Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Diablak

Razer Basilisk i Synapse 3 tylko online?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to prawda, że Razer Basilisk działa tylko z oprogramowaniem Razer Synapse 3 ?

I tylko w online przez chmurę można wykorzystać 100% konfiguracji myszek Razer?

 

Bo to raczej nieporozumienie, jeśli bez internetu jest tylko domyślny profil myszy bez możliwości zmiany dpi, profili itd.

 

O ile wiem ze starszą wersją Synapse 2.0 to Basilisk nie działa, a w starszym oprogramowaniu była możliwość jeszcze trybu offline.

W Synapse beta 3 już z tego nie ma, jak i pliku "RazerLoginData.xml" gdzie można było ręcznie wymusić start w offline

 

Czy to się dzieje na prawdę? że bez neta nie można już korzystać z pełnej funkcjonalności myszki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, basilisk działa tylko z oprogramowaniem Synapse 3. Mysz posiada wbudowaną pamięć wewnętrzną, więc można zapisać profile ustawień np. dpi, ale niektóre rzeczy jak np. przypisanie danej aplikacji pod przycisk, zaawansowane makra już nie są przechowywane z pamięci urządzenia. Z tego co pamiętam, to można przechowywać w Basilisku 3 niezależne profile ustawień (wtedy dioda LED pod myszką zapala się na wcześniej ustawiony kolor profilu).

 

W sumie nie sprawdzałem zachowania Synapse 3 bez internetu - muszę to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a na przypisaniu pod przycisk danej opcji/aplikacji bardzo mi zależy.

Więc jednym słowem trzeba nazwać to odpowiednio, że jest to nic innego jak tzw telemetria (ala spyware)

pod nazwą sterownika urządzenia.

 

Nie dosyć, że klient płaci za urządzenie, to jeszcze w tej cenie płaci za to, że przesyła do Razera dane telemetryczne, bo po co przechowywać takie dane w chmurze?

a......tak by móc podłączyć myszkę na innej maszynie.

Ale prawdę powiedziawszy ilu klientów korzysta z takiego czegoś ....1% pomijając zawodowych graczy, którzy zmieniają lokalizacje, turnieje itd. Ale zawsze można przecież zapisać np na USB o ile by udostępnili taką opcję.

 

A tak tylko chmura....chmura i chmura.......ech szkoda słów.

 

Ja podziękuję za produkt Razera w takim razie z dwóch powodów:

1. nie działa w pełni bez internetu

2. zbiera dane o użytkowniku - karygodne.... i za to jeszcze płacić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby się dało przybindować aplikację pod przycisk u innych producentów, bez potrzeby instalacji dodatkowego oprogramowania (chyba, że odpalamy systemowego calc'a).

Przetestowałem i można pracować w trybie offline - aplikacja normalnie się ładuje, pokazuje komunikat, że brak połączenia sieciowego, konto jest cały czas "aktywne".

 

Telemetrię masz teraz wszędzie, to temat rzeka i nie chce się w to zagłębiać. Nawet nie wiesz ile taki ISP zbiera danych o użytkownikach. Ile ludzi korzysta z tego chmurowego rozwiązania? Większość, których znam - jest to po prostu wygodne.

 

Tak, czy inaczej nikt Cię nie zmusza do korzystania z tego, jeśli boisz się telemetrii, to nawet nie włączaj internetu/telefonu i zabunkruj się w jakiejś piwnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, że sprawdziłeś, a działa w pełni Synapse 3 bez połączenia z internetem? (offline)

Czy tylko jakaś część?

Chodzi o to, czy można w 100% korzystać z dobrodziejstw tej myszki Razer, bo o ile wiem to nie można, bo kuzyn właśnie ją ma i jest zawiedziony również tymi tzw sterownikami. (ok 6 procesów w tle.....)

 

Sama mysz mi się spodobała, bo dobrze w mojej dłoni leży ale jeszcze wnikam i się zastanawiam czy ją zakupić.

 

Druga sprawa jak włączyłeś tryb offline w Synapse 3?

 

A trzy nie zawsze mam internet, więc nie chce myszki, gdzie nie będzie działała jak powinna.

I taka informacja powinna być również moim zdaniem na opakowaniu. np bez neta nie działa to to...itd.

 

Odnośnie telemetrii też nie będę się zagłębiał, po prostu cenię swoją prywatność. A tzw sterownik Razera to czysta telemetria.

Chmura powinna być do ew. wyboru, czy też za opłata dodatkową jak już ktoś chce, a nie narzuca już to z góry producent urządzenia.

 

I nie Tobie wskazywać i oceniać mnie, czy mam się bunkrować itd.

A że większość ludzi kocha wręcz uczestniczyć w big brother, to już ich wolna wola oczywiście. A mnie nic do tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Synapse 3 nie ma magicznego przycisku "Offline", tak jak w wersji 2. Jak to sprawdziłem? Wyłączyłem kartę sieciową.

Wszystko działa, łącznie ze zmianą ustawień, czy wrzucaniem konfiguracji do myszy - oczywiście nie będzie działać synchronizacja z cloudem, bo nie ma połączenia internetowego.

 

Nie będzie informacji, że nie działa bez internetu bo to bzdura (patrz wyżej).

 

Jeśli tak boisz się telemetrii to po prostu odinstaluj Synapse, ew. przyblokuj aplikację firewallem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma przycisku offline, no właśnie, ale są za to zbędne procesy w tle od tzw sterownika, który waży ok 200MB

Kupujesz mysz i nie zainstalujesz Synapse, jak nie założysz konta i nie prześlesz informacji o swojej maszynie i oprogramowaniu do Razera. Po tych czynnościach dopiero możesz korzystać z myszki. Czysta telemetria.........

 

Powinny być dwie wersje sterowników

full - dla wymagających chmury i bajerów game

lite - podstawowy nie obciążający RAM, czyli normalny sterownik z normalnym trybem offline do konfigu myszki.

 

Nie potrzebuję zbędnych procesów i połączeń kilka razy na minutę ze stroną razera i zbędnych serwisów i dodatków.

Nie każdy ma stałe łącze 10~100Mb.

 

Podziękuję Razerowi i idę do innego producenta, prp logitech g502 o ile ma normalny sterownik

 

edit:

 

Nie mam co odinstalowywać, bo jeszcze nie kupiłem i Razera nie kupię ze względu na po prostu telemetryczny i nadwymiarowy tzw sterownik, a który jest wciskany na siłę klientowi. Bo bez Synapse ta mysz jest warta tylko sensor i nie mamy wtedy konfiguracji przycisków i mamy narzucone stałe tryby dpi

 

I jeszcze do tego od tylu lat na rynku, a żałują na translatera kilkunastu słówek w software.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...