Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

makak8

[Zestaw] ok 5500 Gry/B-OC/

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich użytkowników.

 

Od dłuższego czasu zabieram się za wymianę mojego wysłużonego, sześcioletniego lapka na komputer stacjonarny. Na cały zestaw planowałem przeznaczyć do 5000 ale ostatnie szacunki trochę się zmieniły i z tego co widzę trzeba będzie wyłożyć mniej więcej o 500 zł więcej. Komputer miałby służyć do gier+codzienny użytek. Co do gier chciałbym nadrobić trochę zaległości typu Wiedźmin 3, BF 1, AC:O czy Far Cry 5 + być w stanie na bieżąco bawić się w nowsze tytuły. Przede wszystkim zależy mi na płynności, ale dobrze by było żeby gry działały na w miarę wysokich ustawieniach i żeby złożony zestaw posłużył jak najdłużej do płynnej gry. Potrzebuję też monitor (na 144Hz fundusze nie pozwolą więc będzie trzeba zadowolić się 60Hz) + system. Wolałbym także wszystkie części kupić w jednym sklepie aby na miejscy złożyli cały zestaw (wolę się w to nie bawić osobiście :))dlatego rozważam sklepy esc.pl i x-kom.pl

 

Osobiście wstępnie złożyłem coś takiego:

Procesor: Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX 749 zł

Płyta główna: MSI Z370-A PRO 435 zł

RAM: GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 (2x8GB) Black659 zł z kodem Memory

SSD: GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 275 zł z kodem Memory

GPU: Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V4 8GB GDDR5 1949 zł

Zasilacz: SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold 299 zł

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black 149 zł

System: Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB 469 zł

 

Bez monitora wyszło 4984 zł, na monitorach kompletnie się nie znam, zastanawiam się nad 22 lub 24 cale (z 15,6 laptopa i tak będzie duży przeskok ;)) i chyba z matrycą IPS. Jak widać nie wliczałem HDD - nie mam na dysku dużo danych więc sądzę że sam SSD wystarczy.

 

Z powyższego zestawu jestem w miarę pewny tylko procesora, zasilacz chyba też jest ok. Nie mam pojęcia nic o tej grafice bo żadnych recenzji/testów nie znalazłem. Trochę obudziłem się z ręką w nocniku bo widzę, że ta promocja na SSD i RAM kończy się już jutro i nie wiem czy ewentualnie zdążyłbym zamówić przed końcem (potem automatycznie do ceny zestawu trzeba doliczyć 85 zł)

 

Prosiłbym o ocenę powyższego zestawu (możliwe jakieś podmiany) + propozycję monitora tak żeby całość wyszła ok 5500 zł.

 

Na koniec jeszcze kilka pytań:

1. Czy x-kom składa na miejscu zestawy, nie widzę o tym żadnej informacji. Jeśli tak, to czy jest to dodatkowo płatne jak na morelach czy ta usługa jest "wliczona w koszty" zestawu?

2. Na x-kom jest szansa na jakiś mały rabat przy takim zamówieniu czy cena jest sztywna? ;)

3. Czy wbudowana karta sieciowa obsłuży Wi-Fi czy trzeba dokupić dodatkową kartę? (router stoi na biurku ale nie wiem czy kabel sięgnie żeby podpiąć)

 

Jestem zielony w tych sprawach więc proszę o wyrozumiałość ;) Za wszystkie odpowiedzi z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock B360M Pro4 - 349zł, ramy kupisz te co wybrałes albo jak będą tańsze to jakieś o taktowaniu 2666mhz, samo taktowanie ram nie jest warte dopłaty do płyty. Z monitorów to może: Samsung S24F350FHUX lub LG 24MP59G ten drugi ma 75Hz.

Co do pytań:L

Polecam napisaćdo xkomu z wybranymi kodami produktów i spytać o rabat, często gęsto jakieśmałe rabaty dają, to samo ze składaniem - spytać meilowo.

Do wifi musisz mieć płytę, która ma to wbudowane (są dużo drozsze) lub dokupić kartę/adapter wifi i zamontować go na płycie/ w usb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytę weź tą która podał ci Poof, czyli:

-ASRock B360M Pro

Monitor również weź wyżej wymieniony:

-Samsung S24F350FHUX 499zł z kodem dzien-mamy 449zł

Tą zmianą zyskasz trochę gotówki, ale to nie wszystko.

Zasilacz który wybrałeś jest kompletnie nieopłacalny,wiec dokladasz do zasilacza i bierzesz:

-Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

Cicha i w pełni modularna jednostka z trybem pół-pasywnym, która posiada 10lat gwarancji.

