Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pazerniaczek

Słaby procesor i gorsze osiągi?

Rekomendowane odpowiedzi

Popatrzyłem na benchmarki Mirror's Edge Catalyst z udziałem mojej karty czyli G1 gtx 1060 6gb i widziałem na nich fps rzędu 50-70 na hyper ustawieniach, a u mnie ta gra chodzi na low-medium w 1080p na ledwo powyżej 60 z lekkimi spadkami od czasu do czasu. Różnica jest taka że ludzie z filmów mieli po i7 7700k albo coś w tym stylu a ja siedze na mojej starej budżetówie i5 4460. Moje pytanie to czy procesor aż tyle daje, czy może akurat ta gra jest tak procesorowa że mój warchlak nie uciąga? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twój procesor na pewno nie pozwala rozwinąć skrzydeł GTX1060 w wielu grach. Jakbyś miał kręconego haswella było by lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, miałem nawet brać coś potężniejszego od tej 1060tki ale bottleneck byłby już chyba zbyt duży więc dobrze zrobiłem. No nic, zostaje przesiadka na jakąś i7 nowszą w przyszłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, miałem nawet brać coś potężniejszego od tej 1060tki ale bottleneck byłby już chyba zbyt duży więc dobrze zrobiłem. No nic, zostaje przesiadka na jakąś i7 nowszą w przyszłości.

 

W ostatnim czasie zmieniłem właśnie posiadaną przez Ciebie i5 4460 na i7 4790 i powiem Ci, że robi robotę. Teraz to 1060 jest wąskim gardłem, myślę, że spokojnie do tej i7 można wpakować 1070, albo nawet 1080. Także zmień procka na i7, za rok wsadzisz 1070/1080 i pograsz jeszcze długi czas na tym zestawie bez zmiany platformy. Przynajmniej ja mam taki zamiar, poczekam spokojnie na uspokojenie cen.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, miałem nawet brać coś potężniejszego od tej 1060tki ale bottleneck byłby już chyba zbyt duży więc dobrze zrobiłem. No nic, zostaje przesiadka na jakąś i7 nowszą w przyszłości.

Nie opłaca się, przy obecnej cenie i5 8400 lepiej zmienić całą platformę. Gratis masz 6 stałych jajek, a nie 4 i symulacja 8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie radze czekaj na spadek cen pamięci i wal w nową platformę 6 rdzeniowca bo z biegiem będzie płacz że i7 nie ogarnia tym bardziej bierz i7 z nowej platformy bo tez nie wiadomo jak to będzie z i5 bedziesz miał na długi czas a tak kupisz i7 4790 (nie napisze jest wydajny procesor jak i 3770 tez jest wydajny) ale z biegiem czasu gry mogą brać więcej rdzeni a co za tym idzie wymiana platformy ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory na palcach jednej ręki można policzyć ile gier wykorzystuje więcej niż 4 wątki. Jako przeczekanie procek 4/8 wydaje się w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cherrz Do tej pory na palcach jednej ręki można policzyć ile gier wykorzystuje więcej niż 4 wątki. Jako przeczekanie procek 4/8 wydaje się w sam raz.

Do tej pory ale to się zmieni po ta sa wypuszczane mocniejsze procesory jak i karty grafiki kupując 8700 czy coś innego z 6 czy 8 rdzeniami to wątpie żebyś musiał wymienić z biegiem czasu procesor (prędzej grafikę wymienisz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory na palcach jednej ręki można policzyć ile gier wykorzystuje więcej niż 4 wątki. Jako przeczekanie procek 4/8 wydaje się w sam raz.

finger_hands_1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cherrz Do tej pory na palcach jednej ręki można policzyć ile gier wykorzystuje więcej niż 4 wątki. Jako przeczekanie procek 4/8 wydaje się w sam raz.

Do tej pory ale to się zmieni po ta sa wypuszczane mocniejsze procesory jak i karty grafiki kupując 8700 czy coś innego z 6 czy 8 rdzeniami to wątpie żebyś musiał wymienić z biegiem czasu procesor (prędzej grafikę wymienisz)

 

Oczywiście, że tak, ale wtedy mówimy o zupełnie innej półce cenowej. Nowa platforma to nowa płyta, procesor i RAMy. A tak tylko by procka podmienił.

