Skocz do zawartości
IIMechatronikII

Battlefield V

Rekomendowane odpowiedzi

@MadSpot dziękuję bardzo za obszerną odpowiedź.

 

Jakbyś mógł jeszcze doprecyzować:

 

a) renderowanie przyszłych klatek w samej grze ma byc ON czy OFF?

 

b) "wyłączenie okluzji otoczenia" - nie widzę takiej opcji w grze

 

c) lepiej grać na DX11 czy DX12?

Edytowane przez kibolkks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MadSpot dziękuję bardzo za obszerną odpowiedź.

 

Jakbyś mógł jeszcze doprecyzować:

 

a) renderowanie przyszłych klatek w samej grze ma byc ON czy OFF?

 

b) "wyłączenie okluzji otoczenia" - nie widzę takiej opcji w grze

 

c) lepiej grać na DX11 czy DX12?

Jak dajesz w panelu nvidii na 1 to w grze dajesz na OFF bo inaczej nie ma to sensu gdy dasz w grze na ON to tak jakby w panelu było powiedzmy 3 najprościej mówiąć.

 

PS. BFV od jakiegoś czasu nie zapisuje profilu ustawionego w sterach z racji na zabezpieczenia antycziterskie jakieś tam... jeżeli chcesz stworzyć profil pod BFV w sterach to ustawiasz co ci odpowiada i następnie wchodzisz w C\ProgramData (jest to folder ukryty)\NvidiaCorporation i w polu wyszukaj wyszukujesz nvdrsdb, wyskoczą dwa pliki które zaznaczasz prawym i ustawiasz dla obu "tylko do odczytu" w ten sposób BFV nie skasuje profilu na domyślny w sterach po pierwszym uruchomieniu gry. Minus jest taki że aby coś zmienić czy stworzyć profil do innej gry trzeba znowu te dwa pliki odznaczyć tylko do odczytu, coś zmienić i znów zaznaczyć.

 

https://zapodaj.net/835a3ebd4f0a8.png.html ja mam tak ustawiony profil pod BFV i najlepiej to działa.

https://zapodaj.net/c6bc941f4da12.png.html te dwa pliki wyszukujesz i zaznaczas zpo ustawieniu profilu do BF'a bo bez tego po włączeniu gry i wyjściu możesz zobaczyć że wszystkie ustawienia będą przywrócone do domyślnych.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do bardziej doświadczonych graczy: występują w tej grze jakieś ustawienia graficzne które warto wyłączyć dla lepszej orientacji/strzelania? Gram obecnie w FHD i mam stałe 100-130 fpsów z wszystkimi detalami na ultra i monitorem 60Hz.

Zastanawiam się czy zejście niżej z detalami i np. stale 150 FPS poprawi moją grę?

 

ja gram osobiscie na takich ustawieniach: https://imgur.com/a/VuukIc6

Future Frame Rendering na OFF (ostatnio na chwile właczyłem coś sprawdzić )

sprawdz i zobacz czy jest lepiej.

nawet na 60hz monitorze lepiej jest miec wiecej fps-ow bo to zmniejsza input laga.

@djxbeat, kupujesz go za CCoiny.

@boczkins, nauczka na przyszlosc by miec dwuetapowe logowanie i pamietac dane do kont na ktorych masz cos wartosciowego.

tyle czasu miales to i nigdy nie pomyslales by pozmieniac e-maile czy hasla?

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@djxbeat, kupujesz go za CCoiny.

Dzięki. nawet nie zauważyłem, że można kupić :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. nawet nie zauważyłem, że można kupić :lol2:

 

wszystkie bronie ktore sa do oblokowania mozna kupic jesli nie zdazyles ich odblokowac. Skiny juz nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MadSpot dziękuję bardzo za obszerną odpowiedź.

 

Jakbyś mógł jeszcze doprecyzować:

 

a) renderowanie przyszłych klatek w samej grze ma byc ON czy OFF?

