Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

Pisza ze na kazdej platformie wiec mam nadzieje ze w koncu sie z tym rozprawia :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie tylko wydajność ale także tekstury nie których miejscach ziemi nie chcą się doczytać szybko mimo SSD

Edytowane przez luki89pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz nie tylko wydajność ale także tekstury nie których miejscach ziemi nie chcą się doczytać szybko mimo SSD

Mi tam sie wszystko szybko doczytujee i nigdy takich anomali nie mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc lezy na GTX a na radeonach wszystko jest ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi tam sie wszystko szybko doczytujee i nigdy takich anomali nie mialem.

To się przypatrz. Temp max 65

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nas w *uja zrobili z tym teatrem wojny, miał być do 23 czerwca a zablokowali i zamknęli go wczoraj czyli 20 czerwca.. zabrakło mi ok 10 000 pkt. do reszty munduru epickiego! :mad2: *UJ IM w *PE ! :mad2: :mad2: :mad2: :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydajnosc lezy na GTX a na radeonach wszystko jest ok

Rozwin??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 1080 animacja szarpie zdarzaja sie ostre sciny wahania fps sa duze i ogolnie fps jest niestabilny

RX 570 animacja plynna zadnych przycinek freezow itp wahania fps duzo mniejsze i stabilniejsze

 

Ustawienia takie same dla obu karta zeby bylo sprawiedliwie czyli 1080p srednie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba masz cos nie tak z komputerem bo wielu znajomych gra na gtxach i takich problemow nie ma. W grze multi fps potrafi byc bardzo niestabilny, byc moze masz za slaby procesor do gtx 1080.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele osob opisuje problemy na nvidii. Mam 8600K ustawiony na 4,8 GHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z GTX 1070, animacja szarpie, bardzo często pojawiają się ostre spadki, fps jest niestabilny.

Tak jak byłem wielkim fanem gier serii Battlefield tak piątka przybiła gwoździa i skutecznie mnie z tego wyleczyła.

Technicznie ta gra to koszmar, to nie powinno się pojawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzeda mi ktos bone shakera? gram tylko online rankingowe a bez niego zero szans class A

nie ta gra

Edytowane przez AlienT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z GTX 1070, animacja szarpie, bardzo często pojawiają się ostre spadki, fps jest niestabilny.

Tak jak byłem wielkim fanem gier serii Battlefield tak piątka przybiła gwoździa i skutecznie mnie z tego wyleczyła.

Technicznie ta gra to koszmar, to nie powinno się pojawić.

 

 

Autentycznie jedyne co zrobilem to wyjalem z kompa GTX 1080 wsadzilem RX 570 (mam obie karty) i nagle ...zaczlem normalnie grac bez scin na srednich ktore akurat w BF 1 i BF V sa niemal identyczne jak ultra poza drobnymi szczegolami obrazu

 

RX 570 jest duzo slabszy od GTX 1070/80 a jednak zapewnia mi komfortowa rozgrywke

 

BF 1 1080p srednie 90-110 fps

BF V 1080p srednie 80-100 fps

 

Do tego mam monitor 144 hz z freesync i jest bajka a na GTX jest tragedia

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiencie proca + ew ramy a nie bedzie czkawek ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i5 8600K i 16 GB RAM 3466 Mhz. To jest wina nvidii. W innym temacie wrzuciłem filmy jak gra tnie np na i7 8700K i RTX 2080

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etlik wkładając znacznie słabszą kartę pokroju RX 580 jedno jest pewne znacznie ograniczasz bootleneck od strony cpu, gra leci na GPU i proc przestaje być ograniczeniem. Wkładając coś mocniejszego pokroju gtx 1080/1080Ti procek zaczyna się dusić.

 

Realnie aby porównać jak sobie radzą karty od AMD to trzeba by włożyć pod tego cepa coś mocniejszego np. Vege 64 i zobaczyć jak będzie współpracowała z 6 rdzeniami.

