Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kornelix

Karta dźwiękwa a graficzna

Rekomendowane odpowiedzi

Poszukuję karty dźwiękowej w ok. 300zł. Zasadniczo wybór ograniczył się do 2 kart, Xonar DX i Prodigy HD2 Advance i mam 2 pytania:

 

1) Która karta zapewni lepszy jakościowo dźwięk w muzyce? Film i gry schodzą na dalszy plan. Dodam, że posiadam zetaw Edfier 2.0

 

2)Zauważyłem, że port PCI znajduje się bardzo blisko karty graficznej. Na tyle blisko, że między dźwiękiem a grafiką to nie wiem czy będzie chociaż centymtr luzu i dźwiękowka byłaby tuż pod wiatrakami karty graficznej. Czy to w jakiś sposób już na starcie skreśla kartę dźwiękową na PCI?

 

3) Czy jest sens zakupu kilkuletniej, używej karty dźwiękoej, która jest po gwarancji? Czy lepiej nówke sztuke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

2)Zauważyłem, że port PCI znajduje się bardzo blisko karty graficznej. Na tyle blisko, że między dźwiękiem a grafiką to nie wiem czy będzie chociaż centymtr luzu i dźwiękowka byłaby tuż pod wiatrakami karty graficznej. Czy to w jakiś sposób już na starcie skreśla kartę dźwiękową na PCI?

 

 

Podaj pełną nazwę płyty głównej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tylko jedno PCI-e na płycie ?

kartę muzyczną możesz wsadzić w każde wolne...

 

Kupno używki, jak najbardziej, sam kupiłem miesiąc temu asusa DX komplet na allegro za 140zł z przesyłką.

Mam podpięte pod R1600Tiii, wcześniej miałem Dt2200 i gra to naprawdę nieźle.

Też zależało mi tylko na muzyce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, bo jedno pci było zablokowane radiatorem na cepie, a drugie było praktycznie przytulone do wentylatora karty graficznej. W praktyce to jednak w niczym nie przeszkadza. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na cokolwiek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz tylko jedno PCI-e na płycie ?

 

Kupno używki, jak najbardziej, sam kupiłem miesiąc temu asusa DX komplet na allegro za 140zł z przesyłką.

Mam podpięte pod R1600Tiii, wcześniej miałem Dt2200 i gra to naprawdę nieźle.

Też zależało mi tylko na muzyce.

 

Ale chodzi o PCI :)

 

No ja mam Edifier R2600. Chciałem karte SC808, ale czekałem, czekałem i się nie doczekałem. Tzn. widziałem, że jest, ale, za 550zl więc odpuściłem. Jakiś gościu ma na OLX za 375zł, no właśnie, szkoda, że na OLX. Więc zostają mi zasadniczo 2 wybory Xonar DX i HD2 Advance.

 

Miałem podobny problem, bo jedno pci było zablokowane radiatorem na cepie, a drugie było praktycznie przytulone do wentylatora karty graficznej. W praktyce to jednak w niczym nie przeszkadza. Nie zauważyłem negatywnego wpływu na cokolwiek.

 

Buda się mocniej nie nagrzewała? Ja mam kartę grafiki Radeona R6870 i w lato jak mam dość gorąco w pokoju, to grafika potrafi się rozpędzić i hałasować na samym przeglądaniu neta i tak się zastanawiam czy jak włożę zaraz pod wiatraki dźwiękówke, to czy hałasowanie grafiki nie stanie się normą? Ja nie potrzebuje idealnej ciszy, natomiast uwierz, rozpędzona chodzi jak helikopter :P

 

1024.png

 

Problemem u mnie płyta microATX, karta grafiki przysłania jeden port PCI, a drugi jest na tyle blisko, że między kartami za wiele przestrzeni nie będzie. Pytanie własnie czy to nie zwiększy temperatury, co za tym idzie zwiększonej pracy grafiki, no i najważniejsze czy się któraś z kart nie usmaży?

 

404872_0_f.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar XD nie, bo to DX na PCI-E

 

jak chcesz to samo na zwykłym PCI to zowie się Xonar D1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xonar XD nie, bo to DX na PCI-E

 

jak chcesz to samo na zwykłym PCI to zowie się Xonar D1

 

Tak, w rozpędzie napisałęm XD, ale poprawiłem nim napisałeś swój post i proszę cie, przeczytaj cały temat dokladnie, bo jest wyraźnie napisane, że rozważam także Audiotraka Prodigy HD2 Advance, a ten jest na PCI gdybyś nie wiedział i z tym mam problem. Nie wiem czy warto być tak uszczypliwym na siłę ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nikt nie jest uszczypliwy, zluzuj gumę w majtach

 

piszesz w pierwszym poście o DX, potem w piątym poście znowu o DX, a to karta na PCI-E

 

DX/XD to to samo i jest to karta na PCI-E

 

Ty potrzebujesz kartę która nazywa się asus xonar D1 ( zwykłe PCI, brak dodatkowego zasilania )

 

 

może dotrze

tyle z mojej strony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Kutfa :E

 

 

Ty potrzebujesz kartę która nazywa się asus xonar D1

 

Ja to raczej potrzebuje kogoś, kto potrafi czytać ze zrozumieniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zmiana koncepcji.

