Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

dygons

Problem z Dell Inspiron 5577

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

całkiem niedawno, bo początkiem kwietnia bieżącego roku, zostałem posiadaczem nowego laptopa Dell Inspiron 5577. Po 7 latach postanowiłem wymienić poprzedniego lapka i wybór padł na ten konkretny model, a po przeczytaniu wielu pozytywnych opinii na temat firmy x-kom zdecydowałem się na zakup w ich salonie - [ DOKŁADNIE TEN EGZEMPLARZ: https://www.x-kom.pl/p/390095-notebook-laptop-156-dell-inspiron-5577-i5-7300hq-8g-256-win10-gtx1050.html ]

 

Jeżeli chodzi o komputery i laptopy to nigdy nie byłem na bieząco i sam uważam się za kompletnego amatora w tych sprawach sprzętowych, dlatego postanowiłem napisać ten post i szukać pomocy u osób, które znają się na rzeczy. Nadszedł czas, że studia i praktyki zmusiły mnie do kupna czegoś lepszego, ponieważ wymagana jest ode mnie praca w programach 3D(m.in. renderowanie w Autocadzie). Po długich namysłach wybór padł na moje obecne 'cudeńko' i naprawdę starałem się jak mogłem żeby nadrobić te lata zaległości w 2 miesiące i chciałem w miarę świadomie dokonać wyboru urządzenia, na którym będę mógł bezproblemowo pracować przez najbliższe 3lata.

Programy takie jak AutoCad, inventor i 3ds max działają bez zarzutów, natomiast mój problem pojawia się po włączeniu gry i wiąże się ze znacznym spadkiem liczby FPS podczas rozgrywki.

Mój poprzedni laptop służył raczej tylko do celów edukacyjnych i można było na nim obejrzeć film, ale teraz jak już człowiek się wykosztował na tyle ile mógł to przyszło mi do głowy, że całkiem fajnie byłoby spróbować w coś popykać od czasu do czasu, ale szczerze nie wiedziałem czego mogę się spodziewać po tych obecnych parametrach w moim nowym sprzęcie. Bez problemu kupiłem(cd-key),pobrałem i zainstalowałem sobie 3 dość popularne gierki, a mianowicie Fortnite, CS:GO oraz League of Legends.

 

 

Moje początkowe ustawienia w grze Fortnite[+ZMIANA UNLIMITED NA 120FPS]:

tsm-myth-fortnite-settings.jpg

,gra operowała na około 80-110 FPS, czym byłem dosyć miło zaskoczony(blokowanie ustawione na 120fps jak już wspomniałem powyżej). Przez ostatni tydzień byłem na wyjeździe i zwyczajnie nie miałem czasu na granie, masa projektów. Po tygodniowej przerwie naszła mnie chęć i jednocześnie dopadło choróbsko, także postanowiłem odpalić FORTNITE i się dość mocno przeraziłem/rozczarowałem, bo chyba przez ten czas coś musiałem spieprzyć(może jakieś ustawienia?).

 

Mianowicie w czym problem:

  • obecnie w grze Fortnite posiadam tylko 30-60fps i jak na moje oko gra/obraz zdecydowanie gorzej działa, a modyfikowanie poszczególnych opcji w ustawieniach gry nic nie zmienia

  • w LOL'u także biednie, bo na full detalach pokazuje jedynie max 60-70fps

  • jeśli chodzi natomiast o CS:GO to na najniższych(!!) detalach gra działa na około 90-100fpsach, także kolejne rozczarowanie..

 

Od paru dni przeglądam różne fora i staram się znaleźć jakieś rozwiązanie tego problemu jednak chyba sam sobie nie poradzę i boję się, że mogę tylko pogorszyć sprawę albo jeszcze bardziej namieszać.

Dlatego teraz zwracam się z prośbą do Was o wytłumaczenie/doradzenie mi, co to się mogło podziać z tym laptopem, bo osobiście wydaję mi się że po sprzęcie z takimi parametrami można i należy spodziewać się lepszych wyników.

Z drugiej strony jeżeli się mylę i przeceniam możliwości tego lapka to także proszę o taką informację, bo sam już nie wiem czy to ja panikuje czy faktycznie coś jest nie tak jak być powinno :( .

 

Jeżeli tylko potrzebujecie więcej informacji w postaci np. screenów to czekam na instrukcje i wszystko pojawi się poniżej.

Z góry bardzo dziękuje za każdą radę i mimo wszystko mam nadzieję, że z waszą pomocą uda mi się skonfigurować tego laptopa i cieszyć nim na nowo.

