Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Toomasz

Jaka Karta graficzna do 250zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam planuję upgrade komputera i mam pytanie jaką karte wybrać (używkę)

Rzeczy ktore planuję kupić

Zasilacz SPC Vero L2

Procek 3.2Ghz Amd

Płyta narazie zostaje Asus M2n-mx potem wymienię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega obok sprzedaje http://forum.pclab.p...eForce-GTX-660/ jest calkiem niezla propozycja w tej cenie.

Ew. uzywana GTX 750, moze jakas GT 1030 - w tym wypadku nalezy pilnowac zeby znalezc wersje z wyjsciem VGA (D-SUB) jesli masz monitor bez innego wejscia.

Chociaz szczerze to na duzo bym nie liczyl, pamietam ze nawet GT 9600 mi ograniczal dwurdzeniowy athlon na AM2. Karty pokaza pazurki dopiero przy sparowaniu z ciut lepszym procesorem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadną. Możesz poszukać 750ti albo GTX660. To jest absolutne minimum, żeby bawić się w kupowanie szrotu, ale raczej na pewno żadnej z nich nie dostaniesz za 250zł. Reszta kart za tą cenę to już totalne trupy.

 

Dorzuć 50-70 złotych i poczekaj aż będzie jakaś "promocja" na GT1030. Nic lepszego nie kupisz, a jak kupisz to tym gorzej dla ciebie bo nie wiadomo kiedy to padnie.

Sprzedawcy elektrośmiecia z Allegro nie wiedzą za bardzo, który mamy rok i potrafią wołać 200+ złotych za używkę sześcioletniego HD7770, który jest słabszy od GT1030.

 

EDIT: ten procek to AM2? Bo jeżeli tak to nawet wyżej wymienione karty nie mają sensu. Możesz spokojnie kupić coś za 120 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie za bardzo masz w czym wybierać przy tej podstawce kupisz cokokwiek wydajniejszego od 660 to już procek będzie sporym ograniczeniem napisz na jakiej rozdzielczoeci grasz jaką teraz masz kartę graficzną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX660 to są okolice wydajnościowe RX460/560. Tam nawet Phenom II będzie na styk. Moim zdaniem nie opłaca się ładować pieniędzy w taki sprzęt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety nie za bardzo masz w czym wybierać przy tej podstawce kupisz cokokwiek wydajniejszego od 660 to już procek będzie sporym ograniczeniem napisz na jakiej rozdzielczoeci grasz jaką teraz masz kartę graficzną

teraz mam cos pokroju nvidii 8600 gram w takie gry jak gothic 2 3 fifa rozdzielczosc mi nie przeszkadza mam monitor full hd ale gram na 720p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nawet GTX460 zrobi ci DUŻĄ różnicę a spokojnie dostaniesz go grubo poniżej 150 złotych. Chociaż ile taka karta pożyje to wie tylko Duch Święty, ewentualnie ten co ją piekł w piekarniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cztery stówy za takie padło? Przecież to ma wydajność jak GTX1050, który powinien normalnie kosztować <500. Nie mówiąc już o tym, że za tą kasę dało się swego czasu kupić nówkę sztukę RX560 z Nektarynek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozglądaj się raczej za Radeonem HD7770, ewentualnie GTX460 albo HD6850. Żadna z tych kart nie jest warta więcej niż 150 złotych, dlatego radzę uzbroić się w cierpliwość.

 

Poza tym tak jak pisałem, ryzyko że dostaniesz kartę z piekarnika jest spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im starsza karta tym zwieksza sie szansa ze padnie - i nikt nie odpowie Ci rzetelnie na pytanie czy to bedzie za tydzien, miesiac, moze za rok. Wiec jezeli na ten sprzet wydajesz zachomikowane pieniadze to imo lepiej kupic cos nowszego, czy nawet kompletnie nowego z gwarancja (w tym przypadku jakis GT 1030, uzywki sie pojawiaja, czasem nawet jakies promocje)

Natomiast jesli szukasz mozliwe najwydajniejsze karty i nie obchodzi Cie jak dlugo ona bedzie dzialac, to wtedy taki GTX 660, 760 (o ile zakres cenowy pozwoli).

