Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

TerraNovum

[Zestaw] Około 6000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Uprzejmie proszę każdego, kto dobrze się zna na sprzęcie aby ocenił zestaw, który przygotowałem. Nie ukrywam, że moja aktualna wiedza na temat podzespołów jest bardzo mała dlatego świetnie by było jakby jakiś specjalista mógłby poświęcić chwilkę swojego czasu :). Przeznaczenie komputera; do gier.

 

Płyta główna: Asus ROG Strix Z370 G Gaming

Procesor: Intel I5 8600k 3.6Ghz

Karta graficzna: Asus GeForce 1060 Strix OC 6GB

RAM: Corsair Vengeance 3200Mhz 16GB

SSD: Samsung 500GB 850 EVO

HDD: Seageate FireCuda 7200 RPM 2TB lub WD Red Pro 2TB

Karta dźwiękowa: ? Czy warto kupić osobną kartę dźwiękową przy płycie głównej za 700-1000 zł?

Zasilacz: Nie mam zielonego pojęcia

 

Co byłoby lepszym wyjściem przy takiej specyfikacji, kupić tańszą płytę główną i dołożyć do I7 6800k 3.4ghz czy zostać przy tym wyborze? A może zostawić I5 i kupić GTXa 1070 zamiast 1060?

 

Monitor: Monitora nie wliczam w cenę zestawu PC, wybór padł na Dell Alienware AW2518HF.

 

Będę niesamowicie wdzięczny za wszelkie wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie piesz nic o podkręcaniu, a wybierasz wersję K, poniżej świetny zestaw bez OC

 

i7-8700 - 1249zł

silentiumpc fera3 - 99zł

MSI z370 pro - 450zł

SSD Goodram irdm pro 2gen 240gb MLC - 320zł

2TB Toshiba - 229zł (Seagate nie bierz, za bardzo awaryjne ostatnio)

2x8GB Goodram irdm 3000mhz - 679zł

GTX1080 - 2299zł

Corsair cx550 - 250zł

obudowa Silentiupc rg4 - 149zł

 

razem: 5724zł

 

ewentualnie mozna dołożyc ok. 100zł do płyty MSI z370 sli plus z lepszym kodekiem dźwięku za 559zł.

wtedy cena 5833zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 to słaba karta minimum to 1080

 

Dysk toshiby sa głośne jak hdd to wd blue

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zestawie Xtn zmienił bym zasilacz chodź i tak wielki plus, że nie poszło nic od SPC.

 

Masz budżet, więc na twoim miejscu zmienił bym na:

-Zasilacz SeaSonic Focus Plus Gold 550/650w

Otrzymujesz 10lat gwarancji, jest w pełni modularny,półpasywny układ pracy chłodzenia, bardzo wysoka kultura pracy oraz jakoś wykonania, DC-DC i japońskie kondensatory.

 

Mieścisz się z nim w założonej cenie, więc nawet bym się nie zastanawiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor: Monitora nie wliczam w cenę zestawu PC, wybór padł na Dell Alienware AW2518HF.

 

Skoro GPU od nV, to dlaczego monitor z FreeSync a nie z G-Sync? Ważna rzecz, która zaraz pójdzie gdzieś w bok.

Jakiś nacisk na wygląd, kulturę pracy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

 

@ xtn: Jeśli chodzi o podkręcanie to zawsze jak kupowałem sprzęt zakładałem, że coś tam będę kręcić ale w sumie nigdy tego nie robiłem i po przemyśleniu masz rację, pewnie kręcić i tym razem nie będę. Powiedz mi proszę w którym sklepie znalazłeś 1080 za 2299 zł? Ja najtańszą widziałem za 2499, czy mówisz o wersji mini? Czy wersja mini ma takie same osiągi jak standarowa?

