Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

magaw12

Jaki telewizor 4K 120Hz w RTV AGD

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Tak się składa, że mam Bon 800 zł do wykrozystania w RTV AGD i akurat jest potrzeba zakupu telewizora. Początkowo myślałem o 60 czy tam 65 calach, ale podobno dopiero od 5 tysiecy sa dobre propozycje za takie telewizory. Doradca w RTV (akurat pierwszy gosc jakiego spotkałem tego typu, ktory widac, ze na rzeczy sie zna). Polecił mi zakup Philips 55PUS7303/12. Przyznam, że jak najbardziej mi się podoba, bo realnie mogę mieć go za 2400 zł.

Jednak czy jestem w stanie dostać coś niesamowicie lepszego gdybym patrzył na telewizory do 4 tysięcy? (czyli -800 co daje 3200, no nawet już tak maksymalnie do okolic 4000 po obcięciu rabatu).

Na przykład 65 cali, Android, 4k 120Hz, dobre wykonanie i działanie. itd?? :)

Philips bardzo przypadł mi do gustu ze swoim ambilightem, matrycą jak i systemem czyli Androidem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung mu7002 nic lepszego nie kupisz za te pieniądze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung mu7002 nic lepszego nie kupisz za te pieniądze

 

Jest znacznie lepszy od Philipsa ktorego mi zaproponowano?

A coś do 4800? :) Już coś z 65 cali? :)

 

EDIT: Akurat tego Samsunga co wymieniles to nie maja w RTV euro AGD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue65mu7002.bhtml

 

Jak nie mają?

 

Faktycznie wersji 55cali niema

 

Philipsa bym nie chciał przez ich androida strasznie to mułowate

 

Już podjąłem decyzję bo jeśli dostaję go za 2400, tego Philipsa to żal nie brać. Przez to później szybciej zmienie na inny model. Bo przyznam, że od 9 lat nie był zmieniany TV z LG 46 calowego FullHD. Nastepnym Telewizorem będzie jakiś powyżej 60 cali, pewnie już OLED. ;)

 

Bo rozumiem, że nic nie znajdę powyżej 55 cali do 4800 rozsądnego w RTV AGD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55mu7042.bhtml

W porównaniu do Philipsa: 120HZ vs 60 Hz Philips

 

tu masz test:

https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/

 

Według mnie zdecydowanie lepszy wybór, za philipsem przemawia tylko i wyłącznie Ambilight. Android potrafi zamulić w flagowcach producenta a w niższych modelach lubi irytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-ue55mu7042.bhtml

W porównaniu do Philipsa: 120HZ vs 60 Hz Philips

 

tu masz test:

https://hdtvpolska.com/samsung-mu7000-test-telewizora-ultra-hd-2017-120hz/

 

Według mnie zdecydowanie lepszy wybór, za philipsem przemawia tylko i wyłącznie Ambilight. Android potrafi zamulić w flagowcach producenta a w niższych modelach lubi irytować.

 

Kurde sam nie wiem teraz. Bo myslalem ze philips to tez 120Hz jest... Czyli warto dokładać te 800 zł? Dla 120Hz i lepszego systemu? Koleś w RTV AGD mnie zapewnial ze to matryca 120Hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz samsunga będziesz zadowolony

Ewentualnie jak CI szkoda kasy to bierz UE58MU6192 mam go i jestem zadowolony :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz samsunga będziesz zadowolony

Ewentualnie jak CI szkoda kasy to bierz UE58MU6192 mam go i jestem zadowolony :P

 

 

On mi się w ogóle akurat nie podoba. ;) Więc trzeba pomyśleć między Philipsem a tym Samsungiem MU7000 i tyle...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Philips PUS 7502, 100hz i dostępny w euro RTV agd. 55cali za 4 tysie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UE58MU6192 - matryca VA 50/60Hz. To jest model średniopółkowy, MU7000 wg opinii w internetach dużo lepszy.

Co do Philipsa, to ja widziałem 55PUS6561/12 i dla mnie on był trochę dziwny. Z tych, co widziałem w okolicach 2500-3000, to najbardziej podobał mi się TCL U55C70, ale nie wiem, czy tobie się spodoba. Matrycę ma VA 50/60Hz, więc podobnie, jak Samsung, tyle, że TCL ma dość nietypową matrycę (na hdtvpolska jest recenzja) o bardzo wysokim kontraście, ale kulejącą przy kontraście dynamicznym - ja tego w sklepie nie widziałem, ale zakładam, że hdtvpolska jest rzetelne i liczę się z ich opinią. Samsung MU7000 ma problemy ze współpracą z PS4, więc jeśli używasz tej konsoli, to zastanowiłbym się dwa razy. Philips, jest na matrycach IPS - trzeba być świadomym tego, czego się chce. Ja bym nie pogardził telewizorem 100/120Hz na IPS w tej cenie, dlatego byłem prawie zdecydowany na Philipsa, ale po obejrzeniu w sklepie postanowiłem się wstrzymać. Kolejny temat - OS. Philips wydał aktualizacje dla swojej gamy nawet z 2016r i wg testó w internetach chodzi to przyzwoicie. TCL też używa androida i tam to, ponoć śmiga, jak złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TCL ma bardzo dobry kontrast ale nic pozatym zero upłynniacza obraz bardzo rwie do tego w ruchu gdy mamy wiele szczegółów wszystko zaczyna migać a wisienką na torcie jest super andorid gdzie TV włącza się ponad minutę :lol2: gdzie samsung czy LG potrzebuje na to 1-2sec :) UE58MU6192 to model z niskiej półki ale do 3 tyś nic lepszego nie znajdziemy. MU70xx to znowu najlepszy TV do 4tyś. Powyżej tej kwoty to już tylko LG OLED 55C7V prawdziwy killer TV bez wad z idealnym obrazem i bardzo dobrym smartem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na to, jak pięknie wypala się matryca w starszym OLEDzie LG B6, jednak poczekam kilka lat na OLED, a obecnie wg mnie najlepiej wybrać VA 100/120 Hz. Słyszałem, że C7 jest wolny od tego, ale pewności nie mam, a 8 klocków piechotą nie chodzi.

