Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

grana08

Zakup dwóch laptopów - do gier i dla dziewczyny

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, stoję przed dylematem zakupu dwóch laptopów. Zacznę od tego dla dziewczyny:

-budżet 1500zł

-przynajmniej rok gwarancji i faktura vat 23%

-dysk ssd

-może być poleasingowy

-uzywany będzie głównie do przeglądania internetu, offica i filmów

-14cali, im lżejszy/smuklejszy tym lepiej

 

Po przejrzeniu allegro wpadł mi tylko taki model w oko:

http://allegro.pl/ultrabook-dell-e7440-i5-8-240gb-ssd-win7-fhd-i7333881147.html#thumb/6

 

Drugi laptop dla mnie:

-budżet 3500zł

-gtx 1050

-najlepiej nowy lub lekko używany z gwarancją producenta

-matryca IPS (warunek konieczny!!!)

- im smuklejszy tym lepiej

-fajnie by bylo gdyby wyglad nie odbiegal od cywilnych laptopow (typowe gamingowki mi nie lezą, ale nie wykluczam ich calkowicie)

 

Laptopa i tak będę szukał na olx/allegro bo mogę zaoszczędzić ok tysiaka i dokupic wtedy dodatkową pamięć ram i ssd.

Model który mnie najbardziej przekonuje to HP pavilion power

 

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo Legion Y520-15 i5-7300HQ/8GB/256+1000 FHD GTX1050 3499zł

15,6'' cala IPS FullHD matowy 1920x1080p , 8GB RAM, SSD 256GB + 1TB HDD, podświetlana klawiatura. Nie wspominałeś czy laptop ma mieć Windows-a 10 w komplecie, to wybrałem wersję bez.

 

 

HP OMEN i5-7300HQ/16GB/1TB+240SSD/Win10 GTX1050 4149zł

Bardziej polecił bym z HP dopłacić do Omena. Jest solidnie wykonany (aluminiowe wnętrze). Wygląd jest gamingowy, ale stonowany. Ponad budżet, ale już z SSD 240GB + 1TB HDD 7200rpm., 16GB RAM i Windows-em 10 w komplecie. Wygląd zewnętrzny też jest bardzo ważny i jak podoba Ci się Pavilon Power, to go kup.

 

Co do laptopa 1 ciężko coś dobrego pod filmy z matrycą 14'' FullHD w kwocie do max 1,5k znaleźć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o tańszy model całkiem niezły wybór. Możesz jeszcze popatrzeć Dell Latitude E6540 lub Dell Precision M4700

 

Aktualnie w bardzo dobrej cenie

ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050

Matryca FULL HD matowa IPS, solidne aluminiowe wykonanie, pełny procesor 4 rdzeniowy, podświetlana klawiatura, lekki mobilny na 15 cali tylko 2 kg wagi, miejsce na dysk SSD m.2, przyzwoite głośniki.

 

Ewentualnie nowszy model z procesorem 8 generacji HQ

Acer Aspire 7 i5-8300H/8G/1000+16/Win10 GTX1050 FHD

Matryca FULL HD matowa IPS, solidne aluminiowe wykonanie przy tym stonowany design nie jest typowo gamingowy, podświetlana klawiatura na biało wygodna ładnie komponuję się z czarną obudową laptopa, możliwość zamontowania dwóch dysków, przyzwoite głośniki jak na laptop, system w cenie koszt system to 400-500 zł. Plusem jest uczciwy stosunek ceny do wydajności. Aktualnie z gwarancja do 3 lat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. To dla dziewczyny laptop wybrany :)

2. Ponoć omeny lubią leżeć na serwisie, a asus vivobook nie ma matrycy ips tylko zwykłą TN z technologią, która polepsza kąty widzenia. Także wybór zostawiam sobie między legionem y520 a pavilionem power - w zależności co się trafi.

 

Dziękuję za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Tak Della wybrałeś dobrego. :thumbup:

 

2.To fakt IPS matowy ma trochę lepsze kolory i kąty od TN w VivoBook które są często kupowane ze względu na ładny wygląd i lekką masę, oraz dosyć dobre wykonanie.

