni z owego obraca się w moją stronę i od razu do mnie wali, nie wiem może niektórzy mają po trzy monitory po 32 cale ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że mają coś pokombinowane z grafiką roślinnością, i mają ją mniejszą niż umozliwia to sama gra, czasem mam takie wrażenie bo siedzę w krzakach i widze gościa który nawet nie jest obrócony w moją stronę i jest dosyć daleko nagle ni z tego ni z owego obraca się w moją stronę i od razu do mnie wali, nie wiem może niektórzy mają po trzy monitory po 32 cale ?

Też to zauważyłe, może grzebią coś w CFG gry? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja po formacie i nowej instalce bfa zauwazylem ze kazda mapa przez pierwsze kilka minut masakrycznie scina klatki, tak jakby musialo sie ulezec i po jakis 15-20min mapa chodzi dobrze. I tak samo z kazda nowo odpalona mapa i juz nie jedna osoba o tym wspominala ze gra musi sie "ulezec" :D

 

 

Skoro masz monitor to wlacz na 8bit/10bit i porownaj bo nikt za ciebie tego lepiej nie zrobi maja monitor przed oczyma ;)

Dokładnie mam to samo ale jestem już doświadczony bo każda nowa mapa tak u mnie robiła więc się nie przejmuje bo wiem że za chwile się uleży :lol2::E :E

Swoją drogą ciekawi mnie to o co z tym chodzi, wygląda to jakby przez pierwszy czas BF jakoś wdrażał pod dany sprzęt mapę, jakieś wpisy optymalizacja pod zestaw w tle? hmmm

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od ostatniej aktualizacji zauważyłem, że wyłączenie pamięci podręcznej jednostki cieniowania (shader cache) w panelu nvidii - bardzo pomaga na przycięcia/dropy w DX12.

W sumie nic dziwnego, bo DX12 w BFV sam zapisuje (jak je 'najpierw' utworzy) 'swoje' shadery w dokumentach użytkownika, ale dlaczego akurat teraz taka zmiana... wcześniej testowałem i takich zmian (na lepsze) nie było.

Nie skłamie jak powiem, że 70% problemów z przycinkami w DX12 znikło po wykonaniu w/w czynności... Szkoda tylko, że ogólny FPS jest mniejszy na Maxwellku w DX12... no ale - życie - wiedział pan co brał. :)

 

Może ktoś z nowszą generacją spróbuje, a w sytuacji przycinek może mu pomoże.

__

 

Ahh... Przy zmianie parametrów w panelu nvidii dla BFV trzeba pamiętać, że gra resetuje każde ustawienie w tym panelu. Dlatego pliki: nvdrsdb0.bin oraz nvdrsdb1.bin znajdujące się w folderze: X:\ProgramData\NVIDIA Corporation\Drs - trzeba ustawić jako: tylko do odczytu. ZAZNACZAM - po ustawieniu określonych parametrów dla profilu gry!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Up dobrze że kolejna osoba wie że profil w bf zapisuje się tylko po zaznaczeniu do odczytu tych 2 plików, ludzie zmieniają w panelu coś a nawet nie wiedzą że od razu po uruchomieniu gry profil się resetuje :E

Na scinki w bfie pomogły stery jakiś czas temu od 436.30 w zwyż i do tej pory już tego nie ma, przynajmniej u mnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem jak u mnie działa teraz DX12 i nadal nic się nie poprawiło, ściny są i to takie konkretne (Mapa Sztorm na Pacyfiku, Przełamanie), kiedy na DX11 brak jakichkolwiek przycięć. Poza tym FPS na DX12 też bardzo lichy bo w okolicach 100-120 kl/s, kiedy na DX11 normą dla mojej konfiguracji jest 125-144 kl/s (FPS zablokowany na 144), avg w okolicach 135 kl/s, oraz bardzo rzadkie spadki w okolice 110 kl/s (Raz, może dwa na mecz). Czyli lepiej niż u niektórych tutaj z Ryzen 3 gen i DX12 :E

