Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

Zamiana 960 GTX 4GB na RX 560 4GB

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Dokładnie AMD RX560 Asus ROG Strix Gaming OC 4gb

 

Do na ten moment Phenoma, więc AMD.

 

Czemu zamiana? 960 i tak nie jest wykorzystywana przez mój procesor.

 

Pytanie zatem czy jest to 560 już okrojona? Ile będzie słabsza? Do jakiego modelu NVIDII można porównac wydajnosc?

 

I pytanie ile realnie musiałby mi człowiek dopłacić do 960 by to się opłacało?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

560 1024 i 560 896 koegzystują więc najlepiej by było jakby ci wrzucił screen z gpuz.

ile będize słabsza od 960? kilkanaście do może 30% w zależności od gry. RX 560 to mniej więcej 1050 a 960 to 1050ti. przynajmniej jeśli mowa o 1024

 

ile musiałby dopłacić? trudno powiedziec bo ceny 560 są wypaczone. przed boomem wersje 4gb latały koło 600 złotych. imo jakbyś dostał 100 złotych to już byłoby dużo. generalnie dziwie się że komuś przyszła do głowy taka wymiana :hmm: chyba że gość się zupełnie nie zna. ja bym się nie wymieniał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tobie? Chyba ty jemu.

 

RX560 to słabszy odpowiednik GTX1050, który w wersji 4GB kosztował swego czasu prawie tyle co GTX1050 ti (teraz kosztuje więcej). Karta nieopłacalna i bez racji bytu, chyba że interesuje cię kopanie kryptożetonów, ale na to już chyba trochę za późno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

"On tobie? Chyba ty jemu."

 

dlaczego ja miałbym dopłacac, jeśli 960 jest silniejsza?

 

Tak, gość chce się wymienić i mi 560 zaoferował z jego dopłatą

 

Pasuje mi to bo tez pobor pradu mniejszy a moj zasilacz dyszy

 

Jak z mozliwosciami o/c na tej karcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

On tobie? Chyba ty jemu.

 

RX560 to słabszy odpowiednik GTX1050, który w wersji 4GB kosztował swego czasu prawie tyle co GTX1050 ti (teraz kosztuje więcej). Karta nieopłacalna i bez racji bytu, chyba że interesuje cię kopanie kryptożetonów, ale na to już chyba trochę za późno.

Czego nie rozumiesz? GTX 960 4GB zjada RX 560. A swego czasu GTX 960 4GB kosztował ponad 1000 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego nie rozumiesz? GTX 960 4GB zjada RX 560. A swego czasu GTX 960 4GB kosztował ponad 1000 zeta.

 

To zobacz sobie po ile chodzą RX560 4GB na Allegro. Jeżeli jest na gwarancji to gościu powinien być w stanie spokojnie to sprzedać za 500 złotych i dopłacić do nówki 1050ti, zamiast do używki.

 

Realna cena za używkę GTX960 to jest może 400-450 złotych. Ile on chce za to cudo, skoro 1050ti da się kupić dwie stówy drożej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zobacz sobie po ile chodzą RX560 4GB na Allegro. Jeżeli jest na gwarancji to gościu powinien być w stanie spokojnie to sprzedać za 500 złotych i dopłacić do nówki 1050ti, zamiast do używki.

 

Realna cena za używkę GTX960 to jest może 400-450 złotych. Ile on chce za to cudo, skoro 1050ti da się kupić dwie stówy drożej?

https://allegro.pl/kategoria/obraz-i-grafika-4312?string=gtx%20960%204gb&offerTypeBuyNow=1&order=pd&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-ele-1-1-0329

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realna cena?? Co to jest?? Liczy się cena rynkowa, o GTX960 w cenie 400-450 zł na razie można zapomnieć. No chyba że trafi się na kogoś, kto nie wie co sprzedaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś zapodał. Używki GTX960 w cenie wyższej niż nówka 1050ti

 

Jak gościu kupi tego GTXa za więcej niż 450 złotych, to za pół roku będzie płakał. W zeszłym roku podstawowe wersje 1050ti chodziły po 650 złotych. To po ile powinny chodzić teraz? Nie mowiąc już o używkach GTX960, który ma praktycznie identyczną wydajność, brak gwarancji o wyższy pobór prądu. Przepłacać to można, ale za nową kartę a nie szrot sprzed 3 lat, który pożyje może jeszcze drugie tyle.

 

Ale jak to mówią, kto głupiemu zabroni.

 

Realna cena?? Co to jest?? Liczy się cena rynkowa, o GTX960 w cenie 400-450 zł na razie można zapomnieć. No chyba że trafi się na kogoś, kto nie wie co sprzedaje.

 

Raczej kogoś, kto nie wie co kupuje. A kupuje trupa, który za pół roku będzie dwie generacje do tyłu. Nową 1050ti kupi spokojnie za 700 złotych a za 2 lata sprzeda za 400 albo więcej, bo to dalej będzie dosyć nowa karta. Przez ten czas ma spokój i praktycznie taką samą wydajność. Cena całej operacji: 300 złotych.

 

To ja się pytam jeszcze raz: ile on chce za to padło i dlaczego tak drogo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To żeś zapodał. Używki GTX960 w cenie wyższej niż nówka 1050ti

 

Jak gościu kupi tego GTXa za więcej niż 450 złotych, to za pół roku będzie płakał. W zeszłym roku podstawowe wersje 1050ti chodziły po 650 złotych. To po ile powinny chodzić teraz? Nie mowiąc już o używkach GTX960, który ma praktycznie identyczną wydajność, brak gwarancji o wyższy pobór prądu. Przepłacać to można, ale za nową kartę a nie szrot sprzed 3 lat, który pożyje może jeszcze drugie tyle.