 

W mojej sytuacji chyba jednak zakupie DACa. Myślałem nad E10K Olympus 2, jednak po przewertowaniu różnych opinii dowiedziałem się, że raczej jest on polecany pod słuchawki i lepszym wyborem byłby Prodigy CUBE pod zestaw stereo. Patrzyłem tez coś tańszego jak MAYA U5, ale to podobno troszkę lepsza wersja integry.

 

Coś poradzicie, polecicie w kwocie do 400zł? Słuchawek nie mam i raczej się nie zanosi żebym miał. Głównie zestaw stereo, teraz Edifier R2600, choć już myśle nad czymś lepszym, ale to na pewno dopiero gdzieś na jesień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prodigy ma wymienne opampy, co jest dodatkowym plusem, można zmieniać lekko brzmienie wg upodobań.

Ale czy na edifierkach będzie słychać dużą różnicę - nie wiem.

W tej cenie jeden z lepszych dac/amp :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 4 pak raczej brałbym Prodigy Cube. Co na pewno usłyszysz to mniejsze zakłócenia i szumy, reszta zależy od muzyki i twojego słuchu. W Cube po kupnie wręcz trzeba wymienić opamp (np. na muses 8820, ok. 30zł), zyskuje na tym znacząco.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Do 4 pak raczej brałbym Prodigy Cube" Do 4 pak? :hmm:

 

Hmmm z tymi opkami to problem taki, że nie bardzo się umiem obchodzić z lutownicą :E Chyba, że to jest na tej podstawce (DIP8?) w której stockowego opka można wymienić ręcznie. Idzie coś popsuć przy tej wymianie? No 400zł to nie w kij dmuchał :) Choć widze, że po 245 jest używka tego Cube'a na alledrogo, to dobra cena czy bywają tańsze? Gościu dorzuca OPA 2107AP. Oczywiście cały czas mowa o tej nowszej wersji Black Edition.

 

---

 

Dziś rozmawiałem o AIM SC808 i najbliższa spodziewana dostawa ma być za .. 40 tygodni :E W sumie to dobrze, bo może coś się dzieje z jej produkcją, no ale tyle czekać nie będę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

245 to dobra cena, czasami trafi się bliżej 200, ale ogólnie taka jest ich wartość. Ma podstawkę DIP8 więc wymiana jest prosta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros

co do sc808 to piszą, że producent klęknął przy ilości zwrotów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

245 to dobra cena, czasami trafi się bliżej 200, ale ogólnie taka jest ich wartość. Ma podstawkę DIP8 więc wymiana jest prosta.

 

Tak popatrzałem, że nówka CUBE za 358zł, więc takie 245zl za używkę to tak średnio bym powiedział, ale pytanie o date zakupu posłałem i czekam na odpowiedź :)

 

Co do opków, to nie jest tak, że opamp z dip8 działa tylko na tor słuchawkowy? Nie do końca wiem jak to wygląda z tymi opampami, więc pytam, bo mnie interesuje jak mówiłem RCA.

 

Pytanie też o oryginalność takiego opampa, bo przeczytałem, że często można na podróbe trafić. Ja na przykład na aukcjach widze MUSES8820 o różnych oznaczeniach np. G05, G06, H04 czy to jakaś różnica. Ceny mocno podobne.

 

co do sc808 to piszą, że producent klęknął przy ilości zwrotów.

 

 

No nie dziwie się. Natomiast przecież później wyszła inna partia już niby z tym poprawionym błędem ze znikaniem i wszystko było wporządku. Natomiast odpowiedź jaką otrzymałem od xkomu na dostępność to taka, że najbliższa spodziewana partia ma być za 40 tygodni. Więc za blisko rok może się skuszę na zakup :finger:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile chciałeś dać ? :E Nawet za 300 warto, przecież to taniej niż w sklepie a tam nic się za bardzo nie zużywa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, może i tak :D

 

Wracając do Musesa8820, bo chciałem tego kupić

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-operacyjny-podwojny-muses8820-dip8-i7144251670.html

 

wraz z podstawką, bo ponoć z niej łatwiej wyciągnąć opampa, zeby go nie uszkodzić, a to grosze przecież

 

http://allegro.pl/postawka-dip8-precyzyjna-zlocona-nextron-i7140587409.html

 

Sprzedawca ma jedynie 2 negatywne komentarze na 1800, w tym troche opków sprzedanych, więc chyba nie żadna podróba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to są komentarze za transakcje, nie za oryginalność względem prawdziwego 8820. To zweryfikować może tylko posiadacz oryginalnych układów tego typu i do tego posiadający albo odpowiedni tester, albo dwa takie same urządzenia pracujące jednocześnie.

