Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

po kupnie gtx 1660 dopiero dx12 stał sie grywalny (no i duzo lepszy dla mnie bo mi mniej moją starą i7 obciąża to API), wcześniej jak miałem gtx 1060 to tylko można było w miare sensownie pod dx11 grać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po kupnie gtx 1660 dopiero dx12 stał sie grywalny (no i duzo lepszy dla mnie bo mi mniej moją starą i7 obciąża to API), wcześniej jak miałem gtx 1060 to tylko można było w miare sensownie pod dx11 grać

Dlatego tak jak pisalem dx11 dobre pod starsze gpu, dx12 pod nowsze i tak po prostu w tej grze to dziala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie na DX 12 przy GTX 1080 jest wiekszy stuter niz na DX 11 i gra w DX 12 sie bardziej zacina i fps jest mniej stabilny. Na radeonie w DX 12 sa scinki a w DX 11 dziala idealnie.

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na mnie to masz cos namieszane w komputerze, kumpel gra na gtx 1080 i gra smiga jak zloto pod dx12 pomijajac juz te mikro scinki co jakis czas ale to problem wystepujacy wszedzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mam namieszane tylko stery nvidii nie lubia sie z gra i gra jest zrypana

 

system instalowalem na czysto z miesiac temu ze wszytskimi aktualnymi sterami itd gra byla naprawiana potem reinstalowana i nic to nie dalo. Nie mam zadnego szkodliwego softu ani zadnych wirusow

 

Na radeonie smiga jak zloto. Mozna zreszta zobaczyc na forum pomocy EA w tematach BF V i BF 1 co ludzie pisza a takze do tego tematu na pc lab

 

http://forum.pclab.pl/topic/1284110-S%C5%82aba-wydajno%C5%9B%C4%87-w-battlefield-1-i-5/

 

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Nieregularne-spadki-FPS-o-co-chodzi/m-p/7906784#M1404

 

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/Lekkie-scinanie/m-p/7943128#M1439

 

https://answers.ea.com/t5/Problemy-techniczne/BF-V-Multi-Spadki-FPS-obejscia-i-informacja/m-p/7164572#M35

 

https://answers.ea.com/t5/Battlefield-1/Info-BF-1-spadki-FPS-informacje-i-obejscia/m-p/6115301#M475

 

 

Jest jedna wspolna cecha tych wszytskich proiblemow ludzi ktorzy tam pisza...wszytscy maja GPU firmy Nvidiia nie ma tam nikogo z radeonem

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze te problemy i wszyscy maja wspolny mianownik, procki bez HT ;) Nawet na starych i7 4/8 to dziala dobrze. A to ze problem jest czestszy na nvidia wynika z faktu ze po prostu wiecej ludzi uzywa kart zielonych wiec odsetek problemow bedzie wiekszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem i7 4790 + GTX 1080 i tu masz moje filmy z BF 1

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że ten procek 4790 jest taktowany tylko 4Ghz i był zamulany przez bardzo wolne pamięci DDR3 1600Mhz, u mnie na 4790k@4.7Ghz i 2400Mhz CL10 ramki, z przysłowiową świeczką szukać dropów poniżej 80fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eltik

 

Ja na twoim miejscu jak miałbym szukać przyczyny, której ty poszukujesz przez już chyba z bliska 2 lata będzie, po prostu kupiłbym i7 8700k i sprawdził jak to lata, do tego jak cie interesuję jaki narzut jest na karty AMD to teraz Vegi 56/64 latają za grosze. Przetestujesz jak coś zawsze masz zwrot jak się wydajność nie spodoba.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF 1 przed creators update dziala mi na i5 4590 16gb ram 1600 mhz i gtx 1060 3gb w fhd na ultra ze stabilnym jak skala 60 fps przy odrodzeniu tylko zawsze schodzilo na 58. Nigdy nie bylo zadnych scin do 40. Przyszlo creators update , 1 dlc do gry wtedy i nowe stery i sie narobilo ze ani i7 4790 ani 8600K na 4,8 z szybkim ramem 3466 + gtx 1080 nie sa wstanie w fhd w takich samych ustawieniach dac 60 fps bez zaciec

 

jak byl bf 1 na topie to nie bylo jeszcze tak wielowatkowych procko jak 8700K

 

W poniedzialem mi przyjdzie RX 590 sapphire nitro+ special edition. bedzie te 15-20 fps wiecej w bf i nie tylko niz na rx 570. W bf v bedzie mozna wbic ultra w fhd i miec wydajnosc jak teraz na srednich przy RX 570

 

 

Tu np w momencie wybuchu fps leci z ponad 110 na 61

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden drop przez caly film podczas wybuchu i robisz haloo :lol2:

 

Mysle ze twoje problemy nigdy sie nie skoncza :E

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden drop przez caly film podczas wybuchu i robisz haloo :lol2:

 

Mysle ze twoje problemy nigdy sie nie skoncza :E

 

 

juz sie skonczyly. przenioslem sie na radeona

 

tu masz kilka scin

 

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etlik już ci to pisałem, że na nvidii znajdziesz więcej filmików z problemami. Logiczne jak ponad 75% graczy gra na nvidii, na konfigach z AMD jest znacznie mniej filmików bo znacznie mniej ludzi ma te GPU, ale biorę pierwszy z brzegu jakiś filmik z youtube i to samo radek 580 i dropy do ~45fps, nierówne obciążenie GPU spadające do ~85% itd. Sam obejrzyj.

