Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Avenger_63

Ocena skomponowanego zestawu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Kompletuje synowi zestaw do gier, do tej pory moje wysiłki wyglądają jak poniżej

intel core i7 8700

MSI z370 Pro Carbon AC (bo musi być LED RGB wifi, bluetooth i LAN)

G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x8GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-16GVKB)

Palit GeForce GTX 1080 GameRock Premium 8GB GDDR5X

Samsung 860 EVO 500GB SATA3 (MZ-N6E500BW)lub Crucial MX 500 500 GB (ten jest tańszy, ale nie wiem czy równie dobry)

Zasilacz be quiet! Pure Power 10 600W (BN278)

Be quiet! Dark Rock 3 (BK018)

Armis AR7 RGB

 

Czy komponenty są dobrane optymalnie?

Nie wiem jak jest z pamięciami, nie wiem czy te wybrane się zmieszczą bo nie są nieskoprofilowe.

Proszę o ewentualne sugestie zmian.

Pozdrawiam

Avenger_63

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja bym poczynił zmiany.

500GB to się robi mało dzisiaj. Przy dzisiejszych grach jak się poinstaluje kilka, to zżerają dysk szybko.

Chyba że ktoś na serio nic nie trzyma na HDD, i ma raptem parę nowszych gierek.

W dodatku już powyżej WD Blue nie zawsze przy wczytywaniu jest zauważalna poprawa na SSD.

Wziąć 256/240GB SSD, czy nawet 120/128, i do tego 1TB HDD.

Zostanie trochę budżetu. Do tego ew. tańsza obudowa się znajdzie, choćby RG4.

I wtedy z i7 bym zrezygnował na koszt 1080 Ti. Nawet przy i5 8400 w takim WD2 nie będzie bottlenecka, a także ROTR.

W Hitmanie np. będzie.

Kręcić pamięci dla nadrobienia, przy i5-8400.

Ale to rzadziej wychodzą takie tytuły. Chyba że stricte multi.

Jedyne o co nie można się martwić, to to że zapotrzebowanie na GPU będzie się zwiększać z każdym nowym tytułem.

Tutaj wymagania rosną zazwyczaj szybciej. Dlatego Ti.

W dodatku dla bezkompromisowej wydajności, olał bym ciepłym moczem całą tę modę na LEDy, i wbudowane Wi-Fi, czy BT, bo można dokupić osobno, i za niewielką dopłatą przeszedłbym na i7 8700, biorąc płytę na H310.

Lepszy wydajnościowo będzie i7 od samej kręconej pamięci. W dodatku ta i tak nie jest najwolniejsza, choc H310/B360 to max pójdzie na 2666 i trzeba na takie zmienić (o ile i tak bez tego budżet by wodoił na Ti).

A generalnie nawet dla H310 i7 nie będzie na wyrost:

http://forum.pclab.pl/topic/1247417-Komputer-do-pracy-2500zl/page__view__findpost__p__15098479

i7 8700+1080 Ti FTW

Tutaj nawet testy są na 2666 dla kawy:

https://pclab.pl/art77545-14.html

Generalnie zamiast i7 można brać pod Z370 i7 8600K pod OC, i to wypadnie po OC najlepiej, i to z pamięciami z posta #1, ale tak samo jak przy i7, kosztem Ti bym w to nie szedł. Nie na tyle zauważalny wzrost wydajności. Chyba że zdarzy się coś specjalnie multiplayerowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, niestety to jest zestaw dla dzieciaka (11 lat), dla niego te LeDy są ważniejsze niż wszystkie inne szczegóły techniczne, co do dysku to masz racje sprawdziłem u młodego w laptopie 500Gb jest zapełnione samymi grami, dlatego dołożę dysk 2Tb na gry które nie wymagają szybkiego dostępu i inne śmieci.

Co do grafiki, wydaje mi się że ceny 1080Ti są zaporowe, tym bardziej że lada moment pojawią się nowe karty 2xxx, zastanawiam się na d wzięciem 1060 6 gb i zamianę na lepszą po wejściu nowych kart ( po jakimś czasie jak spadną ceny. Jednak pozostanę przy płycie głownej z370 bo oglądałem te tańsze i jakoś mnie nie zachwyciły a jak mam dołożyć kartę sieciowa, wifi i bluetooth to różnica w cenie robi się niewielka.

Ale jeszcze raz dzięki za sugestie

Avenger_63

 

 

A ja bym poczynił zmiany.