 

@ Savan: Dzięki za sugestię, jak tylko wrócę do domu to zrobię rozeznanie

 

@ Caps: Czytałem, że przy 244hz gsync nie ma za bardzo sensu i dopłacanie 600 zł do wersji z syncem jest tego nie warte. Jeśli chodzi o wygląd jest mi to zupełnie obojętne, kultura pracy rozumiem chodzi o głośność itp? I tak zazwyczaj większość czasu gram w słuchawkach więc nie przykładam do tego większej uwagi, oczywiście nie chciałbym żeby chodził jak odkurzacz lecz nie zależy mi na tym, by był jak najcichszy

 

xtn Twój zestaw wygląda bardzo ciekawie, i7 i GTX 1080 na pewno zapewni lepszą wydajność tylko moje pytanie brzmi czy reszta podzespołów, które są zauważalnie tańsze nie wpłyną na całokształt pracy komputera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1060 w zestawie za 6 kafli do śmiech :hmm:

 

Bierz zestaw proponowany przez xtn, tutaj masz 1080 za 2299: Inno3D GeForce GTX 1080 TWIN X2 8GB GDDR5X

Resztę cen też xtn podawał chyba z x-komu, z tego co widzę.

 

Odnośnie g-sync - nie rozumiem tego kto mówi, że G-Sync nie ma sensu. Taka osoba albo po prostu nie widzi rozjeżdżających się klatek, albo nie chce widzieć. Dla mnie G-Sync w monitorze to podstawa - może dla tego, że zauważam każde przycięcie i zniekształcenie obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@TerraNova.

Nie nie musisz dokupywać karty dźwiękowej. Opcjonalnie Możesz zainwestować w płytę Z370 ze zintegrowaną ALC-1220.

Gigabyte GA-Z370-HD3P 505zł

 

Raczej tańsze podzespoły nie wpłyną na pracę komputera. Jak Chcesz w coś dobrego zainwestować, to zamiast w płytę zainwestuj w szybki SSD M.2 Nvme Plextor 256GB M.2 PCIe M8Pe za 429zł. Opcjonalnie Możesz dopłacić do zasilacza w goldzie. Zobacz zasilacz Seasonic 550W Focus Plus 80 Plus Gold BOX za 379zł.

 

W sumie te 200-300zł to nie takie duże pieniądze a sprzęt Masz bardzo dobry na długie lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tessir: Racja, dlatego zostanę przy GTX 1080, warto dopłacać 200 zł do Zotaca czy nie ma pomiędzy nim a Inno żadnej różnicy? Co do gsyncu to czy będą widoczne rozjeżdżające się klatki przy monitorze 244 HZ?

 

@ pabloesc: Duża jest różnica wydajności pomiędzy SSD Plextorem a Goodramem proponowanym przez xtn? Zastanawiam się też, czy 550W nie będzie troszkę za mało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

550w spokojnie starczy. Jak będziesz miał monitor 240hz, a gra załóżmy 100-140 fps to będziesz widział jak skacze obraz. Na monitorze z g-sync nie będziesz tego widział.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ TerraNovum

Dobre 550w wystarczy spokojnie pod Twój zestaw. Focus ma 10lat gwarancji dlatego go poleciłem. Spokojnie by Ci ogarną procesor i7 + kartę 1080Ti 11GB OC.

 

Jak Masz bardzo ograniczony budżet to zobacz zasilacz Supremo. Ma 3lata gwarancji.

SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold 550w za 299zł

 

Myślę, że tak. SSD M2 Nvme są szybsze od standardowych 2,5``cala, chociaż na Goodrama 240GB nie powinieneś narzekać.

 

Grasz w Cs Go? Jak nie to zobacz monitory 24,5`` 144Hz z reflinków poniżej;

Lenovo Legion Y25F Gaming Monitor 999zł

 

AOC G2590PX 1049zł

 

Z 240Hz oprócz Della zerkną bym z ciekości na AOC z reflinku poniżej, tylko tak jak mówię nie wiem w co grasz, bo jak w wymagające gry gdzie Twój komputer z trudem osiągnie pod 144Fps, lub mniej, to zakup monitora 240Hz nie ma sensu. Do Cs Go zakup monitora 240Hz jak najbardziej ma sens.

AOC AGON AG251FZ 1399zł

 

Próbował bym pisać w komentarzu do zamówienia prośbę a gratisowe złożenie komputera.

 

550w spokojnie starczy. Jak będziesz miał monitor 240hz, a gra załóżmy 100-140 fps to będziesz widział jak skacze obraz. Na monitorze z g-sync nie będziesz tego widział.

Też jestem zdania, że do zestawu Autora zasilacz o mocy 550w w zupełności wystarczy i to z zapasem.