 

Ponoć, bo moim prywatnym zdaniem Omeny są solidniejsze od Pavilonów. Byłeś w sklepie obejrzeć i porównać Pavilona z Omenem. Wydaje mi się, że nie widziałeś na żywo Pavilona i Omena tylko przez internet. Dobrze myślę, czy się mylę. Jestem ciekaw.

 

Legion y520 też ok, tylko trochę mi się nie podoba jego zbyt agresywny gamingowy wygląd z garbem/szpicem na środku góry panelu ekranu. :)

Legion y520 klawiaturę ma za to wprost idealną pod gry. Klawisze y520 są duże i wyraźne. Również na duży plus zasługuje podświetlenie klawiszy, oraz kolory matrycy IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2.To fakt IPS matowy ma trochę lepsze kolory i kąty od TN w VivoBook które są często kupowane ze względu na ładny wygląd i lekką masę, oraz dosyć dobre wykonanie.

@grana08, @pabloesc w VivoBooku Pro jest matryca AHVA AU Optronics i nie jest to TN'ka, a odpowiednik IPS'a

 

Kupując ASUS VivoBook Pro 15 N580VD i5-7300HQ/8GB/1TB GTX1050 wystarczy Ci jeszcze na całkiem pojemny dysk SSD np.: Crucial 250GB SATA SSD MX500 M.2 2280

W dobrej cenie obecnie może być: Acer Nitro 5 i5-7300HQ/8GB/1000/Win10 GTX1050Ti, do którego można dokupić albo w/w Cruciala MX500 albo szybszego Plextor 256GB M.2 PCIe PX-256M8PeGN na kościach MLC.Cenowo powinno wyjść znośnie, a będzie już wydajniejsza karta w postaci GTX'a 1050Ti i stosunkowo duży (i szybki- w przypadku dysku na interfejsie PCIe) dysk SSD. W Nitro 5 jest również matryca IPS. Oczywiście wygląd do oceny-czy jest mocno, czy też znośnie gaimingowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stanowczo nie polecam Della. Kupiłem Dell Inspiron 7000 Gaming. Jest tak głośny, że nie da się przy nim grać. Jak dziecko gra piętro wyżej to nie da się oglądać telewizji. Pomimo temperatury CPU 60 stopni C, wiatraczki zaczynają kręcić się z pełną prędkością co powoduje niemiłosierny hałas. Usterka zgłaszana do serwisu Della. Pomimo trzech napraw, laptop dalej jest tak samo głośny. Serwis Della nie widzi problemu. W odpowiedzi uzyskałem informację, że te laptopy tak mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc, tak trzymalem wszystkie laptopy w ręku z wyjątkiem Vivobooka.

@przemekan jestes pewien, ze na pewno jest to IPS'ka? Bo gdzie bym nie sprawdził, to wszędzie jest to matryca EWV, na notebookcheck slabo wypadł w teście. Czy moze w vivobookach wystepowaly dwa typy matryc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@pabloesc, tak trzymalem wszystkie laptopy w ręku z wyjątkiem Vivobooka.

@przemekan jestes pewien, ze na pewno jest to IPS'ka? Bo gdzie bym nie sprawdził, to wszędzie jest to matryca EWV, na notebookcheck slabo wypadł w teście. Czy moze w vivobookach wystepowaly dwa typy matryc?

 

U nas są dwie wersje tego laptopa złota ze słabą TN'ką i srebrna/szara z matrycą AU Optronics AHVA (B156HAN06.1 -takie informacje podają użytkownicy).

Ten test o którym napisałeś dotyczy wersji złotej.

O ile mi dobrze pamiętam to w tym modelu były dostępne nawet 3 typy matryc (IPS LG-Philips, AHVA i TN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, zaraz podjade do x-komu i obadam temat

 

a są jakieś specjalne rabaty do x-kom dla forumowiczów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Grana8

To skoro trzymałeś w ręku wszystkie laptopy oprócz VivoBook mogę powiedzieć, że ma bardzo elegancki wygląd. Może i Masz rację, że Pavilion Power to lepsza opcja niż Omen. Ciężko powiedzieć. Wydawło mi się po oględzinach z zewnątrz, że Omen jest solidny.

 

@Przemek

Dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem vivobooka, przemekan mial racje, w szarej wersji laptopa matryca jest bardzo ladna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...