Zostaje jeszcze trochę zaoszczędzonej gotówki, więc dokladasz parę złotych i dla lepszej kultury pracy oraz niższych temperatur kupujesz:

-SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

 

Jeśli dobrze pamiętam, to na forum tego gtx'a ma Xtn i chwali sobie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASRock B360M Pro4 - 349zł, ramy kupisz te co wybrałes albo jak będą tańsze to jakieś o taktowaniu 2666mhz, samo taktowanie ram nie jest warte dopłaty do płyty. Z monitorów to może: Samsung S24F350FHUX lub LG 24MP59G ten drugi ma 75Hz.

Czy ta płyta obsługująca 2666mhz nie będzie się gryzła jakoś dodatkowo z ramami 3000mhz? Czy jedyną niedogodnością będzie to, że ramy będą taktowane niżej niż powinny?

Jeśli chodzi o monitor samsunga - co może oznaczać kontrast Mega? ;)

 

Zasilacz który wybrałeś jest kompletnie nieopłacalny,wiec dokladasz do zasilacza i bierzesz:

-Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX

Cicha i w pełni modularna jednostka z trybem pół-pasywnym, która posiada 10lat gwarancji.

Zostaje jeszcze trochę zaoszczędzonej gotówki, więc dokladasz parę złotych i dla lepszej kultury pracy oraz niższych temperatur kupujesz:

-SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2

Pod jakim względem ten zasilacz jest nieopłacalny? Natknąłem się na jego recenzje i jest raczej polecany:

https://ithardware.pl/testyirecenzje/premierowy_test_zasilacza_silentiumpc_supremo_m2_gold_550_w-296-14.html

 

I czy to dodatkowe chłodzenie jest wymagane do i5-8400? Z tego co widziałem to raczej tylko do podkręcanych zestawów było wrzucane.

 

Jeszcze jedno pytanie: Jak intel wydaje nowe procesory to są one kompatybilne z płytą główną poprzedniej generacji czy zazwyczaj jest tak samo jak teraz z Coffe Lake, które działają tylko i wyłącznie na nowych płytach? Nie ukrywam, że ten komputer miałby posłużyć dobrych kilka lat, więc ewentualnie biorę pod uwagę jakieś przyszłe upgrade'y.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak piszesz ramy będa po prostu chodzić z taktowaniem 2666mhz.

2. Co do tego kontrastu to

"-dynamiczny to ta sama różnica w poziomach między białym a czarnym ale pomiar czarnego na MINIMALNEJ jasności a pomiar bieli na max jasności lamp podświetlających

 

Prosta reguła wynikająca z typowego zakresu regulacji lamp w LCD o jasności do 300cd jest taka ze kontrast DYNAMICZNY jest około 3x większy od kontrastu statycznego, czyli jezeli monitor ma 3000:1 to jest na matrycy 1000:1 (statyczny). Jezeli monitor ma 2000:1 to jest na matrycy o kontraście 700:1

 

Im większa maksymalna jasność i jej regulacja tym większy kontrast DYNAMICZNY. (np telewizory LCD: jasność 100-500cd dlatego kontrast dynamiczny nawet 8000:1 (~1400:1))" ~ cytat @=Grzegorz= z tego forum.

3. Zasilacz jest nieopłacalny pod względem wydajność/cena. Nie jest jakiś mega ale też nie tandeta.

4. Dodatkowe chłodzenie nie jest wymagane ale boxowe będzie bardzo głośne i procek będzie miał pod nim ciepło.

5. Intel ma userów głęboko w 4 literach, kiedyśwydawali płyty średnio na 2 generacje procków no ale teraz można o tym zapomnieć jak w planach mają płyty "z390" o ile dobrze pamiętam, które będą pod nową generację. Mimo wszystko co do upgradu, kiedyś wsadzisz tam i7 8700 i będzie po problemie na kilka lat. Obecnie sądzę, że te 6 rdzeni na i5 8400 starczy jeszcze na bardzo długo. Nikt nie będzie robił gier gdzie 6/7 gen intela nie będzie dawać rady bo po prostu większość by olała te gry aniżeli kupowała nowe komputery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Tak jak piszesz ramy będa po prostu chodzić z taktowaniem 2666mhz.

Na stronie ASRocka nie ma podanych żadnych pamięci RAM od GOODRAM jako współpracujących z tą kartą. Czy jest się czym martwić, czy nie podali ich tylko ze względu na wyższe taktowanie aniżeli obsługiwane przez kartę? I ogólnie rzecz biorąc pomiędzy tymi taktowaniami 2666mhz a 3000mhz nie ma zbytnio różnicy w wydajności?

