Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RadZiuw

Komputer do gier do 5000

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Postanowiłem złożyć swój pierwszy sprzęt do gier, głównie z myślą o Wiedźminie 3 na najwyższych ustawieniach. Ponieważ nie mam żadnej specjalistycznej wiedzy ani doświadczenia w składaniu PC, bazowałem głównie na googlowaniu i stronach które "pomagają" przy składaniu swoich zestawów. Udało mi się zebrać wszystko w całość i wyszło to mniej więcej tak:

 

CPU: Intel - Core i5-8400 2.8GHz 6-Core Processor

CPU Cooler: CRYORIG - H7 49.0 CFM CPU Cooler

Motherboard: ASRock - B360 Pro4 ATX LGA1151 Motherboard

Memory: Crucial - Ballistix Sport LT 8GB (1 x 8GB) DDR4-2666 Memory

Storage: Seagate - BarraCuda 1TB 3.5" 7200RPM Internal Hard Drive

Video Card: EVGA - GeForce GTX 1070 8GB SC GAMING ACX 3.0 Black Edition Video Card

Case: NZXT - Source 530 ATX Full Tower Case

Power Supply: Corsair - CX (2017) 450W 80+ Bronze Certified ATX Power Supply

Total: $986.88

 

Cena co prawda jest w $ ale na PLN wychodzi około 4.6tys

Nie jestem pewien co do płyty głównej i RAM, więc jeżeli ktoś mógłby mnie pokierować w odpowiednią stronę będę wdzięczny.

Jeżeli to możliwe, nie chciałbym zbyt obciążać swojego budżetu więc o ile to możliwe proszę o podpowiedzi w tej samej kategorii cenowej

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i5 8400 - 749zł

Gigabyte Z370P D3 - 409zł

GOODRAM 16GB 3000MHz IRDM X CL16 - 669zł

WD blue 1tb - 174zl

GOODRAM 240GB 2,5'' SATA SSD MLC IRDM (GEN2) - 269zł

Fera 3 - 99zł

Corsair CX550M 550W - 319zł

Inno3D GeForce GTX 1070 iChill X4 8GB GDDR5 - 2099zł lub w tej samej cenie Zotac Geforce GTX 1070 AMP Edition 8GB GDDR5

RG4 - 179zł, a jak chcesz bez okna to Gladius M35 - 189zł

Razem niecałe 5 tysi.

W tej cenie masz 6 rdzeniowego procka, płytę na z370, która umożliwi działanie wyżej taktowanych ramów, 16gb ram w dualu o taktowaniu 3000mhz (wiadomo, można spróbowac podkręcić na więcej), dobre karty graficzne, obojętnie jaką wybierzesz będziesz zadowolony, wystarczające chłodzenie, którego nie słychać ale trzyma bardzo ładnie temperaturę w ryzach, dysk hdd 1tb i ssd 240gb. Obudowy trochę gorsze (aczkolwiek wystarczające w zupełności) no ale coś z coś. No i dobry zasilacz 550w.

P.S.

Jeśli jednach chcesz płytę na b360 to asrock pro4 nie jest złym wyborem, ale ramy wtedy najtańsze o taktowaniu 2666/3000mhz z cl15/16 (czasem 3000mhz jest tańsze od 2666mhz a na płycie b360 i tak będą działać z 2666mhz)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry zestaw od proof ale plyte dałbym jeszcze lepsza MSI z370 sli plus za 550zl, żebyś kiedyś miał ewentualna możliwość założenia I7-8700k i podkręcenia go. Jeżeli uważasz ze nigdy nie będziesz podkręcał to propozycja twojej czy proofa płyty są wystarczające dla I7-8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Corsair CX550M 550W - 319zł

Patrząc na cenę i to co oferuje zasilacz,za 60zł więcej masz SeaSonic Focus Plus Gold 550W,więc warto dopłacić,bo nie jest to jakiś majątek.

W pełni modularny,Dc-Dc,dziesięć lat gwarancji,dwa tryby pracy ciągły i pół-pasywny,bardzo wysoka kultura pracy jak i jakość wykonania,japońskie kondensatory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ukrywam, że 5000zł to jest już górna granica której przekroczyć bym nie chciał, bardziej skłaniam się w stronę 4500zł o ile byłoby to możliwe. Czy mogę Was prosić o propozycję zestawu bliżej kwoty 4500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usuń z mojej propozucji ssd, skoro i tak będzie przekładka z lapka, weź zasilacz vero L2 500w i opcjonalnie płytę, którą wybrałeś. Napisz do xkomu o rabat i myślę, że spokojnie zmieścisz się w 4500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
    • Trudne się wylosowało... Monitorów z tunerem jest jak na lekartwo a szybszych niz 60hz tym bardziej. Nie ma mowy też o oledzie ani miniledzie z tunerem chyba że chodzi o telewizor to już prędzej coś znajdziesz.  Nie podałeś specyfikacji swojego komputera to też niezbyt można powiedzieć czy poradzi sobie z monitorem 4k np. (Samsung monitor m7 i m8) mają smart tv ale tunera już nie mają... Dodatkowo są na matrycy VA co nie każdemu może przypaść do gustu. Najlepszym rozwiązaniem będzie kupno możliwie najlepszego monitora na miniledzie/oled (jeżeli nadal mówimy o budżecie 4000zł) i jakiegoś smartboxa (googletv) z tunerem i podłączenie go do monitora poprzez HDMI.
    • Witam Proszę o ocenę zestawu do grania w 1440p i ewentualne propozycje zmian, chciałabym żeby wszystko zamknęło się w 7tys. Preferuję połączenie Intel/Nvidia, najlepiej jak najmniej RGB, dyski już posiadam (2 SSD Sata). Procesor i5 14600KF Karta Gigabyte GeForce RTX 4070 Super Windforce OC 12GB Płyta główna MSI B760 Gaming Plus WIFI lub MSI MAG B760 Tomahawk WIFI (wcześniej rozważałam również Gigabyte B760 Gaming X AX) Zasilacz Seasonic Focus GX - 750W Lexar Ares RGB 32GB 6400MHz CL32 Obudowa Genesis Irid 505F Z chłodzeniem mam problem, ponieważ chciałam zakupić Deepcool'a AK620, jednak nie jest dostępny w sklepie komputronika (sklep wybrałam ze względu możliwości odbioru komputera w moim mieście). Niestety ten ma dość ograniczony wybór chłodzeń. Tak samo jak widać mocno zastanawiam się nad płytą główną, jestem otwarta na propozycje.
    • https://www.rtings.com/monitor/learn/research/vrr-flicker  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...