Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Xaluke

Smartfon do 2800 - 3000 PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Forumowiczów

 

Tak jak w temacie, poszukuję telefonu do 2800-3000 MAX. Telefonu oprócz do dzwonienia, będę używał do robienia zdjęć i filmów najczęściej w trudnych warunkach oświetleniowych. Dlatego też zależy mi na jak najlepszym aparacie. Szczerze powiedziawszy, to wybór w tej cenie jest tak ogromny, że nie jestem w stanie sobie sam poradzić. Telefony nad którymi do tej pory się zastanawiałem to: LG V30, iPhone 7+, HTC U11, Huawei P20

 

Z góry dziękuję za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli aparat nr 1 i trudne warunki oświetleniowe to P20 / P20 PRO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli aparaty i kamera jest priorytetem to ja bym szukał S9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trudne warunki - słabe światło, zmierzch, noc to mój głos na P20. Osobiście używam PRO, ale zwykły też pokazuje pazur w nocnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli zrezygnowałbym z zdjęć na rzecz filmów ? W sensie, gdyby smartfon służyłby głównie do nagrywania, to co byłoby najlepszym wyborem ? Dodam tylko, że filtry w LG v30 nie mają dla mnie żadnego znaczenia, ponieważ i tak będę nakładał je przy postprodukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wciąż nie da się jednoznacznie stwierdzić. Każdy będzie inaczej odbierał nagrany obraz. Wystarczy popatrzeć po rankingach fonow do zdjęć i filmów z tego roku i przewijają się te same modele z delikatną różnica. Poza tym kto stwierdza, że dany fon jest najlpszy? Testujący. Ew wg jakiś suchych liczb, gdzie z zasady f1.8 będzie lepsze niż f2.0 a w rzeczywistości może być tak, że 2.0 zawsze lepsze zdjęcia zrobi. A co jak ten ktoś woli nasycony kolorami obraz, ktoś inny preferuje więcej szczegółów w tle a ktoś inny szerszy kąt. Nie dogodzisz nikomu.

Nawet porównując dostępne materiały w sieci jaka jest pewność że nie było jakiejś kompresji na nich? Albo że były identyczne warunki?

 

 

I tak p20 pro, p20, S8+/s9, u11, Pixel 2, ipX... One się przewijają zawsze.

Poza tym musiałbyś porównać materiały nagrane przez siebie 1:1 aby móc stwierdzic, który lepszy. Bez tego zapewne co nie weźmiesz, bez uprzedniego osobistego porównania to będziesz zadowolony.

 

Ja szukając fona z jak najlepszy aparatem wytypowalem kilka modeli i z godzinę pstrykałem fotki w galerii. Tym sposobem wybrałem najlepszy WG MNIE aparat.

 

Aktualnie wszyscy trąbią że p20 pro jest najlepszy. Może coś w tym jest.

 

Aha, takie przemyślenie odnośnie aparatów. Mówimy o fonach po 3k PLN. A okazuje się, że w pierwszej dziesiatce, obok tych 3k może znaleźć się fon za połowę tej kwoty, wg jakiś tam procedur mający lepszy aparat nic np iPhone, u11 czy Galaxy. Jak? ;)

I bądź tu mądry. Wiem, że z zasady takie fony są odrzucane bo na logikę, jak taki fon za około 1.5k może być lepszy od superhiperextra Galaxy lub IP?

Gdzie sens, gdzie logika? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej przewijającymi się modelami przodującymi w wideo są LG V30, Samsung S9/9+ oraz iPhone 8+ (ten ostatni chyba jako jedyny potrafi robić wideo 4K w 60fps). Przed kupnem poszukaj sampli nagranych tymi polecanymi modelami i zadecyduj - jedne będą lepsze ze względu na barwy, innne na autofocus, inne na fps, a jeszcze inne ze względu na dobrą stabilizację obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Przed napisaniem poprzedniego postu przejrzałem ich kilka. I jakoś inaczej to widziałem.

Aczkolwiek punktacja wyglądała mniej więcej tak, że p20p dajmy na to miał 100pkt a pozostali 98,97,95 itp, gdzie różnice w punktacji mogły wynikać z nieistotnych dla nas pierdół ;)

 

Wciąż będę powtarzał, że przy takim wyborze dochodzi do sytuacji gdzie dyskusja dotyczy co lepsze? Audi, BMW czy Mercedes? ;) O lexach czy stingerach nie wspominając (tu jako wypasione Chińczyków jak oneplus czy Huawei wobec Samsunga, LG czy dajmy na to Sony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uporządkowałem sobie to cenowo:

 

- P20 - 2 199,00 zł

- LG V30 - 2 297,00 zł

- S8 + - 2 365,00 zł

- iPhone 8 - 2 499,00 zł

- S9 - 2 696,00 zł

- P20 PRO - 3 199,00 zł

- GOOGLE PIXEL 2 - 3 099,00 zł

 

Głos rozsądku podpowiada mi V30 lub S8+ (kwestia który bardziej mnie się spodoba :) ) + jakiś fajny gimbal (np DJI Osmo)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sony xz coś tam? Tez dobrze filmy kręci, nawet w slow mo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Sony xz coś tam? Tez dobrze filmy kręci, nawet w slow mo ;)

 

Teraz tak patrze i faktycznie też jest całkiem ok w dobrej cenie. To żeś mi Panie teraz namącił :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sony złych fonow nie robi, ale przeważnie każdy inny robi je lepiej :E

Xz premium, czy jak tam jej jest nie wyróżnia się na tle konkurencji niczym oprócz... Najlepszego slow motion i względnie dobrego aparatu, równego.

A i nie taki popularny u nas jak pierwsze Ztki, także próżno szukać go po porównaniach i zestawieniach w takim stopniu jak inne fony ;)

 

Aha, poza tym czytając recenzje wielokrotnie oceniają jakość nagrań i zdjęć przez pryzmat zastosowanych filtrów, a z tego co podałeś sam będziesz się w to bawil. I pytanie - czy filmy można nagrywać czy też zapisywać w jakimś formacie na zasadzie zapisu zdjęć RAW?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...