Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adamiw

problem z instalacją sterownika Touchpada

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !!!!! zainstalowałem Windows 7 z tego poradnika

http://forum.pclab.pl/topic/1189112-Windows-7-Image-Updater-Automatyczny-aktualizator-obrazu-Windows-7-dla-nowych-maszyn-SkyKabyCoffee-Lake-Ryzen-Threadripper/

postępowałem według instrukcji czyli włączyłem opcje CSM w UEFI przy tym wyłączyła się opcja Fast boot później wyłączyłem opcje Secure Boot po czym Instalator Windowsa 7 ruszył.Okazało się,że nie instalator nie wykrywa sterownika z Touchpada i musiałem podpiąć zewnętrzną Mysz na usb gdy zainstalowałem system myszka z touchpada dalej nie działa w managerze urządzeń wyskoczył błąd,że nie można zainstalować tego sterownika na tym systemie w7.Gdy miałem Windows 10 to sterownik z Touchpada nazywa się Asus Precision Touchpad później wyszukałem identyfikator sprzętu który nazywa się HID\VEN_ELAN&DEV_1200&Col02 próbowałem instalować różne sterowniki niestety dalej myszka nie działała dodam,że w UEFI mam ustawiony Touchpad na Enabled czyli to nie wina UEFI.Czy da rade doszukać ten sterownik pod Windows 7 64 bit ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W uefi powinna być opcja od touchpada tryb simple lub enhanced pewnie domyślnie jest rozszerzony i dlatego touchpad się w systemie krzaczy. Miałem podobny problem z lapkiem acera.

 

#Edyta:

 

Ofkors spróbuj tryb simple.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprawdzałem w UEFI i są tam tylko dwie opcje Enabled i Disabled

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na zainstalowanie tego sterownika do touchpada pod Windows 7 64bit na ASUS Rog Strix GL503VD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik z touchpada którego bym potrzebował pod Windows 7 64bit to ASUS Touchpad driver V11.0.18 a z tego co widze jest on tylko pod Windows 10 64bit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wypakować sterownik z paczki pod win10 (znajdziesz w sieci jak wypakować instalkę .msi) i ręcznie wymusić jego instalację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety dalej to samo pisze,że sterownik nie jest kompatybliny z tą wersją windows

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo trzeba szukać kogoś kto zmodował sterownik odpowiednio, albo sprawdzać starsze wersje sterowników do poprzednich modeli tego laptop do skutku, aż trafi się taki co zadziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo mi zalezy na tym touchadzie na w7 zeby byl tylko nie umiem znalezc odpowiedniego sterownika.Znalazłem jeden sterownik który jest do touchpada z Lenovo ale identyfikator ma taki sam jak w moim touchpadzie i zainstalowalem go zeby sprawdzic to touchpad reaguje na dotyk palcami po plytce ale myszka zaczyna wariować i ucieka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik ,który zainstalowałem do touchpada jest z Lenovo

https://www.driveridentifier.com//scan/driver_file_detail.php/driver-detail/7E9BBD4D916F474ABEA3E45A614C6CB3/3286018/fe38b783f6b16302ccc420b79765637f/1018015650/PNP0C50?scanid=7E9BBD4D916F474ABEA3E45A614C6CB3&inf_file_id=3286018&md5=fe38b783f6b16302ccc420b79765637f&item_id=1018015650&hardware_id=PNP0C50&friendly_pc_model=synapticsr-i2c-miniport

i należy do Asusa X541UV.Gdy zainstalowałem ten sterownik to płytka dotykowa zaczeła reagować tylko myszka ucieka w różne strony i nie da sie obsługiwać touchpada

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...