 

b) "wyłączenie okluzji otoczenia" - nie widzę takiej opcji w grze

 

c) lepiej grać na DX11 czy DX12?

a) Renderowanie przyszłych klatek w grze, to jest właśnie komenda: -RenderDevice.RenderAheadLimit | Domyślnie jak masz w grze włączone renderowanie przyszłych klatek, to komenda: -RenderDevice.RenderAheadLimit jest ustawiona na '3', a jak jest wyłączona to '1'. Z tym, że '1' co prawda mocno zmniejsza 'input lag', ale kosztem dużego spadku wydajności. | Wpisując komendę w parametrach uruchamiania origin i dając numer '2' dajesz złoty środek między wydajnością, a input lagiem - dlatego, że w samej grze nie możesz sobie ustawić tej wartości jak chcesz.

 

b) Mam wersje ang. więc w pl ciężko powiedzieć jak tym razem przetłumaczyli. Chodzi o opcje na dole, gdzie do wyboru: wył, SSAO oraz HBAO+.

 

c) ...to już zależy od konfiguracji - musisz sam sprawdzić. Z własnych testów zauważyłem, że w DX12 znacznie rośnie zapotrzebowanie na VRAM - jak dobrze pamiętam tekstury średnie to: DX11: 2.4GB, a na DX12: 3.3GB, a i tak często zdarzały się 'wycieki' na większą ilość.

 

Jak dajesz w panelu nvidii na 1 to w grze dajesz na OFF bo inaczej nie ma to sensu gdy dasz w grze na ON to tak jakby w panelu było powiedzmy 3 najprościej mówiąć.

 

Większość osób właśnie tak myśli, ale działa to troszkę inaczej... NVIDIA z prerenderowaniem klatek na 1 powinna mieć taką samą wydajność jak wyłączenie renderowania przyszłych klatek w menu, ale tak nie jest - co można sprawdzić samemu.

Ze swoich testów (tak sporo sobie testuje), że ustawienie tych parametrów to mocno indywidualna dla sprzętu sprawa (patrząc przez wbudowany graph w grze). Jednak chcąc osiągnąć najniższy input lag, ale z zachowaniem wydajności, to nie ma lepszej kombinacji jak parametr -RenderDevice.RenderAheadLimit na 2 oraz w panelu nvidii renderowanie przyszłych klatek na: 1.

 

Dodając na koniec... komenda: -RenderDevice.RenderAheadLimit oraz sama opcja w menu renderowania przyszłych klatek (czyli to samo co komenda) - nie działa w trybie DX12.

 

____

 

I bym zapomniał... Zauważyłem, że we wszystkich grach (oceniał ogólnie przez większość) prerenderowane klatki w panelu nvidii nadpisują te wartości domyślne w grze jakie ustalili twórcy, ale... w przypadku gier na silniku Frostbite tego nie robi... BF3, BF4, BF1, BF5, ME:A, Anthem, MoH:W, Battlefronty itp. | Frostbite i panel nvidia dopełniają swoje ustawienia.

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a) Renderowanie przyszłych klatek w grze, to jest właśnie komenda: -RenderDevice.RenderAheadLimit | Domyślnie jak masz w grze włączone renderowanie przyszłych klatek, to komenda: -RenderDevice.RenderAheadLimit jest ustawiona na '3', a jak jest wyłączona to '1'. Z tym, że '1' co prawda mocno zmniejsza 'input lag', ale kosztem dużego spadku wydajności. | Wpisując komendę w parametrach uruchamiania origin i dając numer '2' dajesz złoty środek między wydajnością, a input lagiem - dlatego, że w samej grze nie możesz sobie ustawić tej wartości jak chcesz.

 

b) Mam wersje ang. więc w pl ciężko powiedzieć jak tym razem przetłumaczyli. Chodzi o opcje na dole, gdzie do wyboru: wył, SSAO oraz HBAO+.