 

Zobacz sobie ten filmik na 8600k. Popatrz na wykres frametime, posłuchaj komentarza. Pokazuję jak działa BF1 przy taktowaniu 4.1Ghz, 4.7Ghz i 5.3Ghz na 6 gołych rdzeniach przy mocnym GPU. Na 5.3 Ghz jest lepiej ale dalej brakuje do doskonałości.

https://www.youtube.com/watch?v=ViG0ST1vPDo

 

Ogólnie jak patrzę na takie materiały to na moje oko nawet 8 wątków w takim moim haswellu 4.7Ghz lepiej sobie radzi(nie mam takich skoków frametime) z tymi grami od 6 gołych rdzeni. Niedługo będę miał dokładne porównanie bo będę miał 8600k z gtx 1080 i sprawdzę dokładniej jak działa w porównaniu do mojego 4/8.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8600k/9600k w bfie potrafi sie zapchac a przy karcie od gx 1080 w gore potrzeba cos wielowatkowego. Na swoim przykladzie powiem ze nawet w 1440p moj 8700k potrafi latac po 80-90% uzycia na kazdym rdzeniu i watku wiec do bfa absolutny mus to procesor wielowatkowy.

 

https://www.youtube.com/watch?v=RhoilrQu8-o

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etlik wkładając znacznie słabszą kartę pokroju RX 580 jedno jest pewne znacznie ograniczasz bootleneck od strony cpu, gra leci na GPU i proc przestaje być ograniczeniem. Wkładając coś mocniejszego pokroju gtx 1080/1080Ti procek zaczyna się dusić.

 

8600k/9600k w bfie potrafi sie zapchac a przy karcie od gx 1080 w gore potrzeba cos wielowatkowego.

Panowie, ja na RTX2060 z R7 1700 również miałem spadki wydajności gdzie na ekranie nie działo się kompletnie nic. Detale średnio/niskie czyli te same co na RX 580 a wydajność potrafiła spaść bez powodu do 45-50kl/s po czym wracała do 75kl/s bo na tyle mam ustawioną blokadę.

Na RX 580 sztywno stałe 75kl/s z R7 1700 a na RTX2060 były spadki. Jest jakiś problem, który dotyczy części konfiguracji - nie u każdego to występuje.

U mnie problem występuje tylko w BF5 bo BF1 działa wzorowo na obydwu konfiguracjach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam z GTX 1070, animacja szarpie, bardzo często pojawiają się ostre spadki, fps jest niestabilny.

Tak jak byłem wielkim fanem gier serii Battlefield tak piątka przybiła gwoździa i skutecznie mnie z tego wyleczyła.

Technicznie ta gra to koszmar, to nie powinno się pojawić.

U mnie gitara, nie ma dropów ani spadków - zresztą piszę to już chyba któryś raz z kolei bo BF 1 również działa mi bardzo dobrze.

BF V ogrywam na DX 11, detale Ultra, 1680x1050 60Hz, vsync, stałe 60fps nawet na mapach 64/64 nie mam problemów.

Nie wiem co powoduje u niektórych takie spadki, być może doświadczałbym ich gdybym miał odblokowany framerate lub wyższą rozdzielczość ale mnie do komfortowego grania wystarcza 60fps i 60Hz więc tym samym gra działa u mnie elegancko - idealne synchro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja na RTX2060 z R7 1700 również miałem spadki wydajności gdzie na ekranie nie działo się kompletnie nic. Detale średnio/niskie czyli te same co na RX 580 a wydajność potrafiła spaść bez powodu do 45-50kl/s po czym wracała do 75kl/s bo na tyle mam ustawioną blokadę.

Na RX 580 sztywno stałe 75kl/s z R7 1700 a na RTX2060 były spadki. Jest jakiś problem, który dotyczy części konfiguracji - nie u każdego to występuje.

U mnie problem występuje tylko w BF5 bo BF1 działa wzorowo na obydwu konfiguracjach.

Gdybys nagral jakis film gdzie byloby widac uzycie podzespolow to mozna by cos wiecej wywnioskowac, a z tego co piszesz wnioskuje po prostu botelnecki. Pytanie pod jakim dx grales 11 czy 12 bo jesli pod dx11 to wszystko jasne ;)

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dropy do 45fps to raczej nie bottleneck, raczej jakaś anomalia. Ja aby osiągnąć takie dropy to muszę wyłączyć HT, czyli odpalić na 4 gołych rdzeniach, obniżyć taktowania cpu i dać ramy na 1600mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybys nagral jakis film gdzie byloby widac uzycie podzespolow to mozna by cos wiecej wywnioskowac, a z tego co piszesz wnioskuje po prostu botelnecki. Pytanie pod jakim dx grales 11 czy 12 bo jesli pod dx11 to wszystko jasne ;)

Od dłuższego czasu gram w dx11.

