Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Czapkazdaszkiem90

[Naprawa] Padniety gtx650, zasilacz?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czapkazdaszkiem90

W komputerze mojego młodszego brata padła karta graficzna gtx 650 kilka dni po nieszczęśliwym tąpnieciu na Śląsku (gdzies sie kable poluzowały pewno z tyłu zasilacza i nastąpił skok napiecia-komputer sie zwiesił). Objawy karty: po około minucie używania jej na pełnych obrotach następuje zawieszenia komputera i restart lub zielony ekran. Kilka tygodni wcześniej czyściłem komputer i zauważyłem, że kable z przejścówki molex-> 6pin są w 1z2 łączy wypalone-wczesniej dwa lata temu tymczasowo siedział tam 8800GT OMG) OMG bo zasilacz to tylko jakis NONAME 400W bez wyjścia 6pin dla GPU. No i ten GT650 działał przez jakiś miesiąc, na jednej lini (3 piny z 6 pinów) bo kable odpadły z reszty tchu.

 

Sugestia moja:

1. PIEKARNIK x2 gt650 i 8800GT + zasilacz(mam NEOTEC 450W który moge wstawić w tego kompa, ale za to do siebie potrzebowałbym lepszego w budżecie) -która z grafik będzie działać stabilnie tą wybiore, a 8800GT działa tylko na 60% taktowania i była tylko suszarkowana

 

2. Mam do zdobycia po znajomości AMD HD7770 1GB + kupić nowy kabel molex->6pin, zasilacz jak na noname trzyma napiecia dla gt650 (min 11.8V) przynajmniej wg. AIDA64 (przy 8800 było widać duże spadki do 11,4V na lini co juz zachodzi na norme ATX)

 

 

Co tam jest w tym kompie:

C2Q Q8400

8GB RAM DDR2 800MHz

P5K-V

Zasilacz noname 400W

Dysk ATA + DYSK SATA 2,5cala ze starego laptopa

Monitor 1280x1024

Obudowa-tania aluminiowa, zasilacz u góry, bez wlotu z przodu, klapa boczna ściągnieta

 

 

Do czego:

World of Warcraft (priorerytetowo-global i duże rajdy), World of Tanks-mogą być low ale 60FPS,

 

Budżet:

 

Jak najmniej :) powiedzmy 150zł

 

Pytanie Bonus:

Jak zapobiec uszkodzeniu GPU bedącemu już na emeryturze (HD7770) jeśli ją wybierzemy.

 

Pytanie Bonus2:

Czy puszczenie prądu przez 6pin z jednego molexa (3piny na wyjściu 6) mogło spowodować pogorszenie stanu zdrowia GPU? Da sie to zlutować? Ostatnio w okolicznych sklepach brak takich przejsciówek.

 

 

Niestety GTX650 nie da sie przykrecić taktowaniem... nie wiem czemu pokazuje offset i nie chce złapać dla 3 power state... pozostałe 2D i pulpit sie da. Próbowałem różne sterowniki i programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...