500GB to się robi mało dzisiaj. Przy dzisiejszych grach jak się poinstaluje kilka, to zżerają dysk szybko.

Chyba że ktoś na serio nic nie trzyma na HDD, i ma raptem parę nowszych gierek.

W dodatku już powyżej WD Blue nie zawsze przy wczytywaniu jest zauważalna poprawa na SSD.

Wziąć 256/240GB SSD, czy nawet 120/128, i do tego 1TB HDD.

Zostanie trochę budżetu. Do tego ew. tańsza obudowa się znajdzie, choćby RG4.

I wtedy z i7 bym zrezygnował na koszt 1080 Ti. Nawet przy i5 8400 w takim WD2 nie będzie bottlenecka, a także ROTR.

W Hitmanie np. będzie.

Kręcić pamięci dla nadrobienia, przy i5-8400.

Ale to rzadziej wychodzą takie tytuły. Chyba że stricte multi.

Jedyne o co nie można się martwić, to to że zapotrzebowanie na GPU będzie się zwiększać z każdym nowym tytułem.

Tutaj wymagania rosną zazwyczaj szybciej. Dlatego Ti.

W dodatku dla bezkompromisowej wydajności, olał bym ciepłym moczem całą tę modę na LEDy, i wbudowane Wi-Fi, czy BT, bo można dokupić osobno, i za niewielką dopłatą przeszedłbym na i7 8700, biorąc płytę na H310.

Lepszy wydajnościowo będzie i7 od samej kręconej pamięci. W dodatku ta i tak nie jest najwolniejsza, choc H310/B360 to max pójdzie na 2666 i trzeba na takie zmienić (o ile i tak bez tego budżet by wodoił na Ti).

A generalnie nawet dla H310 i7 nie będzie na wyrost:

http://forum.pclab.pl/topic/1247417-Komputer-do-pracy-2500zl/page__view__findpost__p__15098479

i7 8700+1080 Ti FTW

Tutaj nawet testy są na 2666 dla kawy:

https://pclab.pl/art77545-14.html

Generalnie zamiast i7 można brać pod Z370 i7 8600K pod OC, i to wypadnie po OC najlepiej, i to z pamięciami z posta #1, ale tak samo jak przy i7, kosztem Ti bym w to nie szedł. Nie na tyle zauważalny wzrost wydajności. Chyba że zdarzy się coś specjalnie multiplayerowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz sprzęt dla jedenastolatka... Nie przesadzaj z wydatkami.

1060 to jak najbardziej dobry pomysł. 1080ti jest absolutnie nieopłacalna cenowo.

Wziąć płytę na z370 od asrocka, do tego ramy na 3200 i i7-8700. Prędzej ci się to popsuje niż będzie realnie wydajności brakowało, a kartami graficznymi można się potem martwić w przyszłości.

 

Jeśli 3600mhz jest faktycznie tylko trochę droższe, warto wymienić. Nie mam teraz możliwości klikania po linkach i weryfikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast GR Premium, może lepiej JetStream? Będzie taniej, a równie wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz sprzęt dla jedenastolatka... Nie przesadzaj z wydatkami.

1060 to jak najbardziej dobry pomysł. 1080ti jest absolutnie nieopłacalna cenowo.

Wziąć płytę na z370 od asrocka, do tego ramy na 3200 i i7-8700. Prędzej ci się to popsuje niż będzie realnie wydajności brakowało, a kartami graficznymi można się potem martwić w przyszłości.

 

Jeśli 3600mhz jest faktycznie tylko trochę droższe, warto wymienić. Nie mam teraz możliwości klikania po linkach i weryfikacji.

Popieram. GPU się dużo szybciej starzeją niż CPU, wiec za 3 lata trzeba będzie i tak wymienić gtx1060 na nowe i będzie dużo taniej niż iść teraz w 1080ti. Ewentualnie można się zastanowić nad gtx1070.

Wracając do wieku dziecka, to właśnie składam drugiego kompa dla swojego syna na g4560 plus gtx1060 3GB i uważam, ze dla 11 latka to świetny zestaw ale pewnie za 2 lata będę i tak mu wymieniał cpu na I7-6700 lub wogole platformę. Jak chcesz mieć spokój na 5 lat to I7-8700 będzie idealny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080 Ti to królem w kwestii cena jakość zdecydowanie nie jest.

Generalnie nowego flagowca od Nvidii można się spodziewać w lipcu. Zdetronizuje raczej 1080 Ti (tu by wcale zaskoczenia nie było), i do tego cena tej drugiej może spaść do trochę bardziej akceptowalnego poziomu.