 

3. Zasilacz jest nieopłacalny pod względem wydajność/cena. Nie jest jakiś mega ale też nie tandeta.

4. Dodatkowe chłodzenie nie jest wymagane ale boxowe będzie bardzo głośne i procek będzie miał pod nim ciepło.

Ok w takim razie wymieniam SilentiumPC na polecany Seasonic i dokładam chłodzenie.

Rozumiem, że matryca PLS to jest odpowiednik IPS w monitorach Samsunga, tak?

 

I jeszcze jedno: wszystkie wymagane sterowniki do podzespołów otrzymam na jakimś USB skoro w zestawie nie uwzględniam napędu czy jak to działa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta płyta obsługująca 2666mhz nie będzie się gryzła jakoś dodatkowo z ramami 3000mhz? Czy jedyną niedogodnością będzie to, że ramy będą taktowane niżej niż powinny?

Jeśli chodzi o monitor samsunga - co może oznaczać kontrast Mega? ;)

 

Pod jakim względem ten zasilacz jest nieopłacalny? Natknąłem się na jego recenzje i jest raczej polecany:

-Płyta która obsługuje nie pogryzie się z ramem 3000Mhz, tylko ustabilizuje taktowanie na 2666Mhz i zmniejszy odpowiednio CL. Oczywiście przy ramie 3000Mhz i płycie Z370 fps będzie ciut większy z uwagi na to, że ram po ustawieniu w biosie osiągnie taktowanie 3000Mhz.

 

-Nie wiem co to za oznaczenie Mega. Gdzieś czytałem gdzieś o tv Samsung z kontrastem Mega. Wybrał bym LG, bo ma większy od Samsugna 23.8``cala ekran. Niestety ani jeden ani drugi z tych monitorów nie ma regulacji wysokości (Height).

 

-Seasonic ma 10lat gwarancji i jest liderem w swojej klasie. Spc też robi bdb. Jak Chcesz zasilacz kupić bardzo dobry jak najtaniej, to kup Supremo M2. Jak zależy Ci na dłuższej gwarancji, trybie półpasywnym itp.. wybierz Fokusa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie szukaj oszczędności w zasilacz zwłaszcza kiedy w twoim budżecie miesi się ww. Seasonic. Nie będę się rozpisywał już na temat "bdb" zasilaczy od SPC,bo mi się już po prostu nie chce, a Pabloesc dalej będziesz polecał ten śmietnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym ponowić pytania bo nie widzę na nie odpowiedzi

1. Na stronie ASRocka nie ma podanych żadnych pamięci RAM od GOODRAM jako współpracujących z tą kartą. Czy jest się czym martwić, czy nie podali ich tylko ze względu na wyższe taktowanie aniżeli obsługiwane przez kartę?

2. I ogólnie rzecz biorąc pomiędzy tymi taktowaniami 2666mhz a 3000mhz nie ma zbytnio różnicy w wydajności?

3. I jeszcze jedno: wszystkie wymagane sterowniki do podzespołów otrzymam na jakimś USB skoro w zestawie nie uwzględniam napędu czy jak to działa?

 

+ 2 kolejne :)

4. Nie znalazłem żadnych opinii o karcie graficznej od Inno3D, więc jako alternatywę znalazłem MSI GeForce GTX 1070 Armor 8G OC. Ktoś coś o niej słyszał? Jak z wydajnością czy kulturą pracy?

5. Czy w powyższym zestawie uwzględniając zmianę zasilacza, płyty głównej i dołożenie chłodzenia jest już wszystko? Nie brakuje żadnych części? Odpowiednia liczba złączy? Wszystko będzie śmigać?

 

Sorry za - być może - tak głupie pytania i liczne pytania ale wydając tyle kasy wolę się upewnić, że dobrze je inwestuje i zestaw posłuży parę lat. W miarę możliwości prosiłbym o szybką odpowiedź bo być może zdążę zamówić zestaw jeszcze dziś przed upływem końca promocji #memory :)

Z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie ASRocka nie ma podanych żadnych pamięci RAM od GOODRAM jako współpracujących z tą kartą. Czy jest się czym martwić, czy nie podali ich tylko ze względu na wyższe taktowanie aniżeli obsługiwane przez kartę? I ogólnie rzecz biorąc pomiędzy tymi taktowaniami 2666mhz a 3000mhz nie ma zbytnio różnicy w wydajności?

 

Ok w takim razie wymieniam SilentiumPC na polecany Seasonic i dokładam chłodzenie.

Rozumiem, że matryca PLS to jest odpowiednik IPS w monitorach Samsunga, tak?

