Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

rafirs

Odczytanie z pliku mp3 czasu rozpoczęcia i długości trwania danego słowa.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Posiadam plik mp3 oraz napisany tekst do niego.

 

Muszę teraz znać czas rozpoczęcia każdego pojedynczego słowa oraz ile trwa dane słowo.

 

Chodzi mi o dokładne odczytanie czasu każdego słowa z 3 miejscami po przecinku.

 

Napisy mam po prostu w pliku tekstowym.

 

Czy ktoś mógłby doradzić jak to zrobić? Jakiego programu użyć? Ręcznie bardzo ciężko wprowadzać.

 

Przykładowo:

 

 

 

słowo, czas_trwania, czas_rozpoczęcia

 

 

 

pierwszeslowo, 0.540, 1.212

 

drugieslowo, 0.605, 5.123

 

 

itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takiej informacji nie odczytasz z pliku mp3 bo jej po prostu nie ma.

 

Radziłbym zainteresować się programami do tworzenia karaoke (bo chyba to próbujesz zrobić). Z tego co wiem większość działa ręcznie, tzn. stukasz w spację kiedy zaczyna się dane słowo, więc na dokładność z trzema miejscami po przecinku nie ma co liczyć. Dzisiaj, w dobie rozpoznawania mowy może i jest jakiś program który robi to automatycznie (prawdopodobnie trzeba wcześniej oddzielić wokal od muzyki), ale też nie oczekiwałbym perfekcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniane wcześniej, taka informacja w pliku mp3 nie jest zapisana bezposrednio. Możesz pobawić się jakimś rozpoznawaniem mowy, ale to moze dać rózne rezultaty. Jeśli natomiast zakładamy, że słowo S1 kończy się i zaraz za nim zaczyna się słowo S2 itd, to wystarczy ze zapiszesz czas zmiany S1 na S2. Do tego wystarczy stoper z opcją zapamietywania okrążeń. Odpalasz stoper razem z mp3, i potem wciskasz "LAP" na stoperze po każdym słowie, to Ci zapamiętuje czasy, potem czasy możesz przepisać do pliku. Jeśli plik nie jest jakoś mega długi to mozesz użyć programu typu Audiacity, wczytać mp3 i na podglądzie wyczaić gdzie są słowa i spisać czasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...