Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jarek882

Dokupienie pamięci RAM G.Skill Ripjaws V

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Chce dokupić pamięć RAM do swojego PC. Posiadam G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-8GVKB) i chciałbym dokupić kolejne 2x4GB lecz znalazłem tańsze o 100 zł pamięci tylko że róznią się ostatnią cyfrą G.Skill Ripjaws V DDR4, 2x4GB, 3200MHz, CL16 (F4-3200C16D-8GVKV) Na stronie producenta znalazłem takie informacje że te co posiadam mają tested Latency 16-18-18-38 a te tańsze o 100zł mają Tested Latency 16-16-16-36. I teraz pytanie czy będzie duża różnica na wydajności gdybym zakupił te tańsze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą działać tak jak sobie poustawiasz na płycie.

Ogólnie to przy 4 obsadzonych bankach pamięci kontrolerowi jest zwykle trudniej i ciężej uzyskać stabilne dobre parametry OC pamięci.

Lepiej byłoby pewnie sprzedać stare i kupić jeden zestaw 2x8GB.

 

Te tańsze mają lepsze timingi w profilu XMP z tego co podajesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będą działać tak jak sobie poustawiasz na płycie.

Ogólnie to przy 4 obsadzonych bankach pamięci kontrolerowi jest zwykle trudniej i ciężej uzyskać stabilne dobre parametry OC pamięci.

Lepiej byłoby pewnie sprzedać stare i kupić jeden zestaw 2x8GB.

 

Te tańsze mają lepsze timingi w profilu XMP z tego co podajesz :)

 

OC pamięci i tak nie będę robił 3200mhz wystarcza mi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te tańsze są lepszymi modułami (brak końcówki B w nazwie), prawdopodobnie samsungi e-die i jednostronne kości, będziesz musiał podnieść na nich timingi i poustawiać, by były takie same jak na starszych kościach (pewnie hynix), bo pewnie płyta sama tego nie zrobi. Możesz sprawdzić też w CPU-Z, czy kości, które masz są single rank (jednostronne), jeśli tak to prawie na 100% wszystkie 4 będą razem działać po ustawieniu timingów i być może podniesieniu napięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qwertypp10 Kości pamięci są samsunga w moich pamięciach. Jedno mnie zaciekawiło czy te timingi są ok ?

post-282842-15276214366882_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Qwertypp10 Kości pamięci są samsunga w moich pamięciach. Jedno mnie zaciekawiło czy te timingi są ok ?

Na oko wyglądają ok. Najprawdopodobniej masz samsungi d-die dual rank w takim razie, według:

ale możesz sprawdzić programem taiphoon burner jak Cię to ciekawi. I poszukać w internecie informacji o ich OC (jak idzie ustawić na nich timingi)

BTW masz pamięci:

F4-3200C16D-16GVKB, nie

F4-3200C16D-8GVKB

CPU-Z pokazuje tak jakby nazwę jednej kości, nie pary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem z końcówką VK i wszystko działa idealnie. Płyta sama ustawiła timingi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo i powinno. Tym bardziej, że w obu przypadkach parametry miałeś identyczne. Gdyby były różne system i tak automatycznie ustawił by je do wolniejszych modułów :exclam:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...