Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Sary

Jaką temperature ma twój Rysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, pisze do ludzi posiadajacych nowe "dzieło" od AMD. W chwili obecnej mój Ryzen R5 2600 po OC na 4025mhz w grach. np. NFS payback dochodzi do 71-2 stopni,( chłodzenie fera 3) czy to ok? Jakie są wasze temperatury? Jesli ktos mógłby tez powiedzieć jak ustawił pamięci, tez był bym wdzięczny ( moje ustawienia pamięći patriot viper 3200@33333Mhz CL 16 na standardowym napięciu 1,35 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pisze do ludzi posiadajacych nowe "dzieło" od AMD. W chwili obecnej mój Ryzen R5 2600 po OC na 4025mhz w grach. np. NFS payback dochodzi do 71-2 stopni,( chłodzenie fera 3) czy to ok? Jakie są wasze temperatury? Jesli ktos mógłby tez powiedzieć jak ustawił pamięci, tez był bym wdzięczny ( moje ustawienia pamięći patriot viper 3200@33333Mhz CL 16 na standardowym napięciu 1,35 )

Jeśli nie przekracza 75 stopni, to jest jak najbardziej ok.

Odnośnie pamięci, możesz spróbować podkręcać dalej taktowanie do góry lub timingi w dól, zależnie na co pozwolą kości, ale musisz raczej podnieść napięcia SOC i dram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, pisze do ludzi posiadajacych nowe "dzieło" od AMD. W chwili obecnej mój Ryzen R5 2600 po OC na 4025mhz w grach. np. NFS payback dochodzi do 71-2 stopni,( chłodzenie fera 3) czy to ok? Jakie są wasze temperatury? Jesli ktos mógłby tez powiedzieć jak ustawił pamięci, tez był bym wdzięczny ( moje ustawienia pamięći patriot viper 3200@33333Mhz CL 16 na standardowym napięciu 1,35 )

Na jakiej płycie kręcisz ....to dosyć istotna informacja?

Moje G.skille 3000Mhz CL16 bez problemu wskakują na 3400Mhz CL16 przy 1.4V (odczyt w AIDA ponad 49000Mb/s).

Spróbój podnieść lekko napiecie i kręć :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja płyta to Asrock x 370 fatality gaming. X Pamięci próbowałem odpalić na 3466Mhz ale komputer nie wstawał, z timingami nie próbowałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś z konfiguracja pamięci, odpowie na pytanie jakie napięcia próbować itd?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktoś z konfiguracja pamięci, odpowie na pytanie jakie napięcia próbować itd?

Tzn co chcesz dokładnie wiedzieć? 3333mhz to bardzo dużo jak na Ryzna, przy nie b-die samsunga. Jeśli chcesz sprawdzić, czy da się jeszcze coś wycisnąć z RAMu to:

Daj SOC 1,2v, dram voltage na 1,5v (potem obniżysz sobie napięcia do niezbędnego minimum), poluzuj timingi do cl 18 np.

18.18.18.18.40 (lub nawet bardziej)

ustaw command rate na 2 + geardownmode na disable

sprawdź, po restarcie czy timingi weszły w życie np. programem ryzen timing checker

i podnoś dalej taktowanie, jak dalej 3400mhz nie będzie stabilne, to szukasz 1 wartości napięcia dla opcji CLDO_VDDP lub podobnie nazywającej się opcji, jeśli takową masz (jak dojedziesz do tego etapu to napisz, zanim zaczniesz grzebać przy cldo)

 

 

Edit

programem thaiphoon burner możesz sprawdzić jakie masz dokładnie pamięci hynix/micron rodzaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn co chcesz dokładnie wiedzieć? 3333mhz to bardzo dużo jak na Ryzna, przy nie b-die samsunga. Jeśli chcesz sprawdzić, czy da się jeszcze coś wycisnąć z RAMu to:

Daj SOC 1,2v, dram voltage na 1,5v (potem obniżysz sobie napięcia do niezbędnego minimum), poluzuj timingi do cl 18 np.

18.18.18.18.40 (lub nawet bardziej)

ustaw command rate na 2 + geardownmode na disable

sprawdź, po restarcie czy timingi weszły w życie np. programem ryzen timing checker

i podnoś dalej taktowanie, jak dalej 3400mhz nie będzie stabilne, to szukasz 1 wartości napięcia dla opcji CLDO_VDDP lub podobnie nazywającej się opcji, jeśli takową masz (jak dojedziesz do tego etapu to napisz, zanim zaczniesz grzebać przy cldo)

 

 

Edit

programem thaiphoon burner możesz sprawdzić jakie masz dokładnie pamięci hynix/micron rodzaj.

