Forum PCLab.pl: Najcichsza membranowa + myszka - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Najcichsza membranowa + myszka

#1 Użytkownik jest niedostępny   AddRian007 

• Małomówny
  • Pip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Maj 2018 - 10:18

Witam forumowiczów, 
stoję przed wyborem klawiatury i myszy do mojego nowego zestawu. Potrzebuję klawiatury:
- membranowej 
- najcichszej (bardzo cichej) 
- z dużym lewym shiftem 
- żebym mogła obsłużyć naciśnięcie 3 lub 4 klawiszy jednocześnie (do gier) 
- z podświetleniem (wystarczy jeden biały kolor świecenia, nie potrzebuje choinki)
- może być przewodowa (ale żeby kabel miał z 1,5m) ale nie musi
- ewentualnie ale nie koniecznie z podkładką pod nadgarstki. 

Natomiast jeżeli chodzi o myszkę to żeby też:
- była cicha 
- miał przycisk "wstecz/dalej" te co się obsługuje kciukiem 
- nie była wielkości pudełka tic-tac'ów, tylko dla normalnego dorosłego faceta 
- DPI myślę że 3000 z groszami wystarczy 
- też może być na kablu ale nie musi.

Budżet maks do 600zł na oba urządzenia.
Czekam na podpowiedzi i wszelkie sugestie
Pozdrawiam

I jeszcze dodatkowo do klawiatury:
- żeby miała niski skok klawiszy
- żeby miała pomiędzy klawiszami plasti czy inny materiał który wypełnia te luki (to chyba klawiatura wyspowa) 

:)

#2 Użytkownik jest dostępny   Moralniak 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 13:33

Jeżeli chodzi o klawiaturę to kierowałem się przy wyborze dokładnie tym samym co ty, zdecydowałem się na Razer DeathStalker Chroma, klawisze niby że hybrydowe membrana i scyzoryki.
Mega cicha, niski skok, wyspowa, podpórka pod nadgarstki (na stałe, to może być dla kogoś minus), full anti ghosting - więc mozesz wcisnąć do 10 klawiszy na raz, duży lewy shift, podświetlenie sobie możesz ustawić na jeden kolor niezależnie w trzech strefach, 1,8m kabla. W iksowym sklepie wisi aktualnie za 380 zł. Posiadam już któryś rok z rzędu i kierowałem się przede wszystkim ciszą i ta klawiatura spełnia moje oczekiwania w stu procentach, wciąż nie odczuwam śladów zużycia a gram sporo i pracowałem na niej sporo.
Czytałem o niej przed zakupem i w wielu miejscach pisali że gumowa część na podpórce pod nadgarstki zbiera się bród. Z całym szacunkiem dla recenzentów i innych osób z tą opinią, ja sprzątam dokładnie swoje stanowisko i pokój z kompem co tydzień, max co dwa tygodnie jak jestem zarobiony i moja podpórka zawsze jest w nienagannym stanie, więc albo ktoś się nie kompie i zostawia tam tonę brudu albo zwyczajnie jest flejtuchem i nie sprząta stanowiska gry/pracy.
Jeżeli myszka ma spełniać to samo wymaganie główne to jesteś w d**** :P
Udało mi się kupić cichą myszkę - microsoft arc, ale nie posiada przycisków bocznych. Jeżeli nie musi być cicha, to wydaje mi się że Dream Machines ma aktualnie najlepszy stosunek ceny do jakości. DM2 Comfy stoi teraz za stówkę i ma sensor Pixart 3310 i kliki Omrona, jeżeli szukasz dużej, wygodnej i "leniwej" myszki to za tą cenę - petarda. Ten model pasuje do Palm Gripa, ew. jakiejś hybrydy Palma i clawa. Druga mysz od nich na którą warto zwrócić uwagę to DM1 Pro S. Ta bardziej pasuje to claw i finger gripa. Ma sensor Pixarta 3360 i Omrony w cenie 180 zł, nie znajdziesz lepszych podzespołów w tej cenie. Ew. możesz też wziąć sobie Razer Deathadder Expert/Essential za mniej jak 2 stówki i oboma urządzeniami będziesz mógł sobie sterować z jednego programu o ile pogodzisz się z nie najlepszym możliwym sensorem jaki można mieć w myszce za dwie stówki.

Ten post był edytowany przez Moralniak dnia: 17 Maj 2018 - 13:35

#3 Użytkownik jest niedostępny   JohnyTheMusician 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 13:42

Co do klawy, to nie będę się wypowiadać bo sam mam zagwozdkę czy kupić coś do nowego lapka (na którego się na razie nie zdecydowałem na 100%), ale co do mychy to jak chcesz 3000 DPI z hakiem, nie masz nacisku na profilowane, to albo bym dał Zowie FK1 lub DM1 Pro. Nie jest ona super duża (jak wspomniania wyżej Comfy) ale ma ten jeden z popularniejszych kształtów.

Sam mam PRO S, ale nie wiem czy to już przerost formy nad treścią dla Ciebie, a jednak 50 zł droższa.

Jeżeli szukasz natomiast jakiegoś mega dużego potworka to gdzieś jeszcze po sieci hulają czadowe Mad Katzy, które można sobie składać wedle uznania :D (tylko tutaj już price point ~ 500 zł)

#4 Użytkownik jest niedostępny   AddRian007 

• Małomówny
  • Pip

Napisany 17 Maj 2018 - 19:00

Dziękuję Panowie za szczere polecenia, szczególnie Moralniakowi, klawiatura już na 99% jest moja co do myszki jeszcze się waham :)

#5 Użytkownik jest dostępny   Moralniak 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 18 Maj 2018 - 10:48

Niestety, z cichymi myszkami jest mega problem... Jak już kierowniczka mocno jojczy że spać nie może bo jej klikam to przeskakuje na laptopa. Jeżeli chcesz na tym grać to chyba nie znajdziesz myszki na którą warto wydać pieniądze żeby była do gry i cicha. Są niby wynalazki typu Microsoft Arc, ale to się nadaje tylko do strategi, nic bardziej dynamicznego już nie pasuje. Są jeszcze wynalazki typu myszki dotykowe, ale znowu, zazwyczaj brak przycisków bocznych a poza tym trzeba się do nich przyzwyczaić o DPI na poziomie 1200 i mega słabym sensorze już nie wspomnę, nie był bym w stanie na tym grać chyba.

Strona 1 z 1