Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rekrut8

Głośniki 2.1 Do gier i muzyki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie

Szukam głośników 2.1 do gier i muzyki w cenie do 350zł

Głośniki nad jakimi się zastanawiam to :

 

1) MICROLAB FC-530 2.1

2) MICROLAB FC-330 2.1

3) EDIFIER XM6BT 2.1

4) EDIFIER XM6PF 2.1

5) Trust GXT 628 2.1

6) Trust GXT 638 2.1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw napisz jak duzy masz pokój, ile miejsca przeznaczysz na kolumny/głośniki.

Czy wchodzi w grę zwykłe stereo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma wymiary 3m x 4m x 2.5m

Zastanawiam się nad głośnikami 2.1 wiem że niektórzy uważają je za bardziej zestaw do łupania ale czesto w grach bez tego basu sztucznie brzmią wybuchy.

Do muzyki zapewne zestaw 2.0 był by bardziej odpowiedni ale z tego co zauważyłem to na głośnikach jest pokrętło regulacji basu więc można go zmniejszyć

żeby nie górował nad resztą Szczerze nigdy nie miałem zestawu 2.0 ale słyszałem i myślę że czasem może brakować tego basu choć zwolennikiem przesadnego łupania

nie jestem ale czasem w grach się przydaje

 

Wybrałem zestawy 2.1 z opisów i recenzji w internecie które wydawały się najsensowniejsze

Choć realnie nie słyszałem żadnych z tych głośników

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam droższy model edków też 2.1 i sobie chwalę świetnie nadają się do muzyki gier i filmów z dobrym źródłem. Na integrze szkoda marnować sprzętu.

Te wyglądają dość pokracznie i mogą brzmieć gorzej bo to niższa półka, ale nie dowiesz się póki nie zaryzykujesz.

Zresztą przez neta zawsze możesz zwrócić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@UP

 

Z tej listy do muzyki raczej wszystkie bym skreślił (brak głośników wysokotonowych) a więc niemożliwe jest przetwarzanie prawdziwych wysokich tonów.

 

Z w miarę tanich 2.1 i prawdziwym tweeterem to Modecom MC-MHF60U i podobne konstrukcje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Modecom MC-MHF60U będą dużo lepszym wyborem niż MICROLAB FC-530 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat do usunięcia żeby nie zaśmiecać forum ani mnie ani nikomu innemu nie pomoże

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co ten nerwy, skoro nikt nie odpowiada znaczy że nie trafił się taki co się zna.

Polecam fora bardziej wyspecjalizowane w dziedzinie, o microlabach widziałem sopory temat na forum z mp3 w nazwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jak tylko masz trochę więcej miejsca niż na typowe 2.1 to warto wziąć używane Solo 6C. Basu Ci na pewno nie zabraknie, a będzie to sprzęt zupełnie innej klasy niż modele, które podajesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XM6BT ktoś sie skarżył że maja jeszcze słabszy bas niż tanie Z333, i po przesiadce z nienajgorszego P380 po prostu je oddał. Lepiej od Z333 grają Z533, ale to nadal nie jest to - mówi inny posiadacz P380 w sąsiednim wątku.

Także w tych pieniądzach w nowych ofertach jest niezmiernie ciężko znaleźć z 2.1 coś przyzwoicie grającego. Chyba że używki droższych modeli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XM6BT ktoś sie skarżył że maja jeszcze słabszy bas niż tanie Z333, i po przesiadce z nienajgorszego P380 po prostu je oddał. Lepiej od Z333 grają Z533, ale to nadal nie jest to - mówi inny posiadacz P380 w sąsiednim wątku.

Także w tych pieniądzach w nowych ofertach jest niezmiernie ciężko znaleźć z 2.1 coś przyzwoicie grającego. Chyba że używki droższych modeli.

A co bys polecil do 700zł? zalezy mi na łączności bluetooth

Myślę nad Microlab Solo 7C + moduł bluetooth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ty tak serio przy audio za 350zł piszesz o degradacji dzwiekuprzez bt ? Już nawet moduły za 60 zeta bez aptx itp dają nieźle rade. Może masz doświadczenie. Jakimś chłamem za 10 zł albo wcale go nie masz i wypisujesz banialuki ?zawsze zostaje chromecast i wifi, ale przy kolumnach za 350 to jest bez sensu wydawać 160zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dushi Z kolumn aktywnych w tych pieniądzach jak się nie znasz na modelach pasywnych i nie będzie Ci się chciało szukać nie wiadomo jak długo sensownego amplitunera/wzmacniacza do tego, to 7C są jak najbardziej dobrym wyborem.

Brak APTX nawet na słabszym sprzęcie można odczuć, choć głównie w przypadku stosowania różnych ulepszaczy dźwięku/EQ itp.

Jak choćby na Aliexpress się nie znajdzie jakiś tani moduł, to do sprzętu np. za 350 zł, faktycznie 160 zł wydawać się nie opłaca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...