Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Rico650

Laptop do 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukam laptopa w kwocie do 4500 zł, budżet mogę trochę nagiąć w górę jak będzie sie opłacało. Laptop ma służyć do codziennego użytkowania oraz żeby można było odpalić jakąś grę w przyzwoitych detalach. Interesują mnie modele tylko 17 calowe, musi mieć windows 10 oraz dysk ssd. Dobrze by było jakby laptop był z firmy MSI bo takie mi sie podobają ale inne propozycje też rozważę. Sam mam na oku ten model: https://www.x-kom.pl/p/375398-notebook-laptop-173-msi-gp72-i7-7700hq-8gb-1tb120-win10x-gtx1050ti-120hz.html

Doradźcie proszę czy ten byłby dobry ewentualnie proszę polecić jakieś inne propozycje.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jak bardzo ma być mobilny .. Mnie w MSI odrzucił układ klawiszy ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być, może być duży i gruby mi to nie przeszkadza a nawet lepiej pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie 120hz nie jest jakieś obligatoryjne, wybrałem ten model msi bo mi sie po prostu wydaje solidniejszy niż seria gv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w co grasz, ale jak nie potrzebujesz 120Hz to 60Hz będzie tańszy. Czy gp jest solidniejszy. Obudowę ma z aluminium to niby tak.

 

 

Za te pieniądze dostaniesz Acera na matrycy IPS która ma bdb kolory pod oglądanie filmów itp.. tylko nie wiem czy małe klawisze strzałkowe są dla Ciebie do zaakceptowania. Laptop posiada aluminiową obudowę i podświetlaną klawiaturę.

Acer Aspire 7 i7-7700HQ/16GB/256+1000/Win10 GTX1050Ti 5099zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer nie podoba mi sie wogóle, a ten gv jest tylko ponad 100zł tańszy od gp więc już lepiej dopłacić do gp.

A jakieś inne do 4500 zł znajdzie sie coś, bo tak troche przekroczylismy budżet o 500zl

 

A bedę grał w bf4, gta v i symulatory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważ jeszcze serię GE od MSI (wyżej od GP i GV), lepsze wykonanie (aluminiowa obudowa), indywidualne podświetlenie klawiszy, dwa złącza M.2, 120Hz matryca, obecnie w całkiem przyzwoitej cenie

MSI GE73 i7-7700HQ/8GB/1TB+128/Win10 GTX1050Ti 120Hz

lub za +300zł wersja z 16GB pamięci: MSI GE73 i7-7700HQ/16GB/1TB+128/Win10 GTX1050Ti 120Hz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Rico

Acer ma matrycę IPS jak chodzi o kolory i kąty widzenia wręcz idealną. Wygląd zewnętrzny też jest bardzo ważny i laptop musi się Tobie podobać. Jak się nie podoba odpada.

 

@Przemek

Laptop GE73 z aluminiową obudową i aluminiowym wnętrzem zapewne będzie solidny. GP72 ma aluminiową obudowę, ale nie ma aluminiowego wnętrza. Zależy też co kto lubi. Jedni lubią aluminiowe wnętrze a inni nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam o GP72 mi chodziło. Literówka. Edytowałem i poprawiłem. Pisałem w sensie, że laptopy z Twoich linków pw. są bardzo solidnie wykonane.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z 17 calowych striktę do 4,5k.

MSI GV72 i7-7700HQ/8GB/1TB+120SSD/Win10X GTX1050Ti

Matryca FULL HD matowa, procesor 7 generacji 4 rdzeniowy, dwa dyski SSD oraz HDD wewnątrz laptopa, dobra kultura pracy, cicha praca układu chłodzenia, stabilna praca pod obciążeniem, wygodna podświetlana klawiatura dla graczy Steelseries, łatwy dostęp do podzespołów, przyzwoity układ audio.

 

Ewentualnie jeżeli zejdziesz do 15,6 cala który nie jest wcale dużo mniejszy dostaniesz zdecydowanie wydajniejszy model

Dell Inspiron 7577 i5-7300HQ/8G/256/Win10 GTX1060

Matryca FULL HD IPS, solidne wykonanie ciekawy design, GTX1060 6 GB, podświetlana klawiatura, dysk SSD PCIe szybszy od tradycyjnych M.2, duża liczba złączy w tym Thunderbolt 3, dobra kultura pracy dobry serwis gwarancyjny od Della. Dodam że połączenie GTX1060 z i5HQ zdecydowanie lepiej wypadanie w grach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up, w pierwszym poście jest raczej wyraźnie napisane:

Interesują mnie modele tylko 17 calowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie za propozycje :) Decyduję się jednak na tego MSI GE73 z 16gb ramu, bardzo mi sie podoba i wygląda na solidnego. Co do tego Della to nie podoba mi się jego wygląd, a to że ma wydajniejszą kartę to nic bo jak bedę chciał wydajności to sobie stacjonarke złożę a laptopa po prostu potrzebuję a przy okazji żeby dało sie odpalić na nim jakieś gry oraz ważny jest dla mnie wygląd takiej maszyny jak i jej wykonanie a ten msi spełnia moje oczekiwania w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapomnij zarejestrować laptopa i odebrać koszulki od Msi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica między 17 a 15,6 nie jest duża, z 15 calowych dostanie wydajniejszą konfigurację warto to przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak możecie to polećcie coś z 15.6 ale tylko od MSI najlepiej z gtx 1060 bo jeszcze nie kupiłem lapka a może przemyśle sprawe i kupie trochę mniejszego ale wydajniejszego.

 

A o takim co sądzicie https://www.x-kom.pl/p/381536-notebook-laptop-156-msi-gt62vr-i7-7700hq-16-1tb256-win10-gtx1060-120hz.html

 

W sumie bardzo fajny tylko troche drogi ale jak już mam kupować laptopa to raz żeby był spokój na ładnych pare lat i żeby długo posłużył. Mile widziane propozycje najlepiej tak do 6000 a wybiorę to co będę uznawał za słuszne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, to może taki-tańszy:

MSI GT62VR i7-7700HQ/8GB/1TB/Win10X GTX1060 IPS

Różnica to matryca IPS, 8GB pamięci i brak SSD, ale te dwa ostatnie podzespoły zawsze możesz dołożyć, a na początek wystarczy Ci to co jest w standardzie (ponad 1000zł taniej). GT to bardzo dobre laptopy z wydajnym układem chłodzenia. Wykonanie i jakość użytych podzespołów są na b.dobrym poziomie. Jak chciałbyś mieć już kompletny sprzęt, to możesz do niego dokupić taki SSD PCIe: Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN na kościach MLC i z 5-letnią gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria GP jest znacznie poniżej GT, mimo wszystko nawet z procesorem i7-7700HQ lepszym wyborem będzie seria GT, tym bardziej, że można ją jeszcze dostać w cenie do 6k i odpowiednio doposażyć. Jakość wykonanie, układ chłodzenia, czy też użyte materiały są na zdecydowanie wyższym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce nic doposażać, laptop ma być kompletny od razu.

A coś takiego? https://www.x-kom.pl...sProduct=426740

 

Ma w sumie wszystko co potrzeba i 17.3 cala.

 

W takim razie możesz zamówić tego GT62VR za 5899zł, dobrać 8GB pamięci ram (HyperX 8GB 2133MHz Impact Black CL13 1.2V) i 256GB dysk SSD (Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN)-sklep Ci zamontuje, a Ty otrzymasz kompletny produkt.

 

Natomiast z 17" zastanowiłbym się nad wyższą serią: MSI GE73 i7-8750H/8GB/1TB+128/Win10 GTX1060 120Hz

Z podobnymi podzespołami jak GP, z tym że lepiej wykonany, ze 120Hz matrycą i oddzielnym podświetleniem każdego klawisza oraz dwoma slotami M.2 (brak takiej informacji na stronie X-kom, ale w na stronie MSI w specyfikacji jest mowa o dwóch slotach: https://pl.msi.com/L...E/Specification )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Sytuacja ma się tak, że zamówiłem >>>TEGO<<< laptopa. Dzisiaj miałem go odebrać, jednak przy zakupie okazało się że na mojej karcie jest nałożony limit na jednorazowe wpłaty, więc nie mogłem sfinalizować transakcji, dzisiaj sobota było już grubo po 14.00 banki pozamykane i odeszłem zły z kwitkiem bez laptopa. Zajechałem do domu i patrzę że znowu dostępne są laptopy z serii GT, tylko z procesorem i7 7700. W sumie to się ucieszyłem że sprawy tak się potoczyły i zamówiłem >>>TEGO<<< laptopa a tamto zamówienie anulowałem. Myślę, że dobrze zrobiłem bo ten z serii GT jest lepszą opcją, pomimo słabszego procesora ale w lapku taki nie jest mi potrzebny. A ten się wydaje dużo solidniejszy i ładniejszy no i przede wszystkim tańszy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
thumbup.gif GT będzie lepszy, nawet pomimo i7-7700HQ. Widocznie los tak chciał . wink.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...