Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

montdragon1

Która myszka lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Dobry wieczór wszystkim! Mam pewien dylemat, otóż nie wiem którą myszkę wybrać: MSI Clutch GM40 Gaming czy Corsair Katar. Aktualnie gram w grę MOBA, ale też lubię czasami w RPG zagrać. Aktualnie używam podkładki natec Genesis m12 steel, klawiatury Genesis rx66 oraz a4 bloody v8m. Bardzo proszę o uzasadnienie wyboru. Dziękuje!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

mam podobny dylemat jak kolega wyżej, dlatego też pozwolę się podpiąć pod ten temat. Zastanawiam się nad zmianą starego logitecha(wstyd podawać model) na coś gamingowego. Kolega wyżej podsunął ciekawą propozycję msi, wydaje się być przyzwoita i w porównaniu do corsair ma więcej przyciskó i kabel w oplocie, co w moim przypadku ma duże znaczenie, gdyż kilka poprzednich moich myszek - w tym obecna ma problem z działaniem z uwagi na jakąś usterkę w zwykłym kablu. Wracajac...msi wygląda ok, ale zastanawia mnie jak ona leży w dłoni biorąc pod uwagę, iż jest to mysz uniwersalna. Szukając natknąłem się na mysz marki dream machines DM2 comfy S. Nie znam tej firmy, ale wyglądem i opisem parametrów sprawia wrażenie solidnego gryzonia. Jest w podobnej półce cenowej, w oplocie, sporo przycisków, wysokie dpi. Czy ktoś tu z obecnych miał ją w swojej łapce? Pomożecie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajna mysz Roccat Kone XTD dla ludzi z dużymi dłońmi jak ja. Kupiłem dwa dni temu w kielcach w RtvEuroAgd za 189zl.Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

mam podobny dylemat jak kolega wyżej, dlatego też pozwolę się podpiąć pod ten temat. Zastanawiam się nad zmianą starego logitecha(wstyd podawać model) na coś gamingowego. Kolega wyżej podsunął ciekawą propozycję msi, wydaje się być przyzwoita i w porównaniu do corsair ma więcej przyciskó i kabel w oplocie, co w moim przypadku ma duże znaczenie, gdyż kilka poprzednich moich myszek - w tym obecna ma problem z działaniem z uwagi na jakąś usterkę w zwykłym kablu. Wracajac...msi wygląda ok, ale zastanawia mnie jak ona leży w dłoni biorąc pod uwagę, iż jest to mysz uniwersalna. Szukając natknąłem się na mysz marki dream machines DM2 comfy S. Nie znam tej firmy, ale wyglądem i opisem parametrów sprawia wrażenie solidnego gryzonia. Jest w podobnej półce cenowej, w oplocie, sporo przycisków, wysokie dpi. Czy ktoś tu z obecnych miał ją w swojej łapce? Pomożecie?

 

Ja miałem na Good Game jak odwiedziłem ich stanowisko (mieli tam chyba premierę tego gryzonia). Duża mycha, zarąbisty sensor (PixArt 3360) pograłem trochę w Fortnite i muszę powiedzieć, że super. Dalej co prawda zostanę przy swojej DM1 PRO S, ale dla kogoś kto szuka takiego kształtu to chyba cena vs. jakość najlepsza na rynku aktualnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam dm2 comfy i z tego co czytałem, to wersja S różni się jedynie nowszym sensorem (chociaż na "swój" złego słowa powiedzieć nie mogę) i dorzucili do tego program do zmiany podświetlenia dpi itp. myszkę polecam, szczególnie dla średnich-dużych dłoni (dla małych, myszka może być zbyt wielka).

najwygodniejsza myszka jaką miałem do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do DM2 Comfy S to bierz w ciemno ;)

Tak na poważnie DM2 Comfy jest jedną z myszek które posiadam i ją uwielbiam. W sumie używam Razera Naga Hex2 tylko i wyłącznie do STWOR i DDO (te dodatkowe 7 przycisków robi robotę).

We wszystko inne gram na Comfy. Gram palmem i to jest chyba jedna z przyczyn dla których mi tak pasuje ta myszka. Sensor jest mega dobry, przyciski są idealne, scroll chodzi ładniutko, jeżeli miałbym szukać minusów na siłę to przyciski boczne mogły by stawiać trochę większy opór. Jeżeli budżet pozwala Ci na DM2 Comfy S to nie masz się nad czym zastanawiać, będziesz miał topowy sensor 3360 i Omrony i to za 150 zł. Z mało której myszki jestem tak zadowolony. Dla porównania Razer Naga Hex2 kosztowała 350 zł, jest dobrą myszką i wszystko z nią jest ok, gdyby nie BUG sensora... w FPS-ach to masakra, w MMORPG do przełknięcia, chociaż nie ukrywam że podczas PVP parę razy przez to umarłem (z drugiej strony 12 przycisków sprawia że bez problemu obsługuję 25 bottonów z quick bara nie ruszając rękoma;) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki wszystkim za cenne informacje! W takim razie kupuje DM2 comfy S bo tak jak piszecie w dobrej cenie można mieć mysz o parametrach z górnej półki u razera. Jeszcze raz wielkie dzięki! :) jak potestuje to może opiszę moje wrażenia, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super dzięki wszystkim za cenne informacje! W takim razie kupuje DM2 comfy S bo tak jak piszecie w dobrej cenie można mieć mysz o parametrach z górnej półki u razera. Jeszcze raz wielkie dzięki! :) jak potestuje to może opiszę moje wrażenia, pozdrawiam