 

c) ...to już zależy od konfiguracji - musisz sam sprawdzić. Z własnych testów zauważyłem, że w DX12 znacznie rośnie zapotrzebowanie na VRAM - jak dobrze pamiętam tekstury średnie to: DX11: 2.4GB, a na DX12: 3.3GB, a i tak często zdarzały się 'wycieki' na większą ilość.

 

 

 

Większość osób właśnie tak myśli, ale działa to troszkę inaczej... NVIDIA z prerenderowaniem klatek na 1 powinna mieć taką samą wydajność jak wyłączenie renderowania przyszłych klatek w menu, ale tak nie jest - co można sprawdzić samemu.

Ze swoich testów (tak sporo sobie testuje), że ustawienie tych parametrów to mocno indywidualna dla sprzętu sprawa (patrząc przez wbudowany graph w grze). Jednak chcąc osiągnąć najniższy input lag, ale z zachowaniem wydajności, to nie ma lepszej kombinacji jak parametr -RenderDevice.RenderAheadLimit na 2 oraz w panelu nvidii renderowanie przyszłych klatek na: 1.

 

Dodając na koniec... komenda: -RenderDevice.RenderAheadLimit oraz sama opcja w menu renderowania przyszłych klatek (czyli to samo co komenda) - nie działa w trybie DX12.

 

____

 

I bym zapomniał... Zauważyłem, że we wszystkich grach (oceniał ogólnie przez większość) prerenderowane klatki w panelu nvidii nadpisują te wartości domyślne w grze jakie ustalili twórcy, ale... w przypadku gier na silniku Frostbite tego nie robi... BF3, BF4, BF1, BF5, ME:A, Anthem, MoH:W, Battlefronty itp. | Frostbite i panel nvidia dopełniają swoje ustawienia.

Ja mam zawsze renderaheadlimit na 2 nic nie musze zmieniać bo standardowo tak jest, jak ustawisz w panelu renderowanie przyszlych klatek na 1 a w grze na on to wtedy to w panelu nic nie daje bo w opcjach gry masz ustawione na włączone czyli dalej renderuje przyszłe klatki co za tym idzie nieco większy input lag, jak chcesz miec w grze na ON to co nie ustawisz w panelu i tak będzie działało tak jak jest ustawione w menu gry. Jak w menu gry chcesz mieć włączone to w panelu zostawiasz pod kontrolą aplikacji a jak wyłączone to w panelu najlepiej dać na 1.

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zawsze renderaheadlimit na 2 nic nie musze zmieniać bo standardowo tak jest, jak ustawisz w panelu renderowanie przyszlych klatek na 1 a w grze na on to wtedy to w panelu nic nie daje bo w opcjach gry masz ustawione na włączone czyli dalej renderuje przyszłe klatki co za tym idzie nieco większy input lag, jak chcesz miec w grze na ON to co nie ustawisz w panelu i tak będzie działało tak jak jest ustawione w menu gry. Jak w menu gry chcesz mieć włączone to w panelu zostawiasz pod kontrolą aplikacji a jak wyłączone to w panelu najlepiej dać na 1.

Standardowo jest '3' co sam dev napisał: Twitter, a nie ktoś przypadkowy z internetu. Więc jak nic nie musisz zmieniać, jak MUSISZ żeby mieć '2'...

I napiszę jeszcze raz... Ustawienie RenderDevice.RenderAheadLimit za pomocą komendy oraz prerenderowania klatek w panelu sterowania nvidii działa jednocześnie. Jedno i drugie działa bardzo podobnie - z tym, że to pierwsze 'ingeruje' w silnik gry (tak został napisany w przeciwieństwie do większości innych) stąd też takie działanie/wydajność, a to drugie działa na całą aplikacje jak każdą inną - nie może ingerować wewnątrz. Masło maślane, ale obie opcje działają jednocześnie i dają różne wyniki zależne od ustawienia. :)

 

perfoverlay.drawgraph 1 i do testów. Chociaż z obecnym stanem gry (który ma się niby wkrótce poprawić) nie wiem, czy testowanie ma sens... stutter, cpu 'spikes' itd.