Tak to już jest jak wchodzi nowa generacja. Jest to generalnie bardzo zły moment na kupowanie drogich kart.

Poczekał bym na zakup lepszej karty do lipca, teraz sobie odłożył, i najwyżej wziął tymczasowo 1050 Ti, której wartość specjalnie nie spadnie po odsprzedaży, zwłaszcza z tak długą gwarancją w okolicach lipca. Potem wziął najwyżej Ti, bo na premierę 1180/2080 będzie droższa, a OP pewnie za bardzo przeholuje ze składaniem tej jednostki jak już jesteśmy przy Z370. Z drugiej strony Turingi choćby ze względu na lepsze wsparcie RayTracing może być zdecydowanie lepsza na przyszłość.

 

Tak, jedenastolatek... Jestem dorosły, i zasadniczo dopiero teraz podobny sprzęt przestaje mi być potrzebny, patrząc na to ile mam na prawdę czasu na cokolwiek.

Jak już chłopak ma mieć takiego potwora, to niech będzie porządny, i spokój z rozbudową będzie na dłuższy czas. 1060 po wejściu słabszych 11xx/20xx już w ogóle szybko się zestarzeje. Choć w następnej kolejności do odstrzału będą raczej 1070, i można by rzec że to właśnie 1060 jest bezpieczniejsza. Ale i niekoniecznie. Segment 1050/Ti jest najbezpieczniejszy, bo tam się generalnie rzadko co zazwyczaj dzieje. Z tym że warto zauważyć, iż obecna wycena wersji Ti też jest conajmniej dziwna, i za wysoka. A bańki lubią pękać.

 

Wszystko jest teraz zdecydowanie za drogie, w porównaniu do tego co za to dostajemy w tym segmencie cenowym. Przypomnijcie sobie za ile kupowało się sprzęt w okolicach pierwszego Crysisa, i na ile wystarczał wtedy, a na ile teraz. Cenowo segment wysoki, stał się segmentem średnim. Dlatego preferuję bezkompromisowe rozwiązania przy takim budżecie (choć słusznie zauważyliście, warto z głową do wszystkiego). Dlatego uważam że szybciej spadnie wartość 1060 niż 1050/1050 Ti, bo segment nisko średni jest bardziej stagnacyjny. karty tego pokroju wyjdą też pewnie jeszcze później niż segmentu 1060. Jeśli w ogóle w tym roku.

Ale ja tu sobie gadu, gadu, a rynek tak czy siak bywa nieprzewidywalny z różnych względów, i nie wszystkie prognozy się sprawdzają, dlatego gdyby już złożyć teraz komputer raz, i mieć święty spokój, to poniżej 1070 bym nie schodził, choć jej cena też jest na tyle dziwna, że nawet niedużo drożej wychodzi 1080.

Może się też okazać że 1050 Ti z 4GB VRAM będzie chłopakowi w zupełności wystarczać, i spotkałem się nawet z takimi ludźmi.

A wtedy ze dwa patyki zaoszczędzone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, wydawało mi się że to będzie prosty temat, a tu tyle składowych i jeszcze analiza co jeśli :D Mam jeszcze kilka dni bo to ma być prezent na dzień dziecka (ja tylko dopłacam bo resztę kasy zaoszczędził młody - 5 lat odkładał, nie chciał prezentów tylko kasę). Chyba wezmę jednak jakaś tanią 1080 bo wydaje mi się że jak wejdzie nowa linia w lipcu to karty niereferencyjne pojawią się we wrześniu w zaporowych cenach, które trochę spadną dopiero po kilku miesiącach, a ta karta (1080)wystarczy na aktualne tytuły w HD. Za kilka lat jak młody zechce sobie wymienić to kupi nową.

Kurcze ciężko podjąć decyzję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest złe rozwiązanie.

 

Ale jeśli nadal rajcuje Cię 1080 Ti, to dotarłem do newsa w którym pracownik Nvidii dementował doniesienia o lipcowej premierze nowej generacji.

Teoria miałaby się trzymać kupy na podstawie wygenerowanych nadwyżek magazynowych przy okazji boomu na kryptowaluty, a także dobrej kondycji na giełdzie.

Więc teoretycznie Ti by trzymało dłużej na wartości. A czy to się opłaca patrząc na przyrost wydajności, to indywidualna sprawa.

Można też próbować ładnie podkręcić 1080, zwłaszcza jak się namierzy do tego dobry model, niekoniecznie wyjący referent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...