 

//specyfikacja laptopa dla osób, które pominęły link do produktu powyżej

JQp0v2s.png

+ Zainstalowany system operacyjny: Microsoft Windows 10 Home PL (wersja 64-bitowa)

> Wszystkie STEROWNIKI ZAKTUALIZOWANE(!) <

 

 

 

Pozdrawiam, Miłosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w przypadku nVidii zaktualizowane sterowniki to akurat nie jest najlepsze wyjście czasami haha :E

 

Zainstaluj sobie Afterburner. Włącz monitorowanie OnScreen takich parametrów jak CPU/GPU taktowanie, temperatury, użycie. Sprawdź jak to wygląda podczas gry i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż, w przypadku nVidii zaktualizowane sterowniki to akurat nie jest najlepsze wyjście czasami haha :E

 

Zainstaluj sobie Afterburner. Włącz monitorowanie OnScreen takich parametrów jak CPU/GPU taktowanie, temperatury, użycie. Sprawdź jak to wygląda podczas gry i daj znać.

 

Na początku muszę podziękować za ten program Afterburner,bo wcześniej używałem dwóch osobnych programów do sprawdzania parametrów i szczerze czasami miałem wątpliwości co do rzetelności wyników. Także zastąpiłem CoreTemp oraz HD Tune tym jednym konkretnym polecanym przez Ciebie programikiem, a teraz jeżeli dobrze zrozumiałem 'polecenie' to niżej dołączam dwa screeny z fortnite po około 30minutach gry - KU MOJEMU ZASKOCZENIU PO ODPALENIU FORTNITE FPS'y MINIMALNIE PODSKOCZYŁY I ODWAŻYŁEM SIĘ ZMIENIĆ W USTAWIENIACH BLOKADE Z 60 KLATEK NA 120. Nie wiem czy to zasługa odinstalowania tych dwóch poprzednich programów czy tylko chwilowy skok, ale mimo wszystko cały czas jest mniej więcej 50-70 FPS, a momentami podczas wymiany ognia lub w miejscu gdzie jest pare osób potrafi nagle zjechać w dół do 35(tyle najmniej moje oko wychwyciło).

Podczas robienia ostatniego screenshota i minimalizowania fortnite(jak widać na tym SS) temperatura gwałtownie podskoczyła do góry i osiągnęła 100% co mnie ogromnie wystraszyło, a aplikacje się po prostu zawiesiły i jedyne na co zareagował system to była opcja "Uruchom ponownie" w Panelu Start.

Mimo wszystko, mam nadzieję że masz jakieś pomysły jak temu zaradzić i uda Ci się jakoś mi pomóc.

Jeżeli czegoś jeszcze potrzebujesz to 'jestem gotowy do działania', tylko proszę także o wyrozumiałość i troszkę cierpliwości, bo jak wspomniałem wcześniej straszny ze mnie amator i naprawdę prosiłbym o w miarę proste język, żebym poradził sobie ze zrozumieniem.

 

Z niecierpliwością czekam na dalsze instrukcje i porady, a screeny wrzucam poprzez domene imagur i zamieszczam poniżej w postaci linków, ponieważ na załącznik są to pierwotnie pliki o zbyt dużych rozmiarach.

 

Screenshots:


  1.  
  2. Fortnite screen#1 (klik)
  3. Fortnite screen#2 (klik)
  4. Fortnite screen#3 (klik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że CPU jest tutaj wąskim gardłem bo leci ciągle na 100%. Taktowania też nie wyciąga maksymalnego z turbo mimo niskich temperatur - sprawdź czy masz na pewno profil wydajności na maksymalną wydajność. Mam dokładnie ten sam model, zaraz zainstaluje i sprawdzę jak to u mnie wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że CPU jest tutaj wąskim gardłem bo leci ciągle na 100%. Taktowania też nie wyciąga maksymalnego z turbo mimo niskich temperatur - sprawdź czy masz na pewno profil wydajności na maksymalną wydajność. Mam dokładnie ten sam model, zaraz zainstaluje i sprawdzę jak to u mnie wygląda.

 

Wydaje mi się, że próbowałem to zmieniać wcześniej kilkukrotnie według jakiś internetowych poradników i szukając w istniejących tematach. Możliwe jednak, że o czymś zapomniałem lub zwyczajnie namieszałem wcześniej próbując sobie z tym radzić samemu, także jakbym mógł prosić o jakąś dokładniejszą instrukcje odnośnie ustawienia tej maksymalnej wydajności albo chociaż screen/y ze zmienionych opcji/wartości. Dziękuje bardzo za zaangażowanie i czekam dalej, jak są chęci to musi się udać!

