Forum PCLab.pl: Jaki Windows do gier - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Jaki Windows do gier Windows 7 czy 8

#1 Użytkownik jest niedostępny   Mały Głod 

• Jestem wielkim zwolennikiem konsol ale szanuje graczy PC
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 17 Maj 2018 - 11:09

Witam i mam pytanie jak w temacie jak system lepiej zainstalować Windows 8 czy 7 bo kolega mi mówił że Windows 10 to totalna kupa. Nie będę grał w wymagające gry więc myślałem by zainstalować Windows 7.

Ten post był edytowany przez Mały Głod dnia: 17 Maj 2018 - 11:09

#2 Użytkownik jest niedostępny   Bladzioch 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 11:12

Windows 10 to totalna kupa <- A chociaż wyargumentował, czy rzucił sobie tak o?

#3 Użytkownik jest niedostępny   myszka91 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 11:17

Na pewno nie Windows 8.

#4 Użytkownik jest niedostępny   Keel 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 11:43

Windows 2000, też kupa ale po 18 latach już tak nie śmierdzi :E

A na serio, bierz 10'tkę. Ściągnij sobie obraz z microsoftu i przetestuj kilka dni. Według mnie nie ma co się wracać na 7-mkę.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Przemcio666 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:09

Broniłem się długo od 10, w końcu przy zmianie PC'ta zainstalowałem Dziesiątkę. Niedługo potem to samo zrobiłem na laptopie, bo na 7 już patrzeć nie umiałem : D Jest trochę różnic i nadal nie czuję się w tym systemie zbyt pewnie, ale działa i wygląda zdecydowanie lepiej niż 7. Nie mam jednak za bardzo porównania do 8.

Ten post był edytowany przez Przemcio666 dnia: 17 Maj 2018 - 12:10

#6 Użytkownik jest dostępny   Qwertypp10 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:14

Zależy w jakie gry będziesz grał i jakim sprzęcie mówimy, jeśli o tym z sygnatury, to win7 jest ok. Sam używam win10 od czasu przejścia na Ryzena i szczerze nie mam jakiś dużych uwag.

#7 Użytkownik jest niedostępny   Janstix88 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:18

Wszystko śmiga elegancko na Win 10 chociaż tyle osób pisało że to szmelc ;) nie ma lepszego systemu

#8 Użytkownik jest niedostępny   Filip454 

• FZS FTW!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:18

Windows 8.1

#9 Użytkownik jest niedostępny   czapelka21 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:20

Miałem prawie wszystkie windowsy od 98SE po Win10. Win 7 bije je wszystkie na głowę oczywiście pozytywnie. Od kolegów wiem, że win 8.1 też jest spoko. Sam mocno narzekam na Win10, ponieważ wywala mnie na pulpit w WoT, problem znany od kilku lat a mimo to nic się nie zmienia. Sam system działa spoko. Win 7 już chyba nie jest wspierane, bądź nowe procesory nie są wspierane pod nim. Do starszego kompa tylko win 7 bym brał. Do nowego kompa niestety tylko win10.

#10 Użytkownik jest niedostępny   huudy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:23

8.1 po modach albo 10 po zablokowaniu telemetrii.

#11 Użytkownik jest niedostępny   Putout 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:24

najwięcej zależy od rigu. jeśli masz komputer złożony z części puszczonych na rynek od 2017 roku to wtedy pchanie się w W7 i 8 to raczej słaby pomysł. problemy ze sterownikami są wtedy bardzo prawdopodobne
jeśli jednak to starszy komp (jak np. z twojej sygnaturki) to wtedy w7 nie powinien mieć problemów.
nie słuchaj ludzi piszących że "10 to kupa" dopóki sam nie spróbujesz. najwięcej na temat 10 szczekają ludzie którzy nigdy nie widzieli tego systemu na żywo. obraz możes zpobrać za darmo ze strony Microsoftu i używać przez jakiś czas bez podawania klucza. wtedy sam będziesz mógł wyrobić sobie opinie na temat tego systmeu.

ale jako że w sygnaturce masz karte graficzną AMD to polece Windowsa 10.
Dodaj obrazek
co prawda test jest z 2005 ale od tamtej pory stawiałbym na to że różnice jeszcze się powiększyły. czy 5% to dużo? i tak i nie. dla mnie sporo.

#12 Użytkownik jest niedostępny   Gornik92 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:25

Tylko i wyłącznie windows 10 i nie ma nad czym się zastanawiać. Działa lepiej jak wcześniejsze wersje systemów, ładniej wygląda i jest przyszłościowy. Nie wiem dlaczego kolega takich głupot Ci naopowiadał zapewne bez żadnych argumentów. Pewnie sam nie miał z tym system do czynienia i siedzi na windows 7 to chwali swoje bo jemu dobrze działa. Na dzień dzisiejszy Windows 10 jest już na tyle zoptymalizowany, że wszystko śmiga na nim jak trzeba, starsze tytuły również.

