Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gornik92

Ile za wynajem garażu?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jak myślicie ile powinienem wziąć od znajomego za wynajem garażu w niedużym mieście na obrzeżach? Garaż jest murowany i nie ma tam prądu. Wstępnie umówiliśmy się na 70 zł na miesiąc. Ale zastanawia mnie czy ta cena jest w sam raz czy moze trochę za mało? Proszę o poradę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płace 120 zł blaszak bez prądu - miasto 38k mieszkańców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja płacę 100zł sąsiadowi ;) równiez murowany ale z prądem. Z tą różnicą, że w ościennej miejscowości względem miasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od lokalizacji. Im bliżej ma korzystający z garażu od domu, tym drożej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to identyczne jak moje mieszkańców ok 40 tyś. Ogólnie kwestia jest taka, że to mój dość dobry kolega i tak myśle jaka dać cene żeby obie strony były zadowolone. Ogólnie mój a właściwie dziadka garaż stoi już długo pusty więc jakikolwiek grosz do mojej kieszeni byłby satysfakcjonujący. Korzystający ma daleko od tego garażu ale on jest fanatykiem starych samochodów i chce po prostu trzymać tam graty i swojego malucha którym raczej i tak nie bedzie jeździł xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie miasto 30k, 100 zł za wynajem murowany z prądem.

 

osobiście trzymam w garażu motor znajomej za 50zł miesięcznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli wydaje mi się, ze te 70 zł będzie odpowiednia ceną. Zasadniczo to bardziej znajomy bedzie placil za trzymanie tam swoich rzeczy i samochodu, ja do garażu będę mógł w kazdej chwili pojsc i on problemow zadnych robił nie bedzie. Umowe mamy zamiar podpisać ale to raczej tylko formalność bo jakby były jakieś problemy z płaceniem to po prostu wezmie stamtad swoje rzeczy i po kłopocie. Na ogół nie chciałbym angażować w to dziadka bo on i tak tam w ogóle nie chodzi wiec umowe podpisalbym na siebie i po prostu jak przez lata stał pusty to teraz bedzie eksplatowany za opłatą do mojej kieszeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jakieś 150-200zł za garaż murowany

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowa? z znajomym? po co :) wstawia auto płaci i tyle, to nie wynajem mieszkania że nie możesz wyrzucić lokatorów którzy nie płacą bo ich państwo chroni :)

 

nie zapłaci to wypchniesz auto z garażu i po kłopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowa? z znajomym? po co :)

Może chce zapłacić podatek, aby wspomóc nasze państwo :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wole napisać z nim jakąś umowę bo przynajmniej będzie go to zobowiązywało do płacenia na czas bo nie ukrywam, że z nim może być problem z płaceniem w terminie xD To taka śmieciówka ale dla czystej zasady ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umowa? z znajomym? po co :) wstawia auto płaci i tyle, to nie wynajem mieszkania że nie możesz wyrzucić lokatorów którzy nie płacą bo ich państwo chroni :)

 

nie zapłaci to wypchniesz auto z garażu i po kłopocie.

Oj byś się zdziwił. Czasami interesy ze znajomymi/rodziną to najgorsze co można zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj byś się zdziwił. Czasami interesy ze znajomymi/rodziną to najgorsze co można zrobić.

Amen. Niedawno złożyłem papiery do sądu w sprawie pożyczki dla "najbliższych przyjaciół rodziny"...

 

Z umowy na coś takiego bym mimo wszystko zrezygnował. Jeszcze ją ktoś zobaczy i zapyta o podatki :E Wynajem nieruchomości to poważna sprawa.

Zaśpiewać mu stówę i jakby co, zgodnie z sugestią powyżej, wyturlać malucha z garażu. Maluchy dobrze się turlają, o czym przekonał się facet uporczywie zastawiający bramkę w moim domu rodzinnym :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe wole napisać z nim jakąś umowę bo przynajmniej będzie go to zobowiązywało do płacenia na czas bo nie ukrywam, że z nim może być problem z płaceniem w terminie xD To taka śmieciówka ale dla czystej zasady ;)

To opcja jest płatność z góry za dany miesiąc, czy inny okres.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie mi płacił co mięsiac na jego początku. Czasami może być, że mi da od razu za 2 miechy. Mówie mi to nie przeszkadza, garaż i tak parę lat stał pusty i nie miałem z tego nic więc czy wezme 100 czy 70 to i tak jest zawsze na plus. Miałem z początku dylemat bo myślałem żeby więcej wyciągnać ale jak po znajomości to myśle, że te 70 zł za samo trzymanie auta i gratów jest ok i tak też się już umówiliśmy. A korzystać mogę z niego bez ograniczeń np wypić piwo lub flaszkę w deszczową pogodę :lol2: :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...