Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

baku_uk

i7 4970k czy i7 3960x

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam i7 4790k z Asusem z97-p (chlodzenie coolermaster 212?)

Jutro kupuje i7 3960x z Asus Extreme Rampage Pro IV (chlodzenie ciecia Intela)

 

Pytanie brzmi.... Czy jest sens w zamianie ?

Posiadam grafike 1060SC EVGA 6GB , w zestawie z i7 3960x dostaje 2xgtx580

Ogolnie to sprzet nalezy do grania, nie obrabiam zadnego video etc (chociaz moze zaczne kiedys)

Pchac sie w wymiane ? czy zostac przy swoim a 3960x sprzedac ? . Poslucham expertow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana 4790K na 3960X to duzy krok w tyl....a GTX580 w wersji 1.5GB to nic nie warte trupy. I tyle w temacie.

 

Powaznie daj sobie spkoj z takimi wymianami :) Wiem ze moze "i7 Extreme" korci ale tylko na tym stracisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o to mi chodzi. Jasno i klarownie .

Druga sprawa to czy 1500zl za i7 3960x +32gb ram ddr3 hyperx, 2x1tb wd black,2xgtx580, asus rog iv, psu hx1050 i do tego monitor acera jakis 24 full hd to duzo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pocieszyles mnie bardzo :D . Ale i tak chyba zostane przy zakupie aby odsprzedac dalej ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

byle nie z OLX :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmiana 4790K na 3960X to duzy krok w tyl....a GTX580 w wersji 1.5GB to nic nie warte trupy. I tyle w temacie.

 

Powaznie daj sobie spkoj z takimi wymianami :) Wiem ze moze "i7 Extreme" korci ale tylko na tym stracisz.

mowisz o stock bo po oc obu to malusienki kroczek w grach w peogramah stare i7 juz bedzie wydajniejsze.jedyny problem to pobor starego i7.sam zmienialem 3930k 4.8ghz na 4970k 4.5ghz.w grach raptem ogolnie 5%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to juz inna sprawa . 5% to nic

po prostu zrobie testy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie założysz lepszej wydajnosciowo jednostki za te pieniądze jakbys miał coś porównać. Rozmawiay tutaj o kompletnej jednostce. Nie mów że nikt nie weźmie 2xgtx 580 (nie referencyjne) za powiedzmy 750zl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie założysz lepszej wydajnosciowo jednostki za te pieniądze jakbys miał coś porównać. Rozmawiay tutaj o kompletnej jednostce. Nie mów że nikt nie weźmie 2xgtx 580 (nie referencyjne) za powiedzmy 750zl

 

Raczej 600zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jesteś taki mądry to po co piszesz na forum?

Dostałeś konkretną odpowiedź.

Odpowiadaj sobie sam na swoje pytania.YO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

To jest jakieś archiwum czy żart ? :D 8700K + mobo + ram w tej kasie można kupić :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie o to mi chodzi. Jasno i klarownie .

Druga sprawa to czy 1500zl za i7 3960x +32gb ram ddr3 hyperx, 2x1tb wd black,2xgtx580, asus rog iv, psu hx1050 i do tego monitor acera jakis 24 full hd to duzo ?

czy ja wiem ,

wykopujesz te dwa 580-tki ,dodajesz 1060SC EVGA 6GB krecisz w opór tego 3960x i aż tak żle nie jest,

bo zasiłkę ,dysky dobrego mobasa masz do tego sandy e,choć zestaw nie najnowszy to tragiczny nie jest zwłaszcza po oc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ja wiem ,

wykopujesz te dwa 580-tki ,dodajesz 1060SC EVGA 6GB krecisz w opór tego 3960x i aż tak żle nie jest,

bo zasiłkę ,dysky dobrego mobasa masz do tego sandy e,choć zestaw nie najnowszy to tragiczny nie jest zwłaszcza po oc.

 

ma też wykopać 4790K ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ma też wykopać 4790K ?

niet .

 

4790k dobry proc w grach zapewne będzie wydajniejszy od sb e jak wyżej pisano z autopcji.

 

Cena z linku alledrogo to żart stulecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planuję Pogonic 4790k i zostawić jednak tego extreme. Tymbardziej skoro nie zauważe dużej różnicy mocy i póki co jeszcze można wziąć parę groszy za tego 4790k. U mnie chodzi na 4.7 I w stresie 77 max. Może jakiś chętny? Zaznaczam że planuję go oddać tylko z mobo aby nie leżało i się kurzylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...