Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pogromca56

Nie działające sterowniki karty graficznej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio kupiłem nową kartę graficzną ZOTAC GEFORCE GTX 1060 AMP 3GB ,podłączyłem ją z monitorem Samsung P2270HD kablem hdmi-hdmi zainstalowałem sterowniki i coś nie działa.Pokazuje obraz ale dolny pasek jest ucięty, obraz niewyraźny.Komputer normalnie wykrywa kartę i pokazuje że urządzenie działa poprawnie ale jakby sterowniki nie działały. Poprzednią kartę miałem podłączoną do gniazda DVI-I w komputerze i VGA w monitorze i wszystko działało jak należy. Czy możliwe jest,że monitor ma problem z odbieraniem sygnału cyfrowego? Dodam,że sterowniki mam aktualne.Proszę o jakąś podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na palcach jednej ręki można policzyć kiedy to była wina monitora. Zastanów się nad zwrotem karty ewentualnie zrób jeszcze test na innym kompie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czapkazdaszkiem90

Sprawdz czy nie masz wlaczonej opcji overscan albo czy odswiezenie ekranu jest poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli na tym monitorze wcześniej wszystko było OK (na poprzedniczce), to jednak na Twoim miejscu pofatygowałbym się do sklepu by sprawdzili jak u nich ta karta działa w PC. Może kabel walnięty, może gniazdo, a może w monitorze masz coś przestawione / nieustawione np. obszar ekranu. Trudno powiedzieć. Zakładam, że używasz rozdzielczości natywnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy kandydat do sprawdzenia to właśnie overscan. Bardzo możliwe że jest to włączone tylko dla wejścia HDMI - tym bardziej że to monitoro-telewizor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem laptopa kablem hdmi do monitora i obraz jest taki sam, więc nie jest to wina karty tylko monitora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom... znajdź opcję za to odpowiedzialną i wyłącz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szukałem ale nie ma takiej opcji żeby ustawić rozdzielczość, jest ustawione domyślnie 16x9 i nic więcej.Znalazłem opcje auto dopasowanie ale gdy jestem podłączony kablem analogowym a nie hdmi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A możesz go jakoś resetować do ustawień fabrycznych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawiłem już dopasowanie ekranu ale obraz dalej jest nie wyraźny.

czy masz coś podobnego jak w

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy masz coś podobnego jak w

?

 

 

nie u mnie wszystko działa tylko obraz na złączu cyfrowym jest nie wyraźny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...