Dokładnie to chce wiedzieć jak wycisnąć z pamięci jak najwięcej ;) i dziękuje za odpowiedz, moje kości to https://zapodaj.net/8e9630d672716.jpg.html wieczorem lub jutro spróbuje sie pobawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chce wiedzieć jak wycisnąć z pamięci jak najwięcej ;) i dziękuje za odpowiedz, moje kości to https://zapodaj.net/8e9630d672716.jpg.html wieczorem lub jutro spróbuje sie pobawić.

 

Mam tą samą płytę [akutalnie na RMA, padł BIOS po aktualizacji] i mi udało się moje b-die [F4-3200C14D-16GTZ] na 3333C14 ustabilizować, przy 1.4v

Po ustawieniu 3466C15/16@1.4 czasami się uruchamia ale sra błędami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R7 2700X na wodzie ma do 68-70C na stocku pod Prime95. W grach srednio miedzy 50-60*C.  

Czujniki temp. u AMD jak zwykle nie dzialaja jak trzeba albo sa ustawione w dziwnym miejscu bo chlodzenie jest zimne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swojego 2700X póki co trzymam na domyślnych. Razem z Zalman CNPS10X Performa (AM4 KIT musiałem ściągać z Czech i jeszcze wymagał przeróbek - Zalman WSTYD!!!) z drugim wentylem wyciągającym, pod OCCT z AVX dochodzi do 65 stopni. Jak był upały dochodził do 69. W grach 56-58 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa generacja, wyższe taktowanie to i wyższe temperatury. Niestety nie posiadam nowego ryzen-a jednak spora różnica temperatur jest pomiędzy 1-gen. Przy OC 3850MHz podczas renderowania(użycie 90-95%) temperatura nigdy nie przekroczyła 62°C chłodzenie w trybie silent. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez zapytam

Czy temperatura ok 70C podczas testu Prime95 ze schladzaczem noctua NH-D14 jest w pozadku?? Procesor nie podkrecany (dodam ze na stockowym mialem ok 90C)

I jeszcze jedno

Dlaczego jak robie test Prime95 to max taktowanie to ok 3,9 a nie 4,2 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez zapytam

Czy temperatura ok 70C podczas testu Prime95 ze schladzaczem noctua NH-D14 jest w pozadku?? Procesor nie podkrecany (dodam ze na stockowym mialem ok 90C)

I jeszcze jedno

Dlaczego jak robie test Prime95 to max taktowanie to ok 3,9 a nie 4,2 ??

Jaki procesor? Czym wykonujesz pomiar taktowania?

70C jest w porządku, AMD nie zaleca temp. ponad 75C.

Może to wynikać z tego, że mechanizmy boostowania zmniejszają taktownie z powodu znacznego obciążenia testu syntetycznego, aby zmieścić się w widełkach TDP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Wieśku 3 utrzymuje do 55 C i 4250 MHz, ale mam śmiglaki na chłodnicy ustawione aktualnie w trybie Silent (preset na mobo), czyli max dochodzą do 900 RPM. Procek jest na def, ale jestem w trakcie undervoltu i po jednym poziomie sobie co parę dni zjeżdżam - o ile pamiętam ;)

 

W Prime95 (tak na szybko sprawdzając) 4050 MHz i 64 C, ale to tak z 15 minut tylko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki macie max boost ma 2700X?

W teorii powinien być 3,3 a jak to wypada u was?

 

Ustawiacie zegar na sztywno czy pozwalacie pracować automatycznemu boostowi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki procesor? Czym wykonujesz pomiar taktowania?

70C jest w porządku, AMD nie zaleca temp. ponad 75C.

Może to wynikać z tego, że mechanizmy boostowania zmniejszają taktownie z powodu znacznego obciążenia testu syntetycznego, aby zmieścić się w widełkach TDP.

Procesor to R5 2600X

Temperatura wzięta z czujników na płycie glownej no i w sumie to dopiero co zamontowalem radiator + nowa pasta. Może musi się wygrzac. Pogralem wczoraj troche w PoE na max detalach w 1080p i mialem temperaturę max 60c, taktowanie max 4250 sprawdzane HW monitor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k0zik - chyba 4,3 GHz (nie 3,3, ale to chyba literówka przecieć) i w ogóle to raczej nawet 4,35

IMO najlepiej wszystko zostawić na auto, no i jedynie trzeba zapewnić prockowi dobre chłodzenie, a resztę PBO zrobi samo. No i undervolt, bo wtedy płyta wykrywa, że niższe napięcie idzie i pozwala na wyższy zegar przez dłuższy czas.