 

finger_hands_1.jpg

 

AC Origins, Watch Dogs 2 i BF1. O czymś zapomniałem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC Origins, Watch Dogs 2 i BF1. O czymś zapomniałem?

 

Zdecydowanie tak, no ale jeżeli Ty sądzisz że dopiero tytuły po 2016-2017 roku zaczęły wykorzystywać powyżej 4 wątków, to szkoda klawiatury aby podejmować próbę dalszej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie tak, no ale jeżeli Ty sądzisz że dopiero tytuły po 2016-2017 roku zaczęły wykorzystywać powyżej 4 wątków, to szkoda klawiatury aby podejmować próbę dalszej dyskusji.

 

Na pewno znajdzie się coś starszego, ale nadal uważam, że nie ma tego dużo. Sam liczę na to, że więcej gier zacznie w końcu wykorzystywać wielowątkowość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno znajdzie się coś starszego, ale nadal uważam, że nie ma tego dużo. Sam liczę na to, że więcej gier zacznie w końcu wykorzystywać wielowątkowość.

Zapominasz o paru ważnych faktach. Oprócz gry jest jeszcze system operacyjny i programy w tle. Wiem, że będziesz nadal głosował za 4 rdzeniami, ale możesz zawsze przejrzeć benchmarki z gier. Najważniejszym atutem jest nowa platforma, gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może najpierw autor się wypowie jaki ma budżet na ewentualną zmianę platformy/procesora ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już Wiedźmin 3 chodził dużo lepiej w miastach na 8 wątkach niż 4, a to było 3 lata temu. Jak autor dobrze sprzeda i kupi nowy procek, to wymiana wyniesie ok. 200zł. Do 1060 warto zmienić tę i5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to zawsze 4 jaja pamiętaj

 

Wiem o tym i nawet nie próbuje niczego udowadniać w kwestii wydajności 4/8 i 6/6. Poza tym co nowe to nowe, na gwarancji. Chodzi mi tylko o to, że i7 4/8 jako przejściowy procesor na rok czy dwa w pełni się sprawdzi. Taki i5 8400 6 jajek ma bardzo podobną wydajność do 4790 w Origins w procesorowym miejscu.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozważałem zakup i5-8400 - Ryzen 1600 - i7-6700 i wybrałem i7-6700 4/8 z jednej prostej przyczyny, i5-8400 6/6 w kilku grach np czasami bf1 dobija już teraz do 100% wykorzystania, a i7-6700/i7-7700 nadal nie. Gołe 6 rdzeni to dla mnie pułapka. Wole 2-3 lata siedzieć na 4/8 niż 6/6.

 

Jak masz szanse zmienić na i7 to spokojnie tak zrób zamiast wywalać cała platformę. Zmienisz sobie za 1/2 lata na 9 gen, gdzie pewnie i5 dostanie 6/12 i to będzie dopiero odpowiednia zmiana na kilka dłuższych lat, jak teraz i7-8700.

 

Wydajność 6/6 i 4/8 (i7-6700) jest w tej chwili praktycznie identyczna. Porównywałem moje wyniki i7-6700 + GTX1070 z i5-8400 + GTX1070.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O czym gadka? Zmiana platformy to koszt przekraczający 1000zł

Sprzeda i5 4460 i kupi i7 4790 za dopłatą 300-400zł

Przy GTX1060 nie będzie żadnej różnicy pomiędzy tymi procesorami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głos na i7 haswell - szkoda w tym momencie kupować nową platformę - o ile autor myśli o wymianie.

JW, bo taki i7 i gtx 1060 to aż nadto dzisiaj, przy gtx 1080Ti można byłoby iść w stronę nowej platformy ale na pewno nie przy tej karcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też głosuje by przyszedł i7 haswell.

 

On wystarczy spokojnie i nie ucierpi na tym budżet domowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...