Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Picolini

Prośba o ocenę dwóch zestawów

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

 

Przymierzam się do kupna komputera i przy użyciu forum udało mi się stworzyć dwa zestawy, które mnie interesują (Zielonych i Czerwonych). Szczerze mówiąc skłaniam się w stronę zestawu od AMD - zawsze miałem nVidię i w sumie fajnie by było spróbować czegoś nowego. Dodatkowo w internecie ludzie piszą że AMD jest 'bardziej przyszłościowe' chociaż nie wiem na ile jest w tym prawdy (dla mnie 8gb w grafice wygląda bardziej przyszłościowo niż 6gb ;) ).

 

Krótka charakterystyka zakupu:

 

- Bez Overclockingu/Undervoltingu itd. - nie znam się kompletnie.

- Posiadam monitor (Full HD 60fps), dyski HDD i SDD i system więc nie są one ujęte

- Budżet tak do 4000

- Oczekiwany czas życia: 4-5lat

- Spory plus dla kart graficznych których chłodzenie pozostaje w spoczynku przy braku obciążenia

 

Zestaw zielony:

 

GPU: Zotac 1060 6gb AMP

 

Chłodzenie: Silentium Fera 3

 

MOBO: ASRock Z370 PRO4

 

CPU: Intel i5-8400

 

PSU: SilentiumPC supremo L2 gold 550W

 

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Black

 

RAM: Corsair Vengeance LPX 16GB 3000MHZ CL16

 

 

Zestaw czerwony - nie do końca jestem pewny płyty i RAMów, proszę o ew. poprawki. Skłaniam się bardziej ku temu zestawowi.

 

GPU: Gigabyte Radeon RX 580 8GB Aorus albo MSI Radeon RX 580ARMOR 8G OC

 

Chłodzenie: Z procesora

 

MOBO: MSI B350 TOMAHAWK

 

CPU: AMD Ryzen 5 2600

 

PSU: SilentiumPC supremo L2 gold 550W

 

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Black

 

RAM: G.SKILL Ripjaws 5 2x 8gb 3200mhz CL16

 

 

Z góry dziękuję za każdą udzieloną mi pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym to widział tak :

 

-Procesor Intel Core i5-8400, 2.80GHz

-Karta graficzna Gainward GeForce GTX 1070 Phoenix GS 8GB

-Zasilacz be quiet! Pure Power 10 500W

-Pamięć Ballistix Sport LT, DDR4, 2x4GB, 2666MHz, CL16

-Chłodzenie CPU SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

-Obudowa SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black

-Płyta główna MSI B360M PRO-VDH

W morele:4016,73 zł

 

masz tutaj cichy i wydajny zestaw z i5 8400 6c/6t i gtx 1070 z dobrym układem chłodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw savan jest lepszy od twoich ale mój chyba najlepszy :)

 

i7-8700 - 1249zl

Fera3 - 99zl

MSI b360 - 299zl

2x4gb Goodram irdm 2800mhz - 329zl promocja memory x-kom

GTX 1070 8gb inno3d - 1889zl

Silentiumpc vero l2 500w - 179zl

Silentiumpc rg4 - 149zl

 

Razem 4193zl

 

I5-8400 wystarczy na 2-3lata, jak chcesz na 4-5 lat to musi być I7-8700. 200zl powyżej budżetu ale warto tyle dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn

Dostaje niepotrzebie gorszy zasilacz jak i płytę bez możliwości dołożenia pamięci, nie wspominając już o chodzeniu na GPU. Autor posiada już dyski, więc proponuję czytać temat następnym razem. Jedynie ram wziąłbym z twojego zestawy, bo trochę tańszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ze 4 banki są po to żeby od razu wsadzić tam identyczne 4 kości, a nie po 2-3 lata dokładać zbliżona pamięć, bo taka sama jest trudno trafić. Kiedyś już sam to przerabiałem i taka zabawa jest bez sensu. Lepiej sprzedać stare dołożyć i kupić pońowńie 2 kości tylko o większej pojemności.

 

@xtn

Dostaje niepotrzebie gorszy zasilacz jak i płytę bez możliwości dołożenia pamięci, nie wspominając już o chodzeniu na GPU. Autor posiada już dyski, więc proponuję czytać temat następnym razem. Jedynie ram wziąłbym z twojego zestawy, bo trochę tańszy.