#13 Użytkownik jest niedostępny   zakk87 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:27

Zdecydowanie Windows 10 chociaż do tej pory miałem z nim trochę problemów. Zastanów się nad dyskiem SSD przynajmniej 120GB, teraz są ceny znośne. Aktualizacje trochę denerwują i dysk często rzeźbi.
Akurat wczoraj wywaliłem z jednego kompa Win10 bo T4200 sobie z nim kompletnie nie radził. Na win7 jest spoko, ale to notebook do przeglądania neta tylko.

#14 Użytkownik jest niedostępny   Lance8 

• All Lies Lead To The Truth
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:31

Ja tam znowu miałem wszystkie windowsy od od 3.1, które były nakładkami na dosa i nie uważam że w10 to kupa. Ot kolejna wersja, ani mnie to ziębi, ani grzeje. Ale nie ma co się cofać, w końcu wsparcie i najnowsze DXy też są ważne, a te są wspierane tylko przez w10.
Najgorzej jest jak dopiero wchodzi nowy windows - wtedy to zawsze jest kupa, tak było i z xp i siódemka, ale jak po pewnym czasie to ponaprawiają, to nie jest źle, tyle że smrodek zawsze się ciągnie, aż do kolejnej wersji.

#15 Użytkownik jest niedostępny   sideband 

• Bydlęca moc!!!
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:44

Jak ktoś łączy Skylake/Kabylake 4/4 z szybką pamięcią + GPU od Nv to zdecydowanie lepiej wybrać Win7. Gry, które cisną 8wątków nie będą grywalne na Win10.

#16 Użytkownik jest niedostępny   Reddzik 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 12:54

Posiadam win10 przesiadłem dla Forzy Horizon 3, wszystkie patche, łatki jakie wychodziły, nie mam z nimi problemów, wszystko działa cacy, wiadomo na początku jest to coś innego, trochu przyzwyczajenia, ale teraz chyba bym nie wrócił do 7, a 8 to w ogóle nie udany, jak już to 8.1.
A nie mam jakiegoś super sprzętu, a tym bardziej najnowszego.

#17 Użytkownik jest niedostępny   Gornik92 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 13:25

Jak ktoś łączy Skylake/Kabylake 4/4 z szybką pamięcią + GPU od Nv to zdecydowanie lepiej wybrać Win7. Gry, które cisną 8wątków nie będą grywalne na Win10.

Autor pisał, że nie będzie grał w wymagajace gry a ty mówisz o wykorzystaniu 8 wątków... Chodzi tu głównie też o samo wsparcie systemu nie tylko o gry. Tak jak mówie starsze gry będą działać tak samo dobrze jak na windows 7 czy 8.1 a dodatkowo masz pełne wsparcie dla systemu, ładniejszy wygląd i lepsze bezpieczeństwo samego systemu. Więc chyba wybór prosty.

#18 Użytkownik jest niedostępny   Mały Głod 

• Jestem wielkim zwolennikiem konsol ale szanuje graczy PC
  • PipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 14:34

Zdecydowałem się na Windows 7 i kompa będę miał na jutro bo informatyk ma między czasie sporo roboty więc muszę jeszcze trochę poczekać. ;)

Jeszcze się zapytałem informatyka co sądzi o Windows 8 to powiedział mi w prost że nie poleca do grania i przeglądanie internetu bo bardzo często wysypują się błędy w czasie grania i częściej pojawiają się Blue Screen niż w Windows 7. :exclam: :exclam: :exclam: :exclam: :exclam:

Ten post był edytowany przez Mały Głod dnia: 17 Maj 2018 - 14:42

#19 Użytkownik jest niedostępny   huudy 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 15:35

powiem tylko iks de.

#20 Użytkownik jest niedostępny   lukadd 

• there is a near zero risk
  • PipPipPipPipPip

Napisany 17 Maj 2018 - 15:47

Ja bym poszedł w win10. Siódemka jest dobrym systemem, ale to już staroć. Twój komp jest całkiem dobry, spokojnie za jakiś czas możesz się pokusić o lepsze GPU, a jak masz wolne środki ~200-300pln to przed instalacją systemu koniecznie kup do niego SSD niezależnie czy Win7 czy Win 10 znacznie poprawi komfort pracy. Nawet od bidy taki najtańszy SSD 120GB za ~140pln to jest przepaść względem HDD.

Ten post był edytowany przez lukadd dnia: 17 Maj 2018 - 15:58

• (2 Stron)
  • +
  • 1
  • 2