Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

lukasz2511

Mint problem kopiowania na pendrive

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

ostatnio zainstalowałem sobie na laptopa Linuxa Mint i mam z nim problem podczas kopiowania plików na pendrive (ale nie wszystkich).Chciałem przekopiować sobie film na pendrive i przy 99% kopiowanie stanęło w miejscu i nie chciało iść dalej ale gdy kopiuje mniejsze pliki to nie ma z tym problemu.Proszę bardzo o pomoc w rozwiązaniu tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o rodzaj formatowania. Na pen jest FAT32 a nie NTFS. Tylko wtedy chyba powinno rzucać błędem..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO nie wykazałeś się odpowiednią cierpliwością. Pendrive nie został wykryty jako remote device i został włączony cache dla tego systemu plików.

Jak robiłeś COPY, plik został szybko podniesiony do wolnej przestrzeni RAM i progress bar przesunął się na 99%. A Pendrive bieda... pewnie zapis na poziomi kilkunastu MB/s i trzeba odczekać aż te 4GB się przeleje z RAMu na pendrive.

 

Jak byś uruchomił sobie jakąś aplikację do wyświetlania operacji I/O, to by okazało się że pendrive robi co może aby zapisać wszystkie dane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...