Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

seevin

Niska prędkość po kablu

Rekomendowane odpowiedzi

Mam internet 1Gb/s, kupiłem router TP Link Archer C1200. Chciałem podłączyć kompa na kablu, kupiłem patch corda Intellinet 5e UTP, 20m. Po podłączeniu karta negocjuje transfer 100Mb/s. Płyta Asus P8P67, najnowsze sterowniki karty sieciowej, Windows 10. Próbowałem ustawić negocjacje wymuszone na gigabit, bez skutku.

Ten sam kabel podłączony do laptopa daje automatycznie 1Gb/s. W specyfikacji płyty głównej producent podaje, że obsługuje połączenia gigabitowe. Gdzie szukać problemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

płyta główna jak i router mają porty gigabitowe - upewnij się, że sterownik w Windows 10 jest od producenta karty sieciowej, będzie to pewnie Realtek, a nie od Microsoft (ale moim zdaniem małe prawdopodobieństwo, by problemem był sterownik od MS).

próbowałeś wymusić 1Gbps? wyłączyć autonegocjację w sterowniku, i na sztywno ustawć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest Realtek, najnowszy jaki znalazłem ze stycznia 2018.

Odnośnie autonegocjacji to wydaje mi się, że mam to ustawione ręcznie na gigabit, ale może powinienem zrobić coś jeszcze - screen w załączniku.

post-168617-15265747232637_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z routerem powinieneś dostać kabel krótki. Przenieś router kompa i podłącz tym kablem. Jeżeli dostaniesz negocjację 1 Gbps, to winny jest kabel. Jeżeli nie, to szukamy dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest raczej ok - tak jak pisałem na innym komputerze od razu automatycznie negocjuje 1Gbps.

Ten krótki kabel mam podłączony do modemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel jest raczej ok - tak jak pisałem na innym komputerze od razu automatycznie negocjuje 1Gbps.

Podłącz tym kablem komputer i laptopa i zobacz jaką prędkość wynegocjują (nie przejmuj się konfiguracją, załatwi to APIPA, a kabel może być prosty bo karty mają MDIX)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, ale dopiero jak kabel zmieniłem na 5e FTP to mi wszystko bez problemu zaczęło hulać jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten "cudowny" router i miałem podobny problem nie potrafiło pójść wyżej niż 100mbs pomogło wyłączenie "NAT Boost".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za rady.

Nie wiem, może ja coś źle rozumiem, ale chyba skoro inny komputer na TYM SAMYM kablu podłączonym do tego samego routera działa bez kombinowania na 1gbps, to chyba problem z kablem i routerem można wykluczyć...

Ma ktoś pomysł co ewentualnie mogę spróbować zmienić w ustawieniach karty sieciowej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak: odpal komputer z livecd linuksa(np z pendrive ubuntu). Zobacz, czy problem występuje.

To jest kabel kupiony czy zarabiany samodzielnie? Jeśli samodzielnie, to czy jesteś pewien, że poprawnie zarobione ma końcówki? Sprawdź, czy kabel na bank jest dobrze podłączony do stacjonarki, tzn. dociśnij go. Zmień port, do którego jest podłączony po stronie rutera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może tak: odpal komputer z livecd linuksa(np z pendrive ubuntu). Zobacz, czy problem występuje.

To jest kabel kupiony czy zarabiany samodzielnie? Jeśli samodzielnie, to czy jesteś pewien, że poprawnie zarobione ma końcówki? Sprawdź, czy kabel na bank jest dobrze podłączony do stacjonarki, tzn. dociśnij go. Zmień port, do którego jest podłączony po stronie rutera.

Spróbuję ogarnąć jak to wygląda z linuxem.

Kabel kupiony gotowy, firmy Intellinet. Pierwotnie kupiłem chinola z Allegro to na obu komputerach było 100mbps. Ten był jeden z droższych w sklepie. Podłączyłem do pc i jest 100mbps. Odłączam i wpinam do laptopa (też Winodws 10 btw), nie dotykam routera, kabel jest w tym samym porcie - 1gbps.

