Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

duniek

wada zasilaczy - czy jest sens naprawiac

Rekomendowane odpowiedzi

taka sytuacja

 

mam zasilacze seasonica platnium 650 750 850W (modele chyba XP2)

 

mam ich ze 20-30sztuk, nie wiem czy dokladnie wszystkie - ale ponad połowa ma wade - objawia sie to tym ze po wylaczeniu komputera - zasilacz/pc na 90% juz sie nie właczy, trzeba poczekac parenascie minut lub nawet kilka godzin zeby dalo sie odpalic (standby działa bo diody na mobo sie swiecą ale pc nie reaguje na włacznik)

 

czasami jest tak ze jak pstrykne włacznik z tyłu z 1 na 0 to wentyle(PC) sie zalaczaja i jesli wtedy szybko pstrykne spowrotem na 1 to juz PC chodzi, ale to akurat rzadkosc moze w kilku zasilaczach

 

 

poza tym zasilacze dzialaja 24/7 bez zadnych problemow kilka nawet na 95% i nic sie niedzieje dopoki nie wylacze :E

 

nie jest to wina niczego innego bo mam kilka płyt roznych i na kazdym jest to samo, instalacja elektryczna tez odpada bo testowalem na 3 roznych

 

i pytanie, czy jest sens to naprawiac, czy to jakas pierdołka - kondensator/cewka itp czy moze byc jakas grubsza sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AdmK

prawdopodobnie kondensatory wyschły - uczciwy fachowiec wiele nie weźmie w hurcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zasilacze są nowe - uzywane przeze mnie 3-4 miesiace i odpoczatku w sumie takie jaja byly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wygląda, że coś z układem od startu zasilacza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli np są dwa spiete razem (nie add2psu na przekazniku) a zwyklym kablem (czyli stdby jest zmostkowane) to czasem ten drugi psu sie wlacza a ten pierwszy nie (dziala to w dwie strony tez)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

schemat wtyczki 24pin i sprawdź, czy jest napięcie na ps-on (zielony), jak jest to podepnij miernik pod pwr-ok (szary) i zrób zworkę zielonego do masy - sprawdź czy pojawi się tam napięcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie wyjalem 750W ktora lezala juz pare dni, zwykle takie co lezą odpalaja od reki - tym razem niestety nie da rady, popstrykalem 3 razy z tyłu i odpalilo (teraz mam na płycie automatyczne wlaczanie) wiec jest troche łatwiej

 

 

edit//

 

mam tester atx PSU - po wpieciu wtyku 24pin do testera zasilacze startują od reki - probowalem PC odpalic na 3 -nic - kazdy na testerze wstaje od reki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" probowalem PC odpalic na 3"

zawsze to samo mobo sprawdzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tester atx PSU - po wpieciu wtyku 24pin do testera zasilacze startują od reki - probowalem PC odpalic na 3 -nic - kazdy na testerze wstaje od reki

te testery olewają sygnał pwr_ok i po prostu zwierają zielony do masy - płyta główna tego nie zrobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli jak zewre te dwa piny na stałe to powinno hulac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

widzę, że olałeś to co napisałem wcześniej... zrób zworkę na ps_on i zasilacz powinien ruszyć - problem w tym, że sygnał pwr_ok nie jest ot tak sobie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zwarcie zielonego do masy nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko będziesz chciał wyłączyć kompa to cały czas wszystkie napięcia będzie podawać na płytę, szczerze nawet nigdy tak nie robiłem i nie wiem czy w ogóle komp się wyłączy wink.gif Logicznie myśląc to nie wyłączy kompa, zachowanie ala AT szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym się raczej martwił tym, dlaczego nie ma sygnału o prawidłowych napięciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na testerze już odpala?szczerbaty.gif

no wlasnie magia, na testerze odpala od reki

na zworce nie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OBciązasz ten zasilacz czymś konkretnym ? Miałem takie akcje z Silentium 550W i z jakąś gołą płytą bez żadnej karty graficznej.