To nie jest bootleneck bo to są te same ustawienia graficzne - średnio, niskie z blokada na 75fps dla o obydwu kart i Rx580 utrzymuję te 75fps a na rtx2060 są spadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DjXbeat widzisz tutaj nie wierza lub widza wine procka.

 

1. Jesli procek by byl bottlneckiem to na kazdej karcie byly by spadki i przestancie za przeproszenie pieprzyc bzdury. Jak w BF V przy GTX 1080 zablokuje fps na 60 to ma scinki do 40. Tez jest wina procka? Prosze was nie osmieszajcie sie

 

2. Wiele osob pisze o tym ze na nvidii sa problemy. Jest forum Nvidii https://forums.geforce.com/default/topic/1004600/geforce-drivers/all-games-stuttering-with-fps-drops-since-windows-10-creators-update/. Nie znam osoby ktora mialaby problemy z ta gra na rozsadniej karcie AMD

 

3. Filmy. Bradzo mocne konfiguracje. Zobaczcie na te sciny

 

Tutaj jeszcze wrzucam linki do rozych filmow jak BF dziala na Nvidii

 

 

 

Tu BF 1 RTX 2060 + 8600k mozna ogladac caly i zobaczycv ze co jakis czas sa ostre zacinki

 

https://www.youtube....h?v=7SNr2PUTk-4

 

Od 6.30 jak ogladniecie to widac ze jest spadek do 49 fps. Fps leci tak 102,88,49,75,85 i tam sie trzyma dalej jakos normalnie. Ale scinka do 49 jest. W dalszej czesci filmu tez sa sytuyacje ze fps wysoki i nagle gwaltowny spadek do duzo nizszej wartosci po czym znow wysoki fps

 

Problem nie jest TYLKO u mnie czy o pojedynczych osob ktore tutaj pisza. Ludzie tego nie zglaszaja bo mysla ze to normalne albo ze raz na jakis czas to nie problem....

 

Na GTX 1080 niewazne jakie ustawienia scinki sie zdarzaja i stutering jest. Skoro to procek to dlaczego na radeonach problemu nie ma? :hmm:

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX nie nadaje sie do grania w dx11 bo powoduje takiego "botelnecka" ze u mnie jest 80fps :lol2: DX11 nadaje sie tylko do starszych gpu i konfiguracji i tam faktycznie dziala to dobrze, wszystko co nowsze to dx12. Do dx11 zeby to dobrze dzialalo to musialbym miec duzo mocniejszego procka niz mam, tak po prostu to dziala w tej grze dlateg owarto grac na dx12, ktory rozwiazuje wszystkie problemy a ponoc ma wyjsc patch w przyszlym tyg, ktory niweluje stuter pod dx12.

 

DjXbeat widzisz tutaj nie wierza lub widza wine procka.

 

1. Jesli procek by byl bottlneckiem to na kazdej karcie byly by spadki i przestancie za przeproszenie pieprzyc bzdury. Jak w BF V przy GTX 1080 zablokuje fps na 60 to ma scinki do 40. Tez jest wina procka? Prosze was nie osmieszajcie sie

 

2. Wiele osob pisze o tym ze na nvidii sa problemy. Jest forum Nvidii https://forums.geforce.com/default/topic/1004600/geforce-drivers/all-games-stuttering-with-fps-drops-since-windows-10-creators-update/. Nie znam osoby ktora mialaby problemy z ta gra na rozsadniej karcie AMD

 

3. Filmy. Bradzo mocne konfiguracje. Zobaczcie na te sciny

 

Tutaj jeszcze wrzucam linki do rozych filmow jak BF dziala na Nvidii

 

Porownaj sobie dx11 vs dx12 na gtx 1080 to moze przejrzysz na oczy, tak dziala to api w tej grze po prostu, nie jest to typowy botelneck, tak go sobie nazwalem ale tak to jest spartolone w tej grze ze nowsze gpu dzialaja lepiej na dx12.

 

Stuter i scinki wystepuja w tej grze od samego poczatku pod DX12 o czym pisalem wielokrotnie, nowy patch ma to niby zniwelowac.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...