 

I jeszcze jedno: wszystkie wymagane sterowniki do podzespołów otrzymam na jakimś USB skoro w zestawie nie uwzględniam napędu czy jak to działa?

Tu masz w emag gtx1070 inno3d v4 za 1889zl, ja tam kupowałem https://m.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1070-x2-v4-8gb-gddr5-n1070-4sdv-p5ds/pd/DV3HXFBBM

 

Co do samej karty to jest godna polecenia. Do 45st czyli do pracy w pulpicie, www, arkusze itp wentylatory pozostają w spoczynku, potem powoli się rozkręcają. W jakimś temacie dokładnie opisywałem co i jak. Karta w otwartej obudowie jest niesłyszalna przy pracy. W grasz delikatnie ja słychać ale nadal dużo poniżej dźwięku z gry. W benchmarku ROTR maksymalńe miałem 75st ale wentylatory nie pracowały na maksa. Jak delikatnie ja undervoltowalem to temp zeszły do 70-72st. W normalnej grze są poniżej 70st. Boost jest dosyć wysoki i to bez oc - 1900mhz na rdzeniu, z lekkim oc doszedłem do 1950mhz. Vram chodzi na 8000mhz, podnosiłem do 9000mhz i tez nie było problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@xtn

Szukam właśnie tego tematu gdzie to opisywałeś ale nie mogę znaleźć. Ja raczej wybiorę kartę z x-kom - 50 złotych droższa niż na EMAGu ale jak wspominałem sam wolę się nie bawić w jej instalacje. Na undervoltingu też się nie znam ale jak piszesz że temperatury dochodzą maksymalnie do 70 stopni to chyba nie jest źle? Jak dołożę Fera 3 to powinno być jeszcze chłodniej czy to chłodzenie nie ma wpływu na grafikę? Ale z drugiej strony dokładając dodatkowy wiatrak zestaw będzie głośniejszy o ile rozumiem?

 

A jak się prezentuje ta karta pod względem wydajności w grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grach bardzo dobrze ze względu na duży boost do 1900mhz. Undervolting tej karty robi się programem inno3d do sterowania parametrami tej karty. Tam tez są ustawienia ilości maksymalnych fpsow w grach, oc rdzenia i pamięci. Wszystko banalnie proste. Jak będziesz miał ta kartę to pisz na pw i podam ci dokładne moje ustawienia, które uważam za najlepsze. Budżet masz duży, ja bym próbował zmieścić tu I7-8700. Zaraz spróbuje coś ci zaproponować razem z winda.

 

Fera jest dosyć cicha, wiec nie powinna wpływać negatywnie na ilość dB generowanych przez zestaw w spoczynku. Zawsze najgłośniejsze są wentylatory montowane standardowo w obudowie, dlatego mam wszystkie odłączone a budę otwarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I7-8700 - 1269zl

Fera3 - 99zl

MSI B360M PRO-VD - 289zl

Gtx1070 inno3d v4 - 1949zl

2x8gb Goodram irdm 3000mhz - 659zl

Ssd Goodram irdm Pro 2gen - 275zl

XFX 600W Core XT - 225zl

Silentiumpc rg4 - 149zl

Windows 10 oem DVD - 419zl

 

Razem 5333zl .... nie da się taniej.

 

Samsung S24F350FHUX 449zl promocja na dzień matki

 

Wszystko w x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
XFX 600W Core XT

Coś Ty mu za zasilacz polecił? Powinien być na czarnej liście.

Zmień na:

-be quiet! Pure Power 10 500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, dzięki wielkie za propozycję ale chyba zostanę jednak przy i5. Budżet może i spory, ale i tak już naginany do granic wytrzymałości więc i7 w takiej kwocie nie zmieszczę. Wersja 8400 powinna parę lat wytrzymać (przynajmniej mam taką nadzieję) to może w i7 zainwestuję jako ewentualny upgrade za te kilka lat.

Więc chyba ostatecznie zostałbym przy takim wariancie:

Procesor: Intel i5-8400 2.80GHz 9MB BOX 749 zł

Płyta główna: ASRock B360M Pro4 349 zł

RAM: GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 (2x8GB) Black659 zł z kodem Memory (699 zł)

SSD: GOODRAM 240GB 2,5" SSD MLC IRDM PRO (GEN2) 275 zł z kodem Memory (319 zł)

GPU: Inno3D GeForce GTX 1070 X2 V4 8GB GDDR5 1949 zł

Zasilacz: Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX 379 zł

Obudowa: SilentiumPC Regnum RG4 Pure Black 149 zł

System: Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB 469 zł

Chłodzenie: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 99 zł

Monitor: Samsung S24F350FHUX 449 zł z kodem

 

