Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gregores

Laptop do 4500 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyszedł czas pożegnać się ze swoim y700 :) Poszukuje czegoś wydajnego na gtx1060 ewentualnie 1050ti. Pytanie czy ten MSI GL62MVR i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1060 IPS jest dobry.. laptop ma służyć jako stacja robocza gdzie podłączone są 2 monitory, klawiatura i myszka. Mam częste wyjazdy i będę zabierać go razem ze sobą. Wole mieć 2 w 1 niż osobnego blaszaka i laptopa. Czy znajdę coś godniejszego polecenia w tej cenie czy to najlepsza opcja w tym momencie? Ewentualnie interesuje mnie info czy ten laptop posiada jakieś bolączki problemy przez co lepiej kupić coś na GTX1050TI niż potem żałować. Najważniejsze żeby laptop posiadał 2 porty video na 2 monitory.

 

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten msi jakością wykonania nie grzeszy, lepszy bedzie clevo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jakość wykonania mnie średnio interesuje bo przez połowę czasu spędzi jako stacja. Co do clevo podrzuć jakiś link.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten msi jakością wykonania nie grzeszy, lepszy bedzie clevo

 

Jakość podobna do Clevo. W tej cenie i z tymi podzespołami trudno oczekiwać jakości serii GT czy też GE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś Clevo - masz Clevo, to chyba najlepsza promocja jaką widziałem na Clevo ostatnimi czasy:

https://proline.pl/dream-machines-g1060-15pl24-15-6-cali-fhd-ips-i7-7700hq-120gb-ssd-1tb-8gb-gtx1060-6gb-mysz-dm1-pro-podkladka-dm-pad-l-pakiet-gier-p1221389

+ i7-7700hq

+ 8GB RAM

+ GTX 1060

+ 120 GB SSD

+ 1TB HDD

+ IPS FHD

+ Dobra myszka - free

+ Podkładka - free

+ Vermintide 2 - free

- Brak OS

Całość 4675 PLN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze żeby laptop nie throttlowal. A nigdzie nie moge znaleźć temperatur tego msi

 

Podobno jest problem z temperaturami, a ja wolałbym mieć coś chłodniejszego.. chyba że zejdę nieco z budżetu i wybiorę MSI na GTX1050TI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym ze potrzebuje czegoś na 2x wyjscie video. Win nie jest mi potrzebny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Dellu masz USB typu C, możesz do niego dokupić przejściówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dell Vostro 7570 i5-7300H/8GB/128+1000/10Pro GTX1060

Odpowiednik 7577 w mniej gaimingowej obudowie, z białym podświetleniem klawiatury oraz 3-letnią gwarancją. Posiada wyjścia: D-SUB, Thunderbolt oraz HDMI. System operacyjny jest w wersji PRO. Układ chłodzenia identyczny jak w Inspiron'ie 7577.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zakupułem tego msi ale chyba jednak będę go zwracać.. bo że sie tak wyraże cały czas sie wietrzy :D pisząc posta na forum w tym momencie mam 55-60 stopni, w stresie dobija do 90 i jest mega głośno. Druga sprawa zamontowałem dysk SSD, i mocno dostaje po dupie bo ma aź 80 stopni bez mega stresu, jedynie praca na windowsie :/ nie tego spodziewałem się po msi za 4,5k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośna praca oznacza wydajne chłodzenie dobrze że nie występuje throttling.

 

Z wydajną konfiguracją w dobrej cenie ASUS FX503VM-E4069 i7-7700HQ/8GB/1TB GTX1060

Matryca FULL HD IPS, pełny GTX1060 6 GB, podświetlana klawiatura, miejsce na dodatkowy dysk SSD, przyzwoite chłodzenie choć też potrafi być głośne pod pełnym obciążeniem, łatwy dostęp do podzespołów.

 

Ewentualnie taniej Lenovo Legion Y520-15 i7-7700HQ/8GB/256+1000 GTX1060

Matryca FULL HD IPS matowa, wygodna podświetlana klawiatura, procesor 4 rdzeniowy 7 generacji Kaby Lake, dobre głośniki od Harman (firma od JBL), USB Typu C, bardzo dobrze rozmieszczone porty, dysk SSD M2 PCIe NVMe. Tylko musisz się liczyć że jest tutaj grafika q-max słabszej wydajności, lecz wciąż wydajniejsza od GTX1050ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury są znośne, martwi mnie to ssd i 80 stopni, no i nie wiem czy 99 stopni w aida64 to wydajne chłodzenie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, ogolnie po wyjeciu ssd zrobilo sie troche zimniej.. ale mimo to odpalam film na yt a tutaj skok do 60 paru.. gdzie w starym leniwcu po 2 latach tak nie miałem a tez siedziala i7

 

Dobra sprawa wygląda tak.. pogrzebałem nieco i temp ustabilizowałem włączając na stale drugi wiatrak ale laptop nagrzewa sie dość mocno w części gdzie jest dysk ssd m.2 i teraz nie wiem czy to wada mojego egzemplarza czy ogolna ale z dyskiem czy bez jest dość ciepły co skutkuje tym ze M2 miało po 80 stopni. Dlatego będę zmuszony go oddać bo bez ssd nie widzi mi sie praca. Na samym wstępie dysk miał juz około 47 stopni, jak drugi zapasowy nieużywany nagrzewał się do 60 stopni, a jak przeczuciem na niego Windowsa to bylo juz 80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam sorry że odgrzewam temat ale winowajcą był SSD Adata SX6000 który sie strasznie grzał i dogrzewał inne komponenty.Swoją drogą nie polecam tego tworu. Zwróciłem go i teraz szukam coś chłodnego.. może być coś na SATA, polecacie coś 128-256 GB? Tak swoją drogą laptop w BF1 temperatury dobre w porównaniu do innych sprzętów z tej półki cenowej. Maksymalne temperatury jakie udało mi sie osiągnąć przy BF1 to 80-84 C CPU i GPU 76 bez cooler boostera. Przy wieśku jest juz chłodniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...