Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Mały Głod

Jaki Windows do gier

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i mam pytanie jak w temacie jak system lepiej zainstalować Windows 8 czy 7 bo kolega mi mówił że Windows 10 to totalna kupa. Nie będę grał w wymagające gry więc myślałem by zainstalować Windows 7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 10 to totalna kupa <- A chociaż wyargumentował, czy rzucił sobie tak o?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość myszka91

Na pewno nie Windows 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windows 2000, też kupa ale po 18 latach już tak nie śmierdzi :E

 

A na serio, bierz 10'tkę. Ściągnij sobie obraz z microsoftu i przetestuj kilka dni. Według mnie nie ma co się wracać na 7-mkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Broniłem się długo od 10, w końcu przy zmianie PC'ta zainstalowałem Dziesiątkę. Niedługo potem to samo zrobiłem na laptopie, bo na 7 już patrzeć nie umiałem : D Jest trochę różnic i nadal nie czuję się w tym systemie zbyt pewnie, ale działa i wygląda zdecydowanie lepiej niż 7. Nie mam jednak za bardzo porównania do 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy w jakie gry będziesz grał i jakim sprzęcie mówimy, jeśli o tym z sygnatury, to win7 jest ok. Sam używam win10 od czasu przejścia na Ryzena i szczerze nie mam jakiś dużych uwag.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko śmiga elegancko na Win 10 chociaż tyle osób pisało że to szmelc ;) nie ma lepszego systemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem prawie wszystkie windowsy od 98SE po Win10. Win 7 bije je wszystkie na głowę oczywiście pozytywnie. Od kolegów wiem, że win 8.1 też jest spoko. Sam mocno narzekam na Win10, ponieważ wywala mnie na pulpit w WoT, problem znany od kilku lat a mimo to nic się nie zmienia. Sam system działa spoko. Win 7 już chyba nie jest wspierane, bądź nowe procesory nie są wspierane pod nim. Do starszego kompa tylko win 7 bym brał. Do nowego kompa niestety tylko win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

8.1 po modach albo 10 po zablokowaniu telemetrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najwięcej zależy od rigu. jeśli masz komputer złożony z części puszczonych na rynek od 2017 roku to wtedy pchanie się w W7 i 8 to raczej słaby pomysł. problemy ze sterownikami są wtedy bardzo prawdopodobne

jeśli jednak to starszy komp (jak np. z twojej sygnaturki) to wtedy w7 nie powinien mieć problemów.

nie słuchaj ludzi piszących że "10 to kupa" dopóki sam nie spróbujesz. najwięcej na temat 10 szczekają ludzie którzy nigdy nie widzieli tego systemu na żywo. obraz możes zpobrać za darmo ze strony Microsoftu i używać przez jakiś czas bez podawania klucza. wtedy sam będziesz mógł wyrobić sobie opinie na temat tego systmeu.

 

ale jako że w sygnaturce masz karte graficzną AMD to polece Windowsa 10.

avg_win_amd_t1.png

co prawda test jest z 2005 ale od tamtej pory stawiałbym na to że różnice jeszcze się powiększyły. czy 5% to dużo? i tak i nie. dla mnie sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko i wyłącznie windows 10 i nie ma nad czym się zastanawiać. Działa lepiej jak wcześniejsze wersje systemów, ładniej wygląda i jest przyszłościowy. Nie wiem dlaczego kolega takich głupot Ci naopowiadał zapewne bez żadnych argumentów. Pewnie sam nie miał z tym system do czynienia i siedzi na windows 7 to chwali swoje bo jemu dobrze działa. Na dzień dzisiejszy Windows 10 jest już na tyle zoptymalizowany, że wszystko śmiga na nim jak trzeba, starsze tytuły również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Windows 10 chociaż do tej pory miałem z nim trochę problemów. Zastanów się nad dyskiem SSD przynajmniej 120GB, teraz są ceny znośne. Aktualizacje trochę denerwują i dysk często rzeźbi.

Akurat wczoraj wywaliłem z jednego kompa Win10 bo T4200 sobie z nim kompletnie nie radził. Na win7 jest spoko, ale to notebook do przeglądania neta tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam znowu miałem wszystkie windowsy od od 3.1, które były nakładkami na dosa i nie uważam że w10 to kupa. Ot kolejna wersja, ani mnie to ziębi, ani grzeje. Ale nie ma co się cofać, w końcu wsparcie i najnowsze DXy też są ważne, a te są wspierane tylko przez w10.

Najgorzej jest jak dopiero wchodzi nowy windows - wtedy to zawsze jest kupa, tak było i z xp i siódemka, ale jak po pewnym czasie to ponaprawiają, to nie jest źle, tyle że smrodek zawsze się ciągnie, aż do kolejnej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś łączy Skylake/Kabylake 4/4 z szybką pamięcią + GPU od Nv to zdecydowanie lepiej wybrać Win7. Gry, które cisną 8wątków nie będą grywalne na Win10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam win10 przesiadłem dla Forzy Horizon 3, wszystkie patche, łatki jakie wychodziły, nie mam z nimi problemów, wszystko działa cacy, wiadomo na początku jest to coś innego, trochu przyzwyczajenia, ale teraz chyba bym nie wrócił do 7, a 8 to w ogóle nie udany, jak już to 8.1.