Spróbuję jeszcze przedmuchać port w PC, może jest zakurzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość p0k3m0n

Chinole i te ich tfory... TPLink, Netis, D-Link itd nadaja sie tylko na odzysk. W pracy mam infrastrukturalne WiFi na tym g...nie. I nie, nie ja wybieralem sprzet - dostalismy za darmo (ciekawe czemu). System zaczal pracowac stabilnie po okolo 1 roku ciaglego aktualizowania firmware'u. Dajcie spokoj i kupujcie cos normalnego jak Cisco, Netgear, BiPAC itd. I tak, wiem sa troche drozsze, mniej reklamowane ale maja pewien plus: dzialaja. Sprzet sieciowy kupuje sie na kilka lat, to nie podkladka pod mysz.

 

Co do pytania.

W ustawieniach karty sprobuj wylaczyc

* energooszczedny Ethernet

* Ethernet efektywny energetycznie

* ramka Jumbo (choc to i tak powinno byc bez znaczenia - nie ta warstwa)

 

...i wlaczyc:

* Receive Side Scaling (RSS) - to tez raczej pro forma.

* Forced slave mode (tu mozna sprawdzic tez inne ustawienia).

 

BTW: firmware na plycie najnowszy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, psiocz na tplinki i inne dlinki.

 

Ten realtek który masz, 8111E, nie jest specjalnie udanym modelem - przynajmniej takie odnoszę wrażenie po wyszukaniu twojego problemu. Sporo wątków, że nie chce wskoczyć na gigabit.

Czy możesz sprawdzić, jaki masz sterownik w menedżerze urządzeń? (dostawca, data)

Czy możesz spróbować sterownika z linku poniżej? Są z 22 maja 2018.

http://www.realtek.com.tw/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=13&PFid=5&Level=5&Conn=4&DownTypeID=3&GetDown=false

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • @galakty Nic. Póki będzie działał nikt nie będzie kazał go demontować, no chyba że kamienica będzie bardzo niskiej klasy energetycznej i trzeba będzie to zrobić by ją podnieść, ale na to są też inne sposoby. Zatem dotąd dokąd będzie sprawny, będzie można go używać. Potem tak jak napisał @RimciRimci ale w dyrektywie jest też opcja używania źródeł na biopaliwa i paliwa alternatywne, zatem dalej zostaje piec na biogaz czy na inne biopaliwa.
    • Polemizowałbym. Wg mnie na to właśnie liczą rządzący, aby ludzie kupili ściemę nazewniczą. Składka ubezpieczeniowa polega na tym, że jest stała. Kup sobie jakiekolwiek ubezpieczenie w prywatnej firmie albo chociaż przeczytaj regulamin oferty. Płacisz stałą składkę x i masz ubezpieczenie od wymienionych zdarzeń na kwotę y oraz pokrycie kosztów leczenia do kwoty z. Tak działają u nas składki społeczne dla DG. Płacisz x i dostaniesz y emerytury/renty/chorobowego (gdzie y w magiczny sposób dla kolejnych roczników dąży do 0). Opłata NFZ jest wyliczana jako procent od dochodu, więc w moim odczuciu jest to podatek a nie składka. Na UoP z kolei wszystkie "składki" są podatkiem naliczanym procentowo od przychodu. Plus NFZ względem prywatnych ubezpieczeń taki, że nie masz limitu kosztów leczenia (o ile się załapiesz na termin w publicznej służbie zdrowia i uważasz ją za satysfakcjonującą). Tak więc dla mnie bliżej tu do podatku, ale też dostajesz "więcej" niż w składkowym ubezpieczeniu. Ja płacę niezbędne minimum do wspólnej skarbonki (kosza), a prywatne mam kupione ubezpieczenie na rok utraty dochodów plus do 2mln kosztów leczenia za granicą.
    • "Ale to tylko teoria spiskowa szurów!!!!"  
    • Morawiecki jedyne co robi, to nadal kłamie jak z nut . Hipokryzja w jego wykonaniu nadal jest u niego mocną stroną. A poza tym pisałeś do pisowca, który jedzie na jednej tej samej płycie co inni obecni tu pisowcy, kilku ich tu jest.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...