Serio słabsze chłodzenie? Miałeś, używałeś, czy 10 raz dzisiaj teoretyzujesz... jakbym sam nie miał tej karty dobrze przetestowanej to bym nie polecał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Równie dobrze, to mogą być 2-3 miesiące

, więc takie gdybanie jest bez sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem mój zestaw na I7-8700, teraz jest już ok na 4-5 lat. I5-8400 tyle nie pociągnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już nagle H310 nie wystarczy do i7 8700?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to już nagle H310 nie wystarczy do i7 8700?

Ty czytasz ze zrozumieniem? Czy ja kiedyś poleciłem h310 do I7-8700? W tamtym temacie napisałem jasno ze h310 uciągnie I7-8700. W swoim kompie spokojnie bym taki zestaw wypróbował bo mam u siebie taki sam tdp 65w na h110. Jednak jak polecam zestawy to zawsze idę po środku i dlatego polecam b360 do I7-8700, jeżeli budżet jest mniejszy jak tutaj. Eksperymentować mogę u siebie, a nie u innych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym temacie właśnie jasno napisałeś, że uciagnie, więc autor śmiało mógł iść w tą opcję przez ciebie, a nie jak to ujęłaś "środki" Jasne, ja przynajmniej czytam, a nie jak co poniektorzy. Miałeś przykład z przed chwili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym temacie właśnie jasno napisałeś, że uciagnie, więc autor śmiało mógł iść w tą opcję przez ciebie, a nie jak to ujęłaś "środki" ... Jasne, ja przynajmniej czytam, a nie co poniektorzy. Miałeś przykład z przed chwili :)

Tak już się biczowalem, ze dodałem dyski, a nie było trzeba.

Jestem przekonany ze h310 da rade z I7-8700. Jest w specyfikacji płyty na stronie producenta, wiec producent tez poleca i zapewne przetestował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Savan

Xtn ma rację, że zasilacz 550w L2 do zestawu z kartą graficzną 1060 6gb nie jest konieczny. Vero 500W wystarczy. Nie wiem czy miałeś okazję testować Vero, czy tylko opierasz się na tym co czytasz na necie a przyznam szczerze, że mi się tak zdarza.

Vero w wersji 600w M2 jest cichutki i dobrze trzyma napięcia. Jak już ma być ten Supremo 550w to M2 (pół modularny - odpinana część kabli), bo L2 nie jest modularny. Vero dopiero jest w pół modularnej wersji o mocy 600w M2. 500W nie jest modularne.

 

@Autorze

1060 6gb będzie lepszym wyborem pod gtav. W większości innych tytułów rx580 8gb da radę lepiej. Jak grasz w gta to wybierz 1060tkę a jak w inne gry to dobrze jak byś wrzucił tego rx-a 580 do zestawu z Intelem. 1070tka z zestawu od Xtn będzie bardzo wydajna, ale swoje kosztuje a osobiście wychodzę z założenia, że w blaszaka oprócz SSD nie ma co zbytnio inwestować.

 

@Xtn

Jak napiszesz w komentarzu składając zamówienie do sklepu, żeby przysłali Ci opakowanie po pamięci ram, to dojdziesz po numerach, żeby po latach rozbudować o takie same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym temacie właśnie jasno napisałeś, że uciagnie, więc autor śmiało mógł iść w tą opcję przez ciebie, a nie jak to ujęłaś "środki" Jasne, ja przynajmniej czytam, a nie jak co poniektorzy. Miałeś przykład z przed chwili :)

Masz dokładny test I7-8700 na h310 Asrocka i Gigabyte, razem z temperaturami sekcji zasilania

zestawy przy ustawieniach w biosie na auto działają bez problemów, na Gigabyte temperatury bardzo niskie. Intel dobrze ludziom mózgi wyprał za pomocą z370, ze tak jak ty bzdury potem piszą w sieci. I7-8700 ma tdp 65w i na to trzeba zwracać uwagę, a nie powielać marketing intela, który właśnie wstrzymuje produkcje chipsetow h310 bo są robione w 14nm, a kosztują grosze, trzeba przerzucić moce na z390 tez w 14nm żeby kasa się zgadzała bo z370 są robione chyba w 22nm. Podobno maja teraz zacząć robić h310 właśnie w 22nm, bo za mało na nich zarabiają żeby robić w 14nm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania w płytach H310 jest przy 8700 trochę cieplejsza pod obciążeniem niż w płytach B360, czy Z370. Raczej ta temperatura nie jest na tyle wysoka, żeby miała jakiekolwiek negatywny wpływ na pracę procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...