Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ghost54

"Spadnięty" dysk - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Dostałem do "odzyskania" danych nie działający dysk przenośny. Okazało się, że dysk spadł podczas działania. Z dysku NIE wydobywa się żadne klikanie wskazujące o problemie z głowicą. Efekt jest taki, że dysk uruchamia się, słychać, że głowica pracuje, lecz po chwili dysk wyłącza się. Z dysku słychać nieregularny dźwięk "świstu" powoli zatrzymujących się talerzy. W Zarządzaniu dyskami Windows dysk jest widoczny (z mniejszą pojemnością), lecz nie można go zainicjować. Co może być problemem? Czy to symptom zepsutej elektroniki czy jednak po upadku coś fizycznego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu bierzesz się za coś na czym się nie znasz? Na pewno coś fizycznego i na pewno nie na warunki domowe. Jeżeli dysk się wyłącza po chwili to ma problemy z odczytem SA, czyli prawdopodobnie uszkodzone głowice i/lub powierzchnię.

Nie napisałeś nawet jaki to dysk i jaką pojemność widzi. Pewnie Seagate i 3,86GB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czemu bierzesz się za coś na czym się nie znasz? Na pewno coś fizycznego i na pewno nie na warunki domowe. Jeżeli dysk się wyłącza po chwili to ma problemy z odczytem SA, czyli prawdopodobnie uszkodzone głowice i/lub powierzchnię.

Nie napisałeś nawet jaki to dysk i jaką pojemność widzi. Pewnie Seagate i 3,86GB?

 

Tak. Seagate 4GB. Widzi ok. 3GB. Na jakiej podstawie suponujesz, że ktoś się nie zna. Tego przypadku akurat nie miałem. Zazwyczaj dostawałem "klikające" lub z padniętą elektronika i udało się ratować. Tu mam dziwny przypadek, że niby uszkodzenie fiz., a mimo to wykrywa dysk. Słyszę też, ze głowica pracuje, więc "parkowanie ręczne" raczej odpada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego, że zadajesz pytanie na forum? Że nie wiesz co oznacza to, że wykrywa 3,86GB? Nie wykrywa dysku, a elektronikę. Masz uszkodzone głowice/ powierzchnię. Uwalisz dysk klientowi i nic nie odzyska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...