Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

spider1978

ASRock Fatal1ty AB350 Gaming-ITX/AC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Posiadam tak jak w temacie płytę główną ASRock AB350 Gaming ITX/AC. Niestety o ile jest wszystko ok jak używam neta przez LAN to już są problemy jeśli chcę używać Wi-Fi nagminny problem z BSOD. Nie wiem, czy problem tkwi w niedopracowanych sterownikach?... Jeśli ktoś zna problem bo ma podobny i zna jego rozwiązanie będę bardzo zobowiązany :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz procesor i ram, system? Zaczalbym od zaktualizowania biosu plyty do najnowszej wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy jaki jest dostępny do tej płyty, procesor Ryzen 2200g, pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16. Jeśli chodzi o system to Win10 64. Zaznaczam że wszystko chodzi idealnie problem występuje tylko podczas połączenia z netem przez WiFi. Czytałem na stronach że to nie pojedynczy taki przypadek, ale nie dokopalem się do rozwiązania problemu niektórzy twierdzili że to wina sterowników, ale ostatecznej odpowiedzi na ten problem nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to znajdź najnowsze dla tego układu. Co to dokładnie za sieciówka?

Przeanalizuj bsoda (albo podrzuć minidumpy) by zweryfikować że to faktycznie problem z sieciówką, a nie np. jakiś konflikt programowy.

Dla testu możnaby też wyłączyć XMP by upewnić się, że RAM nie powoduje niestabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie i sprawdz na stronie producenta karty sieciowej najnowsze sterowniki, bo producenci plyt czesto nie aktualizuja sterow na stronie plyty, sam mialem taki problem ze po ktoryms z 10 updatow do mojej plyty, stare stery od sieciowki zaczely nawalac, a na stroni MSI nie bylo najnowszych i dopiero po pobraniu paczki od realteka sie naprawilo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios najnowszy jaki jest dostępny do tej płyty, procesor Ryzen 2200g, pamięć G.Skill Ripjaws V, DDR4, 8GB (4GBx2), 3200MHz, CL16. Jeśli chodzi o system to Win10 64. Zaznaczam że wszystko chodzi idealnie problem występuje tylko podczas połączenia z netem przez WiFi. Czytałem na stronach że to nie pojedynczy taki przypadek, ale nie dokopalem się do rozwiązania problemu niektórzy twierdzili że to wina sterowników, ale ostatecznej odpowiedzi na ten problem nie mam.

Podaj timingi i napiecie ddr4 !

Miałem podobny problem na kompie córki ....po podniesieniu napięcia pamięci ....problem ustąpił.

Pamięci podobnie jak u ciebie były 3200Mhz i napięcie 1,35V CL 16( chyba producent je za bardzo wyżyłował).

Po zmianie na 1,4V nie ma juz zwiechy systemu......może i Tobie pomoże.

Poza tym system stabilny jak skała :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...