 

Ale jak to mówią, kto głupiemu zabroni.

Co zapodałem? Po tyle chodzą na allegro, jesteś oderwany od rzeczywistości, te Twoje 400 zł za 960 nijak się ma do rzeczywistości, trzeba być realistą a nie bujać w obłokach. Rynek GPU rządzi się dziwnymi prawami, używka 960 jest w podobnej cenie co nowa 1050Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były ostanio na allegro 3 Geforce GTX960 po 400zł.

Jak ci dopłaci to sie wymieniaj, niech da 50-100 to jeszcze przyjanuszujesz na pare dych.

Nowsza kartę potem bedzie łatwiej sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tyle chodzą na allegro, jesteś oderwany od rzeczywistości, te Twoje 400 zł za 960 nijak się ma do rzeczywistości, trzeba być realistą a nie bujać w obłokach.

 

Jest dokładnie na odwrót. To co wisi na Allegro jest oderwane od rzeczywistości, bo gdyby było normalnie wycenione to już dawno by się sprzedało. Wszystkie te oferty od Januszy to są leżaki magazynowe, które nie mają szans się sprzedać. Dlatego jak wystawisz coś grubo poniżej ich cen, to powinno zejść na pniu.

 

Tak jak pisałem. W sklepach trafiają się "promocje" gdzie nowe karty są sprzedawane w cenach zbliżonych do normalnych, więc 1050ti jest jak najbardziej do kupienia za około 700 złotych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.morele.net/karta-graficzna-inno3d-geforce-gtx-1050-ti-twinx2-4gb-gddr5-128-bit-dp-hdmi-dvi-d-box-n105t-1ddv-m5cm-1078742/

Strasznie to inno 3d zaatakowało, wszędzie to sprzedają, wydaje mi sie że lepsze inno z dwoma wentylami niz asus z 1.

Moja następną karta będzie inno, jak mam zaoszczędzić kilka stów to po co mi jakiś gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tyle chodzą na allegro, jesteś oderwany od rzeczywistości, te Twoje 400 zł za 960 nijak się ma do rzeczywistości, trzeba być realistą a nie bujać w obłokach.

 

Jest dokładnie na odwrót. To co wisi na Allegro jest oderwane od rzeczywistości, bo gdyby było normalnie wycenione to już dawno by się sprzedało. Wszystkie te oferty od Januszy to są leżaki magazynowe, które nie mają szans się sprzedać. Dlatego jak wystawisz coś grubo poniżej ich cen, to powinno zejść na pniu.

 

Tak jak pisałem. W sklepach trafiają się "promocje" gdzie nowe karty są sprzedawane w cenach zbliżonych do normalnych, więc 1050ti jest jak najbardziej do kupienia za około 700 złotych.

Po 400 zł to mogły się trafić wersje 2GB a nie 4GB i ze słabym chłodzeniem. Nie ma sensu toczenie tej jałowej dyskusji bo ceny są jakie są. Może w światach równoległych 960 4GB chodzą po 400 ale w tej rzeczywistości ceny są wyższe. Niepotrzebnie tylko zaśmiecamy temat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z dobrym chłodzeniem, tej karcie 4gb nie potrzebne są w nowych grach i tak trzeba ciąć textury i detale żeby to w miare rozsadnie chodziło.

W takim Far Cry 5 to na takiej karcie może 1500 mb zajmie jak sie wszystko ustawi na low.

Jakies smieszne przeswiadczenie jest teraz że textury gpu nie obciążają i walą na tanich kartach textury na maxa

i wszystkie detale wyłaczają żeby było jako tako.

Taki 1050TI ma 4GB i co z tego jak sie ustawi max textury i średnie detale to i tak bedzie kicha i trzeba będzie zmniejszyć textury tez na srednie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Bzdury. W wielu grach 4GB uratowało 960 dupę. Mniej niż 4GB nawet nie schodzę, bo widzę ile wnosi. Wolfenstein, Batman, czy Creedy to najlżejsze przykłady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomijajac cala gownoburze i offtop, to spokojnie możesz sie zamienić 560 4gb jest pomiedzy 1050 i 1050ti, rog strix nie wystepuje w obcietej wersji, stówka doplaty z jego strony będzie ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdury. W wielu grach 4GB uratowało 960 dupę. Mniej niż 4GB nawet nie schodzę, bo widzę ile wnosi. Wolfenstein, Batman, czy Creedy to najlżejsze przykłady

To lepiej pochwal sie ustawieniami w tych grach i liczbą klatek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz Rxa 560 4gb super karta . cicha i chłodna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

To lepiej pochwal sie ustawieniami w tych grach i liczbą klatek.

 

Wolfensteina tylko demo probowalem wiec zamkniete pomieszczenia. na 1360x768 do 90 fps na max ustawieniach jak pamietam, albo jedno oczko nizej.

 

Batman i Creed wymagaja procesora i ten dusi się, wiec sa spadki do 30-40 fps ale na tej rozdzialce 19xx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Far Cry 5 w ogóle nie ruszy, procesor to najważniejsza rzecz w kompie, więc zacznij zbierać, na płyte głowną i procesor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to zbieram... bedzie dodatkowe 100zł po wymianie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...