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdziłem jak u mnie działa teraz DX12 i nadal nic się nie poprawiło, ściny są i to takie konkretne (Mapa Sztorm na Pacyfiku, Przełamanie), kiedy na DX11 brak jakichkolwiek przycięć. Poza tym FPS na DX12 też bardzo lichy bo w okolicach 100-120 kl/s, kiedy na DX11 normą dla mojej konfiguracji jest 125-144 kl/s (FPS zablokowany na 144), avg w okolicach 135 kl/s, oraz bardzo rzadkie spadki w okolice 110 kl/s (Raz, może dwa na mecz). Czyli lepiej niż u niektórych tutaj z Ryzen 3 gen i DX12 :E

W jakiej rozdzielczości i ustawieniach?

 

Zauważyliście u siebie migotanie ekranu przy bardzo jasnym obrazie? Np jak mocno słońce świeci? Bo dzisiaj zauważyłem, że obraz trochę migocze właśnie przy bardzo jasnym oświetleniu ale nie zawsze, bardzo rzadko, przeważnie jak się patrzę w stronę słońca.

Edytowane przez tomskyy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakiej rozdzielczości i ustawieniach?

 

1920x1080, DX11, FFR ON, filtrowanie tekstur wysokie, oświetlenie i post średnie, oświetlenie rozproszone SSAO, reszta ultra. Takie ustawienia pod ładną oprawę graficzną i dużo FPS'ów, ostatnio sobie testuje. FPS na tych ustawieniach powinien być jeszcze wyższy ale oczywiście ogranicza go za słaby procesor.

 

PS. W BF'ie ogromną różnicę robi podkręcona pamięć ram, szczególnie zaciśnięte subtimingi. Więc jeśli brakuje ci FPS tutaj w pierwszej kolejności szukałbym przyczyny.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frostbite engine kocha szybki procesor smile.gif

Zegar pamięci malo co wnosi patrząc od mniej wiecej 3000 MHz z sensownymi timingami wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Frostbite engine kocha szybki procesor smile.gif

Zegar pamięci malo co wnosi patrząc od mniej wiecej 3000 MHz z sensownymi timingami wink.gif

Mylisz sie kolego, ramy wniosa tu tak samo duzo jak procesor ;)

 

W grach procesorowych cpu/ram odgrywa najwieksza role.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz sie kolego, ramy wniosa tu tak samo duzo jak procesor ;)

 

W grach procesorowych cpu/ram odgrywa najwieksza role.

 

Tutaj jeszcze szybki test jak ogromne potrafią być to różnice!

 

Najpierw singiel gdzie da się wykonać w pełni powtarzalny test (Mapa Ostatni Tygrys, najbardziej cisnąca procesor w kampanii):

RAM XMP (3200 MHz CL16) MIN: 124 FPS, AVG 138 FPS, MAX 158 FPS

RAM Podkręcony 3600 MHz CL14 (Reszta ustawień w sygnaturce): MIN: 144 FPS, AVG 155 FPS, MAX 178 FPS

Wychodzi 15% różnicy na korzyść podkręconej pamięci!

 

Jeszcze szybki rzut oka jak to wygląda na multi (Mapa Sztorm na Pacyfiku, Przełamanie),

RAM XMP: FPS w zakresie 105-130 FPS, avg 120 FPS, dropy do 90 FPS

RAM Podkręcony: FPS w zakresie 125-144 FPS, avg 135 FPS, dropy do 110 FPS

 

Różnice widzę podczas grania w multi gołym okiem.

 

W zasadzie to połączenie mojego Ryzen'a 2600 z mocno podkręconym RAM'em daje taki efekt jakbym miał Ryzen'a 3600 z RAM działającym w XMP.

Edytowane przez KamileN7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Potwierdzam.

R5 3600 4.2Ghz + ram 3200cl14 xmp daje ponad 15% niższa wydajność niż z podkręcona pamięcią na 3600cl14 z ostrymi subtimingami.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam dziwny problem z burzą ognia, kiedy chce mi dołączyć do meczu lub go szuka gra po prostu się wyłącza bez żadnego komunikatu... Dodam że w Pacyfik i inne mapy grałem dziś ponad 5 godzin i wszystko dobrze działało.

