Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Ghravek1991

Ryzen 5 1600 + Asus Prime B350-PLUS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam mianowicie dwie sprawy odnośnie do OC. Podkręciłem Ryzena do 3.8 GHZ na napięciu 1.36. Po godzinnym teście OCCT wszystko wygląda w porządku. Jednak w CPU-Z i OCCT dziwnie skaczę napięcie. Wszystkie funkcje oszczędzania energii chyba mam wyłączone w biosie. Niestety co do OC (2666-2933) ram nie mam bladego pojęcia, jakie ustawić napięcie i opóźnienia. Cokolwiek nie ustawie w biosie to pojawia się komunikat, że OC nie powiodło. Przeszukałem google, ale nie mogę znaleźć nic pomocnego.

 

Moje podzespoły:

 

Cpu: Ryzen 1600

 

Chłodzenie: Fortis 3 v2

 

Płyta głowna: Asus Prime B350-PLUS

 

Ram: 2x Pamięć HyperX Fury DDR4, 8GB, 2666MHz, CL16

 

Gpu: Gigabyte GeForce GTX 1060 Windforce OC 6GB

 

Zasilacz: Zasilacz SilentiumPC Vero M1 600W 80Plus

 

Dysk: WD Blue 1TB

 

Dysk SSD: Kingston A400 120GB

 

Obudowa: SilentiumPC Armis AR7 TG-RGB

 

Screeny z OCCT: Screeny z occt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na napiecie w cpuz bo pokazuje on napiecie vid a nie vcore, uzyj programu hwinfo ;) Moze to vyc tez kwestia llc lub offsetu ktory oferuje twoja plyta zamiast zwyklej regulavji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i to jest prawidłowe, bo na tej płycie regulujesz napięcie vcore tylko poprzez offset, nie masz się czym przejmować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra jakieś pomysły odnośnie Ramu?

Czy masz najnowszy BIOS? Na 99% nie, jak zrobisz update (z poziomu BIOSu, nie windowsa) to RAM ruszy z samego XMP na 2667mhz. Potem jak się pobawisz ręcznymi ustawieniami to zrobisz 3000mhz, może 3200mhz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż wolę samemu nie updatetować biosu. Ryzyko dla tych kilku FPS nie jest tego warte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż wolę samemu nie updatetować biosu. Ryzyko dla tych kilku FPS nie jest tego warte.

Nie masz się czego bać o ile nie ma burzy w twojej okolicy :E

A jest to bardzo prosta procedura, tak stworzona by każdy Kowalski dał radę, sam aktualizowałem swojego pcmate 10 wersjami BIOSów i nic się nie stało do tej pory ;)

A warto na pewno, w końcu kupiłeś RAM o pewnych parametrach + naprawa wielu błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra po aktualizacji biosu ramy na auto ruszyły na 2933mhz. Teraz mam pytanie. Czy da się jakoś w biosie ustawić, aby podczas spoczynku procesor nie obniżał taktowania ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W czymś ala CPU features masz na pewno wyłączone :

cool and quiet

C6 states?

W windows masz zobacz plany zasilnia wysoka wydajność/zbalansowany

Sprawdź, czy może jednak na nowszym biosie nie dodali do płyty oprócz zmiany napięcia poprzez offset mode, > fixed mode.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra zmiana planu zasilania, póki co pomogła. Dzięki wielkie za pomoc. Prosiłbym o niezamykanie jeszcze tematu w razie co.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...