A nie mam jakiegoś super sprzętu, a tym bardziej najnowszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak ktoś łączy Skylake/Kabylake 4/4 z szybką pamięcią + GPU od Nv to zdecydowanie lepiej wybrać Win7. Gry, które cisną 8wątków nie będą grywalne na Win10.

 

Autor pisał, że nie będzie grał w wymagajace gry a ty mówisz o wykorzystaniu 8 wątków... Chodzi tu głównie też o samo wsparcie systemu nie tylko o gry. Tak jak mówie starsze gry będą działać tak samo dobrze jak na windows 7 czy 8.1 a dodatkowo masz pełne wsparcie dla systemu, ładniejszy wygląd i lepsze bezpieczeństwo samego systemu. Więc chyba wybór prosty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Windows 7 i kompa będę miał na jutro bo informatyk ma między czasie sporo roboty więc muszę jeszcze trochę poczekać. ;)

 

Jeszcze się zapytałem informatyka co sądzi o Windows 8 to powiedział mi w prost że nie poleca do grania i przeglądanie internetu bo bardzo często wysypują się błędy w czasie grania i częściej pojawiają się Blue Screen niż w Windows 7. :exclam: :exclam: :exclam: :exclam: :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym poszedł w win10. Siódemka jest dobrym systemem, ale to już staroć. Twój komp jest całkiem dobry, spokojnie za jakiś czas możesz się pokusić o lepsze GPU, a jak masz wolne środki ~200-300pln to przed instalacją systemu koniecznie kup do niego SSD niezależnie czy Win7 czy Win 10 znacznie poprawi komfort pracy. Nawet od bidy taki najtańszy SSD 120GB za ~140pln to jest przepaść względem HDD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Głod

Z tego co piszesz i jak piszesz poleciłbym Ci zostanie przy konsolach.

A Twojemu informatykowi powiedz, by się dokształcił, skoro takie brednie opowiada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Głod

Z tego co piszesz i jak piszesz poleciłbym Ci zostanie przy konsolach.

A Twojemu informatykowi powiedz, by się dokształcił, skoro takie brednie opowiada.

Życie mnie zmusiło i musiałem złożyć w miarę dobrego pc by sobie pograć w jakieś gierki ale głównie potrzebuję do pracy. :yltype:

 

Nie pomyślałem o dysku ssd ale narazie w niego nie zainwestuje bo chwilowo krucho stoję przy kasie ale rozwarze taki zakup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mały Głod

Z tego co piszesz i jak piszesz poleciłbym Ci zostanie przy konsolach.

A Twojemu informatykowi powiedz, by się dokształcił, skoro takie brednie opowiada.

Kolega z klasy z płytą windowsa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Życie mnie zmusiło i musiałem złożyć w miarę dobrego pc by sobie pograć w jakieś gierki ale głównie potrzebuję do pracy. :yltype:

 

Nie pomyślałem o dysku ssd ale narazie w niego nie zainwestuje bo chwilowo krucho stoję przy kasie ale rozwarze taki zakup.

Co z tego, ze sobie złożysz komputer, jak zapowiada się, że będziesz miał problemy z jego obsługą.

Proszę Cię, używaj znaków przestankowych, bo trudno się to czyta. O babolach w stylu "rozwarze" nie wspomnę. I ten spoiler w Twojej sygnaturze to ja dałem, bo masz ją za wysoką, więc go nie usuwaj, bo się pogniewamy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość RMS_84

Do gier Win 10 x64 albo Win 7 x64. 8.1 zdecydowanie wypada najgorzej w grach.

 

Tylko i wyłącznie windows 10 i nie ma nad czym się zastanawiać. Działa lepiej jak wcześniejsze wersje systemów, ładniej wygląda i jest przyszłościowy. Nie wiem dlaczego kolega takich głupot Ci naopowiadał zapewne bez żadnych argumentów. Pewnie sam nie miał z tym system do czynienia i siedzi na windows 7 to chwali swoje bo jemu dobrze działa. Na dzień dzisiejszy Windows 10 jest już na tyle zoptymalizowany, że wszystko śmiga na nim jak trzeba, starsze tytuły również.

 

Windows 7 to ostatni prawdziwy system Microsoftu. Win 8.1 i 10 to hybrydy z na siłę dodanym Windows Platform aka Merto App. Wygląd to pojęcie względne skoro uwstecznienie to dla ciebie postęp to lepiej się nie wypowiadaj.

 

Jak ktoś łączy Skylake/Kabylake 4/4 z szybką pamięcią + GPU od Nv to zdecydowanie lepiej wybrać Win7. Gry, które cisną 8wątków nie będą grywalne na Win10.

 

Co za bzdety wypisujesz Win 10 wypada odrobinę lepiej w grach od Win 7, przede wszystkim dlatego że na Win 7 występuje dość mocno tearing/stuttering a na Win 10 praktycznie wcale przez co obraz wydaje się płynniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...