Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

makak8

[Zestaw] ok 5500 Gry/B-OC/

Rekomendowane odpowiedzi

Pozostałe są w szufladzie. Oby autor nie brał tylko przykładu :D

 

o, i jeszcze fizyk..

Ryzyk-fizyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up chyba nie miałeś żadnej styczności z dobrymi wentylatorami, że masz budę bez nich z otwartym bokiem. Dobre wentyle nie przebijają się przez tło pomiarowe więc o żadnym dodatkowym hałasie mówić nie można. Akurat sam jestem cihcofilem i przerabiałem tego masę.

 

Argumenty jak z piaskownicy

 

Tak, lepiej.... dołóż sobie jeszcze ze 2 i ciesz się swoją cisza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up chyba nie miałeś żadnej styczności z dobrymi wentylatorami, że masz budę bez nich z otwartym bokiem. Dobre wentyle nie przebijają się przez tło pomiarowe więc o żadnym dodatkowym hałasie mówić nie można. Akurat sam jestem cihcofilem i przerabiałem tego masę.

 

Argumenty jak z piaskownicy

Zależy jakie masz tło, u mnie jest 25db. Jak masz 30gb to się zgodzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wentyle, dobrze ustawione nie dobiją do połowy tej wartości.

Zresztą praca wentylatorów w spoczynku nie jest wcale mocno potrzebna i bardziej chodzi tutaj o obciążenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre wentyle, dobrze ustawione nie dobiją do połowy tej wartości.

Zresztą praca wentylatorów w spoczynku nie jest wcale mocno potrzebna i bardziej chodzi tutaj o obciążenie.

Pracujące wentylatory dodatkowe w stanie spoczynku.... piękna sprawa, tylko po co? Żeby temp w budzie obniżyć z 30 do 28st? Przecież to chore i kompletnie bez znaczenia. Jak przy obciążenie przedni rozkręci się do 30db to dla mnie już jest maksakra. Odbiór dB jest bardzo indywidualny i tutaj dyskusja o poziomach dB nie ma sensu. Nietoleruje szumu dodatkowych wentylatorów, dlatego ich nie używam.

 

Dla mnie one nic nie dają i są częścią PCMR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O wentylach w spoczynku już napisalem. Nie wiem z jakimi wentylatorami miałeś doczynienia (chyba tylko te z budzetowego zalmana z1), ale o jakich 30 db piszesz?

 

Dyskusja o db ma sens jak sie chociażby wie, jakie przełożenie na natężenie dźwięku ma wzrost o 1 db.

 

Wentylatory PCMR? Weź nawet dobry model 1080ti w budzie z pełnym frontem (nzxt, p400 itp) i zostań bez wentylow na froncie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1080Ti to nie PCMR? Serio? Przy GTX1070 na 100% nie ma potrzeby, nawet przy zamkniętej budzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pcmr w postaci 1080ti?

zapewne ograniczasz sie do FHD i nie bierzesz pod uwage 1440p, 144hz zapominając całkowicie o zestawach do pracy w środowisku 3d czy video

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie pcmr w postaci 1080ti?

zapewne ograniczasz sie do FHD i nie bierzesz pod uwage 1440p, 144hz zapominając całkowicie o zestawach do pracy w środowisku 3d czy video

1440 spokojnie ogranie, z 4k jest już trochę gorzej ale i tak jest lepiej niż "szachownica" na PS4 Pro i zbliżony do poziomu XOX.

Mówimy o grach, multimediach i codziennym użytku, nie o pracy w środowisku graficznym itp, bo wtedy jasna sprawa, że pojęcia PCMR nie powinno w ogóle być, bo sprzęt jest dobierany pod konkretne zadania.

Pojedyncze fpsy, obniżanie normalnych temp o 1-3st, transfery o nawet kilkanaście % większe, nawet granie w 144hz poza profesjonalnymi gamerami,a wszystko zwiększonym wkładem finansowym jest dla mnie PCMR ale to tylko moja opinia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówmy w ogóle o tym tylko o wentylatorach. Nie miałeś styczności chyba z innymi wentylatorami niż te z zalmana z1, piszesz o wentylach po 30 db, siedzisz z otwartą obudową bo zakup dobrych wentyl i za wcale nie duże pieniądze nazywasz pcmr. Dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mówmy w ogóle o tym tylko o wentylatorach. Nie miałeś styczności chyba z innymi wentylatorami niż te z zalmana z1, piszesz o wentylach po 30 db, siedzisz z otwartą obudową bo zakup dobrych wentyl i za wcale nie duże pieniądze nazywasz pcmr. Dyskusja nie ma najmniejszego sensu.