 

Hej, koniecznie daj znać jak wrażenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nie ma czegoś takiego... ta zgoda podobno istniała już kilka razy w ciągu kilku miesięcy, a jednak... Obecnie Partia Republikańska w większości to opłacane przez Putina pionki, mniejszość to ta, która chce pomóc Ukrainie. Do tego masz karierowiczów, którzy zrobią wszystko(Johnson, który bez przyzwolenia Trumpa nie kiwnie palcem). Trump jest najważniejszym politykiem po prawej stronie w USA i to on decyduje o kształcie i kierunkach polityki Partii Republikańskiej. Właśnie z tego powodu rozdzielili te pakiety pomocowe, bo okazało się, że część demokratów nie chciała poprzeć pomocy dla Izraela(morderstwa osób cywilnych w Gazie), a tym samym dla Ukrainy i zrobił się kłopot. Teraz pomoc dla Izraela przejdzie, a pomoc dla Ukrainy zostanie uwalona, jeśli w ogóle zostanie poddana pod głosowanie. Reagan przewraca się w grobie, bo jest totalnie niezrozumiałe czym stała się prawica w USA i czyich interesów broni.
    • To już druga osoba bodajże w tym temacie z tym samym modelem i po własnej aplikacji pasty taka duża różnica, gwarancji nie trzeba żegnać jak przyrosty są tak fajne to warto to zrobić, jak jest plomba na którejś śrubie to można zamówić i nakleić jeżeli np suszarka + żyletka nie dały rady lub w ogóle ktoś robi dziurę w plombie od razu  Chwile temu zamawiałem z alledrogo do xfx https://allegro.pl/oferta/5x-naklejki-gwarancyjne-asus-msi-palit-xfx-evga-gigabyte-zotac-15362612792
    • Dane CFM z opakowań producentów nie można porównywać między nimi, a najlepiej kompletnie na te dane nie patrzeć. Nie dość, że nie ma żadnego ogólne standardu względem którego dokonywane są te pomiary, więc każdy producent mierzy jak uważa, to dodatkowo zarówno te dotyczące przepływu jak i ciśnienia są dokonywane przy skrajnych i nierealnych sytuacjach. Na przykład w przypadku ilości przepchniętego powietrza mogą być stosowane kilkudziesięciocentymetrowe tunele z "prostownikami przepływu" na końcu którego znajduje sie wentylator i po przeciwnej stronie przyrząd do pomiaru, czyli coś czego nikt w domowym komputerze nie zastosuje przez co taki wynik jest niestosowalny w praktyce dla wentylatora zamontowanego bezpośrednio na radiatorze (czy to od wieży chłodzenia czy układu cieczą) lub kratce obudowy. Zostają tylko praktyczne testy jak np. TechPowerUP czy HWCooling.net lub takie przy stałej metodologii dla wszystkich śmigieł jak np. Cybenetics. W takim przypadku będziesz miał miarodajne wyniki. Nie potrzebujesz takiej przejściówki dopóki gniazdo do którego wpinasz 4 pinową wtyczkę nie jest blokowane plastikiem z boku w którym wtyczka by wystawała (a jeżeli blokuje to możesz próbować tę blokadę usunąć). Rozstaw pinów w wentylatorze 2, 3 i 4 pinowym jest teoretycznie identyczny, bo dwa pierwsze piny to kolejno uziemienie i napięcie, kolejny to pomiar obrotów i ostatni czwarty to pin do sterowania PWM. Wentylator 2 i 3 pin można sterować tylko poprzez zmianę napięcia pracy, a dla wentylatora PWM nie ma teoretycznie znaczenia czy steruje się go sygnałem czy napięciem, tak długo jak jego sama konstrukcja nie przeszkadza w sterowaniu jego obrotami poprzez zmianę napięcia zamiast sygnałem modulacyjnym (jak np. nie powinno się robić w przypadku łożysk magnetycznych jak w wentylatorach Phanteks T30 lub Corsair ML120 czy konstrukcjach Sunona MagLev).
    • Świetny ruch, ale mimo wszystko wk*****m się niemiłosiernie, że występują takie egzemplarze. Sam polecam/poleciłem ten model nie jednemu znajomemu i wszystko jest ok. Super, że pomogło, przykro, że Asus wypuszcza takie buble w postaci Asus Dual, które człowiek musi sobie poprawiać sam. Wiadomo, że mógłbyś to próbować zrobić w inny sposób i szkoda, że tak fajny model jakim jest Asus Dual, potrafi wypuścić takie gówno.
    • Jak laptop działa stabilnie po mimo whea w dzienniku zdarzeń to możesz olać (myślałem że miałeś co innego na myśli pisząc "sypie błędami") albo spróbuj zrobić te rzeczy o których piszą w tym temacie z reddita no może oprócz wymiany dysku na gen 3   
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...