Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Dthlfwp

Sterownik a zmiana karty

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dthlfwp

Zmianiam kartę z GTX1050 na GTX1060 - czy powinienem odinstalowac sterownik i zainstalować ponownie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej tak, programik Display Driver Uninstaller w trybie awaryjnym Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej potrzeby, używasz dokładnie takiego samego sterownika w obu kartach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem GTX780 na 1060 i Wolfenstein zaczął ciąć wywaliłem stertowniki zainstalowałem i dalej ciął.

W koncu sie zdenerwowałem i zrobiłem format dysku.

Lepiej wywal stare sterowniki przed wsadzeniem nowej karty graficznej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dthlfwp

ok, dzięki. Zostawię sterownik, jak będzie cos nie tak działać, to będe najwyzej kombinował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to będziesz jak ja z formatem dysku albo z połowa forum i ich wymysłami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. Zostawię sterownik, jak będzie cos nie tak działać, to będe najwyzej kombinował.

wsadź nową kartę, odpal kompa i poczekaj chwilę na pulpicie - sterownik wyłapie nowe gpu i najwyżej poprosi o restart systemu

 

ps. przed zmianą karty wyzeruj i wyłącz program do oc (jeśli takowego używasz)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wszystko posypie jak umnie to ci bartosz pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up dobre hahaha

 

Ja przesiadając się z pII i gtx460, na i5 4690k i gtx970 ponad 3,5 roku temu, nie reinstalowałem sterów, baa tym bardziej nie robiłem formatu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie wszystko posypie jak umnie to ci bartosz pomoże :)

 

A co się ma posypać? Przecież nie przechodzi z czerwonego na zielony lub odwrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up dobre hahaha

 

Ja przesiadając się z pII i gtx460, na i5 4690k i gtx970 ponad 3,5 roku temu, nie reinstalowałem sterów, baa tym bardziej nie robiłem formatu...

 

 

To jakim cudem, działa Ci sterownik chipsetu AMD na Intelu? Jakim cudem działa Ci USB czy Sata? Weź nie pieprz głupot, bo później ludzie to łykają. Albo sprecyzuj czego nie reinstalowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się przecież doinstaluje sam. Już nie te czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakim cudem, działa Ci sterownik chipsetu AMD na Intelu?

Ogólnie rzecz biorąc - system nie ładuje sterownika, jeżeli nie znajdzie skojarzonego z nim urządzenia.

Poza tym, coś takiego jak "sterownik chipsetu" nie istnieje (przynajmniej w nowszych platformach) - są co najwyżej sterowniki do poszczególnych kontrolerów w nim się znajdujących.

 

Jakim cudem działa Ci USB

USB2 jest obsługiwane przez wbudowany w system sterownik EHCI (wyjątek - platformy 1151/am4 i nowsze)

USB3 (i USB2 na nowszych platformach) na win8/10 jest obsługiwane przez systemowy sterownik XHCI. Tylko przystarawy win7 potrzebuje sterownika.

Sata?

Generyczny sterownik AHCI też jest w systemie :) Można go zastępować, ale nie trzeba.

 

Przypadki że system nie wstaje po zmianie płyty to prawie zawsze problem ze sterownikiem kontrolera dyskowego, bo system ładuje tylko te które były ostatnio używane. Sprowadza się to do tego samego co zmiana trybu pracy kontrolera dyskowego IDE <-> AHCI <-> RAID.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co się ma posypać? Przecież nie przechodzi z czerwonego na zielony lub odwrotnie.

To czemu u mnie praktycznie nowy system sie posypał?

I to jeszcze przy odinstalowanym sterowniku, bo pomiędzy

GTX780 a 1060 siedziałem na integrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu u mnie praktycznie nowy system sie posypał?

I to jeszcze przy odinstalowanym sterowniku, bo pomiędzy

GTX780 a 1060 siedziałem na integrze.

 

Rownie dobrze mogl sie posypac przy otwieraniu przegladarki

 

Obecnie wymiana karty graf. to DDU, system wolno chodzi, nie dziala przegladarka - Reinstall. Wolno chodzi ? Pewnie wirusy - odpale ComboFix (choc tym narzedziem nalezy poslugiwac sie umiejetnie)

Co to za jakies dziwne nawyki ? :hmm:

 

Tak jak Bartosz pisze - zadnego DDU, zadnego reinstall

Dodam, ze samo uzywanie DDU co dwa dni bo "spadly fpsy" to moze byc strzal w kolano. Moze sie zdarzyc (i stosunkowo czesto ludzie maja z tym problem), ze po DDU - karta graficzna "zniknie" z menedzera urzadzen, nie bedzie widniala nawet jako "standardowa VGA". Nie mozna wtedy rowniez zainstalowac sterownikow gdyz "nie wykrywa kompatybilnej karty". Jesli dodatkowo ktos wylaczyl "przywracanie systemu" bo tak radzili na "spryciarzach" to moze zrobic sie ciepło :)

 

Ale jak ktos chce to profilaktycznie moze robic reinstall systemu i wymieniac PSU przy wymianie jakiegokolwiek sprzetu. Tak, dla pewnosci bo kto bogatemu zabroni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem GTX780 i siedziałem na zintegorwanej intela przyszedł GTX1060 zainstalowałęm sterownik

i wolfenstein zaczą ciać. Zrobiłem format dysku zainstalowałem sterownik i przestał ciąć.

Ja miałem taki przypoadek na windows 7.