 

https://www.rtings.com/tv/learn/permanent-image-retention-burn-in-lcd-oled

 

Wg mnie najbezpieczniejszym wyborem byłby Samsung MU7000, ale powtarzam - są problemy z PS4. Sony XE9005 jest jeszcze fajniejszy i wolny od tej wady (nie wiem, czy to wada konsoli, czy telewizora, ale na Sony to nie występuje), ale znowu - tu jeszcze trzeba dołożyć. Tak można w nieskończoność.

 

Całkiem dobre upłynniacze ma w tej kategorii cenowej LG 556517, ale matryca IPS 50/60Hz i to jeszcze RGBW. Wybór jest ciężki, sam dlatego w dalszym ciągu siedzę na dziadku - Toshibie 37" C3500 sprzed 11 lat HDReady.

 

Wybór, jak między dżumą a cholerą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii 7 oledów się nie wypala w normalnych domowych warunkach. Znajomi maja te tv nawet na sklepie nic się nie wypala. Jak zostawi na godzine statyczny obraz to pewnie powidoki się zrobią ale nawet wtedy tv ma funjcje ze na standby się regeneruje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W serii 7 oledów się nie wypala w normalnych domowych warunkach. Znajomi maja te tv nawet na sklepie nic się nie wypala. Jak zostawi na godzine statyczny obraz to pewnie powidoki się zrobią ale nawet wtedy tv ma funjcje ze na standby się regeneruje

 

Mimo wszystko z OLED ja sam jeszcze zaczekam.

Co do TCLa, to właśnie znalazłem filmik z pierwszych wrażeń kanału benchmark.pl dla U55P60, gdzie na początku koleś mówi, że defaultowe ustawienie w androidzie, to wyłączanie całkowite systemu podczas wyłączania TV, co skutkuje długim ładowaniem systemu. Za każdym razem od nowa ładuje się system zamiast usypiać - jakbyś telefon zamiast wyłączyć ekran, to wyłączał całkowicie. Wystarczy przestawić jedną opcję i już po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.displayspecifications.com/en/model/0f1eab0

 

Nie wiem jak można polecać TV z matrycą IPS :lol2: :lol2:

A matryca VA nie ma wad? Na matrycy VA już od najmniejszych kątów widzenia zmieniają się odcienie barw (spada saturacja), uwypuklają się ciemne walory, co powoduje znaczny spadek kontrastowości obrazu i zachodzą inne, podobne, niepożądane zjawiska. A na matrycy IPS spada jedynie jasność obrazu i podnosi się poziom czerni, jednak wszystkie odcienie siedzą mniej więcej na swoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja na przykład absolutnie nie skreślam. To trzeba wybrać świadomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ips pod kątem srebrzy i tak możemy się kłucić cały dzień. Va ma wady jak i ips ale do telewizora va jest duzo lepsze. Ips tylko do monitora. Idealny jest oled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ips pod kątem srebrzy i tak możemy się kłucić cały dzień. Va ma wady jak i ips ale do telewizora va jest duzo lepsze. Ips tylko do monitora. Idealny jest oled

Są gusta i guściki, jeden woli VA, drugi IPS, siedzę teraz przed Panasonikiem na IPSie i nic mi nie srebrzy (problem może dawać o sobie znak tylko w nocy przy ciemnych scenach). Najlepiej postawić w sklepie obok siebie IPSa i VA i samemu stwierdzić co komu bardziej odpowiada, bo kupowanie telewizora na podstawie recenzji i opisów z neta nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, naczytałem się was. Jutro porównam jeszcze w sklepie... Ale MU7042 kusi. Choć dużo jest głosów za tym, że padają szybko po gwarancji telewizory Samsunga. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam w swoim Philipsie IPS i nie narzekam. Potrafię rozpoznać różnicę między IPS a VA, ale tylko w pewnych warunkach (zerowe oświetlenie zewnętrzne i odpowiedni obraz). Matryca VA zwykle są trochę droższe, ale moim zdaniem często gęsto gra nie jest warta świeczki. Więc pozostaję przy IPS, co nie znaczy, że interesuje mnie najgorsza z możliwych jego odmian.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w sklepie 2 lata na wystawie padały panasy philipsy i sharpy ale samsungi klijentom na gwarancji tez. Wiec ogólnie niema reguły masa klijentów mi narzekała że sony padły po 3 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracowałem w sklepie 2 lata na wystawie padały panasy philipsy i sharpy ale samsungi klijentom na gwarancji tez. Wiec ogólnie niema reguły masa klijentów mi narzekała że sony padły po 3 roku

Mogę odbić piłeczkę i powiedzieć Ci że siedział u nas 65' LG z 2016 roku, wtedy był po ~20k zł, po pół roku odtwarzania "promo" w 4K matryca siadła, dwukrotnie :E Trochę ciężko żeby siedział Ci TV przez 2 lata na wystawie kiedy wystawę zmieniasz z wystąpieniem nowej serii, a niektóre sklepy już nawet mają rygorystyczny zakaz wystawy TV po roku działania, są zawracane na magazyny i sprzedawane online.

 

@autor - Jak można kupić jeszcze Panasa 58DX700 to polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...