Po Podpięciu pod prądożerne mobo i kartę graficzną sprzęt odpalał zawsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra, inna kwestia

 

rozerwalem oplot z 24pinowego kabla

 

sprawdziłem i opisalem kazdy PIN

 

wszsystko sie zgadza

 

i teraz chce wystartowac zasilacz:

 

jak wepne oruginalny kabel + zworke zeby zasilacz ruszył - zasilacz rusza bez problemu

 

zrobilem sobie kabelek krotki - 1 to 1 pin - i chcialem nim zewrzec zeby miec caly czas właczony zasilacz bez koniecznosci podpinania calej wiązki (pin zielony jest jeden, pinow GND jest 6 ale probowqlem do kazdego i za kazdym razem to samo

 

 

zasilacz startuje na sekunde i off (z 3-ma mam to samo, sprobowalem kabelek w OCZU ZT i ENERMAXIE PLATIMX i zasilacze startują

 

 

 

ktos mi wytlumaczy ten fenomen?

 

 

 

 

EDIT...........//////////////

trzeba zmostkowac 2x GND w 18 pinoweym gniedźie i rusza

 

tn_masa1iase9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejna historia

 

kupiony w styczniu 520W seasonic platnium fanless - bez kabli

 

odpalilem 2razy PC na nim i dzialalo - pol roku lezał - dzis skladam PC - odpalam - NIC - patrze do srodka a tak kondensator wybulony O_O (16V 3900uF)

 

img_57741f8kbd.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • pewnie że wole niestety kosmici w komputroniku tylko pracują a na to nie mam wpływu tak jak i na to że zasilacz 1600 w jest niedostępny więc bedzie musiał wystarczyć 1300 w tak dokładnie wydaje po to 26 tys by "chapnąć" 2600 i kupic najtańszy tv 55 cali cholera trafił mi sie myśliciel i wizjoner a jak pomógł swoim mądrym postem cholera od teraz moje życie sie zmieni
    • @up Skill to w moim przypadku za dużo powiedziane. RL1 to w dużym stopniu przedsięwzięcie strategiczno-logistyczne, a nie tylko poznawanie movesetu przeciwników. Kluczem do walki z Malenią było ogarnięcie właściwego buildu i taktyki, bo jak chciałem po prostu wszystko wydodge'ować, to miałem poważne problemy z przejściem nawet pierwszej fazy. Dla zainteresowanych:
    • Chce pan tanio i szybko? To ma pan tanio, szybko i ekologicznie   To wyżej to taka robota na boku bo zmieniałem ram z 16 GB na 32 GB i eksmitowałem 5800x3d i na powrót dałem 5700G. Koszt zmiany ramu to jakieś 70 - 80 złotych o ile poprzednie g.skille pójdą za 120  - 130 zł. Tak, te klevvy kupiłem nówki za 101 zł za komplet  Fajnie, że mają czujnik temperatury.   
    • Pewny jesteś nazwy płyty? Według Google to MSI. Co do pytania to raczej nie warto bo praktycznie nic to nie zmieni. Chyba, że o ile dobrze rozumiem, to pamięci z i5 działają na 2666 MHz a z i7 oraz i9 na 2933 MHz. Wtedy za około 200 zł dojdą 4 wątki, trochę szybszy zegar i szybciej działające pamięci.  https://allegro.pl/oferta/procesor-intel-core-i7-10700f-2-90ghz-lga1200-15372094649?utm_medium=afiliacja&utm_source=ctr_2&utm_campaign=a87648d1-a282-4a5a-bbdf-1f1e1cd28cc4&utm_content=4ac103486af9#  
    • kupiłem se kołpaki (ze wzgledow praktycznych - psy mi sikaja na tarcze) i tak, wiem ze bieda, ale oryginały były w tej samej cenie a te mi sie podobaja bardziej - i TAK, wiem ze jestem w mniejszosci bo wiekszosci sie nie podobaja
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...