 

https://www.youtube.com/watch?v=A2TyjPKn-cM

 

Ogólnie to na youtube wszystko znajdziesz, ale nigdy nie wiesz kto to nagrywał i w jakim stanie jest ich sprzęt. Tutaj u nas na forum nawet mamy ludzi z naprawdę mocnymi konfigami, którzy nie potrafią np. zainstalować samodzielnie windowsa czy wymienić gpu :E. Przy takim stanie wiedzy to bardzo wątpię aby cokolwiek w ich konfigach poprawnie działało :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etlik już ci to pisałem, że na nvidii znajdziesz więcej filmików z problemami. Logiczne jak ponad 75% graczy gra na nvidii, na konfigach z AMD jest znacznie mniej filmików bo znacznie mniej ludzi ma te GPU, ale biorę pierwszy z brzegu jakiś filmik z youtube i to samo radek 580 i dropy do ~45fps, nierówne obciążenie GPU spadające do ~85% itd. Sam obejrzyj.

 

https://www.youtube.com/watch?v=A2TyjPKn-cM

 

Ogólnie to na youtube wszystko znajdziesz, ale nigdy nie wiesz kto to nagrywał i w jakim stanie jest ich sprzęt. Tutaj u nas na forum nawet mamy ludzi z naprawdę mocnymi konfigami, którzy nie potrafią np. zainstalować samodzielnie windowsa czy wymienić gpu :E. Przy takim stanie wiedzy to bardzo wątpię aby cokolwiek w ich konfigach poprawnie działało :E

 

 

Tak zwalacie na moj 8600k a tu koles ma 12 watkow 1600X do tego lepsza karte bo RX 580 ja mam RX 570 i ja nie mam dropow on ma. I co teraz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w BF1 na GTX1070 miałem już problemy z FPSem, ale w BFV jest to na tyle frustrujące że uniemożliwia normalną rozgrywkę. Ja dałem sobie spokój, skoro EA nie widzi problemu to sram na nich, po prostu nie będę tego syfu więcej kupował. Wydaję mi się że moje problemy zaczęły się w wprowadzeniem aktualizacji do systemu. Wcześniej w wersji beta nie było aż takich cyrków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zwalacie na moj 8600k a tu koles ma 12 watkow 1600X do tego lepsza karte bo RX 580 ja mam RX 570 i ja nie mam dropow on ma. I co teraz?

I nic w tą grę gra ~10 milionów ludzi :E, wielu z nich to totalne nie ogary pod względem sprzętowym. Masz i7 8700k

 

W komentarzach gość z Vegą 64 ma to samo :E

 

Jedni zwalają winę na windowsa, drudzy na serię RTX, inni na sterowniki itd. a jeszcze inni na z bugowaną grę :E Każdy ma swóje wytłumaczenie dla czego mi działa źle :lol2: a i jeszcze inni piszą, że na stutter pomaga upgrade ramu do 32GB 8:E

 

No, a całej reszcie gra ogólnie działa dość dobrze.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie 8700K i RTX 2080. Po co mam niby kupowac 8700K skoro bardzo mozliwe ze problem sie nie rozwiaze. To nie procek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i stwierdzasz, że to nie procek bazując na jakimś randomie z neta, który nie ogarnia kompa :E

 

Nie dowiesz się dopóki sam nie sprawdzisz, u mnie na 4/8 działa jak należy, jak nie chce ci się samemu sprawdzać to pisałem za ~3 tygodnie będę miał i5 8600k z gtx 1080, sprawdzę dokładniej jak na tym działa multi 64 i dam ci znać ;)

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekajmy do patcha, skoro sami producenci pisza o tym ze latka ma poprawic to dajcie chwilowo na wstrzymanie bo jest tak jak lukad pisze, kazdy na cos zwala jednak patrzac na dx12 to w kazdej grze to api cos odwala i jest srednio niedopracowane bo nawet w division 2 potrafia byc dropy a pod dx11 nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zarowno w DX 11 jak i DX 12 gra nie dziala zbyt dobrze. 8600K to wcale nie jest za malo jesli chodzi o wydajnosc CPU dla BF

 

 

Tu akurat matoł ma wylaczone wstepne renderowanie klatek i stad 40-50 fps zeby zaraz nie bylo ze procek ogranicza

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 5 2600 RTX 2060

 

BF V tam jest od 4,37 i po kilku chwilach jest 100 fps i drop do 79 i widac scinke potem tak jest cos kolo 80 i nagle 66 widac ze gra jest niestabilna potem gdzies scina do 51 fps. I co tez procesor? Przeciez to 12 watkowy ryzen 5 2600 taki zachwalany itp itd

 

I wcale sie nic nie dzieje jak scina do 51

 

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTX nie nadaje sie do grania w dx11 bo powoduje takiego "botelnecka" ze u mnie jest 80fps :lol2: DX11 nadaje sie tylko do starszych gpu i konfiguracji i tam faktycznie dziala to dobrze, wszystko co nowsze to dx12.

Na RTX2060 z detalami Ultra bez RTX wydajność rzadko kiedy spada poniżej 100kl/s w 1080p a jak spada to do granicy 45-50kl/s i dzieje się to tak zarówno na DX11 jak i na DX12. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie na R7 1700 mam 16 wątków obciążonych w granicach 55-70% w obydwu API i nie widzę, żadnej różnicy na korzyść DX12 a wręcz przeciwnie na RTX2060 w DX12 występuje spory stuttering - obraz strasznie szarpie czego nie ma w DX11. Spadki wydajności w losowych momentach gdzie nic się nie dzieje występują zarówno w DX11 jak i DX12.

Na RX580 wszystko jest ok a detale są ustawione takie same.

 

Etlik już ci to pisałem, że na nvidii znajdziesz więcej filmików z problemami. Logiczne jak ponad 75% graczy gra na nvidii, na konfigach z AMD jest znacznie mniej filmików bo znacznie mniej ludzi ma te GPU

A jak 40% posiadaczy kart NV nie nagrywa materiałów? :Up_to_s:

Edytowane przez DjXbeat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...