EDIT: dobra już działa, dałem napraw grę i pobrało mi coś co ważyło 1 gb.

Edytowane przez jarecki94

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram u mnie to nawet z 3600 na 3733 zrobił różnice jakieś 5fps w bf5 więc to ogromny skok patrząc że to tylko 133mhz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo

To co podesłałeś dotyczy różnic z samego taktowania. Podniesienie taktowania to pierwsze ale drugie to zabawa subtimingami, która potrafi wykrzesać nawet ~15% dodatkowej wydajności ;)

Oczywiście nie w każdym zastosowaniu będziesz notował taki wzrost wydajności ale BF5 jest świetnym przykładem na to jak olbrzymi wpływ na wydajność ma pamięć ram szczególnie w przypadku Ryzenów.

Nagram porównanie 3200cl14 XMP vs OC 3600cl14 z ostrymi subtiminagmi.

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakbyś najpierw pokazał jaką masz różnicę miedzy 3200cl14 a 3600cl14 a potem dodatkowo z subtimingami. Z mojego doświadczenia w grach timingi nie maja takiego znaczenia jak ogólna prędkość ramu. Ale ja siedzę na Intelu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie thumbup.gif

"zachowałem się jak gówniarz sad.gif więcej to się nie powtórzy szczerbaty.gif "

Jeden z Naszych forumowiczów pisał, że dla Frostite RAM nie robi większej różnicy wink.gif wszyscy go dobrze znamy "zadziorę" szczerbaty.gif

A z ciekawości sam stuknę 4000MHz CL17 tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że trzeba tłumaczyć jak małym dzieciom raz intel to nie amd, a dwa czym innym są ustawienia xmp i inne nędzne nastawy vs optymalnie ustawione alphy. Później szpece myślą, że mhz uczyniły cuda szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jakbyś najpierw pokazał jaką masz różnicę miedzy 3200cl14 a 3600cl14 a potem dodatkowo z subtimingami. Z mojego doświadczenia w grach timingi nie maja takiego znaczenia jak ogólna prędkość ramu. Ale ja siedzę na Intelu.

Subtimingi robia wieksza roznice niz same Mhz a polaczeniu obu tych paramtrow w grach siedzacyh na cpu/ram robi ogromna roznice i to nie podlega zadnej dyskusji bo kto krecil kiedy ram to wie dobrze o tym jak jest azeby rozwiac watpliwosci polecam sprawdzic samemu zamiast przytaczac jakies filmy.

 

Lepiej jakbyś najpierw pokazał jaką masz różnicę miedzy 3200cl14 a 3600cl14 a potem dodatkowo z subtimingami. Z mojego doświadczenia w grach timingi nie maja takiego znaczenia jak ogólna prędkość ramu. Ale ja siedzę na Intelu.

Bo musi to byc gra ktora jest procesoorowa tak jak bf czy asasyn i tylko tam widac najiwieksze roznice jesli chodzi o subtimingi.

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DPsEncp5M4s

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techniczna strona tej gry lezy i kwiczy. DX 12 jest do dupy, DX 11 szalu nie ma. GTX 1080 srednio sobie radzi z ultra bo np przy wybuchach sa mega spadki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo inaczej, gra być może była planowana pod 60fps, to nie jest szybki CoD i grając z takim fps nie czuć w ogóle problemów o jakich piszecie. Nie zauważyłem u siebie absolutnie żadnych spadków poniżej 60fps na Ultra, jest mega płynnie i wszystko działa jak masło.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Techniczna strona tej gry lezy i kwiczy. DX 12 jest do dupy, DX 11 szalu nie ma. GTX 1080 srednio sobie radzi z ultra bo np przy wybuchach sa mega spadki

Może Tobie leży i kwiczy bo mi gra działa wzorowo w Dx12.

 

Materiał zmontowany na szybko i tak aby miejsca mało zajmował bo mam słabe łącze więc jakość słaba.

 

3200Mhz 14 14 14 34 1T XMP vs 3600Mhz 14 15 14 32 1T OC

 

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra na dx12 działa lepiej - i nie mam żadnych przycinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...