Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rmadryk

System grający do TV Panasonic ex780

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

Proszę o radę dotyczącą zakupu czegoś grającego do telewizora Panasonic EX780 w wersji 65".

https://www.panasonic.com/pl/consumer/telewizory/4k-tv/tx-65ex780e.html

 

Przy okazji - świetne tv, polecam. Obawiałem się przesiadki z 8 letniej plazmy ale plazma nie ma nawet podejścia do tego telewizora.

 

Jednak dźwięk to co innego.

TV wisi w pokoju o wielkość 4x6m, w rogu pod kątem 45 stopni do ściany i okna.

 

Nie potrzebuję nie wiadomo jakiego super sprzętu. Mo tylko (albo aż) poprawić jakość dźwięku z TV.

Do niczego innego ma w zamyśle nie służyć. Ewentualne inne funkcje (bluetooth, wifi itd.) to tylko wartość dodana.

Dobrze by było, żeby sprzęt automatycznie włączał się z włączeniem TV. Nie chciałbym mnożyć pilotów.

 

Mój budżet.

To zależy. Nie chciałbym wydać więcej niż 500 zł ale wiem, że za to coś sensownego trudno kupić.

Audiofilem nie jestem, ale różnicę między mp3 i flac słyszę;)

Dlatego mogą nieco dołożyć. Może do 1000 nawet jak różnica ma być kolosalna.

Biorę pod uwagę używany sprzęt.

Może nawet bardziej niż nowy.

 

Co bym chciał?

Chyba bym celował mimo wszystko w soundbar ze względu na oszczędność miejsca. Mógłbym go na ścianę powiesić.

Ale jakiś system kina domowego, którego z założenia nie będę rozkładał po całym pokoju mogę wziąć pod uwagę. Tym bardziej jak by miał czytnik blu-ray.

 

Proszę o pomoc w wyborze czegoś.

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Yamaha YAS-107 i naprawdę mogę polecić. Dźwięk jest dużo dużo lepszy.

 

Dekodery Dolby Digital, DTS Digital Surround, DTS X plus po aktualizacji oprogramowania masz DTS Virtual:X.

 

Do tego masz wejście i wyjście HDMI ARC, więc same propsy. Po rejestracji 3 lata gwarancji. Tutaj niskotonowy głośnik masz zintegrowany, ale ogromny plus jest, że masz wyjście Subwoofer (RCA), więc możesz osobno dokupić suba i go dołożyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Ten JBL zdecydowanie ponad cenę.

O Yamaha YAS-107 czytałem i zdecydowanie dobre opinie. Tyle, że też nieco ponad cenę.

 

A jakby coś używanego?

Najbardziej myślałem o sprzęcie Panasonic zakładając, że sprzęty tej samej firmy będą najlepiej ze sobą pracować.

 

 

1) https://www.olx.pl/oferta/sprzedam-soundbar-panasonic-sc-hte80-CID99-IDt8pL1.html

2) https://www.olx.pl/oferta/soundbar-panasonic-sc-htb690-2x-hdmi-bluetooth-nfc-CID99-IDtQY9x.html

3) https://www.olx.pl/oferta/soundbar-panasonic-multi-positional-speaker-3-1-ch-clear-sound-CID99-IDu04sJ.html#99967fced8 - kolor srebrny a potrzebny mi czarny.

 

Czy Panasonic w podanej cenie darować sobie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z euro rtv agd i mediaexpert.

Na szczęście byłem z żoną to i budżet znacznie się zwiększył;)

Mogę dać 2000.

 

Dźwiękowo żonie bardzo podobały się 2 Denon'y:

1) DENON Heos Home Cinema -1989

2) DENON DHT-S514 - 1799

 

Posłuchaliśmy obu i jesteśmy zachwyceni.

Posłuchaliśmy Yamaha YAS-107 - koło niczego sensownego to nawet nie stało :(

Brak subwoofera robi swoje ...

 

Słyszeliśmy 2 JBL.

JBL Bar 3.1 Czarny (2199) jakieś za mocne basy miały. W obu sklepach sprzedawcy określili ten system, że gra jak na wiejskiej dyskotece. I muszę się z tym zgodzić.

Z kolei JBL SB450 grał już bardzo dobrze ale stwierdziliśmy, że moc jaką oferuje jest nam niepotrzebna. Bo cena po negocjacjach - 2099- jest całkiem znośna.

 

Co przy takim budżecie można mieć lepszego?