Edytowane przez MadSpot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje albo na tych nowcyh sterach 431.36 jest plynniej gra nie szarpie nie scina tak jak wczseniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo mi sie wydaje albo na tych nowcyh sterach 431.36 jest plynniej gra nie szarpie nie scina tak jak wczseniej

U mnie co jakis czas sa scinki fps, przed latka bylo super, teraz srednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bugi, każda kolejna łatka z kolejnymi błędami. Krok w przód i dwa do tyłu. Brak tekstur żołnierzy ciągnie się już chwilę i końca nie widać. Brak wynajmu serwerów, odblokowanie poziomów, wszystkie tryby na nowej mapie, ścinki i reszta. Szczerze mówiąc rzygam już tym bffem z "live service". Tyle miesięcy po premierze, a ta gra to dalej beta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie co jakis czas sa scinki fps, przed latka bylo super, teraz srednio.

 

U mnie tez ale jakos gra na nowych sterownikach 431.36 jest plynniejsza niz na poprzednich 430.86

 

No chyba ze naprawde trzeba sie przeniesc na radeona zeby nie miec scin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie stan gry jest oplakany. Nawet zatwardziali wielbiciele serii sie od niej odwracaja a cala prawde o grze publikuje Mestre w swoim materiale

 

 

a takze Jakub "Kromka" Górka

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a niech sobie płaczą, co mnie jakaś Kromka Chleba czy inny interesi? ja gram sobie for fun, i nie ma obecnie innej gry jak bf1/5 co by mi tyle frajdy dawała (z przewagą jedynki, po miesiącach stwierdzam, ze 5 jest sporo gorsza)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz pomijajac bledy techniczne to All Sudan nadal nie ma w Conquest a za kilka dni ma byc nowa mapa, mam nadzieje ze problemow nie bedzie. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF 1 jest duzo lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie stan gry jest oplakany. Nawet zatwardziali wielbiciele serii sie od niej odwracaja a cala prawde o grze publikuje Mestre w swoim materiale

 

 

a takze Jakub "Kromka" Górka

 

Nic odkrywczego, od pierwszego zapoznania się grą pisałem w tym temacie, że BFV jest słabą grą bez żadnego pomysłu. I z niewyjaśnionych dla mnie powodów, dla kogoś ta gra może być lepsza niż BF1, który nie jest idealny, ale jest nieporównywalnie bardziej dopracowany. I będąc wieloletnim fanem serii nieco zaskakuje mnie, że inni fani nie widzą tych problemów, choćby część osób z tego wątku. Bo jeśli ktoś zaczął grać od BFV to dobrego BF-a nie zna, więc nie ma mu się co dziwić, że jest zadowolony. Błagam już, żeby zostawili tego gniota i zaczęli robić kolejną odsłonę, najlepiej w czasach współczesnych, coś na poziomie BF3/BF4. I doskonale wiem, że tamte gry były zbugowane jak cholera, ale pomimo tego, chciało się w nie grać. Jak odpalam BFV to ta gra nie ma żadnej magii i po prostu męczy. Jestem pewny, że nigdy tej gry nie poprawią, bo bez Premium DICE nie ma żadnej motywacji do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielu tez prognozowalo co bedzie bez premium i sie nie pomylili. Przy BF 1 mielismy podstawe + potem 16 map w premium. Teraz mamy co? Do tego bledy samej gry ktorych z czasem jest coraz wiecej zamiast mniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych Battlefieldach Oni mieli z góry wytyczone co będą robić. Dali podstawkę + Premium, które od samego początku wiadomo było jak będzie wyglądać.

Mam wrażenie, że w BF5 dali cały content z dopiskiem "premium" ale wszystko co ma się pojawić jest jedną wielką improwizacją :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We wcześniejszych Battlefieldach Oni mieli z góry wytyczone co będą robić. Dali podstawkę + Premium, które od samego początku wiadomo było jak będzie wyglądać.