Całościowo wychodzi 5526 zł - dziś już niestety nie zdążę zestawu zamówić więc od jutra 5610 zł (bez promocji Memory). Przy składaniu zestawu napiszę jeszcze do sklepu czy możliwy jest jeszcze may rabat, może wyrównają cenę do tej dzisiejszej ;)

 

Jak ostatecznie oceniacie taki zestaw? Posłuży parę lat? Da radę płynnie pobawić się na nim w nowsze tytuły przez ten czas? I jak to jest ze sterownikami do podzespołów - wszystko na płytce dostanę mimo braku napędu? Można śmiało zamawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiało możesz zamawiać.Sterowniki pobierz ze strony producenta,żeby były aktualne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zestaw bardzo fajny :) chociaż jak dla mnie to ten zasilacz to przesada. U mnie gtx1070 z I7-6700 chodzi bez problemów na Chieftecu iArena 500w za 139zl :)

 

Stery ściągniesz z sieci, ja płyt nawet nie nie uruchamiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A zamawiając złożony zestaw otrzymuje także opakowania podzespołów? W razie jakbym kiedyś chciał sprzedać np. grafikę pudełko by się jednak przydało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak tak napiszesz w zamówieniu to powinni przysłać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze najgłośniejsze są wentylatory montowane standardowo w obudowie, dlatego mam wszystkie odłączone a budę otwarta.

A to dobre. Nie wiem czy wiesz ale w obudowach spc są te same wentylatory co w coolerku który zaproponowałeś. Ilość wentylatorów nie wpływa na kulturę pracy, wręcz ją polepsza. Akurat w rg4 są opisane jako no-name ale wypadają tak samo co sigma pro.

 

@makak8, zasilacz wcale nie przesada, 20 zł drożej wersja 650W kusi, 50 zł do Z370 również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
@makak8, zasilacz wcale nie przesada, 20 zł drożej wersja 650W kusi, 50 zł do Z370 również.

Patrząc na to jaka mała jest dopłata do wersji 650w i z370 to kusi jak najbardziej.Na miejscu autora napisał bym do x-kom'u o jakiś rabat tylko podmienił w aktualnym koszyku płytę na z370 i zasilacz na 650w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dobre. Nie wiem czy wiesz ale w obudowach spc są te same wentylatory co w coolerku który zaproponowałeś. Ilość wentylatorów nie wpływa na kulturę pracy, wręcz ją polepsza. Akurat w rg4 są opisane jako no-name ale wypadają tak samo co sigma pro.

 

@makak8, zasilacz wcale nie przesada, 20 zł drożej wersja 650W kusi, 50 zł do Z370 również.

Zaproponujecie mu 1000w Gold, przecież na zasilaczu nie można oszczędzać :):):):) może kiedyś koparkę na nim zbuduje. Trzeba być przygotowanym.

Co do płyty to b360 za 350zl jest bez sensu, Gigabyte z370 można kupić za 410zl, albo ta b360 od MSI za 289zl.

 

Vegmer jak ty nie słyszysz szumu 2-3 dodatkowych wentylatorów na raz to już twój problem, mnie to strasznie irytuje, nawet jeżeli dB są w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty nie rozumiesz, że wentylator wentylatorowi nie jest równy? Ciebie to irytuje bo widocznie Zalmanowskie są głośne, ale nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka. U mnie się kręcą SilentWingsy i nie słychać żadnego szumu + od tego jest regulacja. Mam też sigmy i phanteksy. To samo z zasilaczem który jest niesłyszalny. lepiej wywalić wszystkie wentylatory z obudowy jak ty i nie mieć żadnego przepływu powietrza :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ty nie rozumiesz, że wentylator wentylatorowi nie jest równy? Ciebie to irytuje bo widocznie Zalmanowskie są głośne, ale nie wrzucaj wszystkiego do jednego worka. U mnie się kręcą SilentWingsy i nie słychać żadnego szumu + od tego jest regulacja. Mam też sigmy i phanteksy. To samo z zasilaczem który jest niesłyszalny. lepiej wywalić wszystkie wentylatory z obudowy jak ty i nie mieć żadnego przepływu powietrza :thumbup:

Tak, lepiej.... dołóż sobie jeszcze ze 2 i ciesz się swoją cisza.

Ty potrafisz odróżnić przepływ powietrza naturalny od wymuszonego, czy nie było cię na tej lekcji fizyki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostałe są w szufladzie. Oby autor nie brał tylko przykładu :D

 

o, i jeszcze fizyk..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...