Tez tak sadze. Dyskusja jest bezproduktywna. Obiektywnie biorąc wentylatory zalmana nie są takie złe. Te z rg4 tez słyszałem w działaniu i mnie nie przekonały. Jestem przeciwnikiem wentylatorów dodatkowych jeżeli nie są konieczne i wkładanie ich do każdego zestawu, żeby były uważam za głupotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, lepiej z otwartą obudową siedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, lepiej z otwartą obudową siedzieć.

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie warto tego komentować ale ręce opadają do samej ziemi. Określając to po imieniu zapewne dostałbym ostrzeżenie ale no do takich kwiatków z Twojej strony już przywykłem.

 

Wpadnij z takim tekstem na inne większe forum w PL gdzie moderacja czyta tematy, to po 5 min wylecisz na dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, spokojnie. Nie wiedziałem, że mój wątek wzbudzi takie emocje ;)

 

Na koniec jeszcze jedno pytanie, na które sądzę, że wszyscy już odpowiedzą podobnie - czy za podobny budżet (ok 5500 zł) możliwe jest złożenie równie wydajnego laptopa jak powyższy zestaw czy to już marzenie ściętej głowy? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do do laptopa o podobnej wydajności jak stacjonarka w podobnej cenie - jak to ładnie określiłeś marzenie ściętej głowy ;)

Pc zawsze będzie dużo wydajnieszy od lapka (jeśli cenowo chcemy przeznaczyć mniej więcej tyle samo). Wybierając lapka idziesz w mobilność kosztem wydajności ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie warto tego komentować ale ręce opadają do samej ziemi. Określając to po imieniu zapewne dostałbym ostrzeżenie ale no do takich kwiatków z Twojej strony już przywykłem.

 

Wpadnij z takim tekstem na inne większe forum w PL gdzie moderacja czyta tematy, to po 5 min wylecisz na dobre.

Uwielbiam z tobą dyskutować... Nie przyjmujesz zdania innych, nie mówiąc o krytyce tego co piszesz i masz się za boga od PC. Wszystko co odbiega od twojej własnej logiki jest złe. Brawo TY.

 

Panowie, spokojnie. Nie wiedziałem, że mój wątek wzbudzi takie emocje ;)

 

Na koniec jeszcze jedno pytanie, na które sądzę, że wszyscy już odpowiedzą podobnie - czy za podobny budżet (ok 5500 zł) możliwe jest złożenie równie wydajnego laptopa jak powyższy zestaw czy to już marzenie ściętej głowy? ;)

Wszystkie laptopy przy ostrej pracy na CPU, czy GPU mają problem z wysokimi temperaturami, to wynika z ich budowy i nic z tym nie zrobisz, więc to nie ma sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do do laptopa o podobnej wydajności jak stacjonarka w podobnej cenie - jak to ładnie określiłeś marzenie ściętej głowy ;)

Pc zawsze będzie dużo wydajnieszy od lapka (jeśli cenowo chcemy przeznaczyć mniej więcej tyle samo). Wybierając lapka idziesz w mobilność kosztem wydajności ;)

 

Wszystkie laptopy przy ostrej pracy na CPU, czy GPU mają problem z wysokimi temperaturami, to wynika z ich budowy i nic z tym nie zrobisz, więc to nie ma sensu.

Spodziewałem się takich odpowiedzi ale chciałem się tylko upewnić, że wymiana laptopa na laptopa nie ma sensu. Dzięki.

 

Co do sterowników pobranych z sieci: ostatnio po formacie miałem z tym problem bo tak planowałem zrobić, ale na start nie miałem sterów do karty sieciowej :P

Jeśli chodzi o płytę Z370 - skoro mówicie, że pomiędzy ramami 2666 a 3000 nie ma zbytnio różnicy w wydajności to chyba zostanę przy tym AsRocku B360 (Ewentualnie z tanich płyt pod ten chipset co byście polecali? Gigabyte chyba najtańszy ale znajomy odradzał mi ten model) Ostatecznie zdecyduję jutro jutro, napiszę do x-kom z kodami produktów i zobaczymy czy coś opuszczą z ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spodziewałem się takich odpowiedzi ale chciałem się tylko upewnić, że wymiana laptopa na laptopa nie ma sensu. Dzięki.