Taki 550Ti mooooze, o ile cena jest adekwatna i w miare rzetelny sprzedawca.

Aczkolwiek pamietaj ze czesc starych kart moze byc po operacji "pieczenia".

Tak czy inaczej jak przeczytasz to co koledzy wyzej juz napisali - do obecnej platformy wiekszosc kart dostepnych nawet na rynku wtornym jest o wiele na wyrost i na cudowne zmartwychwstanie tej konfiguracji nie ma co liczyc (suma sumarum to ma z 12 lat co najmniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyżej też raczej nieopłacalne. GT1030 niszczy praktycznie wszystkie używki w segmencie do 300 złotych, bo żeby kupić coś wyraźnie wydajniejszego, trzeba kupić trupa w rodzaju HD7850 (a i nawet z tym mogą być problemy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyżej też raczej nieopłacalne. GT1030 niszczy praktycznie wszystkie używki w segmencie do 300 złotych, bo żeby kupić coś wyraźnie wydajniejszego, trzeba kupić trupa w rodzaju HD7850 (a i nawet z tym mogą być problemy).

 

 

Tak tak niszczy r9 270! Niszczy GTX760, Fszystko niszczy GT1030 który ma problem z CS GO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak niszczy r9 270! Niszczy GTX760, Fszystko niszczy GT1030 który ma problem z CS GO!

 

Teraz w każdym temacie dotyczącym taniego, używanego GPU polecają to padło GF 1030. Najbardziej śmieszą mnie te mity o padaniu radeonów 7xxx/R9 2xx. Jeśli karta pracowała w normalnych warunkach (przewiewna obudowa, standardowe napięcia) i nie jest to jakiś szrot ze śmietnika to czemu nie kupować używanej? Posiadam R9 270 MSI od nowości i jeszcze nigdy nie było z nią problemów - temperatury nie przekraczają 60 stopni. Stary GTX 660ti albo 760 będzie dużo wydajniejszy niż 1030 z najniższej półki, który nadaje się do wyświetlania pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz w każdym temacie dotyczącym taniego, używanego GPU polecają to padło GF 1030. Najbardziej śmieszą mnie te mity o padaniu radeonów 7xxx/R9 2xx. Jeśli karta pracowała w normalnych warunkach (przewiewna obudowa, standardowe napięcia) i nie jest to jakiś szrot ze śmietnika to czemu nie kupować używanej? Posiadam R9 270 MSI od nowości i jeszcze nigdy nie było z nią problemów - temperatury nie przekraczają 60 stopni. Stary GTX 660ti albo 760 będzie dużo wydajniejszy niż 1030 z najniższej półki, który nadaje się do wyświetlania pulpitu.

1 2 3 4 5 6 7 - ostatnie pięć stron z tego działuszczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego co ile pochodzi nie wiadomo bo nie wiesz kto jak z czego korzystał i jakie ma szczęście niektóre rzeczy padają od razu po gwarancji(na gwarancji) a niektóre chodzą po 10 lat i nic.

mam Gigabyte Radeon HD7950 3GB Wind Force 3 kupionego ok 2 lat temu za 250zł

Kupiłem 9 lat temu hd 4850 dwa lata temu dałem kuzynowi i chodzi do dziś a znajomym zielone popadały i co mam pisać że zielone to szajs nie kupujcie bo padają jak muchy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego co ile pochodzi nie wiadomo

 

I to jest wlasnie sedno. Nikt tu nikomu na sile nic nie wciska, prezentowane sa tylko opcje, ale w przypadku takiego towaru jak karta graficzna bez gwarancji warto napisac ewentualnemu kupujacemu jakie wiaza sie ewentualne niebezpieczesntwa (tj. utopenie tych 250zl w karte ktora MOZE podzialac 12 jak i 1 miesiac)

I to kupujacy podejmie decyzje, czy chce zarazykowac i wybierze opcje wydajniejsza, czy woli kupic wolniejszego ale jednak "pewniaka" z gwarancja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...