 

 

ms_crew

Temp procka chyba najlepiej mierzyć w HWINFO64 - czujnik Tctl/Tdie, no tak przynajmniej wszyscy zalecają. HWMONITOR nie bałdzo daje radę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up^ tylko Tdie, tctl przynajmniej na 1gen podaje temperaturę z 20C offsetem do góry...

 

Ms_crew 60 stopni jest ok, ale 70C bez OC nawet w prime95, przy takim chłodzeniu wydaje się być sporo, jaką masz obudowę? Jesteś pewien, że masz zamontowane wentylatory wszystkie w dobrym kierunku :E ? Jaką pastę używasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up^ tylko Tdie, tctl przynajmniej na 1gen podaje temperaturę z 20C offsetem do góry...

 

Ms_crew 60 stopni jest ok, ale 70C bez OC nawet w prime95, przy takim chłodzeniu wydaje się być sporo, jaką masz obudowę? Jesteś pewien, że masz zamontowane wentylatory wszystkie w dobrym kierunku :E ? Jaką pastę używasz?

Jak wrócę to sprawdze tym hwinfo64. Obudowa to cm master case pro 5 a pasta to ta ktora była w zestawie z nh-d14. Wentyle są ustawione w dobrym kierunku na 100%. Dodatkowo mam dwa na przodzie i dwa u góry obudowy. przy boxowym chodzeniu na prime95 miałem ok 90c. Dziwi mnie tylko to że gdy dotykam tego radiatora to on jak na 70c to nie wydaje się być zbyt cieply

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wrócę to sprawdze tym hwinfo64. Obudowa to cm master case pro 5 a pasta to ta ktora była w zestawie z nh-d14. Wentyle są ustawione w dobrym kierunku na 100%. Dodatkowo mam dwa na przodzie i dwa u góry obudowy. przy boxowym chodzeniu na prime95 miałem ok 90c. Dziwi mnie tylko to że gdy dotykam tego radiatora to on jak na 70c to nie wydaje się być zbyt cieply

Może nie być zbyt ciepły u góry, bardziej przy podstawie. Możesz sprawdzić, czy będzie jakaś poprawa w temp. puszczając podczas testu wszystkie wentylatory na 100%, być może masz ustawiony bardzo łagody profil obrotów wentylatorów, ale myślę że nie masz się na razie niczym przejmować, przynajmniej puki nie robisz OC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ściagne ten radiator i nałóże ponownie pastę (może za dużo dałem).

Jeszce jedno. Jakie taktowanie powinien mieć ten 2600x w stanie spoczynku tzn jak nic się nie dzieje. Pamiętam jak kiedyś miałem phenona 955 i tam jak się nic nie robiło to procesor zwalnial do ok 800mhz. Wczoraj zostawiłem kompa na ok 30 min jak robiłem kolacje (nic się nie pobierało żadne aktualizacje itp) a minimalne taktowanie jakie było to 2933mhz. Nie za wysoko?? System jaki używam to win10, indeksowanie wyłączone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2200 zazwyczaj, choć widziałem u siebie raz 1550. Ale normalnie 2200 trzyma.

 

Masz włączony plan zrównoważony w opcjach zasilania? NIE ma to być zrównoważony AMD Ryzen, tylko sam zrównoważony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Ryzen 1600x na Fortisie 3 na 3,7ghz na wszystkich rdzeniach w Primie ma 62 stopnie. W idle u mnie też zegary schodzą do 2200 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 2600 (obecnie 4Ghz przy napięciu 1.250-1,275) max 49 stopni( skacze jak cholera, potrafi spaść do 34*) w grze Shadow Of TR - chłodzenie Fera 3, +4 wentylatory w obudowie. (ale na dworze pizga złem) ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam prawie cały czas taktowania 3.4-3.9 na pulpicie, temperatura przy tym to około 30-35 stopni w grze Tomb Raider to max 55 stopni, chłodzenie be Quiet Dark Rock 4, dzisiaj planuję się pobawić trochę w podkręcanie. Ale czy te taktowania nie są trochę za wysokie ? Da się to gdzieś zmniejszyć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...