System był nowy bo wymieniłem dysk i procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu zmieniłem GTX 770 na ASUS GeForce GTX 1060 Strix Gaming OC 6GB VR i żadnych sterowników nie odinstalowywałem. Pobrałem sterownik do GTX 1060, zmieniłem karty, zainstalowałem nowy sterownik i jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wywaliłem GTX780 i siedziałem na zintegorwanej intela przyszedł GTX1060 zainstalowałęm sterownik

i wolfenstein zaczą ciać. Zrobiłem format dysku zainstalowałem sterownik i przestał ciąć.

Ja miałem taki przypoadek na windows 7.

System był nowy bo wymieniłem dysk i procesor.

 

Jak sie ma pecha to i sie palec zlamie (wiesz gdzie) :E

 

DDU to LEKARSTWO na problem A NIE PROFILAKTYKA

Uzywa sie gdy trzeba a nie profilaktycznie

 

A problemy po wymianie karty to rzadkosc a nie reguła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepsze problemy z systemem anie sprzętem.

 

Ostatnio nvidia wydała jakis sterownik i w ogóle nic nie działało juz myslałem że znowu format.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam sterownik karty zazwyczaj zmieniam właśnie przy okazji wymiany karty :E

Ale fakt, że siedzę zwykle na rzeczach niespecjalnych. W przypadku OP byłaby to niegroźna, ale strata czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolno chodzi ? Pewnie wirusy - odpale ComboFix (choc tym narzedziem nalezy poslugiwac sie umiejetnie)

 

Mięczak. odpalasz i jedziesz. a właściwie samo jedzie :E dobrze że combofixa nie ma na w10 bo chyba żadne narzędzie nei potrafiło równie skutecznie nukeować komptuera :lol2:

 

 

ja bym dduował. negatywnych konsekwencji nie ma.

 

Ja zmieniłem GTX780 na 1060 i Wolfenstein zaczął ciąć wywaliłem stertowniki zainstalowałem i dalej ciął.

 

słaby przykład imo. sterownik mógł ogłupieć bo to karty z zupełnie różnych archi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sterownik odinstalowałem, zainstalowałem intel hd, intel hd odinstalowałem wsadziłem GTX1060 i zainstalowałem sterownik i kicha.

Biegne zacinka, biegne zacinka, ja nie mam nerwów pendrive format dysku.

A po formacie setki aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po formacie setki aktualizacji.

wgranie 10 na ssd + sterowniki... do 30 minut roboty (do tego +10 minut na wyłączenie szpiegów i innego syfu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja bym dduował. negatywnych konsekwencji nie ma

 

:E

 

Poza tym wspomnianym przeze mnie. Uwierz mi, ze jak zniknie Ci "Standardowa VGA" z menedzera a nie masz przywracania - to robi sie cyrk :E

 

Co do ComboFix - Po jego uzyciu byly 2 opcje - albo system juz nie wstal, albo sie wyczyscil i dzialal jak burza :E

 

Jednak polecali go jak teraz DDU i reinstall. Co sie nie dzialo - combofix

 

Ciekawe czy doczekam czasow jak ktos na forum napisze - "wyczerpalem 10 reinstalacji systemu na 24h - co robić?" :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Wiem co czujesz 🙂.Ja przy nim prawie pada z kompa wyrwałem.A ile było Pi.....e nie gram to nie zliczysz 😄.Ale najważniejsze że się udało.I masz satysfakcję bo to jeden z najtrudniejszych soulsowych bossow https://ebd.cda.pl/620x368/15092229f8 Patrz to
    • Więc wytłumacz mi jakim cudem bez mierzenia wystarczy odpalić gówno kalibrator HDR WINDOWS i zobaczyć w jakim trybie pokazuje detal na 1000 nit, a w jakim na 570. Potem to samo zrobić w dowolnej grze z kalibracja HDR. I w każdym innym ustawieniu niż HDR + APL HIGH, ustawienie gry na 1080 nit prześwietla obraz. Więc w swoim ustawieniu masz niby 1000 nit z uciętymi w opór detalami. Faktycznie, genialna sprawa A jak ustawisz detale na 570 to on nie ma prawa zaświecić 1000 bo właśnie to ograniczyłeś w ustawieniach.  Ale żeby nie było, zjem i odpalę grę I będę srogo zdziwiony jak nie ujrze przepalonych jasności. 
    • Przy każdej zmianie traci się na tym, że kupuje się nową kartę, a sprzedaje używaną, dlatego częste zmiany są niekorzystne finansowo, chyba że się zmienia używaną na używaną.
    • Intel kompletnie tutaj nie ma sensu raz że to do gier, a dwa że jeszcze do 1440p. Powinieneś skupić się na wydajności GPU i bić po RTX 4070 Ti Super - tutaj możesz trzymać się RTX ale CPU spokojnie brałbym 7500F bo to będzie idealne najlepsze połączenie. Za 7100 zł masz właśnie taki zestaw https://proline.pl/koszyk/2878bd11 a celując w maksa to przy dopłacie za 7500 zł z 7900 XTX https://proline.pl/koszyk/316e8335 
    • 14700F nigdy bym nie brał bo to totalny crap. Dostaniesz zawyżone napięcie, to ten CPU będzie siorbał niesamowicie dużo papu i nic z tym nie zrobisz. Do tego kompletnie nic nie wiesz jakie podzespoły otrzymasz. Druga sprawa, połączenie i7 + RTX 4070S jest dalekie od opłacalnej wydajności w zestawie do gier. Za 9200 zł na gotowo masz https://proline.pl/koszyk/35ad9d7d z Ryzen 7 7700 i RTX 4080 Super albo możesz dać i https://proline.pl/koszyk/8f26d0eb 7800X3D + RX 7900 XTX Office w jakiej wersji? 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...