 

http://forum.audiofanatyk.pl/index.php?/topic/24-opa-muses-jak-rozpozna%C4%87-podrobione-opa/&do=findComment&comment=12227

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie wg podanego opisu MUSES który podałem wydaje się być oryginalny.

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-operacyjny-podwojny-muses8820-dip8-i7144251670.html

 

Natomiast ten poniżej tańszy o prawie 7zł to zdaje się podróba

 

http://allegro.pl/wzmacniacz-operacyjny-muses8820-dip8-i7162269461.html

 

E z krótszym ogonkiem w środku

0 jest wybrzuszone

2 nie jest do końca prosta, jak i nie jest do końca zaokrąglona, choć akurat względem tego droższego różnica znacząca.

 

Natomiast zgadzam się w pełni z tym co napisałeś na końcu EvilKillaruna, są podróbki i PODRÓBKI :kwasny:

 

----

 

Ta podstawka złocona względem zwykłej to jakaś róznica na plus/minus? Nie żebym żałował 1.47zł :E pytanie czysto techniczne o spasowanie tego w CUBE.

 

------

 

Kurde, nie zauważyłem Twojego postu EvilKillaruna o wątpliwość w oryginalność tych opków. Ale co, że za tanie? Bo tak jak wyżej napisałem, wizualnie źle się nie prezentuje ten po 32zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podstawka to akurat najprostsza sprawa :D

Złocenie poprawia kontakt, że tak laicko się wyrażę, więc generalnie tylko wybierać pozostaje między DIP a DIL. W zależności co jest w Cube i czy chce się później ponownie używać takich stolików.

 

Kurde, nie zauważyłem Twojego postu EvilKillaruna o wątpliwość w oryginalność tych opków. Ale co, że za tanie? Bo tak jak wyżej napisałem, wizualnie źle się nie prezentuje ten po 32zł

 

Ja jak pamiętam dawałem za nie lata temu po 75 zł, ale nie to jest istotne. Ważne jest to co pisałem w zakresie informacji z hurtowni. Jeśli nie możemy normalnie dostać tych układów i wszędzie masz albo pustki, albo on-demand, to raczej nie widzę żadnego sensu w tym, żeby sklep specjalnie zamawiał sobie partię kości i sprzedawał je poniżej kosztów wytworzenia/sprowadzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak przeglądając neta i zdjęcia, zauważyłem coś czego nie ma w Twoim temacie. Co prawda nóżki są większa w oryginale, ale i kóńcówki nóżek są ścięte na końcach, a w podróbie są bardziej szpiczaste.

 

----

 

To jeszcze są stoliki DIP i DIL? :D Więc MUSES8820 też mogą być na DIP jak i DIL? Kurde, strasznie cieńka moja wiedza, zaraz się okaże, że kupie tego DACa i szybciej go spale niż się nim naciesze :D

 

----

Choć coś wykopałem, "Instrukcja mówi, że ma być dual opamp w obudowie DIP8" Więc dobrze się rozglądam stolik DIP8 i PODWÓJNY MUSES8820 DIP8. Kurde, ze mną jak za rączke trzeba chyba :E

 

----

 

nie widzę żadnego sensu w tym, żeby sklep specjalnie zamawiał sobie partię kości i sprzedawał je poniżej kosztów wytworzenia/sprowadzenia.

 

W sumie tak, racja. Natomiast myśle też, że ludzie raczej by się odezwali w komentarzach, że coś jest nie tak i opek wskazuje na podróbę. No chyba, że ludzie - tak jak JA - się poprostu nie znają i efekt PLACEBO działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy ten DIP8 odpowiada za tor RCA i szukam na to odpowiedzi, bo może wcale nie jest mi potrzebny ani ten stolik ani ten opamp, bo sam lutowania ryzykować nie będę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam na to zdaje się lekarstwo: http://www.audiofanatyk.pl/wzmacniacze-operacyjne-maly-poradnik/

 

DIP - precyzyjne, piny w kształcie bolców. DIL - nieprecyzyjne, piny w kształcie płaskich blaszek. 8 - liczba nóżek. 8820 są tylko w wersjach DIL8. Gniazdo w Cube jest w standardzie DIP. Spokojnie jedno wejdzie w drugie i tak samo spokojnie można kupować stolik DIP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...