 

Co do sterowników pobranych z sieci: ostatnio po formacie miałem z tym problem bo tak planowałem zrobić, ale na start nie miałem sterów do karty sieciowej :P

Jeśli chodzi o płytę Z370 - skoro mówicie, że pomiędzy ramami 2666 a 3000 nie ma zbytnio różnicy w wydajności to chyba zostanę przy tym AsRocku B360 (Ewentualnie z tanich płyt pod ten chipset co byście polecali? Gigabyte chyba najtańszy ale znajomy odradzał mi ten model) Ostatecznie zdecyduję jutro jutro, napiszę do x-kom z kodami produktów i zobaczymy czy coś opuszczą z ceny.

Gigabyte z370 d3 nie nadaje się do OC CPU serii K, bo się "piekielnie" grzeje sekcja zasilania ale do normalnego i7-8700 i podniesienia XMP ramów jest spoko i nie ma się czego bać. Tessir ma tą płytę. Za 410zł lepiej ją kupić niż za 350zł model B360. Jeżeli brać coś na b360 to max 300zł, to więcej się nie opłaca, a i5-8400 dobrze działa na MSI h310m za 245zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam z tobą dyskutować... Nie przyjmujesz zdania innych, nie mówiąc o krytyce tego co piszesz i masz się za boga od PC. Wszystko co odbiega od twojej własnej logiki jest złe. Brawo TY.

 

Przestań pisać jakieś śmieszne herezje. Kupić dobre wentyle po 30 z sztuka to PCMR i lepiej siedzieć przy otwartej obudowie Zalman Z1. Twoja wiedza w tej kwestii ogranicza się do wentylatorów z Zalamana Z1 i SPC RG4. Z taką stycznością i z takim zapleczem nie powinieneś w ogóle zabierać głosu na temat wentylatorów. To jest po prostu śmieszne i tragiczne, że w ten sposób piszesz i doradzasz innym. Dopiero co dowiedziałeś się jak wykorzystywać FreeSync, bo wcześniej miałeś i szarpało więc wiesz. Podobnie z IRDM Gen2. Wszystko trzeba Ci tłumaczyć. Śmiem twierdzić, że Twoja wiedza nie jest najlepsza i kończy się na youtubie. Raczej za dużo sprzętu w rękach nie miałeś a zabierasz głos wszędzie i jeszcze wytykasz innym prawa fizyki. Parodia jednym słowem.

 

Nie chodzi o zdanie innych tylko o to, że Ty (inny) masz jakieś dziwne jazdy. Nie masz pojęcia o kulturze pracy dobrych wentyli, przełożenia db na natężenie hałasu i jedyne na czym się opierasz, to Twoje jakieś dziwne widzi mi się. Zwróć uwagę czy Ty przyjmujesz logikę innych opartą o doświadczenie i testy. Ale po co lepiej siedzieć z otwartą obudową :lol2:

 

Jeżeli chodzi o krytykę tego co pisze. Jeżeli masz jakieś "ale" oparte o dane a nie o "bo ja wolę" to śmiało krytykuj. Czy każdy z zainteresowanych będzie mieć takie problemy z dodatkowymi (dobrymi) wentylatorami w obudowie jak Ty? Czy każdy z nich ma takie podejście jak Ty? Już teraz mogę napisać, że nie. Bo problemów mieć nie będą (nawet cichofile) i nie będą siedzieć z otwartą obudową.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@caps ale ja nikomu nie proponuje siedzieć z otwarta obudowa. Nie polecam tez nikomu wentylatorów, bo to temat, który olewam od zawsze. Jak komuś szum nie przeszkadza to jeszcze jeden na przód i jeden na tył skręcony poniżej tła można zawiesić. Tylko to niewiele da pod względem temperatur. W kompach ze średniej polki jak i5-8400 plus gtx1060 dodatkowe wentylatory są kompletnie zbędne nawet w zamkniętej obudowie. Zaryzykowałbym stwierdzenie, ze jak się nie kręci CPU, a GPU to max 1070, wentylatory dodatkowe nie są potrzebne, a temperatury i tak beda w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sorry za odkopanie tematu. Zamawiam w końcu zestaw i ostatnie pytanie. Nastawiłem się na kupno płyty głównej od AsRocka B360M Pro4 ale x-kom nie ma jej na stanie. Krótka piłka:

MSI B360M PRO-VDH za 325 czy Gigabyte Z370P D3 za 429 zł.

Jest sens dopłacać ponad 100 zł za szybsze ramy bo chyba nie bardzo? Czy karty te różnią się w znaczący sposób czymś jeszcze? (jakość dźwięku, temperatury, stabilność pracy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...