 

//edit.

Przypomniałem sobie, że próbowałem także szukać rozwiązania w "Panelu STEROWANIA NVIDIA", także może tutaj tkwi problem i ja coś popsułem w ustawieniach. Próbowałem szukać pomocy na innych forach i zmieniałem bankowo coś w tych ustawieniach. Niestety nie pamiętam, które opcje ruszałem, także jeśli mógłbym prosić jeszcze o jakieś SSy z tego panelu to będę również bardzo wdzięczny :).

Dorzucam jeszcze screeny po ok 50 minutach gry w League of Legends na trybie Aram:

  1. League Of Legends #1 (klik)
  2. League Of Legends #2 (klik)
  3. League Of Legends #3 (klik)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dzisiaj sprawdzić na tych samych ustawieniach, ale kolejkę wyłączyli :kwasny:

 

Mimo wszystko screen z menu które defacto też swoje używa:

 

IDCtXFd.jpg

 

Widać, ze taktowanie procesora mamy identyczne. Moja grafika leci jednak na 100% już w menu a Twoja nawet w grze nie leci na 100%. Przywróć sobie domyślne ustawienia w panelu nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywróć sobie domyślne ustawienia w panelu nvidii.

Przywróciłem ustawienia domyślne w tym Panelu Nvidia, ale dla pewności dołącze poniżej screeny. Może wystarczy zmienić tylko jakieś poszczególne opcje?

Czytałem gdzieś też o zmianie ustawień baterii, czyli "Opcje zasilania". Tutaj też mogłem posłuchać nieodpowiedniej osoby i coś namieszać, także byłbym wdzięczny ,gdyby ktoś powiedział co konkretnie tam ustawić lub po prostu wstawi screeny swoich ustawień zarówno z wspomnianego Panelu Nvidia oraz Opcje zasilania(konkretniej te zaawansowane).

 

Screeny z gier po przywróceniu domyślnych ustawień wraz z WYŁĄCZONĄ Synchronizacją Pionowa:


  1. Fortnite #1 (klik)
  2. Fortnite #2 (klik)
  3. Fortnite #3 (klik)

 

  1. League Of Legends #1 (klik)
  2. League Of Legends #2 (klik)
  3. League Of Legends #3 (klik)

 

Screeny Panelu sterowania NVIDIA:

  1. Ustawienia obrazu (klik)
  2. Zarządzanie ustawieniami 3D #1 (klik)
  3. Zarządzanie ustawieniami 3D #2 (klik)

 

Sprawdzałeś tempratury?

Wyłącz synchronizację pionową.

 

Sam o tym zapomniałem po przywróceniu ustawień domyślnych, ale już się poprawiłem i na powyższych screenach Synchronizacja pionowa WYŁĄCZONA.

Screen AfterBurner:

  1. PODGLĄD (klik)

Pozostaje mi czekać na dalsze wskazówki i rady z waszej strony, a póki co wracam do przekopywania for i szukania pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.zainstaluj program malwarebytes, włącz skanowanie, po skanowniu jak coś wykryje opróżnij kwarantanne i odinstaluj program

2.zainstaluj program CpuCoreParking3 z linku http://coderbag.com/Programming-C/CPU-core-parking-manager-v3 i wrzuć screena z programu

3.spróbuj zagrać raz na ładowarce a raz na baterii

4.wrzuć takie screeny jak na fotkach

https://imgur.com/BPBHpON

https://imgur.com/uo5za9X

5.wejdz w menadzer zadan, w szczegóły, zaznacz pokaż procesy wszystkich użytkowników i zrób podobne screeny (1 komplet jak grasz w fortnite i 2 komplet screenów zaraz po uruchomieniu laptopa i przeglądarki) jak na fotce aby było widać wszystkie procesy, możesz też poobserwować które procesy zużywają ci cpu i je wypisać(nazwa procesu, ile pamięci i %cpu zużywa)

https://imgur.com/2kRiQhE

6. połącz się z internetem po kablu i podaj jakiego masz neta światłowód, lte...

7. sprawdz czy masz jakieś aktulalizacje w windows update

8. reinstalacja gry fortnite

9. możesz spróbować dokładnie odinstalować i zainstalować ponownie sterowniki gtx1050(możesz spróbować starsza wersje sterownika dla gtx) i Intel HD Graphics 620

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...