Ustawiasz framerate w grze i już tak nie skacze. Jak Masz 240Hz to nie jest tak, że musisz koniecznie tyle mieć na ekranie. Możesz w panelu ustawić 100, 120, 144Hz czy ile tam Chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tessir: Super, wielkie dzięki za wszelkie informacje. Czy w takim razie Dell Alienware AW2518H za 1900 będzie dobrym wyborem czy za te pieniądze można dostać już coś lepszego?

 

@ pabloesc: Tak, gram w CS GO tylko tak zacząłem się zastanawiać, swego czasu grałem sporo lecz profesjonalnym graczem nie jestem i bije się z myślami czy aby na pewno 244hz jest mi potrzebne czy lepiej byłoby kupić jakiegoś dobrego 144hz w granicach 1500 zł. Sprawdzałem tego AOC i porównując, to co przeczytałem, do Della wypada troszkę gorzej?

 

@ bartosz: Dzięki za wskazówkę :)

 

Ostatnie pytanie Panowie, czy warto dopłacać do tego GTX Zotac czy nie ma różnicy pomiędzy Inno?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ZOTAC AMP to 5 lat gwarancji, backplate i bodajże lepsze chłodzenie. Jeżeli mowa o wersji MINI, to nie warto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za dotychczasowe odpowiedzi.

 

@ xtn: Jeśli chodzi o podkręcanie to zawsze jak kupowałem sprzęt zakładałem, że coś tam będę kręcić ale w sumie nigdy tego nie robiłem i po przemyśleniu masz rację, pewnie kręcić i tym razem nie będę. Powiedz mi proszę w którym sklepie znalazłeś 1080 za 2299 zł? Ja najtańszą widziałem za 2499, czy mówisz o wersji mini? Czy wersja mini ma takie same osiągi jak standarowa?

 

@ Savan: Dzięki za sugestię, jak tylko wrócę do domu to zrobię rozeznanie

 

@ Caps: Czytałem, że przy 244hz gsync nie ma za bardzo sensu i dopłacanie 600 zł do wersji z syncem jest tego nie warte. Jeśli chodzi o wygląd jest mi to zupełnie obojętne, kultura pracy rozumiem chodzi o głośność itp? I tak zazwyczaj większość czasu gram w słuchawkach więc nie przykładam do tego większej uwagi, oczywiście nie chciałbym żeby chodził jak odkurzacz lecz nie zależy mi na tym, by był jak najcichszy

 

xtn Twój zestaw wygląda bardzo ciekawie, i7 i GTX 1080 na pewno zapewni lepszą wydajność tylko moje pytanie brzmi czy reszta podzespołów, które są zauważalnie tańsze nie wpłyną na całokształt pracy komputera?

Tessir dobrze podał, ewentualnie gtx1070ti są dzisiaj 2 i nawet 3 wentylatorowe w emag na promocji inno3d ichill za 2250zl, a 2 wentylatorowe zbliżona do mojej budowa za 2220zl. Jak podkręcasz ta ichill to praktycznie zrówna się z gtx1080.

 

GTX 1070ti https://m.emag.pl/karta-graficzna-inno3d-ichill-geforce-gtx-1070-ti-x3-v2-8gb-gddr-c107t3-3sdn-p5ds/pd/D32HXFBBM/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ tessir: Super, wielkie dzięki za wszelkie informacje. Czy w takim razie Dell Alienware AW2518H za 1900 będzie dobrym wyborem czy za te pieniądze można dostać już coś lepszego?

 

@ pabloesc: Tak, gram w CS GO tylko tak zacząłem się zastanawiać, swego czasu grałem sporo lecz profesjonalnym graczem nie jestem i bije się z myślami czy aby na pewno 244hz jest mi potrzebne czy lepiej byłoby kupić jakiegoś dobrego 144hz w granicach 1500 zł. Sprawdzałem tego AOC i porównując, to co przeczytałem, do Della wypada troszkę gorzej?

 

@ bartosz: Dzięki za wskazówkę :)

 

Ostatnie pytanie Panowie, czy warto dopłacać do tego GTX Zotac czy nie ma różnicy pomiędzy Inno?

Chyba nie ma sensu dopłacać do Zotaka. 1080 Inno 2x jest też dobre i ma solidny backplate.

 

Też tak właśnie myślałem że Dell będzie lepiej wypadał, ale to trzeba by mieć dwa monitory przed sobą żeby porównać. Ważne żeby monitor miał regulację wysokości Height. Della Masz na stronie Dell 24.pl za 1399zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...