 

BTW: do tego DENON Heos Home Cinema dostanę dobrej jakości kabel HDMI i klawiaturę na bluetooth w gratisie.

 

Dziękuję i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

Za nieznaczną dopłatą (2200) znacznie lepszego>

 

Na różnych profesjonalnych forach audio sugerują raczej miniwieże, amplituner + 2 kolumny.

Nie brałem tego wcześniej pod uwagę a może warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale czy w tej cenie znajdę coś lepszego?

Za nieznaczną dopłatą (2200) znacznie lepszego>

 

Na różnych profesjonalnych forach audio sugerują raczej miniwieże, amplituner + 2 kolumny.

Nie brałem tego wcześniej pod uwagę a może warto.

 

Płacić ponad 2tyś za soundbara to czysta głupota dla mnie. Za tyle kupisz już przyzwoity zestaw stereo, np stx electrino 150 plus wzmacniacz jaki Ci się spodoba. Zapewniam , że jakością dźwięku zje tego soundbara. A po godzinach i muzyki można posłuchać, i coś do wzmacniacza podłączyć. Jedyna wada to taka, że zajmuje więcej miejsca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te kolumny stx electrino 150?

A jaki ewentualnie do tego amplituner/wzmacniacz?

 

Zależałoby mi aby kolumny powiesić na ścianie (o ile w ogóle to możliwe).

Mam lekko szalonego psa i obawiam się tego co znich może zostać jak wpadnie na nie kilka razy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli te kolumny stx electrino 150?

A jaki ewentualnie do tego amplituner/wzmacniacz?

 

Zależałoby mi aby kolumny powiesić na ścianie (o ile w ogóle to możliwe).

Mam lekko szalonego psa i obawiam się tego co znich może zostać jak wpadnie na nie kilka razy.

 

Wybacz za odpowiedź dopiero dziś, nie wchodzę tu codziennie. Ale czuję się w obowiązku odpisać skoro zarzuciłem propozycją :)

 

Głośniki grają neutralnie, wiec wzmacniaczem możesz skierować barwę dźwięku w lewo lub prawo. Przyjmuje się że Denony np grają jasno i głównie sceną, a yamaszki bardziej ciepło, basowo. Jeśli nie jesteś autiofilem to wejdź do sklepu, i weź to co Ci najbardziej odpowiada. Oczywiście najlepiej żeby na kanał było jednak te 100w. W tej cenie jako nowe to chyba najlepsze kolumny. W najnowszej odsłonie mają maskownice na magnesy, czego w wielu recenzjach pewnie nie zobaczysz.

 

Tych stx nie powiesisz, to bardzo ładne kolumny ale wolnostojące. Możesz kupić sobie mniejsze monitory które powiesisz, np indiana line tesi 260. Z tym... że to jednak monitory, i nie zejdą tak nisko basem jak kolumny wolnostojące. Do muzyki wystarczają w 100%, ale w filmach może przy wybuchach Ci nieco brakować niskich tonów. Niemniej to i tak niebo a ziemia w porównaniu do tv.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

Miałem okazję wczoraj wejść do sklepu typowo audio.

Mają soundbary ale i oni ich nie polecali.

 

Propozycja:

1) 2 kolumny aktywne żeby bezpośrednio je do TV podłączyć:

a) Audio Pro ADDON T14 (tańsza wersja)

b) Klipsch R-15PM (droższa wersja)

2) Jednak soundbar ale taki Tannoy BASESTATION ONE + subwoofer:

a) BOSTON ACOUSTICS

b) QUADRAL SUB 63 Aktiv

 

Czy to ma sens?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie wypowiem, bo nie słuchałem tych kolumienek.

Nie wiem po jakiego grzyba ma marnować pieniądze na sub. Dobre kolumny nie potrzebują takich dopalaczy przy takim rozmiarze pokoju, a i dobry sub to kolejne koszta.

 

nadal moim zdaniem opcja ampli+ kolumny stereo będzie lepszym wyborem. Przykładowo:

 

Denon Avr-x540bt (uruchomi sie razem z tv przez hdmi)

Indiana Line Tesi 260

 

i zawsze gdy najdzie na jakieś zmiany możesz coś podłączyć/ zmienić sprzedać. Przy soundbarze jest mniej kolorowo mimo wszystko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź

Podejdę jutro posłuchać jak to gra w sklepie.

Zobaczę jak gra w stosunku do Denon Heos Home Cinema propozycja sklepu i Twoja (Pieszczoch1234).

Dzięki za zaangażowanie i pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...