Mam wrażenie, że w BF5 dali cały content z dopiskiem "premium" ale wszystko co ma się pojawić jest jedną wielką improwizacją :E

 

Nawet jeżeli jest to improwizacja - chłopaki badają nowe grunty, które może ukierunkują ich jak powinien wyglądać i co zawierać kolejny BF.

 

Odkąd pojawił się tryb BR - gram z kolegami tylko w tym trybie. Oczywiście, już rzygam tą jedną mapą i przydałaby się nowa (dodawanie dodatkowych obiektów na tej mapie mnie nie zadowala), ale... :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem znakomite zdarzenie. Gram sobie burzę ognia solo, a tu dwóch gości grających razem mnie dojechało. Świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po patchu ? Warto ściągać i powrócić?

zadne roznicy wiekszej nie widac jak byl szrot tak jest szrot :E ale sie gra z braku laku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrażenia po patchu ? Warto ściągać i powrócić?

 

Już nie ma niewidzialnych żołnierzy. I to właściwie tyle co póki co zauważyłem.

Nadal raz na posiedzenie musi wywalić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Zamykać można, tylko nie skazywać prawomocnie. O 0,8%, może mniej (wojna cenowa marketów). Do góry pójdzie po uwolnieniu cen prądu, nie wiadomo o ile bo to zmienny rynek ale i tam ceny się raczej normują/spadają.  
    • Na początku po 4 godzinkach gdzieś miałem spotkanie z gryfem, ale musiałem spierdzielić, za mocny był dla mnie i ziomków. Pograłem teraz i znowu go spotkałem i wskoczyłem na niego i odleciał z 300 metrów dalej 😅Wylądował pikując w dół, zostało mu dalej półtora paska i by leżał, ale skubaniec uciekł
    • RX 6700 XT do  ryzena 5 2600.  Mocny strzał w stopę? za pół roku kupię jakiś lepszy procek( najniższa krajowa here )   Do tego psu XPG Pylon 650W Udzwignie?
    • Oj tak, oj tam, nie wiem co zmywakowi znowu się wylało dla zdobycia oglądalności, ale brytyjskie szkoły dobre są....problem w tym, że nie wszystkie  UK to kraj z dużym rozwarstwieniem społecznym i to będzie widoczne także i w szkolnictwie.  Jeżeli się mieszka w tzw councilówce (osiedle domów socjalnych, posiadanych przez lokalne władze i wynajmowanych długoterminowo lokatorom z niskimi dochodami poniżej wartości czynszów komercyjnych) i daje dzieciaka do szkoły w councilówce, a do tego zaniedbuje go tak samo, jak zaniedbują swoje g*****niaki councilowi obywatele, to rzeczywiście, w przyszłości takie dziecko wyrośnie najprawdopodobniej na kolejnego councilowego obywatela z aspiracjami co najwyżej na poziomie bycia lokalnym przedstawicielem firmy farmaceutycznej sprzedającej znieczulające życiowo specyfiki    Dziecko zadbane, wychowane będzie mogło dużo osiągnąć. Prawie wszystko, bo do wszystkiego to niestety trzeba wysłać dzieciaka do jakiegoś Eton College czy cóś. Tam może nie będzie już bardziej mądrzejsze, ale nabędzie kontaktów
    • Chyba Godzillę junior - trochę mała. Ta "losowość" jest świetna w tej grze. Walczyłem ze smokiem i zaraz podleciał gryf i nawzajem się naparzali. Oczywiście wykorzystałem sytuację i pojąłem walkę z dwoma przeciwnikami. Albo jechałem bryczką i gryf wleciał w nią i rozwalił na strzępy czy cyklop, który wpadł do miasta. Dużo takich podobnych akcji jest w tej grze. Nawet jeśli są to tylko skrypty, to nie widziałem czegoś podobnego w innych grach.   Dialogi jeszcze by przeszły, ale nazwy przedmiotów i umiejętności wolałbym mieć oryginalne. Może wyglądają takie akcje śmiesznie i jak był bug, ale dla mnie właśnie czyni tę grę wyjątkową. Lubię to.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...